CARNAVALS STEMMING OP JAARFEEST (A, spaazt toch ook NIEUWLANDZEGELS Nieuw telefoonnr Mini-klanken GESCHIEDENIS Met 10*/o zent OVERWELDIGENDE BELANG STELLING BIJ HET KLAVERJAS-KOPPELCONCOURS ZAAL TE KLEIN Het beloofd iets moois te worden Ruilbeurs voor verzamelaars Het gaat ons goed BOXTMAXTELS LA it mm: Nooteboom's Automobielbedrijl JAARFEEST MET CARNAVALS STEMMING. Zaterdag 19 december vierden wij ons jaarfeest in het Wijkcentrum dat zeer goed geslaagd geneomd kan worden. Dank zij de medewerking van de PABECO'S zat de stemming er meteen in jammer voor de thuisblijvers zij hebben werkelijk iets gemist. Het jaarfeest sloeg om in carnavals stemming toen er 11 aanwezigen wer- den verzocht om de muziek te bege- leiden, in carnavals-costuums en voor- zien van toeters, bellen en trompetten ging het in optocht door de zaal voorop Mevr. Witjens met haar knal rooien aardbeien neus, trouwens de overige 10 deelden ook in de neuzenvreugd, weer een ander lid sloeg ijverig met 2 deksels van ouden kiepeltonnetjes zijn deuntje mee terwijl de tamboer- metter (de beste man was snip ver- kouden) bij het niezen wel een fon- tijntje de lucht in spoot, inplaats van zijn tamboerstok. Bah zult U zeggen blij dat ik niet ge- weest ben anders was er een griepje overgebleven maar zo was het niet want wij beschikten over een klein apo- theekje waar drankjes te koop waren tegen bacterien. Persoonlijk heb ik daar veel last van gehad elke keer moest ik een drankje innemen ik zat om zo te zeggen midden tussen de buien. Mevr. Verbeek zong ook nog even plaij-bach in de stijl van Andre van Duijn maar dat gezichten trekken (oh Mevr. Verbeek dat was voor U wel moeilijk he). Feijenoord-Ajax hebben wij ook noch gespeeld 11 lieftallige dames waren de Feijenoorders, de heren moesten genoegen nemen met Ajax met tegen- zin lieten wij ons daar bij indelen. Wij stonden net op het punt een goaltje in het net te plaatsen klonk daar het fluitje ik vroeg hem waar dat goed voor was. Uwes pleegde obstructie was zijn antwoord ik be- greep het allemaal niet zo best. Uwes bot'ste tegen deze Feijenoordspeelster aan en dit kan ik niet toestaan, ver- ontschuldigd keek ik hem aan maar scheidsrechter ik heb mij niet bezeerd dit antwoord was te veel en met 10 man speelde Ajax verder. De dames kwamen al gauw met 3-1 voor te staan en speelde daarna op bal bezit. De dames hebben gewonnen dank zij de scheidsrechter, maar sportief als wij waren kregen als troostprijs een stevige omhelzing van het Feijenoordteam maar aangezien ik het veld uitgestuurd was liep ik dat ook nog mis. Maar wij hebben allemaal genoten van deze feestelijke avond. In 1971 moet U het jaarfeest echt niet meer verzuimen. Het Bestuur van de Wijkvereniging Nieuwland wenst alle leden een voorspoedig Nieuwjaar. Wilt u er aan denken dat het telefoon nummer van de oude krantenactie is gewijzigd A. Post, Dr Wibautstr. 17, telefoon 70 23 42. Het geslacht Brederode, dat in de va- derlandse geschiedenis talrijke malen een belangrijke rol heeft gespeeld, zal bij velen wel bekend zijn. Van de grote figuren uit dit geslacht is in de geschiedenisboekjes talrijke malen verhaald. Tot op heden is echter nooit een volledige studie van dit geslacht tot stand gekomen. Om tot een histo- risch verantwoord onderzoek te ko- men, is onlangs opgericht een Werk- groep Brederode, die zich ten doel stelt een studie te maken van alle histori- sche feiten, gegevens en nazaten van