riieuyyllincl(woirdlt),n stadl op zich W. F. BOOT te koop gevraagd uw kans Grijp Let op Uw A NUMMER Dit N feuu/land-N leuu/s nummers? Geboden door: Huize Brabant Radio Blanken op de Nolenslaan I JVs 1909 nummer heeft waarcle ADOX POLO kleinbeeld-camera waarde f 59.SO Philips transistor radio waarde f 138.- Sporthuis Ter Braalc Goad en Zilver Uurwerken Brillen Gero-artikelen (zle de etalages) foto film Camera's, Filmapp., Bandrecorders, kijkers ALLEENVERKOOP VAN DE NIEUWE QUICK 'VOETBAL- SCH0ENEN Grote Markt 3 Tel. 68770 2e Jaargang No. 21 28 sept. 1961 Verschijnt elke week Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantoornren Dagelqke van 9-11 oar. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 nnr DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboatertjes 20 woorden f0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nienwland en Ketbc] GEZELLIG DRUK Afgelopen weekend was het werkelijk gezellig druk aan de Mgr. Nolenslaan. Alom in het land wordt regelmatig relame ge- maakt met het gezegde „komt bij ons winkelen, hier is het gezellig, enz." Deze reclame behoeft Nieuwland nu al niet meer te maken, goede wijn behoeft geen krans. Alhoewel Nieuwland's Centrum nog in opkomst is en in feite pas voor de helft klaar, kunnen we als Nieuwlanders wel zien wat hier gecreeerd is en wordt. We kunnen met ons alien trots op onze omgeving zijn. Door enkele niet aan Nieuwland verknochte ver- slaggevers zijn in de bladen verslagen versche- nen, waarin zij ons centrum met andere plaatsen gingen vergelijken en deze „Nieuwland Boule vard" een vreemde naam (plagiaat) willen aan- meten. Hiertegen tekenen wij protest aan. Als u het nog niet weet de „Nieuwland-Boule- vard" (of nieuwland-boelevaar) loopt van de Troelstralaan naar de Parkweg. Voor het goede zien (bekijken) zorgt zowel de eerste als de laat- ste man van onze Centrum-Boulevard. Met de eerste bedoelen wij de heer Boot vooraan op het Dr. Wibautplein, met de laatste de heer Lips, achteraan op de Mgr. Nolenslaan. Deze beide opticiens zorgen eventueel heus wel dat u alles goed en grondig kunt bekijken (dan heeft u binnenkort het verhaaltje niet meer op te han- gen, dat u daar en daar voor, naar Groningen moest, omdat u het in onze stad Nieuwland niet kon krijgen). Wij hopen dat we u nu precies genoeg verteld hebben waar u de „Nieuwland-Boulevard" kunt vinden. Als er genoeg fietsenrekken zijn, zullen vorige week reeds besproken. We vertelden u toen reeds dat de heer Vredebregt zijn hoofd- kwartier naar de Mgr. Nolenslaan heeft ver- legd, alwaar hij nu, donderdag, zijn vijfde zaak heeft geopend. Deze zaak is tot op heden wel zijn topprestatie en heeft een kapitale inrichting. In de magazijn- ruimte achter, heeft hij de groente-verwerkende machines staan, waar de kant en klaar groente wordt klaargemaakt. Daar zijn tegen de win- kel aan ook de aardappelsilo's opgebouwd en er is daar ook nog een keuken met cantine. De aannemer van de inrichting is de firma L. v. Dijk, terwijl de elektrische installatie door de firma W. Bergeijck is verzorgd. Evenals op het Dr. Wibautplein is hier ook een centrale kassa voor het afrekenen met de klan- ten. Dat de heer Vredbregt grote plannen heeft, blrjkt uit het feit dat in de nieuwe zaak met 10 man wordt begonnen, nu „man" is het juiste woord niet daar het in hoofdzaak meisjes zullen zijn. Naast Theo Vredebregt komt slagerij W. v. d. Meer die tegelijkertijd opent. Spraken we boven al van een kapitale inrich ting, voor v. d. Meer geldt dit nog meer. De gehele slagerij is een en al koelruimte en ge- koelde toonbanken, de grote koelruimte heeft een oppervlakte van ongeveer 20 vierkante me ter, de drie grote gekoelde toonbanken