Van der Graaf's Zelfbedienina SAROMA Onze aanbieding Fijne Vleeswaren: VAN SELM'S slagerijen Dameskapsalon ELEGANCE meer u/aarv/oor uu/ geld 0.99 Extra aanbieding Een praatje bij de haard! Singel 146 Telefoon 68974 Burg. v. Haarenlaan 786 Telefoon 65612 69 ct. 69 ct. 59 ct. V/oor een stevige pot Eru/tensoep KETHEL Het aangeu/ezen adres voor Algehele Hc\av\jevzorq\r\q Jongste Jeugdsocieteit boekt groot succes j M 'MfiOAfA 150 gram Schouderham 100 gram Gebraden gehakt en 100 gram Leverkaas, samen Pork, per blik van 79, voor 500 gr. Groene erwten 35 Ct. 500 gram Spliterwten 39 Ct. daarbij een Rookworst van 250 gram voor 93 Ct. HIERVAN MOET U PROFITEREN Noordeinde Telef. 6 8 14 lepenlaan 74 Telef. 67 0 39 PARKWEG 338 TELEFOON 62849 SCHIEDAM Schiedams jongste jeugdsocieteit startte 24 Sep tember in het gebouw „Wijkcentrum" met hun eerste zeer geslaagde dansavond. Na een kort openingswoord van de voorzitter verscheen op het toneel Jan Rook met het ,.Birdland Quintet", waarmee het startschot gelost werd. Jan Rook speelde de monderne jazz tot ongeveer half tien, want toen kwamen de jongens, waar iedereen zich op verheugde, n.l. de „Lazy River Jazz Band" o.l.v. Harry Houbot. Na een kort epauze speelden ze de Chicago-jazz, die bij het eerste nummer een hartelijk applaus ontving. Tegen twaalven moest de aftocht gebla- zen worden. Ongetwijfeld heeft een ieder, die zich in de zaal bevond, een zeer gezellige avond gehad. Na pl.m. 2 dagen kwamen de readies en direkt verzochten vele leden het bestuur de 2e avond de „Lazy River Jazz Band" weer te laten spelen, waarmee de bestuursleden instemden. Dus op de 2e avond van Societeit „Nieuwland n.l. 15 oktober, verschijnen weer voor u de „Lazy River Jazz Band" en een in Schiedam nog onbe- kende in Zuid-Amerikaanse stijl spelende band. Namens het bestuur heten wij u op 15 oktober van harte welkom in het Wijkcentrum op het dr. Wibantplein. HET BESTUUR (Mag ook een oliehaard zijn). We schrijven eind September. At lekker fris 's avonds als je zo stil zit. Lekker de haard aangestoken al vertel ik u niet wat voor een haard kolen of olie. Ik kijk wel uit. Zeg ik een kolenhaard dan springen morgen de grote en kleine oliemagnaten op m'n huid om me te vertellen hoe vreselijk ouderwets ik ben. Zeg ik een oliehaard dan loop ik de kans dat morgen alle kolenhandelaren me bespringen om me te vertellen wat een druiloor ik wel ben, want u weet toch zullen ze me zeggen, gezellige men- sen stoken kolen Nou ze gooien het maar in m'n petje en zoeken het onder elkaar maar uit. Ik zit in ieder geval lekker warm en de koffie is weer best. Mm.... Een lekker knappend en toch broos bo- terkoekje erbij. Lekker! De mevrouw die op vi- site was vond dit ook en vertelde en passant, dat ze zo dol was op die lekkere boterspritjes. Maar verleden week had ze toch zo een strop gehad. Wat was het geval. Mijnheer was jarig en 's avonds zo ude familie, vrienden en kennis- sen komen feliciteren. U begrijpt een drukke dag voor mevrouw. 's Morgens eerst naar de banketbakker vanzelf Gebakjes gehaald, boterkoekjes, amandelkoekjes enz. enz. Thuisgekomen de doos gebakjes op een lekker fris plaatsje weggezet met de deksel een stukje open. Dat was prima. De koekjes netjes op schalen gerangschikt en op het dressoir gezet voor 's avonds. Ziezo klaar is klaar. Maar dit was fout. Wat was nml. het geval. Toen 's avonds de visite gepresenteerd werd van die smakelijk uitziende koekjesschaal, bleken alle boter- en zandkoekjes helemaal zacht te zijn Dat was natuurlijk jam mer en bar vervelend. Enfin om een lang ver- haal kort te maken, ik heb mevrouw toen maar verteld dat ze dat nooit meer mag doen. Aman delkoekjes zoals bitterkoekjes, weespermoppen, vanillenootjes enz. enz. was niet zo erg geweest. Maar boterkoekjes, dat zijn de koekjes met als hoofdbestanddelen boter, suiker en bloem, moet u zo kort mogelijk voor het gebruik op scholen doen anders worden ze onherroepelijk zacht. Ook boter- en amandelkoekjes nimmer bjj elkaar in hetzelfde trommeltje doen. Een bitterkoekje of een weespermop b.v. behoren uit ide aard van hun samenstelling lekker zacht en taai te zijn. Doen we nu amandel- en boter koekjes in <§6n trommeltje bij elkaar dan worden de boterkoekjes ook zacht. Zo op m'n praatstoel gekomen wilde ik mevrouw nog veel meer tips geven, maar u begrijpt er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Mijn vrouw merkte op, dat het koud werd in de kamer. Laat nu de kachel uitgegaan zijn. Wat zegt u? Geen kolen opgegooid? Olietankje leeg? Ik zeg het toch lekker niet. Th. Scholte. P.S. Mogelijk kan het u geen lor schelen of ik het 's avonds koud heb en wat voor een kachel ik heb. Ik moet u dan nog gelijk geven ook. So long. vanille, frambozen, caramel, bananen, chocolade, ananas Goudmerk pindakaas, per pot 69 ct. Margarine, 3 pak voor 89 ct. Spercibonen p. blik 79, 2c blik 59 ct. Nieuwe oogst kcrscn, 3A pot van 139 voor 99 ct. Pruimen op sap, grote pot 800 gram van 1.09 voor 79 ct. Let op. Appelmoes, 1 literblik slechts 59 ct. 75 ct. Verse roomboter, per pakje Blookers cacao, 1 pak van 500 gr. van 2.60 voor slechts 195 ct. Literblik Erwten-wortelen, maar 49 ct. 100 gr. RUNDERROOKVL. 100 gr. GEK. WORST samen Woensdag gehaktdag p. 500 gr fl.48 ONZE VLEESWARENREKLAME met kruiden Doorr. speklapjes per 500 gr. f 1.55 Doorr Runderlappen p. 500 gr. f 1.98 Harstkarbonade per 500 gram f 2.00 Fijne Riblappen per 500 gram f 2.68 Eigen gesmolten vet, p. 250 gr. f 0.25 Biefstuk tartaar per stuk f 0.55 150 gr. Boterhamworst 150 gr. Ontbijtspek 150 gr. Gelderse Ham 250 gr. Zure zult Gelderse Rookworst per stuk f 0.97 Corned beef, per blik f 0.42 f 0.55 f 0.78 f 0.45 f 1.35

Nieuwland Nieuws | 1960 | | pagina 4