dit eens zo bekende geslacht. Vele verhalen en legenden omtrent de Brederodes doen de ronde, maar tal van punten zullen op hun juiste pro perties moeten worden onderzocht. Het werk, dat de Werkgroep Brederode is begonnen, zal zeer omvattend zijn en geruime tijd in beslag gaan nemen. Het uiteindelijke doel zal zijn een zo voile- dig mogelijke publikatie van al de resultaten van het onderzoek. De Werkgroep doet een dringend be- roep op al degenen, die de naam Brederode dragen of die belangstelling hebben of gegevens zouden kunnen ver- schaffen, zich met de Werkgroep in verbinding te stellen. Aan een ieder, die dit doet zal door de Werkgroep regelmatig bericht worden gezonden betreffende hun vorderingen. Het secretariaat van de Werkgroep is gevestigd: J. T. v. d. Ham, Egstraat 35, Amsterdam. Telefoon (na 19.00 uur) 020 - 94 28 67. Als attraktie 'n enorme voorraad buitengewoon mooie Moir6 waarde 425,-, nu slechts 259,-; Kidhead, waarde 450,-, nu slechts 298,-; Persianer Pattes, waarde f 625,-, nu slechts 398,-. Verder alle soorten korte en lange bontmantels tegen werkelijk lage prijzen!! Kredietservice mogelijk. 3 jaar garantie Uw waarborg. De bontzaak met Nederlands grootste sortering en lagere prijzen Jonker Fransstraat 75, Rotterdam-Centrum, Telefoon (010) 11 07 56 bereikbaar met alle trams en bussen. - Vrij parkeren! - Als U van buiten de stad komt krijgt U bij koop reisgeld vergoed Tarlef: f 2,50 voor de eerste vijf regels, voor iedere regel meer f 0,60. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Mini-klanken kunnen schrtftelijk of telefonisch worden opgegeven bij de redaktie, Goeman-Borgesiuslaan 83. Telefoon 263188. BOUWVAKKERS I Wordt lid v. d. Politiek-Onafhankelijke Nederl. Org. v. Werkers i/d Bouw- nijverheid, Droogbak 16, Amsterdam-C. Tel.: 020-24 86 78. afd. Schiedam, Alb. Cuypstraat 12b. el.: 26 28 50. STAATSLOTERIJ. Maandag 4 januari 1971 verkoop. Bestelling telefoon 70 47 73 ook per giro nr. 510.973. Mevr. VAZ DIAZ-NOACH Henri Polakstraat 120 - Schiedam lk wens V alien een voorspoedig 1971. De BAZAR, die de dames aan het voor- bereiden zijn en waarvoor reeds tal van artikelen zijn vervaardigd, staat in grote belangstelling bij de hand- werkclub der dames. De opbrengst van de later te houden bazar is geheel ten bate van het kinderwerk dat in de wijkvereniging aardig op gang gaat komen. Wie interesse heeft aan dit werk deel te nemen kan alle gewenste inlichtingen vragen bij Mevr. C. Post, Dr Wibautstraat 17, telefoon 70 23 42. Het klaverjas-koppelconcours dat de wijkvereniging woensdag 22 december organiseerde is een groot succes ge- worden. 100 deelnemers hebben deel- genomen. Het was een grandioze avond. Jammer was dat er tientallen mensen vergeefs hebben getracht nog op de speelavond te worden ingeschre- ven. Jammer zeggen wij, want wan- neer deze mensen zich van te' voren hadden aangemeld dan hadden ze wel mee kunnen spelen, want dan had de kaartcommissie er een zaal bijgehuurd. Dit kan natuurlijk niet op de speel avond gebeuren, daarvoor is tijd van voorbereiding nodig. Wij leggen er de nadruk op, dat men tij dig moet inschrijven, wil men kans hebben te kunnen spelen. Er is in Nieuwland een heel groot kwantum klaverjassers en als de zaal vol is en alle tafels bezet kan er met de beste wil der wereld niet meer worden inge- stopt. Er moet tenslotte ruimte over- blijven om zich te kunnen verplaatsen. Klaverjassers, zorgt in de vervolge