te koop gevraagd W. F. BOOT Let op Uw NUMMER 2549 Voor een goede sigaar en ruime keus in sigaretten, tabak e.d. TV DEFECT? RADIO ACTIEF wintertijd in aantocht NIEUWLAND (wordt) een ST AD op zich. A van Ovpi-vpId sl«ar®nma*Mi'n en NIEUW/LAMD-Nieuws no.? rh.Engering, Schiedam VcllI UVCfVCIU p.j. Troelstralaan 31 Reisbureau Tel. 63037 Verkrijgbcxar: alle soorten FAMILIE-DRUKWERK tevens schrijfbehoeften, pocketbooks, schoolbehoeften, enveloppen, inkt, ballpoints, plastic plakband tijdschriften div. soorten lijm reisprogramma s door Th. Engering, Troelstralaan en Th. Engering, Parkwag 1x1 S.- boodschappen (lie de etalage) MEDEDELING In verband met verscheidene nieuwe vesti- gingen aan de Nolenslaan, welke volgende week worden geopend, zal „Nieuwland- Nieuws" de komende keren verschijnen op 31 augustus, 7 September en daarna weer zoals gebruikelijk eens per 14 dagen. De Redactie. Gedipl. Meester Horlogemaker en Opticien Goud en Zilver Uurwerken Brillen Gero-artikelen Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 66905 Bel 63420 - Tel. 69701 - Tel. 63031 Tel. 63159 Alle ondardeien leverbaar* Grote sortering in haarden en kachels gascomforen en fornulzen WIJ geven KES-zegels 2e Jaargang No. 16 24 aug. 1961 Verechijnt elke 14 da gen Redactie en AdministratieDrukkerij A. L. v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantoornren Dagelijks Tan 9-11 nnr. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 nnr. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kabontertjea r 20 woorden f0.50. Verechijnen in geheel Schiedam-West, Nienwland en Kethel Zo langzamerhand gaat het er inderdaad op lijken. We kunnen nu gaan zeggen dat in het centrum en de buitenwijken van Nieuwland de laatste hand wordt gelegd, Nu ja „laatste" hand, een paar jaartjes zal het nog wel duren. In ieder geval komt er nu tekening in. Aan het volbouwen van het gebied waar vroeger de ijs- baan lag, is kort geleden begonnen. Voor het eerste rijtje villa's aan de Burg, van Haaren- laan zijn de palen alweer op de plaats van bestemming, aan de Oostelijke kant van Nieuw land wordt weer volop doorgebouwd. Het nieuwe postkantoor naast Lips op de No- lenslaan begint nu aardig op te schieten, naar ik vernam, zal de firma Heinsbroek dit begin September opleveren, zodat we wel mogen aan- nemen, dat de volgende maand het hulppost- kantoor aan het Dr. Wibautplein zal worden opgeheven en verplaatst. De afgelopen week hebben we aan de Nolens- laan weer een nieuwe vestiging gekregen met een voor Nieuwland geheel nieuwe branche, n.l. woninginrichting. Bij het lezen van de dagbladen betreffende deze opening viel het me op, dat rond deze opening meer aandacht werd besteed aan de ontwikke- ling van de Nolenslaan als bij vorige gelegen- heden. Bij nader onderzoek bleek me al gauw, dat hier meer achter stak, de toekomstige win- keliers hebben n.l. een man achter de schermen die de touwtijes van een reeds min of meer opgerichte winkeliersvereniging in handen houdt. Deze man is geen winkelier, maar heeft zijn werkkring by de Slavenburg's Bank alhier, de heer Buurman is fn een enige tijd geleden gehouden vergadering daartoe aangezocht. Bij de opening en de persconferentie van de Vema was de heer Buurman aanwezig, waarbij van- zelfsprekend de voor die omgeving algemene belangen ter sprake zijn gekomen. We zullen eerst nog iets dieper ingaan op de nieuwe vestiging. De heer en mevrouw Vermaas zijn beiden oud Schiedammers en daardoor bij velen geen onbekenden. In 1946 zijn zij