Eeii eregalurat aan Ketfiei te koop gevraagd VAN SELM's Let op Uw NUMMER P. DE LIGT Zn. Slagerijen H. Hooghart Zn. Nieuwland-Nieuws no GEBODEN door: 2 x f 5.- boodschappen Woensdag Gehaktdag M 548 Vleeswarenreklame 2e Jaargang No. 13 29 juni 1961 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdministrateDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Drukkerij Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Volgens vooropgezet plan moest het opschrift van dit artikel eigenlijk luiden ,,10 jaar Tuin- dorp Kethel". Van het oorspronkelijke plan een algemeen overzicht te geven, zal niet veel terecht komen. Als gebiologeerd zijn we stil blijven staan bij „De Ranck". Wat „de Ranck" is behoeven we de bewoners van Kethel niet te vertellen. Daar we dit niet alleen voor de circa 4.000 inwoners van Kethel schrijven, maar ook voor zo'n slordige 30 a 40.000 Schiedammers, hier een verklaring. Bad Groenoord weten we allemaal wel, nu: „de Ranck" ligt daar precies tegenover, op het puntje van Tuindorp. ,,De Ranck" is een wijkcentrum, een wijkge- bouw, zoals Nieuwland er reeds een had op het Wibautplein. Het eresaluut geldt voor de Ned. Hervorm- de Gemeente in het bijzonder. Ongeveer 10 jaar lang is door deze Gemeente onder leiding van hun Dominee gezwoegd, gepiekerd en gevochten om hun ideaal te ver- wezenlijken. Velen die er aan hebben meegewerkt hebben wij gesproken, tientallen namen van harde werkers achter de schermen hebben wij ge- hoord, velen wensen anoniem te blijven. Het lijkt ons bij nader inzien beter geheel geen namen te noemen van de vele gemeenteleden, die hieraan hebben meegewerkt. De actie hiervoor is met ,,Fonds Ideaal" (een verjaringsfonds) gestart onder Ds. Quartel. De grote gangmaker is echter Ds. de Bruin geworden, die ongeveer in 1952 in Kethel kwam. Van alles werd georganiseerd om aan financien te komen, Bazar, loterij, toneel- avonden enz., velen liepen voor het idee warm. De BOUW van „DE RANCK" Bouw- en Aannemingsbedrijf Schiedamseweg 74 - Telef. 68848 Eens gaf Ds. de Bruin aan 15 jongeren een .talent" in de vorm van een gulden, zij moesten hiermee handelen (niet begraven) en na enige maanden de gulden met winst terug- brengen. Het resultaat wat f 150, A. C. A. van der Kruit De definitieve bouwcommissie werd in de winter van '58 benoemd, onder de huidige Ds. J. E. L. Brummelkamp. Het doel was een ton bij elkaar en dan star- ten met de bouw. Gestart werd met de actie „NU" en in korte tijd werd f 30.000,— inge- zameld. De laatste klap, (welke de eerste op de hei- palen betekende), werd gegeven door de Je- KaHuBa, een grote bazar op het grote par- keerplein voor .Groenoord. O.a. de R.K. Mu- ziekvereniging St. Radboud droeg een steen- tje bij tot het welslagen. Met deze bazar was de f 100.000,-bereikt, dit was eind September 1959. Direct werd met het schetsplan begonnen, hetwelk reeds eind van hetzelfde jaar werd ingediend. In augustus '60 kon de aanbeste- ding plaats vinden en in oktober ging de eer ste paal de grond in. Reeds 13 mei 1.1. kon het gebouw in gebruik worden genomen, voor het verrichten van de opening was Ds. de Bruin gaarne bereid weer eens naar Kethel te komen. Het is een meer dan ideale ruimte geworden, om te beginnen is er een grote zaal, waar ruim 300 mensen een plaats kunnen vinden. Er is een prachtig toneel,.van alle gemakken voorzien, de verlichting en de ruimte is pri ma. Onder het toneel bevinden zich de kleed- kamers voor de artiesten. Langs de grote zaal loopt een brede gang, waarin opgenomen de garderobe en het buf fet, hetwelk van alle moderne snufjes is voor zien, zoals koffiezetmachine, boiler, ijskast e.d. Aan het einde van deze gang bevindt zich een kleine zaal, deze kleine zaal is nog door mid- del van een scherm in twee kleinere te schei- den. Deze kleine zaal is bestemd voor kleinere fes- tiviteiten zoals bruiloften en partijtjes en is zeer geschikt voor vergaderingen. De grote zaal is bestemd voor toneel- en an- dere uitvoeringen, dansavonden en binnen- huis-sporten. Het gehele gebouw kan met behulp van een .automatisch werkende centrale verwarming worden verwarmd. De totale bouwkosten bedroegen ongeveer f 230.000,—. Het gehele gebouw is, behalve uiterst func tioned, door zijn moderne vormgeving een lust voor het oog; waarlijk ook een saluut LOODGIETERSBEDRIJF Schiedamseweg 211 Tfel. 65279 Wij hielpen ook bij de bouw „De Ranck" TH. ENGERING Troelstralaan (zle de etalages) per 500 gr. 1.48 m. kruiden Doorr. Yarkenslappen p. 500 gr. 1.60 Doorr. Runderlappen 500 1.98 Fijne Riblappen 500 2.58 Eigen gesmolten vei 250 0.25 Slavinken 38 ci p. stuk, 3 voor 1.05 Biefstuk Tartaar per stuk 55 Pork per blik van 200 gr. 68 Groot blik gehakt 425 gr. 89 Groot blik varkensvlees 425 gr. 1.35 Onze 1S0 gram boterhamworst 42 1 SO gekookt mager spek 69 ISO pekelviees 69 ISO Gelderse ham 82 2S0 i, sure zult 4S Extra aanbiedlng 100 gr. gelderse snijworst |'i iLQ 100 gr. gebraden gehakt samen""*' Steeds voorradiggebr. rosbief, gebr. runderrollade, gebr. varkensvlees, gek. varkenslever, runderrookvlees. Noordelnde 3 lepenlaan 74 Tel. 68140 iVefhel Tel. 67039 MS Kantooruren Dagelijke van 9-11 uur. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 nnr. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden fl.-. VerBchijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel werd verzorgd door: Als het SCHILDERWERK van het Wijkcentrum „DE RANCK" Uw goedkeuring heeft, dan ook voor al Uw Schilderwerk (zowel binnen als buiten) naar: Wingerdlaan 4, Schiedam (Tuindorp) - Tel. 62846 vervolg pag. 2

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1