m te koop gevraagd W. F. BOOT Dit Let op Uw NUMMER TV DEFECT? RADIO ACTIEF nummer heeft waarde N ieuu/land-N ieuw/s nummers? Geboden door: OLIE EN KOLEN 1 Albers Zonen N.V. SLAVENBURG'S BANK - SCHIEDAM JSTs 5003 door RADIO SPRUVT SciwoHheids-spenaHste E. VOU Luijk Pieraonstraet 62 Nieuwland Algehele Gelaatsverzorging Lichaamsmassage - Manicure Behandeling volgeni afspraak Bel 63420 door Th. Engoring, Troelstralaan en Th. Engering, Parkweg 2 x f 5- boodschappen Een mooie grammofoonplaat Vergelijk uw nummer met d;e in de etalages Goad en Zilver Uurwerken Brillen Gero-artikelen Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 66905 MiiiiniiniiiiuiiHininiHui f Waar Albers verschljnt, de koude verdwijnt VOOR NAAR J. ALBERS Schaperlaan 55 LANGE NIEUWSTRAAT 167 TELEFOON 69255 VERZEKERIN GEN CREDIE-TEN SPAARBANK EFFECTEN VREEMDGELD - SAFE 2e Jaargang No. 24 19 oktober 1961 Verscbijnt elke week Redactie en AdministratieDrukkerij A. L. v.d. Water, P. J. Troelstralaan 153, Telefoon 010-62733, Schiedam Kantoomren Dagelijks van 9-11 ant. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 20-23 am DrukkerijVan Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag. Advertentietarief Kabontertjee 20 woorden f0 58 Verschijnes in geheel Schiedam-West, Nieowland en Kethel n Deze en de komende weken zullen de verhuis- wagens in Nieuwland weer af en aan rijden. Er komen dan zoveel Nieuwlanders bij, dat we het tempo haast niet kunnen bijhouden. Als we alles minitieus zouden moeten vermelden, zou de omvang van deze krant beslist te klein worden, terwijl het dan zeker meer dan eens per week moest gaan verschijnen. Vanuit het centrum van Nieuwland gezien, gaat het gebied achter de Parkweg nu de aandacht vragen. De uitgifte van woningen en winkels heeft daar nu volop plaats. Deze week zijn hier weer tientallen woningen betrokken, terwijl ook de winkeliers op de hoek ParkwegBurg, van Haarenlaan aan de eige- naren zijn toegewezen. Reeds de volgende week wordt daar een winkel geopend en wel, als de plannen doorgaan, op 26 oktober het kruide- niersbedrijf van de L. C. Voogt Voor we hier nader op ingaan, zal ik u eerst even vertellen wie hier zo al komen te zitten. Totaal zijn daar 9 winkels gebouwd, 8 hiervan hebben een bestemming gekregen, de negende heeft nog geen liefhebber (of toegewezene) ge- vonden. Buiten genoemd levensmiddelenbedrijf komen daar nog te zitten: een drogist (de Groot), een dames- en herenkapper (Steenis), een banket- bakker Kok), een groentehandel (Duifhuizen), Flux met manufacturen, Bergen met een mo- derne slagerij en Pons met een sigarenmaga- zijn. Deze 8 genoemde winkeliers, welke reeds een winkeliersvereniging hebben gevormd onder voorzitterschap van de heer A. C. Pons, zouden oorspronkelijk 26 oktober hun deuren openen. Als gevolg vafl de ge'oruikelijke, te late opieve- ring, zal dit wel een of twee weken later wor den, voorlopig is aller streefdatum 2 november. Ik hoop voor de winkeliers dat zij dit zullen halen, op het moment dat we dit schrijven is het daar nog een ravage van ,,heb ik jou daar". Voor we nader met deze winkelgalerij en hun winkeliers kennis gaan maken zal ik nog even met u teruggaan naar de Nieuwland-Boelevaar. Daar is ook nog al heel wat te beleven, zoveel dat we niet overal ons neus voor u in hebben kunnen steken. In de reeds in de afgelopen weken besproken tweede centrum-galerij is het leven van alle dag zo'n beetje begonnen, Jamin heeft daar het rijtje gesloten, De vorige week hebben wij u al de nieuwe zaken op volgorde genoemd, die in de derde ga- lerij komen. Deze galerij zullen we voor de komende week laten rusten daar we u alles ineens moeten gaan vertellen. Onbesproken kunnen wij de Nieuwland-Boele vaar toch ook weer niet laten, daar een oude bekende in Nieuwland, haar tweede vestiging gaat openen, Het heeft lang geduurd, maar Lips krijgt mor- gen, vrijdag 