De nieuu/e President \M. F. BOOT Garage de Koster WilfU gaan Timmeren of verbouwen? AUTO S ZONDER CHAUFFEUR Autorfjschool Centrum Th. Engering, Schiedam JVo 4603 Goud en Zilver Uurwerken Brillen Gero-artikelen Dr, Wibautplein 15 - Telefoon 66905 Reeds nu: Opei Rekord 1961 Ford Taunus 1961 Damlaan 1 - Tel. 67344-63600 "erenkapsaion 2e Jaargang No. 3 9 februari 1961 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantooruren Dagelijks van 9-11 uur. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 our. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutortjes 20 woorden fl.-. Verachijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel Als u dit artikel leest is de nieuwe President van Amerika al enkele weken oud. Als President dan wel te verstaan. Ben met buurman naar de feestelijkheden ge- weest in Washington. Zodoende heeft u ons een dag of tien gemist. Buurman was nml. aangezocht voor de leverantie en had tevens de supervisie over de diverse dranken. Buurman had een uitnodiging voor twee perso- nen en vond dat ik wel mee kon. Niet dat ik zo een gezellige kerel ben blijkt achteraf maar buurman vond het wel staan, iemand die z'n koffers kon dragen. Enfin, ik dacht voor wat hoort wat. Toch ken je nog rare dingen meemaken in een vreemd land als je de diverse gewoonten niet kent. Dat zit zo, voor we weg gingen dacht ik dat zal een heel geloop worden in zo een groot land dus eerst een paar beste stappers gehaald bij Chabot ja juist die in de Rembrandt- Iaan. We hadden een prima hotel. Ik denk 's avonds toen we naar bed gingen weet je wat schoe- nen buiten de deur dan zijn ze morgen weer prima gepoetst en ben ik ook weer het heertje. 's Morgens met een slaperig geziaht de deur op een kier om schoenen te pakken mis. Een eindje verder getast geen schoenen. Deur helemaal open gang eens rond gekeken geen schoenen, Ik verder zoeken op dezelfde verdieping geen schoenen. Ineens staat buur man in z'n deuropening. Jo, zegt hijy wat voer je toch uit. Ik zeg fietsen stelen, nou goed nee mijn schoenen zoek ik. Laat ie me nou uit gaan staan lachen. Ik denk als ik een bierpul in m'n handen had gooide ik hem naar z'n hoofd, maar natuurlijk is op zo een moment nergens zo een ding te vinden. Toen hij uitgelachen was zegt ie je hebt ze zeker buiten de deur gezet om gepoetst te wor den. Ik zeg ja. Hij zegt: nou dan liggen ze in de vuilnisbak dat is hier zo de gewoonte -want wat je buiten de deur zet denken ze dat je niet tneer hebben wilt. Ik zeg: nou, dan had je beter je ouwe suikertante mee kunnen nemen. Ik geloof dat hij hem vandaag de dag nog niet snapt. Vrijdags zegt buurman we gaan eens een lek- ker stukje eten kom maar mee. Ik mee. Zag er prima uit. We bestellen twee tongen om- reden dat't een prima vis is en daar trek in had den, met toebehoren enz. Op een gegeven mo ment komt de ober met op een mooie zilveren schaal twee tongen een grote en de andere zo een klein piete-dingetje. Ik denk: nou gaan we lachen neem jij maar eerst dan ken je niet anders als voor je fatsoen de kleinste nemen en dan heb ik die knoeperd. Ik hem de schaal voorgehouden nee, nee, zegt buurman daar ben ik teveel heer voor, na u. Enfin, u kent dat wel, zo over en weer -beiden de bescheidenheid zelvers. Op het laatst zegt buurman ja we zullen er maar geen ruzie om maken, kom dan maar hier met de schaal. Triom- fantelijk hou ik hem de schaal voor en wat denkt u hij pikt zonder blikken of blozen de grootste terwijl hij me vriendelijk toelacht. Van de schrik liet ik het hele geval haast val- len. Wat is er jongen, vraagt buurman vaderlijk word je niet goed? Ik zeg: jaw el ik ben prima, maar ik sta er per plex van dat jij, die het eerste mag nemen, ijs- koud de grootste pakt. Is dat hier soms ook de gewoonte? kon ik niet nalaten op te merken. Mag ik jou eens wat vragen? zegt buurman. Vraag maar op. Als jij nu eens eerst had mogen nemen wat had jij dan gedaan? Argeloos trapte ik erin. Nou, uit beleefdheid tegenover jou had ik dan de kleinste genomen. Weer zag ik z'n vriendelijkste grijns, terwijl hij opmerkt: dan heb je nu toch je zin want je hebt nu toch de kleinste. Th. Scholte. Opleiding alle rijbewijzen Rijks-gedipl. G. Borgesiuslaan 62 Telef. 62638 Gedipl. Meester Horlogemaker en Optician 14 FEBRUARI VALENTIJNDAG DER VRIENDSCHAP Een romantische en bekoorlijke legende verhaalt, dat in de vroege middeleeuwen in Italie een monnik leefde, Valentijn geheten. Ieder, die bij hem kwam om wrjze raad -en dat waren er velen gaf hij tevens een bloem uit de kloostertuin mee. Valentijn had maar 6en doel voor ogen n.l, de mensen dichter bij elkander te brengen. Onge- twijfeld en prachtig doel en zeker niet alleen ge- schikt voor pre historische tijden. Uit deze le gende is in verschillende landen het gebruik ont- staan, elkander geschenken te geven. De Valentijndag heeft zich vooral in Engeland en Amerika gehandhaaft in het bijzonder door jonge mensen en onderscheidt zich dus ook daarin van het Sinterklaasfeest. De voornaamste artikelen in Amerika, die voor deze gelegenheid gebruikt worden zijn bloemen suikerwerk, parfums juwelen etc., etc. Sinds 1950 wordt ook in NederlandZwitser- Iand, DuitslandBelgie en Frankrijk steeds meer en meer aandacht aan Valentijndag be- steedt. Men zou feitelijk kunnen zeggen, deze dag wordt algemeen aanvaard als een prettige en gezonde gelegenheid om vriendschapsbanden te onderhou- den of wel te versterken. Het hebben van vele vrienden en vriendelijke re- laties is ongetwijfeld een groot en goed bezit en zeker waard daar op gepaste wijze eens blijk van te geven. Wanneer ook u misschien een relatie hebt die u eigenlijk graag eens wat zou willen geven doch geen geschikte gelegenheid daarvoor wist te vin den dan biedt VALENTIJNDAG ook voor u kan- sen en mogelijkheden. Dat de winkeliers van Schiedam en de adverteer- ders in dit blad u daarbij gaarne van dienst zul len zijn is een stelling die u niet beter kunt con- troleren door eens een proef te nemen. B. C. Blok cVvVVVYWVVvVVVVV\'VVVvrvVVWVVVVNAAAA?VVVVVWVVVWVVVVYVVVVVWWVVr\ P. J. Troelstralaan 59 - Tel. 63056 DE kapsalon waar de moderne man graag komt Ook koopt hij daar zijn After-Shave Pre-Shave, Scheercreme en Toiletzeep van het merle TABAC. va\aaaaa,\aaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaa Rubensplein 20a - Tel. 69701 P.J. Troelstralaan 113 - Tel. 63031 Vraag ons advies Wij hebben alles op het gebied van Hout op maat in voorraad LATTEN - PLANKEN - BOARD - TRIPLEX VEZELPLAAT - TEGELBOARD Wij zagen gratis

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1