DE STEM Uit NIEUW/LAND LET OP A A. CHAB0T Schaeffer's Bakkerijen Uw nummer te koop gevraagd N ieuu/land-N ieuu/s nummers? Geboden door: Schoenmagazijn AT° 3675 L IPS BRILLEN I NCLUSIEF P RIMA S ERVICE door RADIO SPRUYT Drukkerij: Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag door Th. Engorlng, Troelstralaan en Th. Engering, Parkweg 2 x f 5.- boodschappen Een mooie grammofoonplaat Vergelijk uw nummer met die in de etalages Oktober: Schoenenmaand De herfst is aangebroken Zorg voor droge warme voeten! Nieuwe modellen Nieuwe kleuren Rijke keus in dames-, Heren- en kinderschoenen KES-zegels Komt eens kijken bij Rembrandtlaan 66a - tel. 68533 vlak naast postkantoor GROTE Boterkoekjes reclame van le kwaliteit Room bote r (export-kwaliteit). Van 26 oktober tot en met 8 november 250 gram ges. ROOM BOTERKOEKJES van f 1.30 nu f 1.10 Slagroomgebakjes Tompouces met slag room slechts 30 c. 17 c. Door lagere kosten lagere prijzen P.J. Troestralaan 1 Tel. 67744 Vlaardingerstraat 7 Tel. 68012 2c Jaargang No. 25 26 oktober 1961 Verschijnt elke week Redaktie en administrate: Drukkerij A. L. v. d. Water, P.J. Troelstralaan 153, Tel. 010-62733, Schiedam Kantooruren: Dagelijks van 9-11 uur. Maandag, woensdag en vrijdag van 20-23 uur. Bank: N.V. Slavenburg's Bank. Schiedam. Tarlef Kaboutertjes: 20 woorden f0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-west, Nieuwland en Kethe). Dezer dagen kwam ons een brief in handen, wel- ke door een inwoner van Nieuwland aan de redactie van Nieuwland-Nieuws was geschreven. Verderop in dit artikei zullen wij deze brief ter illustrate aan u voorleggen. Met de publicatie van deze brief beogen wij geen reclame voor Nieuwland te maken, maar eens een vergelijking te trekken en u op de reeds lang bestaande ideale toestand te wijzen, welke we bij ons in het westen op dit gebied hebben. Velen realiseren zich niet, dat zij werkelijk dicht bij huis alles kunnen krijgen. Voor wij in raad- selen verder gaan, eerst de bewuste brief. Schiedam, oktober 1961. Aan de redactie van Nieuwland Nieuws. L.S., Als vaste lezer van uw blad (ons blad mag ik als ..Nieuwlander" wel zeggen) is mij altijd op- gevallen, dat het geschreven woord daarin, over het algemeen in de „gezelligheidssector" ligt. Gedurende de gestaag voortgaande uitbreiding van onze wijk, zijn de bewoners daarvan middels uw uitgave goed op de hoogte gehouden van al wat leeft en is in ons Nieuwland. Uitvoerig is de loftrompet geblazen over iedere nieuw geopende winkel. Na iedere berichtgeving daaromtrent konden wij, bwoners, ons zelf om- trent de waarheid gaan overtuigen. Inderdaad hebben wij dat in groten getale gedaan, want 's avonds ziet men reeds aardig wat publiek langs de diverse winkels schuifelen en daarbij is soms aardig commentaar te horen. Ik heb wel readies vernomen in de geest van; „Ziet mij er te duur uit, ik blijf maar liever op de Hoogstraat ko- pen." En nu moet ik zeggen, ik was die mening in grote lijnen eveneens toegedaan. Daarop ben ik echter terug moeten komen, na een bezoek aan enkele gelegenheden. Ik heb zelfs ervaren, dat meerdere artikelen en beter 6n goedkoper waren dan elders. Het is nog wel zo, dat het winkelen in het oude centrum van Schiedam zijn bekoring heeft, maar in de nabije toekomst zal het winkelen in Nieuw land, met zijn brede voetstraten en gezellige eta- lages, ook in aantrekkelijkheid wel winnen. Ik stel mij daarbij voor, dat rondom de winkelgalerij aan de Mr. Nolenslaan, van gemeentewege wel wat boombeplanting en zo zal worden geplaatst. In het algemeen hoort men dus over Nieuwland als zodanig veel lof. (Het is tamelijk