20 oktober in zijn reeds berucht geworden galerij, gezelschap. Aan het postkan- toor heeft hij natuurlijk wel heel veel gezel schap gekregen al een paar weken terug. Maar nu komt er toch ook een echte winkel op de andere hoek erbij. Als we die nieuwe zaak aan de buitenkant be- kijken valt het op, dat hier een pracht etalage- ruimte tot stand is gekomen. Deze etalage zal worden benut voor het etaleren van alle soor- ten manufacturen, terwijl er aan de kinder- en damesmode in toenemende mate aandacht zal worden besteed. Zoals gewoonlijk zullen we even voor u in hun geschiedenis duiken. Als bijzonderheid; deze ge- schiedenis noteerden we voor u terwijl we af gelopen zaterdag wellicht de eerste bezoeker waren op de verjaardag van mevrouw Scnouten, die thans reeds 7 jaar aan het Dr. Wibautplein boven haar zaak woont. De zakelijke geschiedenis van Textielhandel B. Schouten begint in 1935 aan de Amperestraat, waar de heer B. Schouten op een hoek een kleine textielzaak begon. Hij was juist uit het toenmalge Nederlands- Indie teruggekeerd, waar hij op Pladjoe boor- Tel '■ovenda 11 n. bereikbaarl Ook plaatian an ropereUoa Q meester is geweest bij een petroleummij. Zijn vader, thans nog goed gezond en 82 jaar, was bij de Politie. In 1904 werd zijn zoon B. Schou ten geboren. Hij heeft in 1935 slechts kort in de Ampere straat gezeten, reeds in 1936 verhuisde hij naar de Snelliussingel, waar nu nog zijn zaak geves- tigd is. Deze vestiging heeft voor hem nog steeds een bijzondere bekoring. Niets heeft hem tot nu toe kunnen bewegen deze winkel in de steek te laten. Hier is hij nog dagelijks te vinden, niet- tegenstaande de vestiging in Nieuwland. In 1954 openden zij aan het Wibautplein hun tweede zaak, waar zijn vrouw met bekwame hand de leiding nam. Aangemoedigd door het succes openen ze morgen dus hun 2e winkel in Nieuwland. Bovenaan dit artikel gaven wij u de namen van de nieuwe vestigingen, welke op de hoek ParkwegBurg, van Harenlaan zullen komen. Twee van deze zakenmensen zijn uit Kethel afkomstig en wel de heer A. C. Pons en de heer J. Duifhuizen. We zullen hun ontstaan e.d. thans eerst eens onder de loupe nemen. De heer A. C. Pons werd in 1921 in Maassluis geboren, was in 1940 een der jongste leden van dp ondergrondse beweging „De Geuzen" en werd daarvoor vrij spoedig door onze oosterburen naar Buchenwalde overgebracht. Daar hij ogenschijnlijk gezond was, kwam hij na de oorlog bij de Schiedamse Politie. Gelei- delijk aan kreeg hij steeds meer last van zijn rug. Zijn diensttijd bij de Politie heeft hij in hoofd- zaak in Kethel doorgebracht als hoofd-agent onder adjudant Korpel Zijn bijzondere taak was de afdeling kinderen. Hij deed zijn dienst in hoofdzaak in burger en had ook de bewaking in de parken tot taak. Daar hij steeds vaker last van zijn rug kreeg en daardoor steeds langer ziek bleef, gingen zijn gedachten in 1960 uit in de richting van zijn speciale liefhebberij de „tabak" in het algemeen. Hij zorgde ervoor de tegenwoordig nodige diplo ma's te behalen en regelde het zodanig dat hij per 1 januari 1961 zijn ontslag bij de Politie kreeg. In augustus 1960 was hem op het stadhuis me- degedeeld, dat hij per 1 januari zijn nieuwe zaak aan de Parkweg zou kunnen betrekken. Dat ze bij de gemeente wel iets optimistisch waren blijkt nu. Haast een jaar later kan hij er pas in. Wij kilyu «Ur*«tl Op 1 januari stond hij dus op straat en met zijn ziel onder zijn armen. Lang heeft hij niet gepiekerd wat hij moest doen, hij had alle papie- ren voor de vestiging van een zaak, maar geen verkoopruimte. Noodgedwongen begon hij vanuit Gedipl. Meeiter Horlogemaker en Opticien Telefoon 66478 - 30714 - 58834 M ^lllllliiyiimiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniHHininiiifliM A. W. Unkel, directeur W. J, Buurman, procuratiehouder

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1