'waardebon! m m m ie koop gevraagd NIEUWLAND (word!) een STAD op zich een KAB0UTERTJE Autoverhuur zonder chauffeur A. van Overveld Let op Uw NUMMER Nieuwland-Nieuws no? GEBODEN DOOR: 2 x f 5.- boodschappen N? 4935 Th.Engering, Schiedam iiiiiiiiiiiii NIEUWLANDS HISTORIE VOOR DE VAKMAN Spadev.a f 4.95 Harken f 0.96 Schoffels. f 1.47 Schrepels f 1.35 Hakken f 2.10 Pootstokken f 1.14 Tuinnetcen f 2.— Grasscharen f 5.65 Graskantstekers f 3.30 Grasmachines f 42.50 Bladharken f 1.20 Gieters plastic f 7.50 Gieters metaal f 7.45 Tonkin stokjes f 010 Verder hebben wij een grote collectie Bloembakken plastic v a. 1.20 Bloempotten plastic v a. f 0.95 Bloembakken eternit v a. f 4— Op al deze artikelen krijgt U tegen voor plaatsing van 50 Simca 1961 Citroen 2 CV Sigarenmagazljn en Reisbureau P.J. Troelstralaan 31 - Tel. 63037 TH. ENGERING Troelstralaan (zle de etalages) Q Dameskapsalon PETERS o 2e Jaargang No. 8 20 april 1961 Verschijnt elke 14 dagen MEUUlMMEUUfS Redactie en AdministrateDrukkerij A. L.v.d. Water. P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantoorureo Dageiijka van V - 11 anr. Maaodag, Woensdag en Vrijdag van 20 -23 qui Drukkerij Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden fl.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel Dat dit inderdaad het geval is, werd oris dezer dagen. weer eens meer dan dnidelijk tijdens een gesprek, wat wij met de heer van Overveld aan de P. J. Troelstralaan hadden. Tot op heden moesten we hier in Nieuwland om schrijfgerei, papierwaren, boeken en zulk soort gijntjes op de kop te tikken, de bus nemen om dit ergens buiten onze stad Nieuwland te kopen. Binnenkort kunnen wij het met onze kuierlatten af, de heer v. Overveld beweerde ons, dat hij ging uitbreken en vertimimeren (dezer dagen zal hij wel met breekijzer en hamer in overall doende zijn) Aan zijn Sigarenhandel, annex autoverhuur zonder chauffeur, annex reisbureau, annex assurantie- kantoor, annex gesanctionneerde gokformulieren- leverancier gaat hij nog toevoegen de verkoop van allerlei schrijfbenodigdheden, boeken en vele aan- verwante artikelen. U kunt binnenkort bij hem ook uw geboorte-, verlovings-, huwelijkskaarten en vele zulk soort artikelen kopen en bestellen. Als u deze indrukwekkende lijst ziet, zult u zich afvragen, of de heer van Overveld misschien van plan is, aan atoomsplitsing te gaan doen en zich in tweeen zal gaan splitsen. Het beste wat u kunt doen is, regelmatig een oogje op hem te houden, niet te opvallend natuurlijk, anders heeft ie 't in de gaten. De beste raad, die wij u geven kunnen is, uw sigaretten daar te halen, dan hebt u goede controle. We willen u wel enigszins gerust stellen, hij heeft in ieder geval een zeer charmante en vriendelijke hulp, zodat hij niet overal alleen voor staat. Daar wij toch aan het bewijzen zijn geslagen, dat Nieuwland een eigen stad wordt, het volgende: wist u al, dat v. d. Kaaden er aan de Parkweg een collega ('n modern mooi woord voor concur rent) heeft bijgekregen. Trouwens, in Nieuwland, benoorden de Nieuwe Damlaan komen er nog wel een paar bij in de loop van dit jaar, o.a. E. J. Duif- huizen en Th. Vredebregt. Afgelopen vrijdag heeft de heer G. v. d. Geer P. J. Troelstralaan 113 - Tel. 63031 Rubensplein 20a - Tel. 69701 inlevering van d«ze advertentie DUBBELE KES ZEGELS samen met zijn zoons P. en P. de Geer een nieu we groentehandel geopend, die er best zijn mag, niet groot, maar gezellig en modern. Het eerste wat me opviel was, een grote massa klanten en als een eiland een knots van een ijskast met alle- maal verschuifbare, doorzichtige plastic deksels. Bij ieder kind, dat binnenkwam, dook de bewind- voerende baas P. de Geer in de ijskast en over- handigde hij kennnerlijk voor noppes, aan de glun- derende kleintjes een heerlijk druipding. Ter reha- bilitatie van de kwaliteit, dat druppelen begon pas, als de kleintjes alang de winkel uit waren. Evenals