BEHANG LIPS - BRILLEN te koop gevraagd U/. F. BOOT Let op Uw |A NUMMER G. j. J. PON J NIEUWLAND (wordt) een STAD op zich. van Lucncn Telefoon 66192 de SLEUTEL tot beter zien 2 x f 5.- boodschappen Boerenleenbank Kethel over een mooie collectie gesproken Nieuwlcmd-Nieuws no GEBODEN door: yjiaa\&ank tuw-A LexLeAeen ZWALUWLAAN 101 Kom eens kijken bij I ACMCU Dam 41-43-45 NIEUW! Thans ook electrische scheerapparaten: Philishave Braun Remington Mgr. Nolenslaan 418 Nieuwland TH. ENGERING Troelstralaan (lie de etalages) Voor Schilderen Witten Behangen Goad en Zilver Uurwerken Briilen Gero-artikelen Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 66905 (hoek Schiedamseweg) POSTREKENING 381623 TELEFOON 65325 2e Jaargang No. 11 1 juni 1961 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantooruren Dagelijks van 9-11 nnr. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 nnr. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden fl.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel Een prestatie Mochten we onder dit hoofd de vorige keer u aankondigen dat Th. Engering aan de Parkweg een nieuwe zaak ging vestigen, vorige week donderdag is dit feit met de ..opening" gevierd. De eerste aankondiging hiervan, in de vorm van een folder, bereikte de inwoners van Nieuw- land-Oost langs precies dezelfde weg, zoals ook deze krant weer bij u terecht is gekomen. Met opzet koos ik wederom dit hoofd, omdat aan de Parkweg werkelijk een prestatie tot stand is gekomen. Geheel onder eigen beheer is hier een ideale verkoopruimte tot stand ge komen. De inrichting is naast functioneel een lust voor het oog. De verlichting is prima, het- geen vooral 's avonds tot uiting komt. Als men vanuit de oude binnenstad bij „ANJO" Nieuw land binnenkomt, ziet men de zaak al fel ver- licht liggen. De Parkweg geeft thans; met de reeds eerder bestaande prachtige winkels, een feestelijk ge- zicht. Was de ruimte Oostelijk van de Parkweg twee weken geleden nog een wijdse vlakte, thans is daar van de systeembouw-woningen Croinet al heel wat te zien. Er moeten daar vijf blokken van elk 64 woningen komen. Nu we toch in de buurt zijn, zullen we bij Engering de hoek om gaan en de Nolenslaan instappen.. In de eerste winkelgalerij die we tegenkomen zit LIPS-BRILLEN nog steeds moe- derziel alleen. Het is een verwarmend gezitht hoe deze „Pionier van het eerste uur" met zijn prachtige zaak en dito bullen tussen de rommel zit. Om hem heen wordt thans stevig gewerkt. Kort geleden is ook de afbouw van het binnenwerk van het postkantoor begonnen. Dit hulppost- kantoor komt in deze galerij aan de kant van de Parkweg, direct naast Lips in de ruimte van twee winkels. Aan de andere kant van deze galerij komt Schouten, met hun tweede zaak in Nieuwland. Verder tippelend komen we aan de grote toe- komstige winkelgalerij. De 132 flatwoningen schieten al aardig op. De woningen zijn al uitgegeven, 32 woningen ko men aan oude Nieuwlanders die dicht bij huis gaan verhuizen, in de andere 100 komen vreem- delingen uit stad en land. Volgens de Wethouder van Kinderen zijn dit dure woningen. Onze bestuurder heeft nog meer plannen voor dure flats, nl. langs de Schie en tussen de Oude en Nieuwe Damlaan. Bij elkaar moeten dit zo'n 300 peperige gevallen worden. Zowaar gaat Bureau Huisvesting onder de Nieuwlandse „Kapitalisten" reklame voor deze woningen maken. We zullen bij de baas van „Nieuwland-Nieuws" alvast maar 'n paar hele pagina's voor heer J. v. d. Griend reserveren. We zijn dan op de goede weg: „huizen te huur!" Als het zover is gaan we feest vieren en krijgt elke Nieuwlander zijn Nieuws vast gratis in de bus. Laten we op onze wandeling terugkomen. We steken de Nieuwe Damlaan over en komen in het oudere Nieuwland. Even bij van Leeuwen gaan kijken; hij heeft immers feest gehad. De verandering die daar heeft plaats gehad is in- derdaad een verbetering. Doordat een nieuwe wandstelling is geplaatst hebben zij meer ruim te gekregen. De verlichting is verbeterd, terwijl ook achter in de winkel een nieuwe koelvitrine is geplaatst. In deze koelvitrine worden de ge- roemde amerikaanse verpakte vleeswaren ten- toongespreid. Weer verder gewandeld, een klein stukje maar en we zijn bij de groene haring. We konden de verleiding niet weerstaan, „effe" bij Boer bin- nen te wippen. We waren de enigste niet, maar waren toch wondersnel aan de beurt. De .groene" is weer best maar jammer genoeg nog erg duur. Likkebaardend gaan we weer met een extra voorraad verder, nog even een saffie halen bij v. Overveld. Is het u ook opgevallen dat het daar binnen zoveel lichter en ruimer is geworden sinds de zaak uitgebroken en vergroot is. De laatste nieuwigheid daar is dat u verlovings- en ge- boortekaartjes kunt uitzoeken en bestellen, hij heeft een erg leuke sortering. Je kunt daar opzij wel lekker rustig even neuzen. Daar ik al in de peuters zit heb ik voor de verlovingskaarten niet veel interesse meer, wie weet moet ik voor die andere nog eens bij Overveld langs. Nu ik zo met het vaderschap geconfronteerd word herinner ik me ook dat de vaders over twee en halve week feest hebben. Ja dan is het heus vaderdag. Jongens maar lekker afwachten. Voor een keer hoeven we dan niet af te drogen. lcverancicr aan ziekenfondsen is het voordeligstc en vertrouwdste adres toch altijd: Gediplomeerd vakman Schaperlaan 61, Tel. 64019, Schiedam Vraagt vrijblifvend advies, stolen, prijs. Gedipl. Meester Horlogemaker *n Optician

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1