Niet het rood van Picasso, VAN SELM's G0RDIJNRAILS Slageiijen net begin van de revolutionaire ONTWIKKELING VAN KETHEL Till ngering, Schiedam REKLAMEVERKOOP 90 ct p. meter compl. Slijterij en Wijnhandel „NIEUWLAND" maar nieuw rood van Riinbende NIEUWLAND (wordt) een STAD op zich. Woensdag Gehaktdag A. K. QUARTEL Rubensplein 20a - Tel. 69701 P. J. Troelstralaan 113 - Tel. 63031 Parkweg 210 - Tel. 63159 van 10 aug.-24 aug. Uw sleutel stuk of zoek! Wij maken in een dag 'n nieuwe Zongordijnen in alle maten Kippengaas Ruberoid Ligstoelen Wij geven KES-zege!s PARKWEG 332 SCHIEDAM TELEFOON 67659 per LITERFLES f 6.95 p. HALVE LITERFLES f 3.65 per 500 gr. 1.48 m. kruiden Rookspek p. SOO g. f Q.89 Doorr. Varkenslappen Doorr. Runderlappen Fijne Riblappen Eigen gesmolten vei p. 500 gr. 1.60 500 1.98 500 2.58 ,,250,, 0.25 Biefstuk Tartaar per stuk 55 Slavinken 38 ct p. stuk, 3 voor 1.05 Grote sort, vleesconserven s Pork per blikje v. 200 gr. 0.68 Boterhamworst 200 0.89 Gehakt blik 425 0.89 Varkensvlees 330 0.95 Onze Vleeswarenreklame 150 gram ontbijtspek 59 150 150 150 250 tongenworst 69 pekelvlees 69 Gelderse ham 89 zure zult 45 Extra aanbieding 150 gr. palingworst f 0.62 Van 7 t/m 19 aug. is onze zaak Iepenlaan 74 wegens vakantie gesloten Noordeinde 3 is geopend Noordeinde 3 Iepenlaan 74 Tel. 68140 Kernel Tel. 67039 Alhoewel de afgelopen 10 jaren het aantal wo- ningen in Kethel praktisch is verdubbeld staan wij thans toch aan het begin van een nieuwe ont- wikkeling. De bouwruimte in Nieuwland raakt op en binnenkort wordt met het opspuiten nabij Groenoord begonnen. De huidige ontwikkeling vindt thans in hoofd- zaak plaats rond het oude dorp, regelmatig wor- den thans nieuwe woningen tussen het dorp en de poldervaart betrokken. Rond de westelijke kant van het dorp is het zand voor een nieuwe randweg reeds gestort, hetgeen aan de zand- wolken bij een westerstormpje wel is te merken. Buiten een aantal bungalows, welke een gepe- perd bedrag moeten gaan kosten, zullen er langs de Vlaardingerweg ook wel enige winkels ver- schijnen. Vandaag om 2 uur krijgen we daar de eerste nieuwe vestiging. In het geheel verbouwde woonhuis en werk- plaats van schilder Grootveld heeft Kethels be- kende groente- en aardappelen-marskramer Ber- tus Leeflang en moderne Groente- en Fruithal gevestigd. Bertus is al vanaf voor de oorlog in Kethel een bekende en geziene figuur, vooral in de Polder, de kerkbuurt en langs de Schie. Reeds omstreeks 1850 was de grootvader van Bertus reeds Handelaar in aardappelen in Overschie, door zijn zoons Arie en Klaas werd dit bedrijf even na de eeuwwisseling voortge- zet. Arie „de vader van Bert" had in hoofdzaak de aardappelgroothandel. Met zijn schip de „6 Waarschijnlijk in verband met vakantie e.d. van Gemeentewegen hebben wij op ons vorige arti- kel in dit blad nog geen reactie ontvangen, wij hopen de volgende maal hierop terug te kunnen komen. Inmiddels begint de nering aan de Nolenslaan aanstalte te maken hun nieuwe vestigingen te betrekken. Het zal u misschien interesseren wie het eerste nu uitgegeven blok winkels gaan be trekken. Gezien vanaf de Nieuwe Damlaan komt eerst de Vema, een zaak in woninginrichting, daarnaast een bloemenhandel G. Krabbendam, dan Rijwiel- handel „De Favoriet". Hierop