KRUISWOORDPUZZEL L J a m 1 leuiuian id (vvordt)1 Pf j SPRUYT TkE tigering, Schiedam (j Kolenkitten Aszeven Clares oliekachels Haardenkit Ellenbogen a '7 V *9 le prijs, Heerlijke taart, 2e prijs, lets klei- nere taart, 3e prijs, grote cake. Oplossingen binnen 1 week aan dit adres. Prijswinnaars vorige puzzel worden a.s. week bekend gemaakt. Zoekt U een klassieke grammofoonplaat ook STEREO Kom eena bij ons kijken Grote sortaring Zelfbediening RADIO Rubensplein 20 a P. J. Troelstralaan 113 Parkweg 210 - Tel. 69701 - Tel. 63031 - Tel. 63159 Laat ons uw kachel WEER na zien WIJ f«v«n KES-zcgcl* X 3 H 5 6 7 9 10 it 12. 14 IS 1H IS 16 zo li "V-'. i-., -.a jTi..'" '9 24 Jjj 24 IH IS 2fl 50 91 42 33 3V 55 36 58 Horizontaal: 1. naam van een stad uit het oude Palestina; 6. afgelegen; 10. recht, dat men met uitsluiting van ande- ren bezit om iets te verhandelen; 11. Chinese dictator; 12. beteuterd; 14. verwijzing; 17. Argentijnse dans in maat; 19. deelteken; 21. oude lengtemaat; 22. meisjesnaam; 23. oogziekte; 26. larve der langpootmug; 29. soort van peer met grijsachtige schil; 30. droog (van wijn); 32. elektrisch geladen materieel deeltje; 34. lengtemaat; 37. gebaar; 38. deugniet. Vertikaal: 2. grootmoeder; 3. pi. in Utrecht; 4. niet (in samenstellingen)5. beschrijving van de gedaante ,der in de natuur voorkomende lichamen; 6. baanbreker; pionier; 7. oude lengtemaat; 8. iemand om wie men algemeen lacht; 9. zang- of danskoor; 11. wiskunde; 13. wachtdoende onderofficier15. landbouwwerktuig16. afk. v. telegraaf restant; 18. lage vrouwenstem; 20. raar; 24. etterbuil; 25. reeds; 27. pers. voornw.; 28. zedenleer; 31. pi. in de Ve- luwe; 33. Skandinavische munt; 35. afk. van een Neder- landse munt; 36. voorzetsel. Prijzen voor deze puzzel ter beschikking gesteld door Schaeffer, P. J.Troetatralaan n Kunt u het nog bijhouden, al die openingen van nieuwe winkels bedoel ik dan Is het u tot op heden vrij aardig gelukt, in de komende weken zal het wel erg moeilijk worden. In deze krant trachten wij het tempo zo'n beetje bij te houden, of het ons lukt is de vraag nog. We zullen ons best maar blijven doen. De vorige week heeft de zetter van deze gebrui- kelijke artikelen mij een poets gebakken door op eigen houtje in het verslag over de heer L. C. Voogt een hele regel weg te later!. Doordat deze regel wegviel, werd juist het tegenovergestelde gesuggereerd als hetgeen mijn bedoeling was: De vorige week schreef ik in mijn oorspronkelijke copie over hem: De heer L. C. Voogt, die perse 26 oktober zijn zaak wil openen, werd in 1921 op Rozenburg ge- boren. Als enige van 6 broers is hij in een winkel te- rechtgekomen, de anderen zitten in tuinbouw of veeteelt, evenals hijzelf in zijn jonge jaren. In 1938 kwam hij bij een zuivelfabriek op Rozen. burg, daar leerde hij ook zijn vrouw kennen. In 1945 kwam hij naar Schiedam en opende aan de Dam op nummer 29 het aan vele Schiedam- mers bekende ,,Zuivelhuis", een speciaalzaak in alles wat de zuivel betreft. Dangzamerhand is dit uitgegroeid tot een geheel levensmiddelenbe- drijf. Aan de Parkweg gaat hij thans een zelfbedie- ningswinkel openen. Hij wil reeds 26 oktober zijn deuren openen, we vrezen echter dat deze kracht- toer een te zware opgaaf zal zijn. Tot zover ons stukje van vorige week. De heer Voogt heeft echter het onmogelijke ge- presteerd. Iedereen zei; „Hjij haalt het toch niet";dat hij het gehaald heeft, kunt u met eigen ogen gaan zien. Dit weekend was het in zijn winkel nog een enorme ravage, maar in enkele dagen is daar een wonder verricht. Dat de heer Voogt aan de Parkweg succes zal hebben leidt geen twijfel, gezien