een lengte van negen meter terwijl er nog een grote diepvrieskast is. Alvorens hier verder op in te gaan zullen we eerst eens de geschiedenis in duiken. De heer v. d. Meer is afkomstig uit een van generatie G.dipl. Meeiter Horlogemaker «n Opticien Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 66905 Nu het laatste nieuws Dit is er deze week meer dan wij u kunnen ver- tellen. A.s. vrijdagmiddag geeft de P.T.T. een fuif of iets dergelrjks naast Lips, ter gelegen- heid van het feit dat daar ons ,,Hoofdpostkan- toor' 'a.s. maandag wordt opengesteld. We hebben hier een uitnodiging voor gekregen en moesten opgeven met hoeveel man we zou- den komen. We willen u niet jaloers maken, maar ze hebben daar dan kennelijk grote plan nen. In ieder geval, Lips is blij dat hij niet meer alleen in de rimboe zit. De tweede winkelgalerij is nu ook zo ver, dat de nieuwe eigenaren staan te dringen om te openen. Als eersten na Radio Blanken komen thans de heren v. d. Meer, Theo Vredebregt en waarschijnlijk ook Gorzeman hun zaken openen. Over het resultaat van de nieuwe zaak van de heer Blanken niets dan lof, we zullen het maar nalaten om met schone, verheven woorden hier nader op in te gaan. Deze zaak is piekfijn voor elkaar; zelf gaan zien, is het beste. Nu de nieuwe vestigingen van deze week. De groentehandel Theo Vredebregt hebben we de we de naambordjes op de hoeken ook plaatsen,, op generatie slagersfamilie. Zijn grootvader had alle protesten ten spijt. in Heeg (Friesland) een slagerij, In 1917, toen Misschien komen er nog wel papierbakken ook zijn vader Y. v. d. Meer 25 was, ging hij in een bij, dan heeft „Boer" ook zijn zin. eigen zaak in Drente(Zuid-Laren). Daar werd 36 jaar geleden de grondlegger van de slagerij aan de Nolenslaan geboren. In 1936 verhuisde zijn vader naar Schiedam en vestigde aan de Hoofdstraat een slagerij. Vijf jaar geleden heeft hij zijn zaak eraan gegeven en hij assisteerd sinds die tijd, in goede gezond- heid, zijn zoon op het Dr. Wibautplein. Deze heeft in augustus 1954 hier zijn eerste zaak gevestigd. Met de opening van deze nieuwe zaak is de heer W. v. d. Meer met vrouw en 4 kinderen ook boven zijn nieuwe zaak gaan wonen. De Nolens laan wordt thans de hoofdvestiging van waar uit alles geregeld wordt; het uitbenen wordt al leen hier gedaan. De worstmakerij blijft aan het Dr. Wibautplein, alwaar de heer C. J. A. Smit als filiaalchef met bekwame hand de leiding houdt. In de nieuwe zaak is de heer D. P. Harmsen de filiaalchef. (Het afrekenen met de klanten in deze zaak vindt plaats aan een centrale kassa, bij de uitgang. Als derde in de rij van deze week ligt het in de bedoeling dat donderdag 28 September ook Vishandel Gorzeman de deur open-zet. Als hij het gehaald heeft van harte onze felicitaties. Op het moment dat wij dit schrijven lijkt het ons niet mogelijk, dat hij nog op tijd met de in richting klaar zal zijn. Zoals velen uwer in dit weekend hebben ge- zien moest in deze zaak deze week nog bijna alles gebeuren, De afgelopen week is hier pas de etalageruit ingezet, waarover wij vorige week spraken. •Evenals bij v. d. Meer is het al koelcel wat de klok slaat, dit speciaal voor de verkoop van verse vis. Het begin van de vishandel ligt 40 jaar terug, toen zijn vader in de Lelystraat in Schiedam- zuid met de verkoop begon. Dit begin was in een woonkamer. Na enige tijd werd de huisvesting beter, door- dat het pand op de hoek Lelystraat, Groenelaan werd betrokken. Direct na de oorlog in 1945 konden zij de hand leggen op het pand Groenelaan, waar hij met Tuinlaan 98 Tel. 67444 Mgr. Nolenslaan 688 Tel. 65722 Gemakkelijke betalingsvoorwaarden

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1