1960 a f 5.-1 Dit nummer kan A waard zijn! 2 KANSEN! 2x 15,- boodschappen A A. van Overveld GENIET TIJDENS DE Kersidagen van een heerlijke Feestsigaar La Paz - Balmoral - Carl Upmann SIGARENMAGAZIJN P.J. Troelstralaan 31 - Tel. 63037 Te koop gevraagd: 4% Nieuwland-Nieuws no. Zie etalage van Th. Engering, P. J. Troelstralaan 113 Prijs BANKET- BAKKERIJ Schiedamseweg 10 - Tel. 63J76 Een visitekaartje is modern 11 Bestelt ze nu le Jaargang No. 17 15 december 1960 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdministratieDrukkerij A. L. v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam KantoorurenDagelijks Tail 9-11 unr. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 uur. Drukkerij Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden £1.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel Kerstmis 1960En w6er geen glinsterend- witte sneeuw, die zachtjes kraakt onder iedere voetstap en alle lelijke dingen barmhartig bedekt. Neen, dit jaar weer regen en modder, hoogstens wat natte sneeuw of hagel. Maar w61 koud, hoor, lekker koud! Wat zijn we weer lekker ontevreden, he? En het is nog maar zo erg kort geleden, dat we heel anders Kerstmis vierden. Ik herinner mij b.v. nog heel goed, hoe het was in het eerste oorlogs- jaar. Toen vielen de bommen rondom ons huis, op Kerstmorgen en inplaats van kerkklokken hadden wij maar te luisteren naar de ontplof- fingen. En te hopen, dat het niet onze laatste Kerstmis zou worden. ,,Welja", zei mijn vader, toen het even stil was, „Vrede op aarde! En in de mensen een welbe- hagen, nietwaar?" Van vrede en welbehagen is ook in de jaren daarna niet veel gekomen. De bommen werden ieder jaar groter, de rantsoenen kleiner. En de moeilijkheden stapelden zich zo hoog op, dat je je soms verwonderd afvroeg, waarom je eigenlijk zo graag wilde blijven leven De oorlog is al lang weer voorbij. Goed, de vrede is ook maar erg betrekkelijk gebleken. Maar we kunnen toch weer als mensen leven. We kunnen zeggen wat we willen, schrijven wat we wilen en ik geloof echt niet, dat in ons land iemand honger hoeft te lijden. En 66k geloof ik niet, dat het ons veel kwaad zou doen, als we wat tevredener waren. Een beetje gelukkiger met het vele, wat we hebben. En als we het zo bekijken, zijn we ook meteen in de goede Kerststemming. Want hoe u het ook viert, als de geboortedag van Christus of meerl in de geest van het heidense Zonnewende, Kerst-I mis is het feest van tevredenheid en geluk. En laten we dan ook niet vergeten, om er een echt feest van te maken! Er wordt zo vaak minachtend gesproken over „enkel lekker eten en drinken", maar dat lijkt mij toch een te op- pervlakkige veroordeling van al onze goede zor- gen. Voor ons, vrouwen, is het een familiefeest als weinig anderen gelegenheden. Wij willen met Kerstmis ons gezin dat zijn onze naasten! gelukkig maken, doodgewoon; goed doen. Niet met woorden, maar met daden willen wij onze liefde voor hen tonen. Door de feestelijke ver- sieringen, de kerstboom, het met nog meer zorg dan anders toebereide eten. Wat zouden wij an ders moeten doen? Vrouwen zijn bij uitstek praktisch ingesteld. Als er iets gebeurt of ge- beurd Is, wat ons raakt, proberen wij er „iets aan te doen". Zo ook in de kersttijd. Bij ons thuis is er al dagen van te voren, eigen lijk al van vlak na Sinterklaas, een sfeer van verwachting, die steeds sterker wordt, naarmate de kalender minder blaadjes gaat tellen. Enkele dagen v66r Kerstmis gaan wij met het hele ge zin op weg, om de boom te kopen. Eigenlijk is het z6, dat mijn Heer Gemaal met zijn drie zoons gaat en ik alleen mee mag „voor de maat". De boom moet n.l. volgens de traditie precies even lang zijn als mama! De „mannen kiezen en keuren en ik word af en toe eens naast een pracht-exemplaar opgesteld, teneinde de maat te controleren. Met vereende mannenkracht wordt de buit daar na naar huis gesleurd. En dan begint mijn taak. En de uwe, vrouwen- Zusters! Want nu moet het met zoveel zorg opge-| stelde Kerstmenu uitgevoerd worden, het moet| kunnen concurreren met de dure restaurants! Wat 'n Iefh6 Zullen we eens kijken Vooruit maar: doen, zelfs de wijn! Maar dat gaat echt niet door, zelfs niet met Kerstmis. Zij krijgen alco- holvrije „wijn", zuiver druivensap. De geheelonthouders, die op visite komen, trou- wens ook. Maar ik zie, dat we aan de koffie toe zijn, na uw diner. Nou, dat kan ik wel aan u overlaten! |lk wens u alien heel prettige Kerstdagen! Renee van Vlissingen. Hors d'oeuvre varie: geen kunst aan. Sardientjes, gerookte paling of ditoe zalm, hardgekookte eieren, wat huzarensla, tomaten, augurkjes, zilveruitjes, een paar blaadjes sla, mayon naise. En een beetje fantasie! Soep: ook niet moeilijk. Wilt u een goedkoop, makkelijk en erg lekker recept? 50 gram boter (of margarine) 2 voile eetlepels bloem I dit laat u tesamen smelten, daarna voegt u er een halve liter water aan toe. Goed roe- ren, er mogen geen klontjes komen! 1 lau- rierblaadje, 4 bouillonblokjes. Nootmuscaat, peper, zout naar smaak. Afmaken met melk en zeven. Klaar. Met een blikje tomatenpur<56 is dit tomaten- soep, met een eetlepel kerrie een pittige kerriesoep. Daar zitten mogelijkheden in, nietwaar Wat neemt u voor vlees? Kip, konijn, haas, kal- koen, eend Of liever een rollade Verse groen- ten, diepvries of uit blik? Laat ik u nog een verrukkelijk dessert aanra- den; een Portugese amandelpudding. lets aparts, z6 lekker, dat u het nooit meer vergeet! „Pel en hak een ons amandelen en overgiet dit haksel met vier deciliter kokende melk. Laat dat een kwartier trekken en sla onderwijl het wit van drie eieren stijf. Roer de dooiers met 125 gram suiker en voeg daaraan al roerende de melk met amandelen toe. Damp dit mengsel wat in en neem dan de pan van het vuur om er ver- volgens 12^ A 15 gram geweekte rode gelatine en de inhoud van een pakje vanillesuiker bij te doen. Spatel er het eiwit door, schenk er een deciliter witte Port bij en roer zo lang, tot de gehakte amandelen niet meer zakken. Giet dan de pudding in een vorm waarin zij koud en stijf kan worden. Opdienen met een zoet wafeltje en/ of geroosterde amandelen. Het recept werd mij gegeven door iemand, die het weten kan. U zult er zeker eer mee inleg- gen! Het is geen zwaar nagerecht en ook de kin- deren kunnen het eten. Ja, die kinderen! De mijne willen altijd alles met de volwassenen mee- In 't hartje van Kethel treft U VOOR DE A.S FEESTDAGEN Fijn krcntenbrood Tulband Kerstkransen Weinachtstollen Kruidbroodjes en Feestgebak DRUKKERIJ A. L. v. d. WATER P.J. Troelstralaan 153, Tel. 62733 Ook 's avonds tot 10 uur

Nieuwland Nieuws | 1960 | | pagina 1