Nieuu/land (u/ordt) een stad opzich «HAACK» LET OP A Goed gekleed, is gekleed door WINDSOR HOUSE Uw nummer te koop gevraagd HERENKAPSALON Nieuu/land-Nieuu/s nummers? Geboden door: EJjeiute"HAftRSONNE"1 J. C. JUE JSTs 4440 2e Jaargang No. 27 9 november 1961 Verschijnt elke week Redaktie en administrate: Drukkerij A. L. v. d. Water, P.J. Troelstralaan 153, Tel. 010-62733, Schiedam Drukkerij: Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag Voor vader en zoon, in Nieuu/land voor een goed verzorgd kapsel Vergelijk uw nummer met die in de etalages P m ai» SBs ffrto film Herenkledingmagazijn Kantooruren: Dagelijks van 9-11 uur. Maandag, woensdag en vrijdag van 20-23 uur. Bank: N.V. Slavenburg s Bank, Schiedam. Tarief Kaboutertjes: 20 woorden f0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-west, Nieuwland en Kethel. Werd de vorige week onze aandacht door diverse openingen en festiviteiten sterk verspreid, deze week is dit in mindere mate het geval. Helemaal juist is dt natuurlijk niet, want elke winkelier weet ons wel op zijn manier (in de advertentiekolommen) onze aan dacht te trekken. Deze keer zullen we bij de Nolenslaan beginnen. Het aandienen van nieuwe vestigingen daar gaat zo druppelsgewijs verder. Op naar ik meen 4 na is nu de hele galerij wel bezet. De vier die ik tot op heden hier nog mis zijn Slijterij Visser Co, de juwelier Fa. G. B. Stoopman, de Goudse Kaascentrale en het Service- station van Reisbureau van der Ende. We verwachten wel dat binnen 14 dagen deze laatste zaken geopend zullen worden. De laatste spectaculaire opening was wel die van de Papaver. Zij hebben er beslist veel werk van gemaakt om dit zevende filiaal waardig aan ons bekend te ma- ken. Dit filiaal is beslist hun mooiste vestiging en ook de grootste drogisterij van Schiedam. De inrichting van de zelfbedeningswinkel is niet zo luxieus gemaakt, dat we bang zouden zijn om er binnen te stappen. Het geheel is wel fijn van smaak en mooi uitgevoerd. We hebben brachten, heeft hij kort geleden zijn zaak op de Hoog- straat van de hand gedaan. Hij kan nu al zijn aan dacht aan zijn zaak aan de Mgr. Nolenslaan besteden. Deze week wordt onze aanracht weer getrokken door openingen aan de Parkweg. Zoals we reeds eerder ver- telden is van het oorspronkelijke plan gezamenlijk te openen, door vertraagde oplevering niets gekomen. Deze week komen er twee nieuwe zaken bij en wel Drogist Koos de Groot en kapsalon van Steenis. Beide hebben wij u in voorgaande nummers reeds voorgesteld. Banketbakkerij Kok welke wij tot op heden nog niet bespraken zal volgende week donderdag voor het pu- bliek worden opengesteld. Op de vestiging komen wij nog nader bij u terug. Voor we verder gaan moet ik nog even terug naar de openingen en receptie die hier afgelopen woensdagavond plaats vonden. De eerste bezoeker op de receptie van sigarenmagazijn ,,Favoriet" van de heer A. C. Pons was zijn laatste baas de hoofdcommissaris van politie van Schiedam, de heer K. Rijpma. Deze was ook zijn eerste klant. Op de hierbij afgedrukte foto ziet u hoofdcommissaris Rijp ma, uiterst rechts, de heer Pons feliciteren met zijn nieuwe zaak. ondervonden dat deze zelfbediening voordelen heeft, terwijl het personeel ervoor zorgdraagt, dat een ieder toch de zo noodzakelijke adviezen krijgt. Persoonlijk geloof ik dat een drogist van alle winkeleirs nog het meest om advies wordt gevraagd. Hoe de een of andere vlek wordt verwijderd, hoe dit geverfd of hoe dat weer moet worden gedaan. Langs deze weg zouden we onze drogisten willen vragen of ze ons in een aparte rubriek eens regelmatig iets over de diverse behandelingen wil len vertellen. Zoals bijvoorbeeld „wat mag je wel, en wat mag je niet met acceton reinigen". Zo zouden we nog wel een ris vragen kunnen voorleggen. Over drukte hebben de zaken aan de Nieuwland Boe- levaar niet te klagen. Voor een bloemetje zijn we ook nog even bij Krabbendam binnengestapt. Hier hoorden we ook nog nieuws. Kort geleden is ook de familie Krabbendam boven de zaak in de Nolenslaan komen wonen. Vanwege de te grote drukte welke zijn oorspronkelijk twee zaken, hier en op de Hoogstraat met zich mee P. J. Troelstralaan 59 - Telef. 63056 door Th. Engerlng, Troelstralaan en Th. Engerlng, Parkweg 2 x f 5.- boodschappen Woningruil. 2-kamerwo- ning Rembrandtl. vrije trap voor 4 of 5 kamer- woning Schiedam. Br. onder no. 260 bur. v. d. blad Te koop: mooie grijslin- nen uitneembare kinder- wagen, tevens als wan- delwagen te gebruiken. Adres: Leeuweriksingel 13. Te koop: Jongens regen- jas f 10.een donker- blauwe monty coat, goed voor school f 5.blau- we jongens pantalon, met trui f 7.50, alles leeftijd 13<14 jaar. Te bevr.: Sav. Lohmanlaan 90. Te koop; prima breima- chine m. Knittax. Zeer goed onderhouden f 75.-. Na zes uur v. Hogen- dorpstr. 45 Schiedam. Te koop: prima varend modelzeiljacht „Wervel- wind", lengte 1.20 mtr. f 20.N. v. Steenoven, S. v. Houtenlaan 57, Wij verrijkten onze salon met het nieuwste iiypermodernL infrarood permanent apparaat Prachtig soepele perm. Klaar i. d. helft v. d. tijd Geen „kroes" meer Lang houdbaar Dameskapsalon ELECANCE Mevr. N. Bode-Wielart Parkweg 338 - Telefoon 62849 links hiervan staat mevrouw Pons. Dezer dagen hebben wij de heer Rijpma nog even be- zocht om bij hem ons licht op te steken. Over dit onder- houd zouden pagina's van dit blad zijn vol te schrij- ven, maar dan zouden we ook een minder prettige episode 4045 erbij moeten halen. Dat deze episode ter sprake kwam lag aan het feit, dat de heer Rijpma in de oorlog in Haarlem bij de politie was. Zelf opgepikt in november 44, ben ik o.m. door de heer van Driel (toenmalig chef distributie Haarlem) en hem geholpen Samenvattend kunnen wij dit onderhoud weergeven als om te ontspannen. Tuinlcian 98 Tel. 67464 Mgr. Nolenslaan 688 Tel. 65722 Camera's, Filmapp., Bandrecorders, kijkers Gemakkelijke betalingsvoorwaarden Grote kollektie exclusieve kostuums Sportkombinaties Winte rjassen Regerijassen Overhemden e.a. Herenmode artikelen Mgr. Nolenslaan 600 - tel. 64145 R'dam - Stadhoudersweg 72 Tel. 84495

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1