dat U zich tij dig meldt. Is dan de zaal vol dan huren we er gewoon een zaal bij zodat we niemand hoeven teleur- Onze eerst volgende ruilbeurs zal weer plaats vinden in een lokaal van de Prins Bernhardschool, Burg, van Haa- renlaan 1155 en wel op WOENSDAG 6 JANUARI 1971 om 6 uur voor de kinderen en half acht voor de volwassenen. Onze ruilbeurzen komen steeds meer in de belangstelling te staan. Voor ons is dit een bewijs dat er een behoefte aan zo iets bestaat. Het volgende jaar gaan we dus vrolijk verder met het houden van ruilbeurzen. Er zijn reeds tal van vaste gasten en iedere keer opnieuw kunnen deze iets van hun gading vinden. Een bewijs dus dat er steeds nieuw materiaal wordt aangebracht. Er wonen in Nieuwland tal van verzamelaars op velerlei ge- bied. Wij kunnen deze mensen aanra- den naar onze ruilbeurzen te komen, de kosten zijn miniem (25 ct. p. pers) de sfeer is er erg prettig en er is ruil materiaal in allerlei vorm te vinden. Verzamelaars, komt gerust eens kijken, u kunt er beslist slagen. stellen. Wij willen de klaverjassers er op wijzen dat de klaverjasclub van de wijkvereniging iedere maandagavond een speelavond heeft. Wie mee wilt spelen kan zich vrij melden. Men komt gewoon op maandag naar de Prins Bernhardschool, Burg, van Haarenlaan 1155 en kaart een avondje mee. Bevalt het U, laat U zich dan inschrij ven als lid en U kan iedere maandag avond komen kaarten. Komt de maan dag slecht voor U uit en prefereert men een andere avond dan kan daar- over gesproken worden en als er vol- doende deelnemers zijn zonodig een tweede speelavond instellen. U moet echter zelf komen om dit te bespreken, wij kunnen dit niet op een afstand aanvoelen. Dit concours is het laatste concours van het jaar 1970, het volgende con cours zal een PAASCOHCOURS worden waarover U ter juister tijd meer zal horen of lezen in de pers. De kaartcommissie wenst U alien heel prettige jaarwisseling toe en een kij- zonder gelukkig 1971. Reeds jaren lang is de decembermaand voor winkels en warenhuizen de peri- ode met de allergrootste drukte en verkoop. Elk jaar weer kan men ver- nemen, dat de omzetten groter waren dan het jaar daarvoor en ook dit jaar is de omzet tijdens de verkoop voor St. Nicolaas een nieuw record geweest. Hoe welvarend we wel zijn kan hier uit blijken, want het is een duidelijke tendens, die de gemiddelde welstand aangeeft. Zonder enige twijfel heeft dit jaar de uitkering ineens, die de meeste Nederlanders ontvingen, hierbij een rol gespeeld. Daarnaast speelde ook de wetenschap dat in het komende jaar de prijzen weer zullen stijgen, bijvoorbeeld al door de verhoging van de omzetbelasting, een rol. Opvallend is wel, dat er sprake is van een verandering in wat men koopt. Waren het voorheen voor een belang- rijk deel noodzakelijke, nuttige zaken, dit jaar is er een sterke tendens naar de meer luxe dingen. Grote vraag was er naar artikelen op het gebied van kunstnijverheid, luxe textiel en pro- dukten op het gebied van gezelligheid. Vooral deze verandering typeert duide- lijk, dat het ons goed gaat. In weerwil van de ontevredenheid, die hier en daar heerst en die zich uit in een steeds toe- nemend aantal demonstraties, blijkt uit de verkoopcijfers, dat het met onze welvaart heus zo slecht niet is gesteld. Schiedamseweg 33 Kefhel Tel. 708328 Aral Benzinestation geopend van 6.30 uur TOT 22.00 uur Zaterdags van 7.00 uur - 20.00 uur

Nieuwland Klanken | 1970 | | pagina 3