LANGS DE LIJN te koop gevraagd GARAGE DE KOSTER Let op Uw NUMMER Damlaan 1 - tel. 67344-63600 DOORSMEER SERVICE JYs 3586 WESTER - Nieuws no GEBODEN door: 2x15.- boodschappen 3 x f 10.- boodschappen 3x15.- boodschappen Nieuwland-Nieuws no Autoverhuur zonder chauffeur MEDEDELING TH. ENGERING Rubensplein Gebr. Clarljs St. Liduinastraat G. GROEMEWEGEN RUBENSPLEIN door Th. Engering Troelstralaan 2 x f 5.- boodschappen (zte de etalages) In verband met vakantie zal ons kantoor P. J. Troelstralaan 1S3 tot en met 22 juli a.s. gesloten zijn De drukkerij is normaal geopend Tel. 070-394690 NIEUWLAND (wordt) EEN STAD OP ZICH 2e Jaargang No. 14 13 juli 1961 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantooruren Dagelijks van 9-11 oar. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 onr. Drukkerij Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboatertjes 20 wosrden fl.-. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel Wie langs de weg timmert heeft altijd wel bekijks is een oud gezegde wat nog altijd op- gaat ook vandaag aan de dag. Nu is het wel leuk om eens tussen dat bekijks te staan en te luisteren naar de op en aanmerkingen raadgevingen en kritiek, als je zelf eens langs de weg timmert. Het bekijks, in zo een geval de buitenstaan- ders zijn als regel nimmer een homogeen ge- zelschap. Om een voorbeeld te noemen. Een zaterdagavond Zat ik naar de radio te luiste ren waarin het ging over zin en onzin in goede manieren. De spreker in dit geval be- antwoordde brieven van luisteraars naar aanleiding van door hem gehouden cause- rien. In dit geval hadden we dus te maken met iemand die via de radio langs' de weg timmerde. Zijn bekijks in dit geval bestond uit vele of weinige luisteraars, dat niet pre- cies na te gaan hoeveel. Doet ook niet ter- zake. Wat mij trof, was de meest uiteenlo- pende kritiek die de man kraakte zoals men dat wel noemt, terwijl andere hem de loftrompet toezwaaide omdat hij het eens even raak en kernachtig gezegd had. De een zei daar kwam het dan tenminste op neer wat verbeeld die man z'n eigen waar bemoeit hij zich mee wat een aanma- tiging enz. enz. Dan kwamen er weer velen die het roerend met de spreker eens waren en het jammer vonden dat het de laatste uit- zending van het seizoen was. Na afloop zat ik zo te peinzen over de man in kwestie. Voorop wil ik stellen dat ik de man helemaal niet ken nooit gezien heb niet eens al z'n causerien gevolgd heb, dus niet spreek over het al of niet eens zijn met zijn meningen over diversen onderwerpen. De onderwerpen als zodanig blijven dus ge- heel en a! buiten beschouwing. Nu de man in kwestie. Ik stel me zo voor dat hij inder- tijd met enthousiasme begonnen is. Zonder arrogantie zonder de bedoeling anderen nu eens fijn te vertellen hoe het hoort en hoe het niet hoort in een woord absoluut zon der enige boze of hatelijken bijbedoeling. Maar veeleer om eens te wijzen op allerlei onaangename dingen in de menselijken sa- menleving die we allemaal zo op z'n tijd onder elkaar bedrijven, zonder dat we erzelf erg in hebben en laten we maar gerust zeg- gen zonder dat we het zelfs maar bedoeld hebben anderen met onze houding onwelwil- lend te zijn. De moraal van dit alles? Ja, kijk, het is juist de geestesgesteldheid waarin je naar een en ander luistert. De een zegt, ja dat heb ik zo ook wel eens gedaan zonder erg maar de man heeft gelijk volgende keer doe ik het beter. Weer een ander herkent in sprekers voor- beelden, een of meerdere van zijn eigen (on)hebbelijkheden en wordt kwaad. Voelt u het verschil? De een is dankbaar dat er zo neutraal mo- gelijk eens op fouten gewezen wordt en de ander is er gepikeert over. Wie heeft er nu gelijk? Wilde u dat van mij horen? Ik kijk wel uit laten we het ieder voor zich maar uitzoe- fcen, dan krijg ik tenminste geen boze brie ven. Th, Scholte. H verbouwing over te gaan. Nu het zover is zullen de heren de Koster wel verzuchten; hadden we het maar jaren geleden gedaan." Thans is Nieuwland een hypermodern door- smeerstation rijker geworden, van alle gemak- ken voorzien, hetgeen een vlotte en prima ser vice verzekerd. De geheel verbouvvde ruimte is voorzien van een uitstekende T.L.-verlichting, dezelfde soort ver- Iichting is ook aangebracht aan de onderkant van de doorsmeerbrug, welke voor de verlich- ting onder de door te smeren auto zorgt. Het geheel is het laatste snufje van hetgeen de moderne techniek ons te bieden heeft. Wij feli- citeren de heren de Koster met de nieuwe uit- breiding, wat tot gevolg heeft dat het steeds groeiende aantal Nieuwlandse autobezitters niet ver meer behoeft te lopen (rijden) en vlot, maar vooral vakkundig wordt geholpen. UITBREIDING GARAGE DE KOSTER Nieuwland is weer een nieuw verzorgingspunt rijker geworden. Momenteel kunt u uw wagen in uw eigen omgeving laten doorsmeren en olie- verversen. Met „wagen" bedoelen wij niet uw kinderwagen, maar eventueel uw automobiel. Of u hij De Koster ook voor uw overige wagens terecht kunt, zult u hem zelf moeten vragen. Wij hebben bij de heren de Koster voor u alvast een kijkje genomen. Senior heeft het bedrijf in 1934 opgericht. De hoofdzaak was benzinever- koop en in geringe mate verhuur zonder chauf feur. Na de oorlog kwam zijn zoon, evenals zijn vader D. C. de Koster genaamd in het be drijf. Gestadig ging de groei verder. Momenteel ver- wisselen regelmatig ca. 20 auto's, na grondig te zijn nagezien en „verkwikt", van berijder. Reeds jaren voelden zij het als een groot be- zwaar, dat zij niet de beshikking hadden over een eigen doorsmeerstation. Het grote probleem was echter, dat zij in te saneren gebied zijn gevestigd, de hele hoek van de oude Damlaan gaat te zijner tijd een roemloos einde tegemoet onder de handen van de sloper. 12 Jaar geleden werd hun reeds aangezegd dat het pand binnen de 5 jaar zou worden afgebroken, het is er steeds niet van gekomen, alhoewel het pand reeds is onteigend. De laatste berichten zijn dat het nu nog een jaar of drle kan aanlopen. Zeer begrijpelijk hebben zij lang geaarzeld al- vorens zij de grote beslissing namen alsnog tot

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1