het sterke staal- tje, dat hij ons thans te zien heeft gegeven. We hebben u de laatste tijd zoveel over nieuw- komers verteld, dat we blij zijn u voor de veran- dering iets over een oude bekende te kunnen ver- tellen. De laatste maanden zijn zo om de beurt de eer- sten van de Nolenslaan in de publiciteit. Hadden we eerst van Leeuwen met zijn nieuwe wonder- automaat, daarna kwamen v. d. Geer en Over- heul met verbeteringen de aandacht vragen. In- middels heeft Boer enkele nieuwe lekkernijen gelanceerd. Nu komt, maar niet als laatste in de rij, Poot de aandacht vragen. Ook daar is iets nieuws ten tonele gebracht. Na eerst in de afge- lopen tijd vele nieuwe artikelen te hebben gepro- beerd, welke er met succes ingingen, heeft hij thans in zijn winkel aan de kant van de v. Kar- nebeekstraat een marchanderie geplaatst. Het ding met die mooie vreemde naam is een aantal boven elkaar geplaatste pastoe-planken, waarop zo'n kleine 2500 blikjes en potjes met allerlei soorten levensmiddelen voor zelfbediening klaar staan. De totale lengte van deze stelling planken is 25 meter. We raden de heer Poot aan eens een prijsvraag uit te schrijven, hoeveel potjes e.d. hij in zijn winkel heeft, dan kunnen we nog eens puzzelen ook. U moet 't eens aan 'm vragen, misschien geeft hij wel als eerste prijs een diepvries kippetje en als tweede prijs zijn specialiteit, een zak „eigen fabrikaat" diepvries snert. Beslist heerlijk, mits opgewarmd. Aleidastraat 148-150 Schiedam, Telefoon 67419 Nu we toch op de Nolenslaan zijn, zullen we maar gelijk even doorlopen naar de nieuwe ves- tigingen van deze week. Woensdagmorgen heeft Dullaard zijn deuren geo- pend. Dullaard is sinds 1935 een bekende klank in Schiedam, in dat jaar vestigde de heer B. Dul laard aan de Rotterdamsedijk zijn eerste zaak in Schiedam. De heer B. Dullaard, thans 58 jaar, begon 34 jaar geleden in Rotterdam in de Hoofd- steeg zijn eerste winkel. Als gevolg van het bom- bardement in '40 heeft hij thans in Rotterdam geen vestiging meer. De heer Dullaard heeft 3 zoons, die thans elk een van zijn zaken onder hun hoede hebben. Zijn oudste zoon, J. P., heeft thans de nieuwe vesti ging aan de Nolenslaan. In deze prima ingerichte winkel, welke zij als speciaalzaak willen houden, brengen zij het grote assortiment sigaren en sigaretten, waarmee zij in Schiedam hun naam hebben gevestigd. Aan de Nieuwland-Boelevaar is er deze week nog meer nieuws, maar tot onze spijt hebben we ons niet tijdig voldoende kunnen orienteren. De ko mende week komen wij in ieder geval terug op de opening van ons eerste schoenenmagazijn van „De Gast" en op Nieuwlands tweede vestiging van ,,De Papaver". Via de Burgemeester van Haarenlaan, wa.ar vol- gende week groot feest is, gaan we dan weer terug naar de Parkweg. Het feest aan de Burgemeester van Haarenlaan betreft hier het 2-jarig bestaan van de bekende winkelgalerij (Coops, v. d. Graaf, v. Munsteren, v. d. M. S., v. d Kieboom en Boomsluiter) Dit feest wordt gevierd met speciale feestaanbiedin- gen. Terug op de Parkweg gaan we eerst even op be- zoek bij de heer J. Ph. Bergen, die hier afgelopen maandag is komen wonen, met de bedoeling onder zijn woonhuis een van de alflaar gevestigde win kels In gebruik te nemen als slagerij. Als onderdeel van het grote feest hetwelk op 2 nov. a.s. aan de Parkweg wordt gegeven, opent hij om 10 uur zijn hypermoderne slagerij. Hij is niet de enige, die dan opent, op die dag komen ook de anderen, die we reeds genoemd hebben, om de feestvreugde kracht bij te zetten. In deze Nieuwe Parkweg-Galerij kunt u zo'n beetje alle dagelijkse levensbehoeften krijgen, zelfs