NETHEID w/ordt beloond te koop gevraagd SPORTHUIS TER BRAAK biedt U Let op Uw NUMMER CENTRUM" Nieuwland-Nieuws no GEBODEN door: 2 x f5.- boodschappen tussen Kerk en Stadhuis Het betere Sporthuis 3254 AUTOVERHUUR V.A.M.O.R. CENTRUM" 2e Jaargang No. 12 15 juni 1961 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Deze aanhef is heus geen misleidende po- ging uw aandacht voor iets onbenulligs te trekken. Langs deze weg willen wij uw aan dacht eens vestigen op het wijd verbreide euvel om alles wat men kwijt wil maar op straat te laten vallen. Wie bezondigt zich hier nooit aan? U be- hoeft het ons niet te komen vertellen, maar veel zijn er onder ons niet. Hoe zou onze omgeving er uit zien als we geen gemeente- reiniging hadden en niet onze beroemde papierprikkers. U kunt er zich geen voorstelling van maken hoe bijvoorbeeld Nieuwland er na een maand uit zou zien, als dit niet dagelijks werd op- geruimd. Ik hoor u al zeggen, ja maar waar moeten we het dan laten. Inderdaad veel papierbak- ken zijn er niet, maar hebt u daar ooit op gelet? Juist daar waar wel bakken zijn zoals op het Wibautplein en bij Boer in de No- lenslaan ligt het meeste op straat en in de gemeenschappelijke tuin. Deze tuin is ook uw bezit. Indien dit alleen uw bezit was, zoudt u er dan alles in smijten zonder op te ruimen, of toestaan dat uw kinderen er alles als een grote vuilnisbak in wierpen? We noemden al de naam Boer, deze heeft met dit artikel veel te maken. Hij heeft ons zijn plan ontvouwd, hetwelk wij graag aan de publiciteit prijsgeven. De heer L. Boer wordt met dit euvel dagelijks geconfronteerd, doordat hij ijs- en patatle- verancier is. De papierbak bij hem is kenne- lijk de gehele omgeving, alhoewel bij hem een stel bakken staan. Dit aantal zal door de gemeente zeer bin- nenkort nog worden uitgebreid. Om naar het hoofd van dit artikel terug te grijpen, in de Nolenslaan worden thans da gelijks enige personen, die weten wat net- heid is op een leuke manier verrast. Wat deze verrassing is zullen diegenen, die de papierbakken weten te vinden en te gebrui- ken, wel ondervinden. Deze verrassingen gaan voorlopig de ko- mende weken door. In het eerstvolgende nummer wordt een erelijst geplaatst van de gelukkigen die hun netheid beloond hebben gezien. We prijzen ons gelukkig dat we geen lijs- ten hoeven te publiceren van de zondaars, die niettegenstaande alles toch alles in het tuintje zwiepen. Over in tuintjes zwiepen gesproken, we her- inneren ons nog die reklamekaart die we een paar maanden geleden ontvingen van onze tuinman. We zullen die kaart eens ci- teren, zonder de reklame-aanhef en slot wel te verstaan. De baas van deze krant fluister- de me in het oor, dat hij geen gratis reklame kon maken, daar hij anders van de honger moet omkomen. Heeft u geen tuin? Dat is jammer. Profi teer dan van de gemeenschappelijke tuin, die wij voor u onderhouden". ,,Werp a.u.b. niets meer naar beneden: geen brood, geen etensresten, papier, dozen etc. Het wemelt al van de ratten in Nieuwland. Denk aan uw kinderen en aan ons werk. De vogels vinden genoeg insecten". Deze vriendelijke tuinman dankt ons dan bij voorbaat, met de meeste hoogachting. ,,Zou het geholpe hebbe"? Als u even bij u uit het raam naar beneden kijkt kunt u het zien, ach dat heeft niemand gedaan, wij zijn zo niet, dat doen de aardmannetjes. Tot slot een dringend verzoek aan alle win- keliers, kunt u alien een handje meehelpen? Plaats bij uw uitgang een prullemand, u helpt dan mee en doet uw klanten een ple- zier, ze weten dan waar ze terecht kunnen met hun propjes papier. Zou t helpen? Pessimist. TH. ENGERING Troelstralaan (zie de etalages) Voor goodkope en veilige km. AUTO- en MOTORRIJSCHOOL Op verzoek rijden wij met uw examen mee p I 3 persoons f 295.I Raleigh - Fongers - B.S.A. I Dubb©ld6ks l©nl0ll DUngalOWS 4-5 persoons f 397.50 Junckerv.af f 139.75 compl. 2 pers. f 69.50 3 pers. f 139.50 4 d 5 pers. f 195. nuwunHi Kantooruren Dagelijks van 9-11 anr. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 qui. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden fl.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel A G. BORGESIUSLAAN 62 SCHIEDAM TEL. 62638 Aangesloten bij de B.O.V.A.G. Wij lessen met Opels, DAF en Volkswagens. Gediplomeerde instructeurs. ledere week speciale THEORIEAVONDEN onder deskundige leiding. MsJAMET

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1