si N Een KabouierijeALTS J D SUCCES De Millioenennota. „DE FAVORIET" Denk aan uw .rijwielverlichting f 7,75 D. KLEIN W. VERSTEEG DRUKWERK 1 Uw drogist Bezorger voor Ketliel-Nieuws Dansschool Heden inschrijving tijd voor levertraan en vitaminen A. K. QUARTEL VOOR ELK NAAR: RIJWIELHANDEL Mgr. Nolenslaan 696 Wij hebben een pracht lamp en dynamo voor Banketbakkerij Ook voor Nieuwland HET ad res Lange Haven 121 - Tel. 66262 Een VI in de maand Alle geplastificeerde draadartikelen zoals: DRUKKERIJ v. d. WATER De zaak die alles heeit En service geeit Iepenlaan 15 - Tuindorp Kethel Telefoon 67358 Grote sortering gebakjes in onze gekoelde vitrine voorradig' Heeft u onze zuivere roomboterkoekjes al eens geprobeerd. Verras uw verwanten vrienden en bekenden overzee met een St. Nicolaas pakket. Nadere inlichtingen in onze winkel U belt, wij bezorgen P.J. Troelstralaan 85 Tel. 68429 Afdtuiprekken 5.25 Flessendragers 6 flessen 4.25 Handdoekrekjes 2.25 Wasmiddelenhouders 2.95 Bordenrekken 3.50 Nu ook Melittafilters, koffiekannen en filters Strijkplanken 19.95 Mouwplankjes C.TS Pedaalernmers m. binnenemmer 12.50 SCHIEDAMSEWEG 25 Kethel Ja dat kwam zo, toen ik bij buurman in de win kel kwam zegt ie laten we samen naar Prinsjesdag gaan. Ik zeg, ja samen als wat? Nou ja zegt hij jij steekt maar een ouwe tram- kaart in je zak en doet alsof je van de pers bent en gaat dan als verslaggever. En ik laat eens kijken laten we zeggen als Hof- leverancier. O zei ik, ik wist niet dat je al klanten had aan het Hof(je van Belois). Enfin, zo gezegd, zo gedaan. Dinsdagmorgen, de 3e in September, hen ik bij buurman in z'n glim- mende rolce-royce gestapt en wij op weg naar de Residentie. Alles ging goed maar even voorbij Overschie verklaarde buurman al dorst te krijgen. Waarop ik opmerkte, dat m'n levens- verzekering niet toereikend was voor het rijden onder invloed, ja in koffie zegt buurman. Oh! Aangezien er toch niets in de buurt was zijn we maar regelrecht doorgereden. In de Resi dentie aangekomen hebben we de wagen toen netges geparkeerd om daarna te voet verder te gaan. Er heerste al een gezellige drukte. Een oranjezon scheen, de mensen waren vrolijk onz. Ik zeg kijk buurman daar staat een man met feestneuzen, zal ik er twee halen Twee zogt hij? Hier heb je een kwartje, haal er alleen maar een voor mij, jij hebt feestneus genoeg van je eigen wat een giegel moest hij er nog aan vastknopen. O ja, zei ik, jij hebt zeker nog nooit gehoord van het spreekwoord een mooie gevel siert het huis. En mooie zei je toch h§ zegt buurman terwijl hij mij met z'n vriendelijke grijns en profil bekijkt. N'a de route wat ge- inspecteerd te hebben, langs welke de mensen rijen dik stonden, merkte ik op, man het is zo druk dat we niets van de stoet te zien krijgen. O nee zegt buurman, wacht maar. Plots begon- nen de mensen te juichen en te zwaaien. Kom mee zegt buurman en al lopende haalt hij uit z'n blnnenzak zo een gek petje en zet dat op. Bij e^en enkele meters dikke rij mensen tikt buurman de achterste op de schouders en vraagt even te mogen passeren. CHetzelfde flikt hij bij de 2e en 3de hij en zo vervolgens, totdat we op een gege- ven moment helemaal vooraan staan. Toen heb ik buurman toch even met het nodige respect bekeken. Het was anders een pracht stoet. Op zeker mo ment een hele stoet ridders of zoietg met mooie steken op. Ik zeg buurman, als jij nou ook zo een steek opzet, dan zou je zo, op je gezicht dan na, mee kunnen lopen in de stoet. Een ver- nietigende blik trof me zo een van wacht maar mijn beurt komt ook web Na het voorbij trekken zegt buurman weer, kom mee. Waar naar toe? Dat zal je wel zien zegt ie. In de buurt van het Binnenhof gekomen, ging me een licht op, zodat ik plots bleef staan. Zeg buurman je wilt toch niet? Ja natuurlijk zegt ie, we gaan naar het Binnenhof. Al lopende