W. F. BOOT Nieuu/land (wordt) een stad opzich ft EURO LET OP Uw nummer te koop gevraagd Ns 1289 Bezoekt de MODESHOW Herman Frantsen Stichting N ieuw/land-N ieuw/s Hummers? Geboden door: H. C. DE LEEDE N.V. SLAVENBURG'S BANK SCHIEDAM van de te Vlaardingen op: Donderdag 23 november a.s. in het Hervormd Wijkcentrum ,,De Rank" te Kethel. door Th. Engering, Troelstralaan en Th. Engering, Parkweg 2 x f 5.- boodschappen Goud en Zilver Uurwerken -At Brillen -At Gero-artikelen P. J. Troelstralaan 57 - Tel. 63035 voor - ft" f Boterstraat 64 tel. 68481 LANGE NIEUWSTRAAT 167 VT3RZEKERINGEN - CREDIETEN - VREEMDGELD SPAARBANK SAFE TELEFOON 69255 EFFECTEN 2e Jaargang No. 28 16 november 1961 Verschijnt elke week Redaktie en administrate: Drukkerij A. L. v. d. Water, P.J. Troelstralaan 153, Tel. 010-62733, Schiedam Kantooruren: Dagelijks van 9-11 uur. Maandag, woensdag en vrijdag van 20-23 uur. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam. Drukkerij: Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag Tarief Kaboutertjes20 woorden f0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-west, Nieuwland en Kethel. Ons wekelijks babbeltje over Nieuwland zullen we deze week beginnen in de buurt van Station Schiedam. Achter de Klinknagelfabriek en Melchers komt nu al tekening in de eniige tijd geleden begonnen bouw van weer nieuwe blokken flats. Om u hier juiste gegevens over te verstrekken zou ik me eerst moeten orienteren. Maar dit laat ik nu tijdens de overvloed aan nieuwe gebeurtenissen even rusten. Volgens eigen schatting komen hier zo'n 300 woningen bij, die over een jaartje wel weer nieuwe bewoners zullen kunnen huisvesten. Voor een deel zijn ze hier aan het heien, voor een ander deel stapelen ze de betonblokken al op en werken ze aan de verdiepingen. Dichter naar de Parkweg komt er nu tekening in de montagebouw-flats. Het is de moeite waard deze bouw in dit stadium gade te slaan. Met twee grote montage- kranen worden daar als vanuit een bouwdoos de wo ningen in elkaar gezet. Op grote wagens worden de wanden aangevoerd en u zult grote ogen opzetten als u ziet, dat zelfs de meeste ruiten erin zitten. De ge- deelten die klaar zijn, ziet u dus al met ruit en al op hun plaats. De kolossale montage-kranen lopen op enorme rails, elk langs een flat, die ongeveer 50 woningen zal bevatten. Er wordt nu aan de eerste twee flats gewerkt, totaal liggen hier fundamenten voor zes. De komende maanden is hier voor liefhebbers wel wat te zien. Over een poosje zullen wij voor u ons licht eens nader gaan opsteken, om u de juiste gegevens hierover te geven. Nu gaan we nog even kijken naar de plaats, waar momenteel regelmatig nieuwe blokken flats wor den uitgegeven. Dit gedeelte ligt achter het vroegere woonwagenkamp, of nu beter gezegd, als u met de rug naar Schiedam op de Parkweg staat aan de rechter- kant hiervan, achter de Burg, van Haarenlaan. Hier, (achter de kortgeleden geopende winkels aan de Parkweg) is het nog een enorme modderpoel. De flats langs de Burg. v. Haarenlaan zijn reeds uitgegeven, wat er achter ligt komt de komende weken geleidelijk vrij. Zo te zien wordt dit een aantrekkelijke omgeving, com- pleet met kinderspeelplaats. Nu we toch hier zitten wippen we nog even over naar de juist even aangehaalde openingen. De vorige week hadden we er twee, Koos de Groot en Kapsalon van Steenis. De inrichting van Koos de Groot bespraken wij reeds de vorige week, even gezellig en aantrekkelljk als de andere winkels daar. De Salon van v. Steenis, alhoewel weer anders dan de overige zaken, is weer even gezellig en goed ingericht Op deze dag zullen twee shows gehouden worden respectievelijk aanvangende 3 uur s middags en 8 uur 's avonds. Een fraaie collectie handgeweven artikelen, met name japonnen, pakjes e.d. zullen