te koop gevraagd Let op Uw NUMMER wintertijcl in aantocht TV DEFECT? RADIO ACTIEF De kapper voor het gehele gezin! JVe 4572 NIEUWLAND (wordt) een STAD op zlch. NIEUU/LAND-Nieuws no.? door rijwielhandel rkEngering, Schiedam De Favoriet Mgr. Nolenslaan 696 Pracht kinderrijwiel. Voor no Voor no Autoped op luchfbanden. Voor no. Een paar rolschaatsen (lie de etalage) - Tel. 69701 - Tel. 63031 - Tel. 63159 Alle onderdelen leverbaar. Grote sortering in haarden en kachels gascomforen en fornuizen WIJ geven KES-zegels M 63420 Salon van der Kruit telefoon 69841 2e Jaargang No. 17 31 aug. 1961 Verschijnt elke 14 dagen IEUUIUHHBWS Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantooruren Dagelijks van 9-11 oar. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 nor. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjee 20 woorden fO.50. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel EXTRA EDITIE Het zal nu niet lang meer duren of we kunnen dit nu al bekend geworden bovenschrift gaan wijzigen en (wordt) wel weglaten. Langza- merhand een prettige stad om in te wonen, met de paar dagen mooi weer hebben we dit weer goed kunnen merken. Een wandelingetje door en in de onmiddelijke omgeving is best de moeite waard, dat zal een ieder die zijn neus wel eens buiten de deur waagt moeten toege- ven. De gemeente-architecten die de planning van Nieuwland en de indeling hebben gemaakt, mogen hier best een pluim voor hebben. Het leuke hier is, dat men buiten de eenden en zwanen vaak andere typische wilddieren kan aantreffen. Het zal velen, die opletten, wel meerdere malen zijn overkomen, dat een haas de weg over sprong. Op de Burg, van Haaren- laan is mij dit al meermalen overkomen. Kunt u aan de kant van Nieuwland de natuur vinden, het centrum van Nieuwland, vanaf Troelstralaan, via Dr. Wibautplein naar No- lenslaan en Parkweg is voor een ieder thans ook een wandeling welke de moeite waard is en steeds meer de moeite waard wordt. U treft op deze route binnenkort een aaneengesloten rij winkels aan in praktisch elke branche. Aan de Nolenslaan gaapt nog een flink gat, dit wordt nu even wel met een sneltreinvaartje gedicht. Deze week komen er weer een drietal nieuwe vestigingen, dit aantal verklaart dit extra nummer van ons blad. Voor we dieper op deze nieuwe vestigingen ingaan willen we eerst even iets vertellen over de samenwerking en mogelijke samenwerking der winkeliers in Nieuwland. Kort geleden werd onder de bestaande winkeliers wel de vrees geuit dat aan de Nolenslaan een hokjesgeest hoogtij ging vieren. Wij hebben ons licht eens opgestoken bij enkele bestuursleden van de kortgeleden opgerichte win- keliersvereniging van de grote Nolenslaangalerij (in opbouw). Het huidige bestuur is als volgt, voorzitter is de heer Zimmerman, secretaris de heer Buurman en Mevrouw Vermaas moet als Penningmeesteresse zuinig op de centen zijn. We hebben zowel mevrouw Vermaas, als de procuratiehouder van de Slavenburgse Bank, de heer W. J. Buurman over deze aangelegenheid gesproken; kort gezegd, de deur voor elke sa menwerking staat wagenwijd open. De algemene samenwerking ,met dit blad als spreekbuis, is reeds tot stand gekomen. We heten langs deze weg alle kersverse Nieuwlan- ders en medewerkers aan Nieuwlands eenheid hartelijk welkom. Om u nog even met de heer Buurman kennis te laten maken sinds een half jaar is hij hier in Schiedam, zijn vorige woonplaats was Krimpen aan de IJssel en kortgeleden is hij in het flat boven de VEMA komen te wonen. Nu we toch aan het kennismaken zijn geslagen, zullen we maar ineens verder gaan. Krabben- dam is fleurig op het toneel verschenen, woor den schieten tekort om de kleurenpracht en de blcemenweelde weer te geven, die daar te zien is. Vooral bij de opening was de kleurenpracht en de scharkering meesterlijk, 's avonds is dit shouwspel een lust voor het oog. Gelukkig heb