11 ieu ui land (wordt) 'n stadl h 132 JAAR TOGPfvtAN te koop gevraagd op lien NUMMER heeft Dit JVs 1550 Let op Uw nummer waarde N ieuu/land-N ieuu/s nummers? Geboden door: TV DEFECT? RADIO ACTIEF Goed drukwerk door RADIO SPRUVT Hi.Engering. Schiedam 69701 door Th. Engering, Troelstralaan en Th. Engeringv Parkweg 2 x f S- boodschappen Een mooie grammofoonplaat Vergelijk uw nummer met die in de etalages B.I 63420 Rubensplein 20 a P. J. Traelstralaan 113 Parkweg 210 - Tel. 69701 - Tel. 63031 - Tel. 63159 Onze kachelsmid is te bereiken onder telefoonnummer en kan dan een afspraak maken voor het schoonmaken of repa- reren van uw haard, kachel con- vector of oliestook. WIJ geven KES-zegels DrnkkertJ A. L. v. d. Water 2e Jaargang No. 23 12 oktober 1961 Verschijnt clke week Redactie en AdministratieDrukkerij A. L.v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam KantoorurenDagelijke van 9-11 not. Maandag. Woensdag en Vrijdag van 20-23 unr. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kaboutertjes 20 woorden f0 50. Verschijnen in geheel Schiedam-West, Nienwland en Kethel Op dit moment kunnen we wel zeggen dat de tweede fase in de ontwikkeling van het win- kelcentrum Nieuwland thans is afgesloten en nu de derde en voorlopig laatste fase is inge- gaan. Beze laatste fase speelt zich de komende we- ken af en zal ongeveer half november haar beslag hebben .gekregen. Dit omvat ten eerste de uitgifte van de woningen boven de derde winkelgalerij in de Nolenslaan en de winkels eronder, verder de uitgifte van de nieuwe win kelgalerij vlakbij het kruispunt Burg, van HaarenlaanParkweg. Voor we ons op het nieuws van de derde fase storten zullen we deze week eerst nog even een terugblik wcrppn op de tweede fase welke gisteren met de opening van Boekhandel Nij- kamp is afgesloten. We zullen eerst nog even terugkomen op Wind sor House, daar we de vorige week nog niet dieper op het ontstaan van deze zaak waren ingegaan. De heer J. C. Jue, in 1909 geboren thans 28 jaar Rotterdammer, begon 10 jaar geleden aan de Stadhoudersweg in Rotterdam zijn zaak. In deze 10 jaar heeft hij zijn zaak weten uit te bouwen tot een zaak van NAAM. Persoonlijk heb ik ervaren dat deze faam al wijd en zijd is verbreid; dezer dagen sprak ik namelijk in Kethel iemand, aan wie dit al enige jaren tevoren was doorgedrongen en die zeer waarderende woorden voor deze zaak over had. Bij de kennismaking en het gesprek met de heren Jue werd mij het geheim van deze goede naam heel gauw duidelijk. Dit geheim is het- zelfde geheim als van alle succesvolle zaken- mensen. De hoofdzaak is een grote liefhebberij in zijn vak en de wil om aan elke klant het beste te leveren, dit heeft hij op ultstekende wijze aan zijn zoons overgedragen. Dat zijn zoon J. G. N. die nu 24 is en aan de Nolenslaan de scepter zwaait dezelfde liefde en vakkennis heeft, heeft hij me afgelopen zaterdag zelf bewezen. Met veel enthousiasme heeft hij me naast zijn collectie zijn nieuwe, keurig en modern inge- richte zaak laten zien. Vanzelfsprekend kwam het gesprek op de pracht collectie en de her- komst. De inkoop is voor de heren Jue de belangrijkste zaak zij zoeken dit in de beste confectie-centra. Hierdoor is hetgeen zij bieden niet alleen ex- clusief, maar ook van de beste kwaliteit. Natuurlijk moest ik ook even iets aanpassen, met vakmansoog koos hij een goed passend kostuum en vertelde me even precies waar aan het kostuum iets moest worden veranderd cm het 100 te laten zitten. Dit veranderen, hetgeen altijd geheel gratis gebeurt is hun grootste kracht, nauwlettend wordt hierop toe- gezien en de wijzigingen worden in eigen atelier door twee eigen kleermakers verzorgd. Daar u beslist zelf in deze zaak en ook in de nieuwe zaak van Zimmerman een kijkje zult gaan nemen behoeven wij geen lofzang op de pracht inrichtingen hiervan te geven. We heb ben in Nieuwland thans al zo veel mooie zaken, dat we iedere keer weer in herhaling vallen. We gaven u al eerder de raad, zelf gaan zien. U loopt ook bij regenweer in al