De P, apaver rtaach Van der Graal's Zellbediening Hitde voo vanSt.tiicolaas Alb. v/. d. Kaaden 49 ct Morny L Creme Puff Old Spice flitsapparaat vanaf f 14.50 Eerste kwaliteit voor de laagste prijs Slagerij Claassens RECLAME voor vrijdag en zaterdag 250 gr. Roomboter "1% Talcpoeder vanaf f 1.50 Toiletzeep p. doos, vanaf f 4.3S Badzeep vanaf f 2.9$ In de geurenLily of the valley, Lavender, June Rose, Gardenia Max Factor's Schenkt moderne schoonheid in modern tempo een doosje - een donsje Uw make up compleet f 4.95 Een man en horen bij elkaar After Shave lotion vanaf f 1.75 Pre-electric shave vanaf f 3.95 Maak Uw camera compleet, ook voor Uw camera is er wel een Met de handige Philips „Foto- flux" lampjes, altijd rake foto's, par stuk f 0.25 En nog honderden andere geschenken bij: PARFUMERIE - DROGISTERIJ Dr. Wihautplein 81 - Telef. 63184 s avonds tot 9 itur geopend HERENKAPSALON speciaal voor de verkoop van het herenartikel Tabac. Ook alle andere bekende merken Pre- en after- shaves voorradig Leuke coffrets voor de dames P. J. Troelstralaan 59 Telefoon 63056 Let eens op deze waardebon WAARDEBON 300 gr. Hachevlees van f 1.08 voor slechts f 0.85 Een fiine Rookworst om te koken Alleen dit is al een voordeel van 46 ct Ook zonder waardebon bent U welkom Rembrandtlaan hoek Nic. Beetsstraat 10 kg. eigenheimers voor 1 1.35 10 sinaasappelen f 0.99 1 1. blik spinazie f 0.59 1 kg. bananen f 0.89 1 1. pot sperciebonen f 0.95 Het bete re adres voor: Uw fruitmamden en schalen aardappelen, groeten en fruit ..delicatessen" PARKWEG 334 SCHIEDAM Het speelgoed en de Kleuterschool Burg. v. Haarenlaan 786 Telefoon 65612 Singel 146 Telefoon 68974 ruim 250 gr. slechts 89 Ct Voor een hartige hap alg. prijs 1.09 bij ons tijd. geen 98 ct maar Pepernoten en kruitnootjes 250 gr 35 Ct Sperciebonen 3/4 liter CQ .1 zolang de voorraad strekt Bij de kassa's bij aankoop v 3 ons bel kaas Wij zijn Do. Vr. en ZaLavond van 7-9 uur geopend 250 gr, malse biefstuk van f 1.73 voor slechts fl.50 f 0.72 Menige moeder zucht met de uitdrukking van: „Mijn kind speelt helemaal niet." En toch is dit niet waar! Want er zijn nu eenmaal perioden van voorkeur bij speelgoed. Kijkt u maar eens bij een lagere school, ze zijn aan het touwtje springen, 14 dagen later is het tollen, knikkeren of ballen en wordt het andere niet meer aan- gekeken. En ook is het zo, dat het ene kind zich langer bezig houdt dan het andere. Hierbij moet nat uurlijk wel eens geholpen worden. En daar draait het om! De ouders moeten hier ter- dege op letten en zich ook vooral tijd gunnen. Er wordt zo gauw gezegd, ,,Ik heb geen tijd!" En dit is zo funest voor uw kind. En daarom is het kleuteronderwijs zo heel belangrijk, trou- wens de kinderen gaan er zo graag naar toe. En wat 'n mogelijkheden zijn daar, vooral het papier speelt een grote rol, zoals vouwblaadjes, vlechtrepen, e.d. Ook het nieuwe bouwblok systeem zoals Lego wordt veelvuldig toegepast. Laatst bracht ik een bezoek aan zo'n Kleuter school en vroeg aan de leidster, of zij ook zo ingenomen met dit bouwsysteem was, „De kin deren zijn er dol op," was het antwoord, vooral van de 2e klasse daar. Ik zag ook inderdaad, dat de kinderen ijverig bezig waren. De leidster ver- telde, dat de kinderen uit de oudste leeftijds- groep iedere dag bouwen met Lego. Ze grijpen 's morgens het eerste naar deze bouwelementen. Ja het is fantastisch, kijkt u maar eens naar deze 2 stenen met ieder 8 noppen, u kunt ze op 24 verschillende manieren op elkaar zetten. Ja, dat moest ik dan ook beamen, zoiets is inderdaad geweldig. Ja, zei deze juffrouw ook: „en kijkt u nu eens bij de lste klasse, daar is papierwerk het voornaamste. En toch geef ik ze ook af en toe Lego-stenen in handen maar ze spelen er niet zo intensief mee als de groteren". En wat maken de kinderen, vroeg ik? In de eerste plaats huizen. Een huis is iets fundamenteels voor een kind, waarschijnlijk dat het een symbool van ,,thuis" is. Wanneer we een kind een stuk papier en een potlood in handen geven, dan tekenen ze ook altijd huisjes. Maar ze maken natuurlijk ook een heleboel andere dingen, naar mate ze ouder worden, de jongens graag schepen en treinen en de meisjes meer meubeltjes of iets dergelijks. Spelen de kinderen ook met dingen die ze zelf gemaakt hebben? Ja en veel zelfs, maar zelden langer dan een paar dagen achter elkaar. Maar dat is juist weer zo aardig bij Lego, dat de kinderen Sen of twee dagen met een schip kun- nen spelen en wanneer ze daar geen zin meer in hebben en zoals u weet, gebeurt dat nog wel eens bij kinderen, dan maken ze er een treintje van en spelen weer daarmee. Juffrouw, hebben ze van te voren ook een idee wat ze willen gaan bouwen? De oudsten hebben doorgaans een vast plan. De anderen weten pas wat het gaat worden, als het bouwsel ergens op begint te lijken en hebben soms 't meeste ple- zier om de elementen op elkaar te zetten en het geheel dan weer af te breken. Geeft u soms voor- beelden, of is het uitsluitend eigen fantasie? Bei- den. Uit paedagogische overwegingen heb ik natuurlijk het liefst, dat ze zelf iets uitdenken, maar aan de andere kant moeten ze ook af en toe nieuwe ideeen op doen. Overigens geloof ik niet, dat het erg belangrijk is, of het resul- taat al dan niet natuurgetrouw is. Wanneer een kind vindt dat het een schip gebouwd heeft, dan is het een schip, ook al ziet een volwassene dat er niet direct in. Deze week: OQ -i (ijne Schouderham 100 gr. Sappige Rookworst Knakworst, jampot LQ Nobo speculaas 500 gramspak 7Q .1 1 blik Aardbeien voor 1 pot Pindakaas (goudmerk) 59 ct van 75 ct voor Wegens enorm succes nog eenmaal

Nieuwland Nieuws | 1960 | | pagina 3