geboor- tecadeaux voor babies (als u begrijpt wat ik be doel). We zullen niet te veel van Slagerij Bergen af- wijken. De heer Bergen is afkomstig uit de Gor- zen, hij is echter geen Gorzenees, maar import uit Rotterdam. Hij heeft snel opgang gemaakt, want 3V2 jaar gelden was hij nog bedrijfsleider bij een baas. In die tijd begon hij aan de Oude Maasstraat 13 zijn eerste zaak, deze wordt thans door zijn oudste zoon Gerard (20) voorgezet. Deze zoon is niet de enige, hij heeft nog meer kinderen. Met zijn komst is Nieuwland 7 jongelui rijker geworden. In zijn slagerij brengt de heer Bergen uiteraard alles wat er thuis hoort, verder een keur eigeii afbrikaat vleeswaren, aangevuld door de beste andere soorten (totaal 50 soorten). In zijn mar chanderie, deze naam is u nu wel bekend brengt hij in potjes en blikjes alles, wat er in conserven e.d. aan lekkers te vinden is. De gehele inrichting van deze zaak is de moeite waard, maar volgende week kunt u deze zelf gaan zien; een bijzonderheid is wel zijn betegelde mo- zalekvloer. De volgende, die we thans even voor u opzoeken is de bekende toneelspeler van Geron, Koos de Groot. Niet dat we hier zijn toneelkunst gaan be- spreken, tot mijn schande moet ik bekennen dat ik ,in deze, niet tot oordelen ben bevoegd, daar ik hem nooit op de planken heb gezien. Hierin ben ik echter wel een uitzondering, want velen kennen hem daardoor wel. Hij heeft het gepresteerd om 3 gouden en 2 zil- veren plakken te winnen, hij blijkt dus buiten drogist ook nog iets anders in zijn mars te heb ben. We zullen bij hem maar bij het begin beginnen, hij is in de drogisterij aan de Singel (haast) geboren en getogen. Toen hij in 1925 3 maanden oud was, kwamen zijn ouders al in de drogisterij, zijn vader A. M. de Groot was tot die tijd schilder geweest. Zijn vader gaf zijn zoon Koos een goede opleiding, hij is o.m. nog een half jaar volontair in Rotterdam bij de bekende, thans Schiedamse, drogist Blok geweest. In de oorlogstijd was het als met zovelen, onder. duiken, het laatste jaar van de oorlog, de honger- winter zat hij weer in Schiedam, bij de B.S. Bij de bevrijding had hij samen met mij dezelfde compiescommandant en wel de thans bekende baas van bureau Volkshuisvesting. Zou er ooit een bureau zijn geweest waar meer op gekankerd is, maar dan uiteraard beslist buiten Nieuwland. Wij zijn hier de vroegere inwoningsproblemen maar al te gauw vergeten. De heer J. M. de Groot is naar de Parkweg ge- komen, omdat hij er op de Singel helemaal is uitgegroeid. Het woonhuis was voor zijn 4 kin deren te klein geworden, de zaak kon geen uit- breiding meer velen, terwijl massa's van zijn klanten naar Nieuwland zijn verhuisd. Nu we het toch over de Singel hebben zullen we ook maar even de andere oud Singel-bewoner aanklampen. Dit is de heer C. van Steenis, die tot op heden op nummer 195 een kapperszaak heeft gehad. Vanwege de sanering moet hij daar weg en komt nu odk aan de Parkweg, naast si- garenhandel Pavoriet van Pons. De heer van Steenis is op een na de jongste van de nieuwe Parkweggalerij. Hij is 28 jaar, de jongste: ban- ketbakker Kok, zullen we volgende week wel spreken. Samen met zijn vrouw gaat van Steenis hier een dames- en herenkapsalon beginnen. Vier jaar ge leden nam hij op de Singel van de bekende Nieuwlandse kapper Kruit zijn zaak over. Hij is jarenlang bediende bij hem geweest. Nu gaat voor hem dus een geheel nieuwe periode beginnen, de zaak op de Singel wordt 2 novem- ber uiteraard voorgoed gesloten, we wensen hem en alle anderen veel succes en een plezierige ope ning.

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 5