onze winkelgale- rijen droog, zelfs het weer is hier geen bezwaar. Vorige week is ook het postkantoor verhuisd vanuit het Wijkcentrum op het Dr. Wibautplein naar de Mgr. Nolenslaan, de huidige plaats vlak bij de Parkweg zal u thans wel bekend zijn. Voor het gemak geven wij u even op openings- tijden. Voor postzegels e.d. van 8 u. 30 tot 17 uur. Voor Giro, Postwissel e.d. van 8 u. 30 tot 15 uur. Dit postkantoor is een hele stap in de richting van onze eigen stad Nieuwland, inwendig is het natuurlijk modern ingericht. De buitenkant viel ons bijzonder op, hier staat namelijk in grote letters het woord „POST" inplaats van de ge- bruikelijke lange naam. Dit korte krachtige woord kunnen wij bijzonder waarderen het past hier precies, geen overbodige poespas. De vorige week hebben we aandacht besteed aan de nummers die steeds op deze krant staan. Hierover kunnen wij nog een bijzonder- heid mededelen, de prijs uitgeloofd door Huize Brabant, nl. de camera van f 59.50 werd al na enkele uren afgehaald door de heer en mevrouw J. H. v. d. Berg, Albardastraat 51, die de waardevolle krant in hun bus haden gekre gen. Mevrouw C. Parent, van Tienhovenstraat 47 had krant nuramer 2618 van 28 September die bij Radio Blanken een transistor-radio ter waarde van f 138.opleverde; beide gelukki- gen van harte gefeliciteerd. We geloven wel dat zij, en ook vele anderen in de toekomst hun kans wel in de gaten zullen houden, elke week nebben enige kranten waarde, daar bepaalde nummers door een of meer winkeliers te koop worden gevraagd. We denken dat de heer Blanken de krant die hem 138 gulden heeft gekost wel zal laten in- lijsten, er zijn veel mensen geweest die mij vroegen waarom dat nummer hem zoveel waard vas, ik weet het niet. Bij de man van de Camera zijn we ook even binnengestapt, hier heeft de heer Ververs me ook zijn model-donkere kamer laten zien. Deze donkere kamer is er voor gemaakt om de doe- 't-zelvers voor te lichten hoe zij zelf foto's kunnen afdrukken en ontwikkelen en hoe zij vergrotingen kunnen maken. Het is de bedoe- ling hier de liefde voor de fotografie te laten groeien door zelf het mooie uit de opname te halen. Gaarne zal de heer Ververs u inlichten hoe u het beste de douchecel of iets dergelijks tot een donkere kamer kunt inriehten, en ver- tellen wat u kunt doen om hier uw hobby van te maken. Op uitnodiging worden hier speciale demon- straties gegeven en kunt u zelf hier in de donkere kamer (in vakkringen DoKa genoemd) afdrukken en vergrotingen maken. In het begin van dit artikel spraken we al over de nieuwe openingen welke we de tweede helft van deze maand tegemoet kunnen zien. Aan de Nieuwland Boelevaar komen daar nog J] brachten wij 't nieuwste en beste op 't gebied van uurwerken, goud en zilver, 132 jaar lang genoten wij't vertrouwen van een steeds groterwordende klantenkring' Binnenkort hopen wij onze ervaring en vakkennis ook ter beschikking te stellen in het winkelcentrum Mgr. Nolenslaan. De nieuwste collecties uit binnen- en buitenland zullen tot Uw beschikking staan in n interieur dat Uw bezoek tot een feestelijke gebeurtenis zal maken. Nw. Binnenweg 397 ROTTERDAM Seder! 1829 Zwartjanstraat 85 bij (in de grote galerij), In volgorde naast Windsor House, Schoenmagazijn de Gast, Si- garenhandel Dullaard, v. d. Meer Schoep, Drogisterij de Papaver, Coop, de DES, Slijterij Viser Co, Juwelier Fa. G. B. Stoopman (de zaak hiernaast mij nog onbekend), dan de Goudse Itaascentrale en op de uiterste punt komt een benzine- en servicestation van Reis- bureau v. d. Ende. De sleutels hiervan cn ook van de zaken aan Parkweg zouden 4 oktober al zijn uitgereikt, maar in verband met het feit dat de ruiten nog niet zijn Ingezet en de vloeren e.d. nog niet klaar waren, is er toen niets van gekomen; hierop moet dus nog worden gewacht. WIJ holpoa diraatl Tot 'aovooda II a. baraikbaanrl Ook plaatian an rtporatlw vaa Voor de Doe het zelfers hebben wij KACHELKIT, ASBEST, PIJP, MICA. GLASSTRIPS enz.

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1