HUI! L. A. v. Mil Te!. 68770 VERKOOPSTER Verlovingskaartjes Sporthuis Ter Braak Plaaisl een Kaboulelie! Het beterefiparthute I Grote Markt 3 Hier is thans onze tweede camping-showroom gevestigd, daarachter onze nieuwe reparatie-inrichting Gevraagd of LEERLING VERKOOPSTER Zuivelproducten en levensmiddelenbedrijf Iepenlaan 13 - Tuindorp (Kethel) Tel. 66732 I HERENKAPSALON ft Q K P. J. Troelstralaan 59 - Tel. 63056 is DE kapsalon waar de moderne man graag komt UITBREIDING SPORTHUIS TER BRAAK De bekende sportzaak van de heer B. J. ter Braak, Grote Markt hoek Nieuwstraat, is weer uitgebreid. A.s. vrijdag wordt het nieu- we gedeelte, bestaande uit een showroom met daarachter een rijwielreparatie-afdeling. geopend. In de nieuwe showroom vindt men alle mo- gelijke artikelen. die bij het de laatste jaren zo popnlair geworden kamperen van pas ko- men, zoals prachtige tenten, opvouwbare ta- fels, stoelen, luchtbedden (lig- en zitmodel!), eetgerei, tassen, kortom: de complete lijst kampeerbenodigdheden, in verschillende uit- voeringen en prijzen. Maar niet alleen de kampeerder kan hier te- recht, want een mooie parasol op uw balkon of in de tuin, daaronder een paar gemakke- lijke, opvouwbare stoelen met een tafeltje en u geniet dubbel van het prachtige weer! Ook in de tweede showroom (bij de bus- halte van lijn 40), die vorig jaar werd geo pend, zagen wij begerenswaardige artikelen, tegen prijzen, die zeker niet hoog zijn te noe- men. Het lijkt ons dat iedere sportbeoefenaar, of zijn hobby nu judo, tennis of zwemmen is, bij deze zaak vindt wat hij zoekt aan kleding of ,,gereedschap Hoe kan het ook anders, het Sporthuis ter Braak bestaat al langer dan 45 jaar!! R. v. V. Wij passen bij ieder persoon een modern model aan, zoals S getoond op de show in MUSIS SACRUM £aAAAAAA.\AAAAAAAAAAAAAAAAAAA\AAAAAAAAAAAAAAAAAAA;AAAAAAAAAAAAA,W A.s. zaterdag 11 maart, geeft societeit ,,Nieuwland" weer een kleine en intieme avond in zaal ,,Tivoli", Nieuwe Haven 237. Medewerking zal o.a. verlenen de ..Seaport Jazzband", welke de middelen bezit om een gezellige avond van te maken. Heeft u niets te doen, komt u dan eens een kijkje nemen. U bent altijd van harte welkom. PRACHT SORTERING DRUKKERIJ A. L. v. d. WATER P.J. Troelstralaan 153 'savondstot 10 uur OPENBARE EES ACCORDEONSCHOOL H. J. BORSTLAP 10 februari 1961 Op de „openbare les" van Accordeonschool J. H. Borstlap maakten wij kennis met een vorm van muziekoniderwijs die op een plezierige manier verschilt met de gevreesde pianolessen in onze jeugd. Waarmede zeker niets ten nadele van pianolessen gezegd wil zijn; integendeel, wij zijn ervan overtuigd dat de pianolessen die de heer Borstlap geeft, ook heel anders zijn dan die van Juff. Hoe-heette-ze-ooik-weer. Ook op het gebied van muzieklessen is veel veranderd! Maar wat de leerlingen van de heer Borstlap laten horen na enkele maanden (soms zelfs we- ken) accordeonles, verdient zeer zeker de aan- dacht van ouders met kinderen, die w61 muzi- kaal, maar 66k ongeduldig zijn. Het komit ons voor, dat hierbij zowel de ouders, die degelijk muziekonderwijs verlangen als de kinderen), die gauw een melodie willen laten horen, aan hun trek komen. Dit bleek ook duidelijk op deze ,,openbare les- avond". De leerlingen, jongens en meisjes van ca. 8 tot 18 jaar, speelden vaardig en met ken- nelijk genoegen hun solo's en het samenspel was vlot en zonder veel fouten. De prettige ver- standhouding tussen leraar en pupillen viel daar- bij op. Adplrant-leerlingen volgen eerst een 3-maande- lijkse testcursus, waarbij een accordeon van de school wordt gebruikt. Blijkt voldoende talent aanwezig, dan kanj een eigen instrument worden aangeschaft. De heer Borstlap verleent hierbij gaarne zijn medewerking. Na deze testcursus, als dus de leeriing met no- tensehrift en accordeon vertrouwd is, begint de eigenlijke