u door onze mannequins getoond worden. De entreeprijs bedraagt slechts f 0,25 per persoon. als de rest. Het is daar binnen werkelijk luxieus, de ruimte die zij ter beschikking hebben is groter dan het voor de opening leek. De damessalon is een lust voor het oog en doet door de inrichting ruim aan. Ook de Herensalon is ndet krap te noemen. Ik hoef hier niet veel over te vertellen, het geheel is open gehouden en u kunt het daarom zelf goed bekijken. In deze galerij hebben we deze week nog een opening, de zevende in korte tijd. Vorige week vertelden wij het u al en gaven we de geschiedenis van KOK's Bakke- rijen, deze zaak komt op de hoek van de Burg, van Haarenlaan. In deze galerij zijn nu twee winkels nog niet geopend, een is nog vrij, in de ander hoopt Flux de volgende week zijn tweede vestiging in Nieuwland te openen. De komende week hopen wij ook deze zaak en haar ge schiedenis te bespreken. Ook aan de Nieuwland Boelevaar is weer nieuws. Hier is deze week ook een opening en wel van onze tweede speclgoedzaak; deze zaak komt tussen Schoouten en Lips, dus vlakbij het postkantoor. Prins v/h Br am Noordijk, van de Hoogstraat opent hier vrijdag. Ook dit bedrijf is als zovelen als zelfbedienings- winkel opgezet. Een bijzonderheid is ook nog, dat deze winkel met hetzelfde idee als een warenhuis is opgezet. U kunt vrij in en uit lopen, u hoeft geheel niets te kopen. Alleen kijken zoals in de warenhuizen, zelfs zonder te kopen wordt door de heer en mevrouw Prins ten sterkste aangemoedigd. U bent met uw kinderen hartelijk welkom om alles eens te gaan bekijken, dan weet Sinterklaas wat hij naderhand voor de kleintjes moet gaan kopen. Zowel de heer P. C. Prins als zijn vrouw zijn in Rotter dam geboren. De heer Prins in 1930 tussen het speel- goed. We bedoelen hiermee dat ook Prins senior in speelgoed doet. In Rotterdam heeft deze al 35 jaar een speelgoedzaak. Zodoende kon junior toen hij 8 jaar ge leden de zaak van Bram Noordijk overnam op een rui- me ervaring steunen. Het idee voor de inrichting van de winkel aan de Mgr. Nolenslaan is door hen zelf ontworpen, aan de hand van de ervaringen op de Hoogstraat opgedaan. Evenals de meeste winkeliers hier in Nieuwland wonen zij thans ook boven hun zaak. Zij zijn thans 4 jaar getrouwd. We geloven graag dat hun kleine „Prinsje" zo vlak boven de zaak geen gebrek aan speelgoed zal hebben. De bewoners van Nieuwland-Oost behoeven voor hun speelgoed nu ook niet ver meer te zoeken. Er is de komende weken geen enkele reden om met de bus of anderszinds ver weg uw inkopen te doen. Nu hebben we ook voor speelgoed op twee plaatsen aan onze Boe levaar keus. Vooraan bij ,,TEBA" en nu achteraan bij Prins en, dat mogen wij u wel zeggen, beide zaken hebben een enorme keus, de kinderen zullen er water- tandenl! De opening van de Zelfwas direct naast Lips heeft enige vertraging, wellicht komen Wij hier volgende week op terug. In de grote galerij hebben we deze week ook nog een opening. Tussen Dullaard en de Papaver moet volgens de officiele gegevens een Banketbakker komen en wel v. d. Meer Schoep. TELEFO m Vergelijk uw nummer met die in de etalages Gedipl. Meester Horlogemaker en Opticien Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 66905 speciaal voor boerenkaas Wegens enorm succes Pittig belegen boerenkaas 250 gr 89 ct Zolang de voorraad strekt Verse zure haring p. pot van 4 st. 69 ct p. pot van 7 st. 12S ct Alleen vrijdag en zaterdag 100 gram gebraden gehakt en 100 gram gelderse ham samen 89 ct met 10 zegels Wij verzoeken de ad- verteerders van ka- bouters dringend, hun brieven onder num- mer af te halen. Tot 3 weken na plaatsing worden deze nog ont- vangen. >3£ A. W. Uakel, directeur W. Buurman. procuratiehouder

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1