diept hij weer dat gekke petje op, tr^kt z'n schouders recht borst vooruit en beval mij m'n mond te houden, hij zou zonodig het woord wel voeren. Ongestoord stapt buurman met mij in z'n kielzog door het politiecordon heen. M'n bewondering voor buurman ging weer met spron- gen omhoog. lets verder werden we echter opge- vangen door een Politie Inspecteur. Heren? Ik zeg zo, maat dat zijn wij. Waar wilt u heen vraagt Inspecteur? Naar het Binnenhof zegt buurman. Ja dat gaat zo maar niet, hebt u een uitnodiging en wie bent u vraagt Inspec teur. Een neef van de Sultan van Marokko, zegt buurman. O, zegt de Inspecteur, buur- mans gekke petje bekijkend dan bent u ver- keerd, u moet de 2e straat links hebben. Wij terug en buurman spinnijdig. Als jij er maar niet bijgeweest was met dat stomme gezicht van je alleen had ik het best versierd. Kom mee zegt buurman weer en zet de pas erin. Wat gaan we doen? Eens lekker onze boter- hammen opeten die we bij ons hebben. Ook ik vond dit een pracht idee. Waar doen we dat? In de Witte Brug zegt buurman. Van schrik bleef ik staan en pakte buurman bij z'n mouw. Man ben je gek ge- worden? De Witte Brug, het sjiekste hotel van Den Haag, waar diplomaten en gezanten ko- men, ambassadeurs en allerlei andere hoge Pieten. Waar de kelners in livrei lopen. En wil jij daar je boterham op gaan zitten eten? Ja waarom niet, zegt buurman. Ze behoeven de koffie erbij toch niet gratis te serveren, daar betalen we voor maat. In de buurt van de Witte Brug gekomen, meende ik buurman te moeten vragen of tie ook nu weer dat gekke petje op zou zetten. Stik zegt ie en stevent recht op de ingang af waar een goud gegalonneerde portier beleefd de deur openhoudt. Een oberkellner in vol or- naat buigt als een knipmes terwijl buurman recht op de eetzaal toeloopt, alwaar hij zich met een arlstocratisch gebaar in een diepe fauteuil laat zakken. Vraagt de spijskaart om zich daarna te verdiepen in allerlei exclusieve diners. Buurman zeg ik, ik dacht dat we? Man je denkt toch zeker niet dat je hier een meegebrachte boterham op kunt eten, wel. Ver- geet dat maar zegt ie, terwijl hij mij vriendelijk maar enigszins onheilspellend toegrijnst. Nu ik moet bekennen het was buurman wel toevertrouwd. Eqn uitgezocht wijntje, uiteraard buurman wel toevertrouwd, heerlijke gerechten met een prima koffie na, waarna ik opmerkte dat de Sultan van Marokko niet lekkerder had kunnen dineren. Zo is het, beaamt buurman, zo is het maar net. Met een elegant gebaar vraagt buurman de rekening, welke gepresenteerd wordt op een zilveren schaaltje. Zo denk ik, alleen dat pre- senteren van die rekening kost zeker een knaak extra. Er was echter geen tijd voor verdere bespiegelingen mijnerzijds, want wederom een elegant gebaar van buurman, verwijst de reke ning naar mij. Mijnheer zal wel even betalen zegt hij. Enige grotere bankbiljetten verwissel- den daarop van eigenaar. Enfin dacht ik de helft krijg ik toch van buurman terug. Buiten gekomen beaamt buurman nogmaals zijn te- vredenheid over het genotene en voegt er aan toe „vriendelijk bedankt voor het een en ander". Ja maar zeg ik. Ssst, zegt buurman, veertien dagen geleden toen we op stap waren heb ik betaald. Jij betaald? Jazeker zegt buurman. O dat, zeg ik, kom nou dat waren maar 2 zakjes patat van 30 cent. Zo, zo zegt buurman, maar we hadden toch afgesproken dat we ieder op z'n beurt zouden betalen. Voila, dit was jouw beurt. Toch liet buurman zich weer van z'n goede zijde zien, want hij zegt, zo een eind lopen naar de wagen met een voile maag bevalt me niet als je begrijpt wat ik bedoel, we nemen de tram en die betaal ik. We zijn behouden thuis gekomen, maar naar Prinsjes'dag gaan met buurman, neen dat doe ik niet meer. Th. Scholte. II- P. J. Troelstralaan 153 Telefoon 62733

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 4