Maak u/at van uu/ „MAKE- UP Moederdag A. CHAB0T WAARDEBON te koop gevraagd een Let op Uw A NUMMER Eaaaa»»sissal Denkt om een paar mooie pantoffels Boerenleenbank Kethel Th. Engering P.J. Troelstralaan 113 TV DEFECT? RADIO ACTIEF HET BEATRIXPARK Goed drukwerk JV« 3231 Schoenmagazijn &puaAJhcui& iaooji tedeAeen Z W ALU WL A AN 101 soc|KABOUTERTJE|ioTI Nieuwland-Nieuws no GEBODEN door: 2 x f5.- boodschappen 4 mei 1961 een nuttig geschenk komt naar Rembrandtlaan 66a - tel. 68533 (hoek Schiedamseweg) POSTREKENING 382623 TELEFOON 65325 KOELKASTEN v.a. f 395.- 18 maanden renteloos crediet PRIJZEN v.a. f 21.75 p.mnd. Bel 63420 i voor plaatsing van TH. ENGERING Troelstralaan (lie de etalages) Drukkerij A. L. v. d. Water I 2e Jaargang No. 9 Verschijnt elke 14 dagen HEUUIUIIHKUItfS Redactie en AdministrateDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantooruren Dagelijks van 9-11 oat. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 nnr. Drukkerij Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjee 20 woorden fl.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel Make up is een echt woord uit de twintigste eeuw voor een bezigheid die zo oud is als de wereld .althans zolang die door vrouwen is be- woond. De oude Chinezen, althans de vrouwen wisten ai op sublieme wijze van schoonheidsmiddelen gebruik te maken. Ook de vrouwen uit het oude Egypte waren verrassend goed op de hoogte met het gebruik van cosmetisehe middelen. Immer en altijd maar weer hebben vrouwen getracht schoonheid te verhogen of te vervol- maken. Opvallend is het dan echter dat hoewel er een geweldige vooruitgang is te bespeuren bij de fabricage dit in het gebruik (althans juiste ge bruik) veel minder sterk opvalt. Integendeel maar al te vaak moet worden ge- constateerd dat de mogelijkheden niet worden gebruikt maar schromelijk misbruikt, tot scha en schande. Veel te veel menen dat schoonheid uitsluitend bepaald wordt door de kwantiteit der gebruikte middelen. Toch is niets minder waar. Weliswaar mogen sommige fabrikanten het overdadige gebruik, of liever ver- of misbruik dan toejuichen, genoegen is er niet aan te be- leven, noch voor de verbruikster, noch voor de fabrikant en noch voor de verkoopster. Wat is immers het doel der make up? Kort gezegd: Met schoonheidsmiddelen tracht de vrouw (het meisje) haar natuurlijke charme te accentueren. Bewust wordt hier gesproken van natuurlijke charme. Niet van schoonheid. Iedere vrouw is en kan geen schoonheidskoningin zijn. Gelukkig niet, want schoonheid, of wat men daar onder verstaat, betekent nog lang niet dat men interessant of charmant is. /WWWWWWWWVWWVWWW KES-PUNTEN 99 Iedere vrouw en elk meisje kan echter een na tuurlijke charme hebben. Zelfs een uitgesproken lelijke vrouw kan aardig en interessant zijn. Schoonheid verwelkt, meest- al zelfs angstig snel, charme echter nooit, kan zelfs ontwikkelen. Wat kan iedere vrouw en elk meisje met cos- metica bereiken Een grote mond kan men beslist kleiner doen schijnen door een spaarzaam en verstandig ge bruik van de lippenstift. Te lichte oogharen kunnen een weinig worden aangezet, de wenkbrauwen kunnen wat langer gemaakt worden. Maar altijd en steeds weer. Pas op voor overdrijving. Een wat matte tint kan wat fleuriger gemaakt worden, er zijn tal van mogelijkheden, maar steeds is het, oppassen, overdaad schaadt. Een verstandige deskundige zal u graag van ad- vies dienen. Wees echter voorzichtig met het kiezen van uw raadgever. Dit moet iemand zijn die liefde voor z'n vak laat gelden boven winst- bejag. Wij helpen direct f Tot cnronds 11 u. bereikbaarl Ook plaatsen en reparotiei van antenna* GKLDIG TOT 29 mel 1961 j Met het mooie weer bezochten wij het Beatrix- park in volop lente, op de vijver zagen we iets door het water schieten met een reuze gang, hoog spatte het water op. Het ding bleek een kleine rode raceboot te zijn, kennerlijk door kaboutertjes bestuurd, met een vaart van 40 km. per uur Iufte het over de weide plas, zat even eenden na, die angstig opvlogen. Van de zwanen had het ding niet terug, die maakten aanstalten om dat vreem- de ding even mores te leren. Plotseling zag ik een oude dorpskennis en schaats- kameraad uit de donkere oorlogsjaren staan, A. v. Vliet, waarvan ik weet, dat hij een drukbezet leven heeft. Hij zit in Radio actief en is dagelijks tot elf uur 's avonds bezig met allerlei televisie- storingen op te heffen, aan televisies, die vaak door andere collega's zijn geleverd. Ik was wel verbaasd, dit actieve mens hier aan te treffen, zowaar zag ik ook nog zijn Compagnon A. A. Izaaks, die met een soort "Walky-Talky" in zijn handen stond. Vroeger in onze Indie-jaren, contra de vrienden van heer Soekarno, hielden wij die dingen wel aan ons oor als radioverbinding met de hoofdpost, maar we zaten hier gelukkig niet in de Krieg. Het werd me gauw duidelijk gemaakt, hij onder- hield draadloze verbinding met de kaboutertjes in de ,,Schnellboot". Enorm leuk sieepgoed voor vol- wassenen, nog even de eenden p.en rrrrr daar kwam het ding onze kant weer uit, even later meerde het schip langs de wal. De heren poogden mij de werking van het ding uit te leggen, voor mij was dat ding zoiets als die ,,P,us" rond de aarde, gewoon fantastisch. Er zaten een hoop elektrische spulien in, radio- ontvanger., batterijen e.d. en verder een heuse dieselmotor. Ik meende altijd, dat dieselmotoren knotsen van dingen waren, die in zware auto's en lokomotieven zaten. Hierin zat een miniatuur 2 cilindermotor die voor de reuze snelheid zorgde. Izaaks, die het schip opgebouwd had vertelde mij, dat het compleet een kostbaar grapje was, met zender en ontvanger wel f 1.000,maar voor het plezier is dit f antastisch leuk. Zjj zijn leverancier van alle onderdelen en com plete bouwdozen van vele soorten op afstand be- stuurbaxe vervoermiddelen e.d. De bestuurbaarheid heeft een reikafstand van ca. 1 km., de brandstof is een mengsel van wonder- olie, aether en petroleum. Wilt u er nog meer van weten, ach, ga zelf even kijken aan de van Hogendorpstraat, ais de heren thuis zijn, kunt u ook nog een compleet-vliegtuig- met-diesel-in-aanbouw zien. (Hier horen we nog wel meer van, wordt door v. Vliet gebouwd).

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1