zelf- standig begonnen in Rotterdam-zuid aan de Dorpsweg 99a. Zij hebben daar in zuid ontelbare woningen ingericht, terwijl ze als oud-Schie- dammers zeer veel werk in Schiedam en vooral in Nieuwland deden. De vestiging in Rotterdam- zuid, was niet zo direct een grote winkel. Dang hebben zij uitgekeken naar een geschikte ves- tiglngsplaats hier in Nieuwland. Toen de No- lenslaangalerij ter sprake kwam zijn zij er als een der eersten opgesprongen en konden zo- doende de eerste keus doen. We mogen wel zeggen, dat ze een goede keus hebben gemaakt, voor hun doel zitten ze op een uitstekende plaats en we kunnen hier direct aan toevoegen, dat zij deze uitstekende plaats waardig hebben aangekleed. Maar ja, hoe kun nen we anders van een woninginrichting ver- wachten. Ze bezitten daar een fantastische ruimte, die ze uitgekiend hebben ingericht. Door de banen van de vloerbekleding over de breedte in twee kleuren te houden hebben zij de ruimte iets breder laten schijnen. Het geheel is prima verlicht met TL-lampen, deze verlichting is reuze functioneel, het is er een zee van licht, zonder dat het echter stoort door overdadigheid. Het aardige hiervan is, dat de verlichting, even- als de verlichting bij Bert Leeflang in Kethel door Hans Verspeek uit Kethel werd aangelegd. In dit blad hadden wij het genoegen, nog niet zo heel lang geleden de oprichting van deze Verspeek-Elektrotechniek te introduceren. In zijn korte tijd van bestaan heeft hij al heel wat weten te presteren, wellicht komen wij hem nog wel meer tegen. ■Om weer op de familie Vermaas terug te ko men, thans hebben zij aan de Nolenslaan hun hoofdvestiging. Zelf wonen zij nu boven de winkel, terwijl hun 25-jarige dochter in Rotter dam-zuid de scepter zwaait, hun zoon assisteert aan de Nolenslaan. In de rest van de galerij wordt hard gewerkt aan de opening van de overige winkels. Eerst moeten we nog even een abuis in onze vorige krant rechtzetten, we vergaten bij de opsom- ming van de te vestigen winkels kapsalon Ellen te vermelden, welke tussen de Vema en Bloemsierkunst G. Krabbendam komt. De heer Krabbendam heeft vandaag ook zijn winkel geopend, deze heeft enorm veel werk verzet om er van te maken wat het nu gewor- den is. Buiten de kleurrijke inrlchting en de leuke wandetalages valt een ieder direct een kontrast op. Tussen al de bloemetjes fluiten de vogeltjes. Een reuze leuk idee om in zijn ruime winkel een voliere in te richten. Uiter- aard hebben wij op het moment dat wij dit schrijven niet alles kompleet gezien, zodat wij waarschijnlijk volgende week hierop terugko- men. Ja, u leest niet verkeerd, Nieuwland-Nieuws komt in verband met een viertal nieuwe openin- gen de volgende week uit. Dan gaan praktisch tegelijkertijd Salon Ellen, de Favoriet, Banket- bakkerij Nieuwland en Huize Brabant open, zodat dan het hele eerste blok compleet is. Begin September wordt het tweede blok uitge- geven, terwijl in oktober het laatste aan de man wordt gebracht. Het zou een te droge opsomming worden nu al alle namen te gaan vermelden, maar tegen- over huize Brabant komt Blanken te zitten. In het eerste blok is thans nog een winkel vrij, het is nog niet bekend wie er komt, er wordt wel gemompeld over misschien een cafebedrijf, maar dat is niet van bevoegde zijde vernomen. ft Wij helpen direct! Tot 'lavonda 11a. bereikbaarl Ook plaatien en reparatlei een Rubensplein 20 a P.}. Troelstralaan 113 Parkweg 210 Laat nu uw haard of kachel naiien.

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1