v.d. KIEBOOM's SLAGERIJEN Autoverhuur zonder chauffeur Voor goede Schoenreparatie Boerenleenbank Kethel A. v. 0VERVELD Drogislerij W.Versteeg V.W. busjes en Opel Rekords Let op Let op Eerste klas Rund- en Varkensvlees Garage de Koster Damlaan 1 Vraag en Aanbod ^^fxawSxmJ^ iao-o-4. LexLeAexn 'LoxJki U fyuLeAuuMtnUig,? Auto's zonder chauffeur Nieuwe wagens geneesmiddelen Specialiteit in gemest kalfsvlees en fijn lamsvlees Vrijdag en zaterdag V arkenskarbonade 1.98 per 500 gr. Malse braadlappen 1.98 per 500 gr. Riblapppen, enkel mager 2,49 per 500 gram Week-end Aanbieding NIEUW MATERIAAL A Tel. 67344 - 63600 - 67421 gevestigd sinds 1934 COLIJNSTRAAT 14 SCHIEDAM TELEFOON 64158 KOE m DE SHOOT ZWALUWLAAN 101 (hoek Schiedamseweg) POSTREKENING 381613 TELEFOON 65325 Maakt Uw keuze uit onze grote sortering Electr. Radiator-kachels vraag en aanbod v.a. f 7.- per dag 7ct per km Sigarenhandel en Reisbureau P.J.Troelstralaan 31 Schiedam Tel 63037 P. J. Troelstralaan 85 Telef. 68429 Voor Uw Grote sortering voor de erwtensoep voorradig, zoals kluiven, krabjes en pekelspek 1 grote Zwanenberg rookworst 0.98 Woensdag gehaktdag, per 500 gram f 1,49 Donderdag Verse braadworst, per 500 gr.f f 1,49 100 gr. Palingworst en 7 K 100 gr. Boterhamw., samen Burg. v. Haa'enlaan 780, Tel. 65498 Groene Laan 54, Tel. 67788 Plaats een Schoenreparatiebedrijf Zoals vele grote- en vooral kleine mensen in het veenland ten noorden van Schiedam eens of meerdere malen in hun leven hun nat pak halen in de vele sloten en slootjes die dit landschap doorsnijden overkomt dit ook wel eens het gra- zende vee in de weiden, hetzij koe of paard. Dat de vriendelijke polderslootjes gevaarlijker zijn dan men meent bewijst het volgende voor- val. Enige jaren geleden vloog een bromfietsrijder met zijn duo, op de Kerkweg in voile vaart uit de bocht en de sloot in. Deheren hadden geluk want 'n dame en een heer die daar wandelde zagen het geval een driehonderd meter voor zich aankomen, 'n moment daarna was er niets meer van de bromfiets plus berijders te beken- nen. Het kordate stel wandelaars begreep, dat zo iets niet mogelijk was en spoedde zich naar de plaats waar zij de bromfiets het laatste gezien had. Sporen in de graskant wezen uit wat er gebeurd was. In de sloot was mets te zien dan een kleine opening in het eendenkroos die weer langzaam dicht vloeide. Snel stapte de heer in de sloot en tastte onder water. Hij kon spoedig een der drenkelingen op de kant werken De tweede is pas in het ziekenhuis op verhaal gekomen. Bij deze redding bleef de sandaal van de redder in de modder steken. Hij is nooit meer teruggevon- den. Gevraagd: Net winkelmeisje liefst met de moderne ver- koop op de hoogte. v. d. Kieboom's slagerijen, Burg, van Haarenlaan 780. telefoon 65498 ELECTRISCHE APPARATEN Om tot het opschrift terug te keren. Als een paard hier in 'n sloot komt ziet het beest prak- tisch geen kans om zich zelf er uit te werken. Komt er niet spoedig hulp dan is het verloren. 'n Koe wil zich zelf wel eens helpen, vermoedelijk omdat dit beest tweehoevig is en door het groter steunvlak niet zo diep in de modder zakt. Meestal wordt de koe er uitgeholpen door de eigenaar, al of niet met hulp van buren. De therapie is als volgt. Het koebeest krljgt een touw om haar nek en vijf of zes man gaan er aan trekken. Het mogen er ook tien of meer zijn. Wie nu oplet ziet het volgende. De toch al bolle ogen van de koe puilen uit de kop, het beest gaat kreunen en krijgt het zo te zien danig benauwd. Juist als men zich verwondert over het feit dat de kop er nog aan zit gaat het dier van danige ademnood spartelen, daardoor komen de poten los uit de modder en men trekt het geval de kant op. In deze methode van werken zal wel eeuwenoude wijsheid en ondervinding schuilen. Om het aan te zien is het zachtjes gezegd nogal griezelig en een lid van de dierenbescherming zal er waar- schijnlijk knetterend bij staan sakkeren. Toch begrijpt men, dat de eigenaar weet dat dat beest nog altijd een waarde van een kleine dulzend gulden vertegenwoordigt. Er moet eens een boer geweest zijn, die in de stal de koe wilde gaan melken, die een half uur tevoren uit de sloot getrokken was. In de half donkere stal greep ie naar de spenen van de koe en greep mis. Nog eens greep ie, weer mis. Verbaasd keek ie eens goed. Het bleek dat hij alleen de kop op stal gezet had. De rest zat nog in de sloot. Toen is hij daar maar gaan melken. Dit laatste hoeft u niet te geloven. TYT-SJUR. Levertraancapsules f 1.- en f 3.65 Davitamon 10 ff 1.25 en f 3.65 Dagravit f 3.55 Vitamine C 100 st. f 0.65 KES-zegels

Nieuwland Nieuws | 1960 | | pagina 5