ben we aan Krabbendam wel een mooie en goede zaak gekregen, maar beslist geen dure. We mogen hier wel even tussenvoegen dat dit voor alle bestaande vestigingen geldt en dat dit 1 ook de bedoeling is van de komende vestigin gen; voorzover ik er persoonlijk mee heb ken- nisgemaakt. Allen werken eraan mee, dat er gezegd mag worden dat men nergens beter, gezelliger en goedkoper kan kopen als dicht bij huis in „NIBUW1LAND". Deze faam is niet alleen voor ons als kopers ideaal, maar uiteindelijk ook in het belang van de winkeliers die door hun redelijke prijzen hun omzet zien stijgen. Waarom zullen we een reis ondernemen om dan steeds weer tot de con- clusie te komen, dat we hier beter kunnen sla- gen. Nu de nieuwe vestigingen van deze week. Als eerste zien we banketbakkerij Nieuwland ver schijnen, de heer J. W. v. d. Staay heeft in nauwe samenwerking met zijn vrouw van deze nieuwe zaak gemaakt wat er van te maken is. Hij is als het ware in de Banketbakkerij ge- boren en ook steeds getogen. In 1919 begon zijn vader aan de Polderweg in Kethel een bakkerij die in 1923 in een nieuw pand aan de Schiedamseweg werd overgeplaatst. In de laatste oorlog werd hij door zijn vader als firmant opgenomen, terwijl de leiding sinds 1951 in zijn handen ligt. In verband met de sanering is uitbreiding aan de Schiedamseweg niet mogelijk, zodoende heeft hij sinds 1953 naar een vestiging in Nieuwland uitgezien. Na lang wachten hebben ze thans hun zin en kunnen nu de Nieuwlanders laten proeven wat lekker is. Achter de grote zelfbedieningswinkel waar me vrouw van der Staay met 3 of 4 meisjes de klanten rustig laten kiezen, ligt de banketbak kerij waar al het lekkers wat in de winkel ver- pakt te koop is, wordt klaargemaakt. De nieuw- ste en beste mahines staan daar opgesteld, ter wijl u de kunst der vakmensen zelf kunt be- oordelen. Als volgende in de rij der openingen volgt vrij dag „Huize Brabant". Ook met de heer en mevrouw Krijger hebben we voor u kennis gemaakt onder het genot van een lekker bakkie brabantse koffie in een ge- zellige brabantse sfeer. Het zal u wel duidelijk zijn, waar zij beiden geboren en getogen zijn, voor zij in '45 in Schie dam verschenen. Tot die tijd had de heer Krij ger in Willemstad een fotozaak. Mevrouw is de oorzaak dat zij hier zijn geko men, in de oorlog was zij koerierster in de ver- zetsbeweging. Direct na de bevrijding werd zij als leidster uitgekozen om voor de actie „Zuid helpt Noord" met een kolonne van 18 meisjes naar Schie dam te gaan. Op 21 juli 1945 kwam zij hier in Schiedam aan, waar zij in de Tuinlaan op num mer 98 onderdak kregen. Het vele goede werk dat deze meisjes onder haar leiding tot 20 ok- tober van dat jaar voor menige Schiedammer deden, zal velen nog wel bekend zijn. De naam Huize Brabant dateert uit die tijd. TJiteraard bezocht haar verloofde gedurende die tijd af en toe Schiedam, waarbij deze zich liet ontvallen het pand ideaal voor een fotozaak te vinden. Hemel en aarde werden in deze tijd bewogen, om van de gemeentefunctionarissen in Schie dam toestemming te krijgen. Op 19 oktober kregen ze de toestemming; 4 januari 1946 werd de zaak geopend; 5 januari stapten ze in het huwelijksbootje en hebben nu naar ik meen 6 kinderen. Dat de zaak goed floreert weten de Schiedam- mers wel, momenteel werken aan de Tuinlaan 7 man om alles op gang te houden. Van dit personeel mogen we wel een der kun- digste „achter de schermen" vermelden, nl. de heer A. Immerzeel ,die in het laboratorium of wel de donkere kamer de scepter zwaait. Deze Rubensplein 20 a P.J. Trcelstralaan 113 Parkweg 210 Laat nu uw haard of kachel nazien. Wij halpan (Uracil Tot 'oovends 11 a. boreikbaarI Ook plaatson an raporaUa* houdbare permanenten vlotte watergolfmodellen heren en kinder knippen, moderne modellen Mgr. Nolenslaan 333 nabij Wibautplein

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1