ruim van opzet en de wil tot groenvorming is kennelijk aanwezig. Mijn bedoeling van dit schrijven is echter, iets bij te dragen tot een goed, algemeen overzicht omtrent het „gelukkige leven" in Nieuwland en ik zou dit graag via uw blad on- der de aandacht van mijn medebewoners stellen. Het lijkt mij bevorderlijk voor de populariteit van het blad wanneer nu en dan een willekeurige be- woner van Nieuwland in de pen klimt en het een en ander opmerkt over wat rondom ons leeft. Ik zou daarover het volgende willen opmerken: „In het algemeen is de behuizing in Nieuwland zo, dat men op een gemeenschappelijke trap woont met acht gezinnen. Zo'n trap is in principe geen bezwaar, mits alle bewoners daarvan een normaal gebruik maken. Tot een verschrikking kan hij worden, wanneer dit niet het geval is en sommige bewoners de jeugd naar willekeur daarop laat ravotten en schreeuwen. Zo'n trap, die als een ware echoput het geluid vergroot, is dan een ramp. Slciande ruzie kan er het gevolg van zijn. Het is dan ook wel in de praktijk gebleken, dat een gezin op een trap meer kan bederven, dan de zeven overigen kunnen opbouwen. Vandaar het reeds tot een begrip geworden woord „flatneu- rose". Iedere arts is er reeds mee geconfronteerd! Het kan echter ook anders en ik heb het onuit- sprekelijke geluk, dit te mogen ervaren. Wij vor- men een prettige gemeenschap, zo met acht ge zinnen, zien iets van elkaar door de vingers, houden de zaak in onderling overleg schoon en verbijten gezamenlijk onze ergernis, wanneer be zoek afgesloten wordt met het dichtknallen van deuren, die bij zieken de verhoging doet stijgen en bij de mannelijke bewoners de behoefte wekt boksles te gaan nemen. Ik zei het echter reeds: men moet wel iets door de vingers zien. Is bijvoorbeeld een bewoner in zijn kelder een bromfiets aan het schoonmaken, dan gaat dit uiteraard gepaard met onplezierige geurtjes. Men moet zo'n karweitje wel eens doen en m&g het alstublieft, in je eigen kelder? Maar men doet dit dan ook slechts als noodzaak en niet als liefhebberij. Kortom, wij, op onze trap, kunnen dit begrip voor elkaar stuk voor stuk opbrengen en varen er wel bij. Dezer dagen verheugde een van de acht zich in gezinsuitbreiding. Namens de gezamenlijke bewoners, ging er een leuk babypakje heen, met de beste wensen! Leuk hd? Diezelfde dag (nota- bene) presteerde een andere trapbewoonster het, na een geslaagde blindedarmoperatie, uit het zie- kenhuis weer thuis te komen. Ook daarheen ging een attentie, een mooie fruitschaal, namens de „trap". Ziet u, zo kan het ook! Die fruitschaal werd geleverd door een winkelier uit Nieuwland, tot in de puntjes verzorgd! Maar het babypakjeniet te koop in ons Nieuw- landje. Wij moesten er voor naar het aloude cen trum van Schiedam. Trekt het u niet aan, mid- denstanders van Nieuwland, volgende keer beter!! Wellicht vindt dit voorbeeld, na publicatie, na- volging. Slechts in een prettige, gezonde samen- leving kunnen wij, ondanks politieke spanningen, gelukkig en naar onze zin, leven. Maar en dat zei ik reeds - men moet het wel een beetje tref- fenop zo'n trap in NIEUWLAND. J. Krommenhoek, Johan de Wittsingel 271, Naschrift Redactie. Gaarne ruimen wij voor de heer Krommenhoek de ereplaats in. Wij kunnen zijn betoog van ganser harte ondersteunen. We hopen, dat vele reacties mogen volgen. We komen alleen even op het babypakje terug. Als we goed zijn ingelicht, kunt u bij 3 verschillende winkels in Nieuwland terecht. We laten hierover het woord de volgende keer maar aan de winkelier(s) in kwestie. Mgr. Nolenslaan 418

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1