Pi i cu iu Ian d (vvordt) *n stadl op zich nu mmer te koop gevraagd W. F. BOOT Dit N ieuw)cmd-N ieuws nummers Geboden door: Q. KRABBENDAM TV DEFECT? RADIO ACTIEF nummer heeft waarde 5484 Mim PLflNTENvan Schoonheids-specialiste E. van Luijk Algehele Gelaatsverzorging Ltchaamsmassage - Manicure Behandeling volgens afspraak M 63420 door Th. Engering, Troelstralaan en Th. Engering, Parkweg 2 x f 5- boodschappen (zie de etalages) ALLEENVERKOOP VAN DE NIEUWE QUICK V0ETBAL- SCH0ENEN Sporfhuis Ter Braalc Grote Markt 3 Tel. 68770 Goud en Zilver Uurwerken Brillen Gero-artikelen BLOEMSIERKUNST Mgr. Nolenslaan 608 tel. 65613, bgg 66181 2e Jaargang No. 21 5 Okt. 1961 Verschijnt elke week KEIHELHEUWS Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.V-t*. Water, P. J. Troclstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantooruren Oagelijks van 9-11 nar. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20 - 23 not. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden f0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nienwland en Kethel Zo lanigzamerhand gaan we de nachtschuit in, het is 's avonds al weer vroeg donker. Het over het algemeen behoorlijke weer van de laatste weken hebben velen benut om hun nieuwsgierigheid aan de uitbreidingen in de Nolenslaan te bevredigen. Het is ons opgevallen, dat het winkels kijken in Nieuwland bij avond als gevolg van het vele nieuwe sterk is toegenomen. Dit is geen wonder, er is immers van alles te zien, je kunt er van genieten, al die dingen die je ook wel graag zou willen hebben. Won je maar de pool of de 100.000. Wat is er eigenlijk gezelliger, zo met z'n tweeen gezellig mijmerend een ommetje te maken langs al dat verleidelijke spul. Dat dit winkeltjes kijken niet alleen tot de grote galerij beperkt blijft, zal velen wel zijn opgeval len. Dit is best te begrijpen; hoeveel is er ook niet te zien buiten de grote galerij. Gestimuleerd door het nieuwe centrum doen ook de andere winkeliers alles om het zo aantrekkelijk mogelijk te maken voor de wandelende man (en vrouw). De hele opbouw van Nieuwlands winkelcentrum is ook een en al gezelligheid, neem nu de Troel- stralaan. Af en toe een winkel is 66k gezellig, even kijken, even doorlopen, enz. Velen prefere- ren dit boven het „grootse" wat de 25 winkels in de eentrumgalerij u bieden, omdat hier de in- drukken zo overstelpend zijn. Afwisseling hier dus genoeg. Ook de kleine Galerij in het eerste deel van de Nolenslaan heeft zijn eigen aantrek- kelijkheden. Hebt u al gezien dat Overheul zijn etalage heeft verbeterd. Hij heeft dit afgewerkt met wit schuim- plastic, hij heeft hierdoor een uiterst fris aan- doende etalage verkregen, waarin al zijn luxe le- derwaren, zoals damestasjes en nog veel meer goed uitkomen. Ook v. d. Geer heeft met dit witte schuimplastic gewerkt en zijn zaak van binnen een nieuw pla fond gegeven, het is er daardoor heel wat lichter geworden zonder een hogere „stroomrekening". Het wonder der techniek (de automaat) bij van Leeuwen is ook een trekpleister voor velen, even- als de automaten bij Gorzeman. Heeft van Leeu wen, zo van alles, bij Gorzeman zijn het de „Bik- kesementen" voor direct. Daar wordt wel bewe- zen, dat de Nieuwlanders kennelijk gek op „slaat- jes" zijn. Nu we het toch over 's avonds hebben kunnen we natuurlijk Boer niet vergeten. Dit lid van de „eersten van de Nolenslaan" zorgt al meerdere jaren voor de hartige hap, bij avond. We hebben zo het idee dat hij wel heel wat graantjes van de avondlijke wandelingen zal meepikken, hij heeft trouwens al jarenlang een uitstekende naam op dit gebied. Het winkelen bij avond kan ook nog een span- nende bezigheid zijn. Dit krantje is namelijk elke week weer een lot van de loterij. Gratis krijgt u het in de bus. Een van de vaste liefhebbers om uw kranten te kopen is wel Engering aan de Troelstralaan en de Parkweg. Het is gebleken dat vele nieuwe bewoners zich afvragen wat toch die nummertjes