opleiding, de wekelijkse lessen, die al snel tot zeer bevredigende resultaten leiden. Het lesgeld is beslist niet hoog. Mocht een ac cordeon echter te duur lijken, dan is er b.v. ook nog de melodica, een soort blaasmstrument, dat door Pia Beck bekendheid verwierf. De kosten van een melodica bedragen maar 1/10 van die van een accordeon! U ziet het, voor ieder muzikaal kind is er een mogelijkheid. En het genoegen, dat een mens, oud of jong, beleeft aan het zelf musiceren, kan niet hoog genoeg worden aangeslagen! R. v. V. Een ouwe zeerob loopt in Rotterdam over de Maasbrug en laat z'n laatste zilveren gul den vallen waarop deze prompt door een gleuf in het wegdek in de Maas terecht komt. Hij keek hem mismoedig na en verzuchte „ik had je wel willen verdrinken, maar toch niet zo. Te koop orgel, leren damesjas als nieuw, bankstel met tafel, comode. Goeman Bor- gesiuslaan 34.. Te koop wiegje met bekleding, bedje en sierdekentje. Gevraagd linnenkast. P.J. Troel stralaan 56. Mooie gave Solex te„ koop, wat snellere brommer te koop ge vraagd. Event, ruilen. Br onder no. 23 bur. v. d. blad. Twee kamerwoning Rembrandlaan, vrije etage Schiedam voor woning in Zuid of om-. geving, liefst nieuw- bouw. Br. onder no. 24 bur. v. d. blad. Te koop prima vloer- kleed, effen wijnrood, 2 x 3 en divanbed, t.e.a.b. Nieuwe Dan- laan 615. Te koop kinderstoel f 7.50. Dr. Kuiperlaan 147. Biedt zich aan ervaren brood- en banketbak- ker. Br. onder no. 35 bur. v. d. blad. Ter ruil aangeboden 4 kamerwoning met bal- con. Gevraagd vrije bovenwoning (Wes- ten). Br. onder no. 24 bur. v. d. blad. Wie ruilt mijn 2-pers. opklapbed voor 1-pers. ledikant. Jan Steen- straat 11. Te koop zwarte kin- derwagen zgan., merk Pedigree. Geert Rein- dersstraat 2c. Wie heeft interesse voor kleine hond Zwarte langharige reu Te bevr. Potgieter- straat 27a. Woningruil; Vrij bo- venhuis, westen, 4 k., ruilen voor woningj, Nieuwl. 4 k. Ben. of le etage. Br. onder no. 27. HET ZAL JE MAAR GEBEUREN Generaal op inspectie. Soldaat kom hier stel dat achter dat gebouw daar de vijand zit hij schiet wat zou je dan doen? Vechten generaal, Prachtig soldaat prachtig. Maar let op. Op een gegeven mo ment schiet de vijand weer maar nu precies je oor eraf, wat doe je dan? Doorvechten generaal. Prachtig goed zo, je duikt wat opzij en prompt schiet hij nu je andere oor er ook af. Wat doe je dan? Doorvechten generaal. Nee sufferd buldert de generaal, dan kun je geen steek meer zien omdat je helm over je hoofd zakt. Tante, heeft u wat voor me meegebracht vraagt Jantje. Ja hoor zegt tante. Even later! Tante is u van ijzer? Van ijzer?, welnee jongen hoe kom je daar nu bij. Oh omdat Pappie gisteren zei mor- gen komt die ouwe tang ook weer. Nu het bijna niet meer mogelijk is om hulp in de huishouding te vinden, is het onze zaak uit te kijken naar alleriei nieuwe vindingen, die ons de tijdrovende karweitjes kunnen vergemakkelijken. Als die uitvindingen dan ook nog bescheiden in prijs zijn en de resultaten geheel in overeenstem- ming met wat het etiket belooft, d&n hebben wij het gevonden! En dit kunnen wij in alle eerlijkheid zeggen van het nieuwe reinigingsmiddel voor emaille, HUI genaamd, waarmee u uw gasfornuis of -stel, bakoven, en verder geemailleerd keukengerei in een ommezien weer vlekkeloos en als nieuw kunt krijgen. U brengt de gelei-achtige pasta met een (bijge- voegd) kwastje aan op het te reinigen voor- werp, laat het ongeveer een uur inwerken en spoelt dan na met heet water, waarin wat azijn is opgelost. Resultaat: verbluffend!! De royale flacon is van zacht plastic, zodat hij niet onverwacht uit uw hand kan glippen en heeft een ruime opening, waar u het kwastje vlot en gemakkelijk indopen kunt. Probeer het eens, u zult verrukt zijn over wat u bereikt met dit middel!

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 4