volgt dan Banket- bakkerij Nieuwland, waarvan wij de maquette al mochten bewonderen en naast de Gruyter komt Huize Brabant, weike per 1 September hoopt te kunnen openen. Wat ons sterk opviel was de speeiale vloerbe- legging bij Bloemsierkunst G. Krabbendam. Wij hebben ons licht eens bij hem opgestoken en zijn naar de Hoogstraat gegaan waar de heer Krab bendam op nummer 75 een bloemenmagazijn heeft onder de naam „Corona". Deze zaak be- staat daar al sedert 2 april 1927 en is door zijn vader L. M. Krabbendam opgericht, deze is thans Gebroeders" (hij had nl. 6 zoons) haalde hij de aardappelen van de eilanden en verdeelde deze over de hele omgeving. Zijn broer IKlaas zorgde in Kethel voor de we- kelijkse aanvoer van groente, aardappelen en fruit. In zijn kleine platte schuit zakte hij we- kelijks begeleid door de jeugd de kleine polder af en ging via de Poldervaart naar het inham- metje bij de Jacobusbrug tot aan het Windas. Met de benewagen werd dan de hele omgeving voorzien. In 1937 nam Bertus het gebied over. In de oor log hielp zijn broer Niek hem met een wagen in de kerkbuurt en het dorp tot aan de tegen- woordige Dr. Sauerstraat, vroeger Nieuwstraat gcheten. Niek heeft de negotie er aan gegeven en zit momenteel in het transport. De nieuwe vestiging van „Bep", zoals hij door zijn vrouw wordt genoemd, is een lust voor het oog. Hij brengt hier in de moderne Groente- en Fruithal alleen het betere genre. Wat goed is weet hij wel, immers van generatie op generatie weten ze wel waar het werkelijk goede vandaan komt. In de hal zorgt een uitgebreide machine-set voor de moderne verwerking van de produkten, terwijl de dagelijks verse artikelen in een koelkast fris gehouden worden. Na ruim 10 jaar heeft Kethel-dorp dus weer een eigen groentehandel die er zijn mag. Wij wensen hem langs deze weg veel succes. 75 jaar. Lang heeft de heer G. Krabbendam naar een geschikte ruimte gezocht en deze thans aan de Nolenslaan gevonden, welke hij over 14 dagen hoopt te kunnen openen. De opmerkelijke vloer bestaat uit ruw gevormde en gezaagde tegels van Solenhofener kalksteen. Wat dit voor steen is weten de grafici onder u heel goed. Dit is de steen waar zelfs nu nog de kunstenaar hun litho's (tekeningen) op maken, welke dan in de zg. „steendruk" worden afge- drukt. De zuivere „STEENDRJUK" wordt tegen- woordig haast niet meer toegepast en is vervan- gen door de Offset-procedA We zullen echter het vakjargon daar laten en u alleen nog ver- tellen dat transfers (plakplaatjes) overwegend nog in steendruk worden gemaakt. Wist u dat de decoraties welke op kopjes e.d. voorkomen ook overwegend eerst op transfers in steendruk worden gedrukt en daarna bij de aardewerkfa- brieken op de borden, kopjes en schoteltjes wor den aangebracht. Uiteraard vindt u bij Krabbendam de steen in zijn ruwe en ongepolijste vorm. Wij zijn be- nieuwd hoe straks het resultaat zal zijn als zijn vvinkel geheel is aangekleed, fleurig zal het be- slist wel zijn. Emmers met maatverdeling en schenktuit Plastic teilen in diverse maten Wasmanden, badkrukken, badmatten Closetrollen. Verschillende soorten kamer- bezems en handstoffers en nog veel meer andere artikelen bij: SCHIEDAMSEWEG 25 Kethel i*

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 2