bij de familie Ruigrok, hebben wij even de doopceel gelicht van de familie v. d. Geer. De meeste informatics kregen wij van broer Wim, die al sedert jaren tot de eersten van de Nolenslaan behoort. Reeds in 1835 ging de Over-grootmoeder met een kruiwagen met groenten van de markt de klanten af. Zij was vissersweduwe, de zee had haar man afgenorruen en in die tijd was de enigste manier om het leven en die van de kinderen te houden, hard ploetereni Dus met de negotie de klanten af. Grootvader had 75 jaar geleden al aan de Zwaan- steeg (bij de Hoogstraat) een pakhuis, waar groenten werd verkocht. Als hypermoderne en kostbare aanschaf kwam er in de loop van de tijd een hondewagen, terwijl Pa het na een handwagen bracht tot 1 paardekracht. Tot voor 5 jaar was die paa-dekracht de enigste kracht, plus een hoop mankracht natuurlijk, een groentehandelaar krijgt het beslist niet voor niets. De laatste 5 jaar werd de motorisering doorge- voerd. Het zal voor senior, thans bijna 61 jaar, wel een genoegen zijn geweest, dat zijn oudste zoon Wim enige jaren geleden zijn straathandel er aan gaf en een zaak opende aan de Nolenslaan. Nu zit hij dus met 2 zoons in de nieuwe vestiging aan de Parkweg. Hij heeft nog een vierde zoon, die nog uitsluitend in de straathandel zit. Zelf heeft hij deze handel nog niet kunnen opgeven en komt nog dagelijks bij zijn oude klanten aan de deur. Wij wensen hem en zijn zoons goede zaken. GELDIG TOT 29 april 1961 f|f ,EEN NIEUWE BURGEMEESTER In het verslag van de op 7 juli 1852 gehouden wedstrijd tussen een twintigtal grasmaaiers heb ben wij kunnen lezen, dat deze wedstrijd werd bij- gewoond door de secretaris-burgemeester, de heer L. Knappert S. Cz. Hieruit blijkt, dat voor de gemeente Nieuwland c.a. een nieuwe burgemees- ter was benoemd. Betreffende de benoeming van de heer Knappert tot burgemecster lezen wij in de Raadsnotulen van Nieuwland c.a. van 6 no- vember 1843, dat ter tafel werd gebracht een mis sive dienstbrief) van B. en W. van Schiedam, welke afkomstig was van de Gouverneur van Zuid-Holland en waarin zij n.l. B. en W. van Schiedam als Ambachtsheren van Nieuwland c.a. als burgemeester en secretaris voor deze ge meente voordroegen de heer L. Knappert S. Cz., bij apostille kanttekening) van 4 november 1843 (lste Afd.) no. 906/24789, met verzoek ten spoedigste daarop te berichten. Bovengenoemde notulen vervolgen dan: ,,Deze stukken voorgelezen zijnde is na deliberatie goedgevonden om bij missive met terugzending der stukken en door den lsten Assessor Wet- houder) in plaats van den Burgemeester getee- kend, aan Zijne Excell. te kennen te geven, dat de Gemeenteraad met verwondering daar uit gezien heeft, dat het voornemen bestaat om den Heer J. van Waterschoot van der Gracht in 1844 niet te eontinueren als Burgemeester van Nieuwland, maar gemelden Heer ook als Secretaris van Nieuwland c.a. aftezetten of te ontslaan, hetwelk een zeer onaangenamen indruk heeft gemaakt, omdat zedert het bestaan van den Gemeenteraad in 1825 alle de leden (uitgezonderd de Heer Jan van der Burg, in 1833 zijn overleden vader n.l. Arend van der Burg opgevolgd) als nog met den Heer Burgemeester de Gemeenteraad uit- maakt en in de beste eensgezindheid de belangen der Gemeente hebben behartigd en waargenomen, geen klagten of bezwaren tegen den Heer Burge meester of Secretaris bekend zijn aan iemand van de Gemeenteraad en de geestvermogens van zijn Ed. even goed zijn als in 1825". Hier onderbreken wij een ogenblik de notulen om een kleine opmerking te maken. En dan blijkt uit bovenstaande notulen, dat de Gemeenteraad van Nieuwland c.a. in het allerminst tevreden was met de benoeming van een nieuwe burgemeester. wordt vervolgd. □ooaoooooaooaoao DAMESt S Voor een goed verzorgd kapsel naar 2 Rozenlaan 18 - Tel. 64444 - Tuindorp (Kethel) 0 Ook voor kleurspoelingen q 0000000000000000

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1