OP U/. F. BOOT Goed gekleed, is gekleed door WINDSOR HOUSE Nieuu/land (u/ordt) eenstad opzich LET Uw te nummer koop gevraagd Nfeuu/Iand-Nfeuws nummers? Geboden door: Q. KRABBENDAM N.V. SLAVENBURG'S BANK SCHIEDAM J. C. JUE 1ST; 1436 v^foto film 2e Jaargang No. 26 2 november 1961 Verschijnt elke week Redaktie en administratie: Drukkerij A. L. v. d. Water, P.}. Troelstralaan 153, Tel. 010-62733, Schiedam Drukkerij: Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag door Th. Engering, Troelstralaan en Th. Engering, Parkweg 2 x f 5.- boodschappen Vergelijk uw nummer met die in de etalages BUM ft, Horen toch ZEKER BLOEMEN VRN BLOEMSIERKUNST Mgr. Nolenslaan 698 tel. 65613, bgg 66181 Goad en ZiWer Uurwerken Brillen Gero-artikelen Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 66905 Camera'sjFilmapp., Bandrecorders, kijkers LANGE NIEUWSTRAAT 167 TELEFOON 69255 VERZEKERINGEN - CRED1ETEN - SPAARBANK - EFFECTEN VREEMDGELD - SAFE W. J. Grote kollektie exclusieve kostuums Sportkombinaties Winterjassen k Regenjassen Overhemden e.a. Herenmode artikelen Herenkledingmagazijn R'dam - Stadhoudersweg 72 Tel. 84495 nieuws Kantooruren: Dagelijks van 9-11 uur. Maandag, woensdag en vrijdag van 20-23 uur. Bank: N.V. Slavenburg s Bank, Schiedam. Tarief Kaboutertjes20 woorden f0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-west, Nieuwland en Kethe). VOOR ELK WAX WILS Er is deze week zoveel afwisselend nieuws, dat we eigenlijk nlet weten, waar we moeten beginnen. We geloven dat het deze week met alle nieuwlanders zo zal gaan. Onze aandacht wordt getrokken door het feestelijk 2-jarig bestaan van de zes winkels aan de Burgemeester van Haarenlaan, door de opening van de Papaver aan de Nieuwland-Boelevaar en een serie openingen aan de Parkweg. Bovenaan de Parkweg vraagt deze week ook de veer- tiendaagse Parkweg-galerij-Pool de aandacht, verder zijn er de gebruikelijke te koop gevraagde nummers van deze krant. We hebben zo maar even een greep gedaan in de at- tracties van deze week. Aan gebrek in afwisseling hebben we de laatste tijd in onze stad Nieuwland niet te klagen. In de november-maand zullen we speciaal niet te kla gen hebben, dan vindt hier beslist wel zo een en ander plaats. Het voornaamste feit zal wel zijn dat we nog voor Sinterklaas onze eigen stad zullen gaan proklameren. We zijn voorlopig aan het puzzelen wie of we de eer van deze proklamatie zullen geven, maar we vinden beslist wel iemand. Feest zullen we heus wel genoeg gaan maken. In ieder geval deze week groot feest met vlaggen en denderende aanbiedingen aan de van Haarenlaan. We wensen de feestelingen langs deze weg veel plezier en nog menige feestelijke jaarherdenking. Nu we toch aan de rand van Nieuwland vertoeven, eerst naar het feest aan de Parkweg. Alhoewel het oorspronkelijk in de bedoeling lag om op 26 oktober gezamenlijk te openen is dit als gevolg van vertraagde oplevering van de winkels niet gelukt. Daar de oplevering steeds meer vertraging te zien geeft, is ook gecombineerde opening op 2 november niet mogelijk gebleken. Achteraf gezien hadden wij niet zo'n haast behoeven te maken, met het weergeven van de respectievelijke geschiedenissen. Deze week komen daar nu bij; Pons met Sigaren- magazijn Favoriet, (we stellen ons voor dat hier de Politie met fanfare voorop wel zal komen, we zijn zwaar benieuwd)verder opent nu ook Duifhuizen een groentezaak en Bergen een slagerij. Misschien openen volgende week de resterende 4 za- ken, mischien Flux i.v.m. het vele werk een week later, we zullen maar afwachten. Laatstgenoemde zaak en Banketbakker Kok zullen we de volgende week aan u voorstellen en hun lange geschiedenissen voor u op schrift stellen. De laatste weken