Ter nadere hennismaking H.J. SAAS CONSUMPTIETENT DRUKWERK Aard., P. J. Troelstralaan 29 - Tel. 67105 groente, fruit en levensmiddelen-bedrijf Schiedam's grootst gesorteerde zaak inIndische en Gkinese produkten DELICATESSEN EN VISBEDRIJF Bespreekt rustig Uw/ Bij het verschijnen van ons eerste nummer van het „Nieuwland Nieuws" schreven wij, dat dit nieuwe advertentieblad zou gewijd zijn aan de belangen van de bewoners van deze nieuwe stadswijk. Deze bewoners bestaan uit kopers en verkopers, of zo men wil uit klanten en win- keliers. Het doel nu van deze winkeliers is hun klanten zo coulant, zo gemakkelijk mogelijk te bedienen. Om dit doel te bereiken, moet de klant de winkelier kennen, moet de klant we- ten, wat voor waren deze winkelier hem heeft aan te bieden. Hieruit volgt dus een nadere kennismaking met de winkelier. Wij openen dan ook deze rubriek met de alom bekende zaak van de heer L. Boer aan de Mgr. Nolenslaan 850. Een bekende en beklante zaak! Want reeds voor zijn vestiging in het Nieuw- land had de naam „Boer" een goede reputatie op het gebied van vis. En toch is deze vishan- del klein en eenvoudig begonnen. Lees maar: De heer L. Boer, in 1919 te Schiedam begon nen, verliet reeds in 1924 met zijn ouders deze stad om zich in Belgie te vestigen. Maar reeds in 1927 keerde de oude heer J. Boer met zijn gezin terug naar Schiedam, waar hij spoedig een baas had gevonden. Wegens de slechte cri'sisjaren moest deze baas in 1928 zijn bedrijf- je sluiten en dat was voor de heer J. Boer een keerpunt in zijn leven. Heel eenvoudig met een paar emmers aan een juk begon de heer J. Boer zijn handel in vis. En deze handel vlotte, zodat de emmers al spoedig door manden werden vervangen en weer iets later een carrier in bedrijf moest wor- den gesteld. Zo brak dan het moment aan, dat de heer J. Boer een viszaak ging openen in 1931 in de Vlaardingerstraat alhier. In de Vlaardinger- straat kreeg de vishandel van J. Boer een goede naam. Hij leverde gebakken vis aan diverse zaken. En als zijn zoon in 1951 de zaak van zijn vader overnam, ging al spoedig de roep: „Bij L. Boer de fijnste vis, dat is zeker en ge- wis". In 1953 werd het feitt herdacht, dat 25 Aangesloten bij de SPAR, Nederlands grootste zelfstandige winkeliers organisatie. En U weet het, kopen bij de Spar is sparen bij de koop. U weet het, warme zomer koele drank Alle bieren, limonades en wijnen ijskoud verkrijgbaar! LET OP Onze zaak is van 11 t/m 20 juli a.s. wegens vakantie gesloten Mgr. Nolenslaan 850 Telefoon 67045 Burg, van Haarenlaan hoek Nieuwe Damlaan R.M.I, ijs - limonades - koffie - suikerwerken enz. enz. Doorlopend geopend tot 24.30 uur Op 20 nummers krijgt U bij ons 1 gezinsblok R.M.I, ijs van f 1.- voor 50 cent. Vergelijkt Uw krantnummers met die in onze etalage. jaren geleden de heer J. Boer met zijn handel in vis was begonnen. Bij gelegenheid van dit jubileum werd geschreven: „Grote voorraden gebakken en verse vis worden aan vele bedrij- ven en instellingen dagelijks afgeleverd. Het geheim van de vers gebakken vis ligt dus in de enorme omzetten die hier wekelijks, met een eigen autodienst welke in het leven is ge- roepen, de deur uitgaan". Met de overgang van deze viszaak aan zijn zoon, de heer L. Boer, kreeg deze nog een an- dere aantrekkelijkheid. Want de heer L. Boer is namelijk een verwoed verzamelaar van schel- pen, schelpdieren, koraal en alles wat verder 3 Vrijheid betekent verantwoordelijkheid. Daarom zijn de meeste mensen er bang voor. 3 met de zee heeft te maken. In de Vlaardinger straat kwam deze verzameling, die enig in haar soort is, niet tot zijn recht. En het verwondert ons dan ook geenszins, dat de heer L. Boer naar expansie zocht en deze vond in het Nieuwland aan de Mgr. Nolenslaan 850. Daar begon hij aan de modernisering van zijn zaak. In maart I960 werd in zijn vis- en delicatessen- bedrijf een wonder-apparaat geplaatst, de pri- meur voor Nederland. Dit apparaat draagt de naam van K.E.M.-oven. Vol-automatisch kun- nen daarin allerlei delicatessen als pasteitjes en saucijzenbroodjes gebakken worden, terwijl bo- vendien dit toestel kan worden gebruikt voor het grilleren van vlees, zoals wild en gevogelte. Nog een andere nieuwigheid hoopt de heer L. Boer eerstdaags aan het Iicht te brengen: het verduurzamen van groene haring. Reeds zijn vele proeven genomen. Over de hele wereld werd groene haring verzonden, ook naar New- York. Bij aankomst aldaar werd aan de heer L. Boer bericht: „de haringen zijn prima over- gekomen en nogmaals mijn hartelijke dank daarvoor, er was werkelijk niet te zien of te proeven dat ze die hele reis gemaakt hadden". Ziedaar in het kort de ontwikkeling van het zo modern ingerichte vis- en delicatessenbedrijf van de heer L. Boer aan de Mgr. Nolenslaan 850, waar men niet alleen kan genieten van de produkten daar te koop gesteld, maar waar men tevens zijn geest kan verrijken met het tentoon- gestelde van schelpen en van alles wat de zee herbergt. L. A. A. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20 - 23 uur. P. J. Troelstralaan 153 Telefoon 62733 ▼TTTTTTTTTTTT L. BOER »-• »-♦ »!-• «)-• MV »l« »!-• «■-« Winnende nummers vorige advertentie, van de Fa. W. Versteeg P. J. Troelstralaan 85 alhier 10 100 1000 2000 3000 4000 5000

Nieuwland Nieuws | 1960 | | pagina 3