betekenen. In feite is dat eenvoudig. Alle krantjes hebben steeds een ander nummer, niemand krijgt een- zelfde nummer als zijn buurman in de bus. Nemen we nu eens de krant van de vorige week, dit was nogal spectaculair. Huize Brabant vroeg een krant met een bepaald nummer te koop en bood hiervoor een camera van 60 piek, Radio Blanken deed het nog gekker en vroeg een num mer te koop voor de somma van f 138, Het enige wat u hoeft te doen is te gaan kijken of u soms het gelukkige nummer hebt. Wij kun nen u garanderen dat steeds iemand het gelukkige nummer heeft. Wij wensen u in de toekomst menige, prettige en spannende wandeling. Hadden we de vorige week de openingen van de zaken: Theo Vredebregt, W. v. d. Meer en W. Gorzeman, deze week volgen nu Textielhandel Zimmerman en Windsor House (een herenconfec- tie magazijn). Om met de laatste te beginnen, Windsor House is ook gevestigd in Rotterdam aan de Stadhou- dersweg. In Rotterdam staat de heer Jue (senior) aan het stuur, terwijl hier aan onze Nieuwland- Boelevaar de heer Jue jimior de touwtjes in han- den gaat nemen, het Jue wordt heus niet uitge- sproken als de jus die u over de aardappels doet, maar als de eerste lettergreep van het junior". De heer Jue zal wel zorgen voor een pittige saus in de vorm van de herenmode die hij zal gaan verkopen. Evenals de Vema, Huize Brabant en Radio Blanken heeft Windsor House ook een hoek- winkel. Hij heeft daar volop de ruimte om de vrouwen te laten zien hoe him mannen modieus gekleed kunnen gaan. Tagenover hem komt straks Schoenmagazijn de Gast, evenzo een nieuwe branche en vandaar voor ons ook een grote aanwinst. De heer Zimmerman is al jaren Schiedammer en heeft sinds 1948 een zaak aan het Lorentzplein. Het zakenleven is voor de heer Zimmerman een liefhebberij, om deze reden is hij ook de zaak aan de Nolenslaan begonnen. Hij opent deze zaak a.s. vrijdag, zodat we dan kunnen zien wat hier van geworden is. De heer Zimmerman, die ook voorzitter is van de winkeliersvereniging, woont zelf al ruime tijd in Nieuwland aan de Burg, van Haarenlaan. Als een van de weinige winkeliers is hij niet boven zijn zaak gaan wonen, daar zijn woning waar hij nu zit hem best bevalt. A.s. woensdag 11 oktober opent de heer G. J. M. Nijkamp samen met zijn zoon J. A. T. Nijkamp hier de eerste boekhandel. De heer Nijkamp is in Schiedam sedert 1943 een bekende figuur. In 1943 nam hij n.l. de Boekhandel Venemans onder de Hav Bank over. Hier zat hij tot 1957, toen ging deze zaak over aan ,,Ila" (Bruna, Utrecht). Daarv66r was hij in 1954 in Vlaardingen aan de van Hogendorplaan de Oosterboekhandel begon nen, waar thans zijn vrouw de scepter zwaait. De heer Nijkamp senior is in 1902 in Loosduinen geboren en zit thans 35 jaar in het vak. In Breda begon hij zijn eerste zaak en kwam zoals reeds gezegd in '43 in Schiedam. In Vlaardingen heeft hij zijn vleugels ook verder uitgeslagen en heeft ook in de Magnolisstraat. een florerend postagentschap. Verder nog een dagwin- kel (een boeken- en tijdschriften-shop) aan de Broekweg. Zijn zoon (25 jaar) heeft verkoopervaring opge- daan aan boord van de dagboot naar Harwich, hij heeft 3% jaar heen en weer gevaren als shop- houder voor de verkoop van boeken, tijdschriften en alles wat maar mogelijk is. Het ,,heen en weer" heeft hij er nu aan gegeven, om van deze nieuwe zaak te maken, wat er van te maken is. Dus binnenkort hoeven ook de uit- gesproken „Boekenwurmen" hun heil niet meer buiten Nieuwland te zoeken, ook zij kunnen gezel lig hier hun boeken uitzoeken. We zullen hier nu maar een punt achter zetten, ons nieuwe postkantoor bewaren we maar voor de volgende week en ook de rest van de geschie- denis. Piersonstraat 62 Nieuwland WIJ helpen diraetl Tel avonds 11a. beraikbaarl Ook plaation en reparatles vai Gedipl. Meester Horlogemaker en Opticien Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 66905

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1