hebben we onze Boelevaar wel een beetje verwaarloosd, maar dat gaan we weer even goed maken. Daar ziet u ook nog wel wat nieuws. We tippe- len de Parkweg even af, (u mag ook een Lancia, of een andere „slee" nemen), slaan bij Engering rechts af enoh jee neen. Haast zouden we de pool ver- geten. Eerst daar even ons geluk proberen, je kunt nooit weten. Na een tijdje zoeken hebben we ook dit Poolformulier ingevuld en maar gelijk ingeleverd. M'n voetbalpool is heel wat makkelijker invullen, daar zet ik maar op goed geluk wat kruisjes in, maar daar bovenaan de Parkweg moet je nog voor ontdekker spelen ook, maar ja de voetbalpool kost veel geld en je hebt maar een heel klein kansje, aan de Parkweg kost het noppes en je hebt een grote kans, als je een beetje link bent. De 16 winkels die wereldhaven daar aan de Parkweg bouwt vorderen ook gestadig. Voor volgens jaar heb ben we daar tenminste in de Komkommertijd ook nog wat over te vertellen. Nu maar gauw naar de Nolenslaan, mm. pardon, naar de Nieuwland-Boelevaar. Bij het postkantoor zijn ze ook nog een dagwinkel aan het bouwen. Lips zit er nog steeds naast het postkantoor, met zijn brillen. Door zijn zonnebrillen is hij aardig heengekomen, maar voor de komende hitte heeft hij al weer nieuwe besteld. Hij zit niet meer moederziel alleen, Schouten houdt hem tegenwoordig gezelschap. We zijn daar zaterdag even binnengestapt, de week daarvoor was er geen binnenkomen aan. Lips vertelde me dat ze toen daar alles voor niets kregen. Toen begreep ik de drukte, overigens. Zaterdag kwam ik daar ook bijna niet aan bod. Naast Schouten komt binnenkort Nieuwland's tweede speelgoedzaak nl. Prins (v.h. Bram Noordijk), deze heeft ook, zoals bekend, op de Hoogstraat een winkel. Aan het begin en het eind hebben we nu tenminste Speelgoed, nu bij „Teba" en straks kan de Sint ook keus maken bij Prins. We gaan maar gauw verderop, want verderop is er weer nieuws, de Papaver gaat open. De Papaver is bij ons al een oude bekende, zij heeft op het Wibautplein al zo'n jaar of zeven haar Nieuw- landse vestiging. Zij bestaan echter wel een paar jaar- tjes langer. De heer Sterenberg, die juist een week geleden 53 werd, was in hoogst eigen persoon afge- lopen zaterdag bij het inrichten van de zaak aan het sjouwen van jewelste. Hij is nu reeds 28% jaar direc- teur van de zaak, die nu 40 jaar bestaat. Aan de No lenslaan komt nu de zevende drogisterij onder deze naam, ik mag wel zeggen dat dit hun voornaamste en grootste vestiging wordt. In verband met de zelfbe- diening heeft de zaak aan de voorkant een typische uitbouw, het doel hiervan kunt u zelf zien na de ope ning. Samen met de heer Sterenburg waren ook zijn ge- trouwen afgelopen zaterdag in de weer, ook de heer Terlet, de procuratiehouder hielp een liandje. Deze is in Vlaardingen als zoon van een drogist geboren en kwam 4% jaar geleden als filiaalhouder in de St. Li- duinastraat bij de Papaver. Deze vestiging is daar thans 28 jaar, de eerste vestiging was echter op de Korte Dam, waar ook jarenlang het hoofdkantoor was. Dit is sedert korte tijd verhuisd naar de Tuin- laan, daar zitten ze nu vlakbij de brug naar de Gorzen. De heer Terlet is nu 3% jaar procuratiehouder. Aan de heer J. A. Veelenturf is de grote eer te beurt ge- vallen van Papaver's mooiste vestiging filiaalchef te t worden. Even verderop heeft de vorige week de Gast haar deu- ren geopend, het was zaterdag een drukte van belang. Gedipl. Meeiter Horlogemaker en Opticien mm"7 Tuinlaan 98 Tel. 67444 Mgr. Nolenslaan 688 Tel. 65722 Gemakkelijke betalingsvoorwaarden A. W. Unkel, directeur Buurman, procuratiehouder Mgr. Nolenslaan 600 - tel. 64145

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1