Ter nadere UIT DE OUDE DOOS MEDEDELING INSTITUUT TECHNIC HFRHAAl DE TAALINSTITUUT DE NIEUWE ZWTTSERSE METHODE HtKHAAlut INSTITUUT VOOR HANDELSWETENSCHAPPEN In ons nummer van het „Nieuwland-Nieuws" van 30 juni I960 openden wij bovenstaande rubriek en hebben daarin het doel uiteengezet. Wij gaan thans verder en komen terecht in de drogisterij van de heer W. Versteeg, in de P. J. Troelstralaan 85. Daar wordt ons oog niet onmiddellijk getrokken door een uithangbord in de vorm van een benauwd uitziend hoofd met lang uitstekende tong. Och dat was alleen nog in de ,,goede oude tijd", hoewejl men in Rotterdam, zoals men ons vertelde, nog een paar van die „koppen" aan de buitengevel van een drogisterij kan terugvinden. De anderen zijn verhuisd naar een museum. De heer W. Versteeg, hoewel te Rotterdam geboren, bracht zijn jeugd in onze stad door en begon omtreeks 1938 als volontair in een dro gisterij in de Mesdaglaan. Daarna werd hij jongste bediende om in 1953 zijn diploma als drogist en middenstander te behalen. Hij woon- de toen met zijn gezin in Kethel dat sinds 1941 bij Schiedam was geannexeerd en zag van daar uit het Nieuwland groeien. En zo rijpte bij hem het pjlan in deze opkomende stadswijk een drogisterij te beginnen. Dit plan lukte, want begin 1954 opende de heer Ver steeg zijn nieuwe zaak aan de P. J. Troelstra laan 85. Direct kreeg hij de indruk, dat deze goed zou lopen. Toen in augustus 1954 in Nieuwland een winkelweek werd gehouden, kwam bij deze gelegenheid een krant uit, waar- in over de drogisterij van de heer W. Versteeg het volgende werd geschreven: „Geneesmiddelen, chemicalien, parfumerie-ar- tikelen, toilet-artikeflen borstelwerk en verfwa- ren zijn verkrijgbaar in de drogisterij van de heer W. Versteeg aan de Troelstralaan 85. In zijn zaak, die een heldere smaakvoile licht eiken betimmering heeft, staat de heer W. Versteeg, die gediplomeerd drogist is, zijn clientele met deskundige adviezen gaarne ter zijde. Het zal overigens niet moeilijk zijn, zijn keus te maken uit de ruime sorteringen in alle artike- len, die overzichtelijk in frisse vitrines staan uitgestald. Ook de toonbank heeft een inge- bouwde vitrine, hetgeen het geheel een bijzonder chachet geeft. De door TL-buizen verlichte etalages zijn stofvrij". Zo schreef men over deze zaak in 1954. En thans zes jaren later zoals de heer Versteeg ons mededeelt, is zijn zaak ruim beklant. Vooral zaterdags heeft hij assistentie van drie personen, hetgeen weil pleit voor de vooruitgang van deze zaak. Ook zijn etalage is keurig verzorgd, mooie kleurschakering en goede verdeling van de te koop aangeboden artikelen. L. A. A. SCHIEDAMSCHE COURANT van 19 October 1868. Schiedam, 17 October 1868. In de j.l. Donderdag te Rotterdam gehouden vergadering van Fabriek- en Handwerks-Nij- verheid heeft weder een bespreking plaats ge- had over Norton' stelsel van pijpwelboring enz. Het water uit den put achter de hoogere bur- gerschool alhier, blijft steeds ammoniak en salpeterzuur bevatten; wel is waar zijn de hoe- veelheden daarvan zeer gering, maar water, dat die stoffen bevat, mag men geen goed drink- water noemen. Een andere vraag is, of het bruikbaar drinkwater is; deze vraag kan alleen beantwoord worden door hen die hunne studie van de gezondheidsleer gemaakt hebben. Zeker is het, dat er veel ammoniakhoudend drink- water, zoowel hier als elders, gedronken wordt; Maaswater bevat daarvan slechts nauwelijks merkbare hoeveelheden, maar water uit pom- pen alhier, b.v. tegenwoordig ook dat uit de pomp bij den Hoopmolen, bevat hoeveelheden ammoniak, die niet of weinig minder zijn dan die van het water uit den put bij de hoogere burgerschool, en toch heeft men door het ge- bruik daarvan tot heden nog geen onaangena- me gevolgen ondervonden. Het putwater van de hoogere burgerschool heeft, even als zeer veel putwater alhier, de eigenaardigheid dat het, in tegenstelling van het Maaswater, geen zwavelzure zouten bevat; daardoor is het zeer geschikt tot voeding van stoomketels, omdat zich alsdan geen ketelsteen afzet; daarenboven is het steeds eenige graden kouder dan het Schiewater, zoodat zulk water voor branderijen en mouterijen, waar in geen geval ammoniak schaden kan, uitnemend ge schikt is. A1 heeft de putboring, achter de hoogere bur- geschool enz. SCHIEDAMSCHE COURANT van 16 September 1868. Schiedam, 15 September 1868. De proefneming, op aanbeveling van den ge- meente-architect, den heer M. van Erkel, ten einde te tachten welwater te verkrijgen op het terrein achter de hoogere burgerschool alhier, om dit als drinkwater te bezigen, is gisteren met aanvankelijk gunstig gevolg bekroond. Nadat men in den aanvang met eenige bezwa- ren had te kampen gehad, heeft men, door middel van een heistelling, 6 ijzeren buizen ter gezamelijke lengte van circa 27 el, binnen drie dagen tijds, in den .grond gedreven, waarvan de bovenste laag, ongeveer 7 el diep, uit klei bestaat; daarop volgt een veenlaag van 6 el en eindelijk zand dat vermengd is met griend en schelpen, waaruit kristal helder water ontspringt, dat in grootte hoeveelheid tot 70 duim nabij den grondslag wordt opgevoerd. Aan onzen bekwamen stadgenoot, den heer J. G. Jacobsen, is, naar wij vernemen, een schei- kundig onderzoek opgedragen naar de bruik- baarheid van dit water als drinkwater, waar van wij nader het resultaat hopen mede te deelen. Liefde, wijsheid en geduld Wie dat vraagt met lege handen Krijgt ze ied're dag gevuld. vallende onder auspicienvan de Rotterdamse Onderwijsinstellingen geven hierbij kennis dat de INSCHRIJVING voor de navolgende cursussen is opengesteld. Aan Rotterdamse Onderwijs Instellingen J I Verzoeke GRATIS en geheel vrijblijvend inlichtingen Engels Frans Duits Middenstandsdiploma Algem. Ontwikkeling Autotechniek Auto-electriciteit Electriciteit Radiotechniek m Televisie Algemene Mechanica Electronica Algebra Meetkunde Rekenkunde Driehoeksmeeting Naam: Voornaam:-Leeftijd: Nr; Nadere inlichtingen omtrent voorwaarden van inschrijvmg zi]n te verkrijgen door inzending van nevenstaande coupon. Het verdient aanbeveling aanvragen om inlichtingen in te zenden vooi* 20 Juli a.s. Rotterdam - Tel. 121432 - Groothandelsgeb. A 7 Beroep: Straat: Woonplaats: Gewenste cursus Deze bon opzenden in gesloten envelop

Nieuwland Nieuws | 1960 | | pagina 4