te koop gevraagd W. F. BOOT Let op Uw NUMMER H.C. de LEEDE Slijterij en Wijnhandel „NIEUWLAND M 402 NIEUWLAND (wordt) een STAD op zich. NIEUWLAND-Nieuws no.? door Th. Engering, Troelstralaan en door Th. Engering, Parkweg elk 2xf5.- boodschappen N.V. SLAVENBURG'S BANK - SCHIEDAM A (zie de etalages) P.J. Troelstralaan 57 Tel. 63035 Nog een week 300 gram belegen boerankaas 98 ct Voordelig voor de boterham 150 gram blikworst 39 ct 1 grote pot pindakaas 69 ct LANGE NIEUWSTRAAT 167 TELEFOON 69255 VERZEKERINGEN - CREDIETEN - SPAARBANK EFFECTEN VREEMDGELD - SAFE Scheonheids-specialiste E. VflD Luijk PiersonstrMt 62 Nlsuwleni Algehele Gelaatsverzorging Lichaamsmassage - Manicure Behandeling volgens afspraak PARKWEG 332 SCHIEDAM TELEFOON 67659 1 fles Cognac vieux marin f 6. - Imperia vermouth i 6.50 per literfles. met gratis mooi vermouthglas. Zoete Spaanse wijn Samos Rode- en witte Mistella f 2.60 per liter Gedipl. Meeiter Horlogemaker en OpticiSn Goud en Zilver Uurwerken Brillen Gero-artikelen Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 66905 2e Jaargang No. 18 7 sept. 1961 Verschijnt elke 14 dagen Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantooraren Dagelijks van 9-11 nnr. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20- 23 nnr. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden f0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nieuwland en Kethel Alhoewel we half augustus allemaal dachten, dat we weer in de herfst waren beland, hebben we toch nog wat^mooie dagen gehad. In deze mooie dagen hebben we Nieuwland's midden- stand weer flink zien groeien en zijn we hier gehalve een nieuwe branche, nl. de fotografie een aantal prachtige zaken rijker geworden. Afgelopen zaterdag was de grootste drukte te constateren bij Banketbakkerij Nieuwland, zon- der aan de anderen tekort te willen doen, kun- nen we wel zeggen, dat de Kethelse banket- bakker van der Staay heel wat Nieuwlanders heeft doen smullen. Dit smullen kunt u in twee betekenissen opvatten, zowel letterlijk als het figuurlijke smullen van een uiterst smaakvolle inrichting. De etalage is een lust voor het oog en om te watertanden. De linker etalage met de hoorn van overvloed in de vorm van smakelijk uit- ziende broodjes in kunstige vormen is het be- kijken zeker waard en velen zullen dit ook hebben bewonderd. Over bewonderen gesproken, dit kan in z'n ge heel ook gezegd worden van (Huize Brabant. De inrichting en verzorging van deze winkel is be- wonderenswaardig en getuigt van een perfecte smaak. Het is moeilijk de verfijnde en tevens gezellige sfeer weer te geven, welke hier is ont- staan. Deze zaak heeft zo zijn eigen cachet, zoals u bij elk der thans gevestigde bedrijven een eigen cachet kunt aantreffen. Uitgezonderd dan het grootwinkelbedrijf hetwelk daar is ge- vestigd, hiervoor geldt waarschijnlijk over heel Nederland een en hetzelfde onderwerp. Zo heeft ook Damme zijn eigen genre, hetwelk voor zijn bedrijf weer eigen is. Ook hier is de inrichting piekfijn verzorgd, terwijl er een enor- me sortering artikelen prima tentoon is gesteld. De grote sortering rijwielen welke Damme te zien geeft, zal veler bewondering hebben. Dit is echter niet alles; in zijn kelder, onder de winkel liet hij ons nog een hele rij fonkelende tweewielers zien. Voor de aspirant-kopers keus te over. Deze week, namelijk vrijdag, opent de laatste der winkels in de eerste galerij aan de Nolens- laan haar deuren en wel Dameskapsalon Ellen. De Nieuwlandse dames behoeven hun kapper beslist_niet meer ver te zoeken. Met deze vesti- ging krijgen we thans de derde dameskapper hier in Nieuwland. De heren moeten hun keus uit twee maken, maar dat komt omdat de heren nu eenmaal minder haar hebben. Bovendien zijn de heren voor een piekfijn permanentje ook in de drie dameskapsalons welkom, naar mijn vrouw mij eens heeft verzekerd. Heel brutaal zijn we dezer dagen ook bij Ellen binnengevallen en troffen daar de baas D. Bak- ker aan. In overall was hij met een kennis zwaar aan het werk om de winkelinrichting en aankleding te verzorgen. Dit is ook de reden dat hij als laatste in de rij donderdagavond een ieder uitnodigt om op zijn receptie te komen. Elke Nieuwlander is dan tussen 7 en 9 bij hem welkom om een kijkje te nemen, voordat hij vrijdag 6 knappe kapsters (in dubbele betekenis) aan de gang zal zetten om de vrouwelijke charmes in Nieuwland recht te doen wedervaren. Elke dame kan dan kleur en krul naar smaak (met ad vies) uitkiezen. De heer D. Bakker en zijn vriend hebben mij verbaasd doen staan hoe zij als amateurs „doe- 't-zelvers" zo'n hele inrichting hebben klaarge- maakt. iZijn advies heeft hij in hoofdzaak gekregen van de firma Wella uit Amsterdam, van wie hij vele tips in de praktijk heeft gebracht. Zijn eigen fantasie heeft hij vrolijke hoogtij laten vieren. Op geniale manier heeft hij enige weinig fraaie buizen welke de ruimte lelijk ontsierden achter gegolfd mat plastic (polyester) weggewerkt en hier tegelijkertijd een mooie wand ver lichting van gemaakt. Ik geloof niet dat er velen te vinden zijn, die zo veelzijdig alle technisch beroepen kan ver- vullen als deze kapper. Dat hij zijn vak verstaat en hier een levendige belangstelling voor heeft, wordt mede bewezen door het feit dat hij leraar is aan de erkende „Rotterdamse Kappersvak- school" en medeoprichter van de technisch stu- dieelub der dameskappers. Dat hij ook (met zijn maat) een goede meubel- maker, electricien, loodgieter, uitvoerder en ma- nusje van alles is, kunt u het beste donderdag avond zelf even gaan zien. In deze tijd van specialisatie neem ik „m'n petje voor 'm af". De etalage van Bakker is een specialiteit, deze heeft hij door zijn buurman Krabbendam laten etaleren, welke er ook nadien angstvallig over zal waken. Deze etalage is nl. een levende plantentuin. Even origineel als bij Krabbendam z'n vogels en vissen. Om nog even op de eigenlijke branche van Bak ker terug te komen. De salon Ellen wordt be,- mand met 6 dames, waarvan 5 volledig gedi- De leverancier voor de ECHTE boerenlcaas A. ^V. Unkel, directeur W. J, Buurman, procuratiehoudcr a

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1