riiaiuuiflnD een op I LET OP A „teb a 6 Uw aummer te koop gevraagd N ieuu/land-N ieuu/s nummers? Geboden door: 3393 2e Jaargang No. 29 23 november 1961 Verschijnt elke week 2 x 5.- boodschappen Vergelljk uw nummer met die in de etalages vader speelgoedhuis NMS Redaktie en ddmimstratie: Drukkerij A. L. v. d. Water, P.}. Troelstralaan 153, Tel. 010-62733, Schiedam Kantooruren: Dagelijks van 9-11 uur. Maandag, woensdag en vrijdag van 20-23 uur. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam. Drukkerij: Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag Tarief Kaboutertjes20 woorden f 0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-west, Nieuwland en Kethel. PROCLAMATIE Nieuwland een stad op zich. Een half jaar lang hebben wij onder de titel Nieuwland (wordt) een stad op zich" u ingelicht over de gang van zaken hier in Nieuwland. We kunnen er nu toe overgaan onze eigen stad te gaan proclameren. Heden donderdag 23 november wordt dit pleit beslecht. Voor een kleine schare Nieuwlanders en vreemdelingen zal het feest beginnen in de cantine van de Schiedamse Cartonnagefabriek. Hedenmiddag om 3 uur komt Schiedams Burgemeester naar Nieuwland om de grote winkelgalerij te openen. De eerste toespraken zullen in bovengenoemde cantine worden gehouden. Voor we verder gaan willen we een lichtelijk protest laten horen over het feit dat dit niet geschiedt in ons Wijkgebouw, dat toch immers aan onze Nieuwland Boe- levar is gelegen. Daar ik niet naar de oorzaak heb ge- informeerd lijkt het me beter om aan het begin van de feestroes hier niet nader op in te gaan. Na genoemde toespraken gaan Burgemeester, Wethouders en andere genodigden een wandelingetje maken langs de reeds voor een groot deel geopende grote winkelgalerij. Na afloop van dit wandelingetje wordt het feest voort- gezet met een gezellig samenzijn in de cantine van uitgang, waarbij de opgekomen dorst met een beetje gemeente-pils of misschien wel een kopje thee gelest zal worden. Om elkaar goed te begrijpen wil ik u wel zeggen dat u de laatste zin niet strikt serieus moet nemen. Daar dit feest is opgezet om de publiciteit wakker te roepen is het niet nodig dat ik hier al te diep op inga, er zal wel genoeg over geschreven worden. De grote galerij is thans op drie winkels na geopend, het achterste gedeelte is nog niet klaar, zodat we de komende weken hier nog wel iets over te zeggen zullen hebben. De afgelopen week is v. d. Meer Schoep gekomen met een allerhande zelfbedieningswinkel. Tevens heeft Slijterij „de Beurs van Schiedam" haar deuren geopend, hiermede hebben wij onze tweede mo- derne slijterij binnen onze grenzen. Deze week hebben wij weer een bijzondere opening. Het is voor onze omgeving van groot belang, dat hier thans een van Rotterdams bekendste juweliers een winkel gaat openen. De oprichting van Juwelier G. B. Stoop- man dateert al van 1829, dus 132 jaar geleden. Tot 1849 was de firmanaam ,,van Kessel", de heer van Kessel stierf kinderloos en liet de zaak aan zijn twee neven G. B. Stoopman na. Uit deze tijd dateert de huidige firmanaam. Deze twee neven voerden de zaak tot ongeveer 1890, beiden stierven kort na elkaar. De zoon H. G. Stoopman (18721939) volgde hen op jonge leeftijd op. Even voor de oorlog nam de thans 63-jarige heer H. J. Stoopman de leiding over en heeft thans aan de Binnen- weg de bekende en vermaarde zaak. Zeven jaar geleden namen zij ook een zaak over aan de Zwartjanstraat, hier kwam zijn zoon J. M. W. in om de naam eer aan te doen. Doordat deze zoon met een Schiedamse in het huwelijk trad, werd hun aandacht op Nieuwland gevestigd, hier- uit is thans hun mooiste en modernste vestiging ont- staan. Bij mijn bezoek aan de heer Stoopman Sr. aan de Bin- nenweg in Rotterdam werd mijn aandacht sterk getrok- ken door de uitgebreide beveiliging tegen inbraak. Let- terlijk alles is met elektrische beveiliging tegen inbraak beschermd. Hetzelfde ingenieuse beveiligings-systeem als ik in Rot terdam heb bewonderd, is ook in de nieuwe vestiging hier aanwezig. Mocht iemand trachten zich ongewenst toegang te verschaffen, dan worden door een paar si- renes alle omwonenden uit hun slaap gewekt. De heer Stoopman vertelde mij, dat de alarm-installa- tie ook door een storing in werking kan treden. Zodoende is het lang niet zeker dat bij inwerkingtreding van de sirenes er ook inderdaad onraad behoeft te zijn. Deze alarm-installatie is een eis, welke de verzekering- maatschappijen opleggen, voordat zij de enorme waarde tegen inbraak verzekeren. Deze vestiging geeft aan ons wederom minder reden om in Rotterdam onze inkopen te gaan doen. U behoeft thans voor de komende feestdagen niet ver meer te zoeken, om alles te vinden wat u begeert.. In praktisch elke branche hebben wij hier in Nieuwland dubbele keus. Nu zelfs ook in de juweliers- en uurwerk- branche. Gaven wij u de vorige week de namen van onze twee speelgoedwinkels, nu kunnen wij aan de beide uiteinden van de Boelevaar twee juweliers vermelden. Genoemde firrna en onze oude bekende juwelier W. F. Boot. Met lit oude bedoelen wij beslist niet de leeftijd, hier bij ons zijn alien immers jong. Bij het afsluiten van deze fase van ontwikkeling in Nieuwland, mogen we beslist niet vergeten dat er buiten de laatste nieuwe vestigingen een keurkollektie win kels in het eerste gedeelte van Nieuwland zijn. Onze aandacht is de laatste tijd eenzijdig gericht op al les wat nieuw is. Maar de zaken aan de Troelstralaan en Dr. Wibautplein mogen er zijn. Bij het maken van uw keuze dezer dagen, mag u deze omgeving beslist niet overslaan. Hier zitten ze beslist niet stil. Met zorg is een prima kollektie samengesteld en is ervoor gezorgd dat de sortering af is. Zij weten precies wat de moderne Nieuwlander verlangt. Ook aan deze kant van de Nieuwe Damlaan doen de winkeliers alles om u te tonen dat zij er zijn mogen. Zij bieden u het beste endat kunnen wij niet genoeg zeggen, tegen billijke prijzen. door Th. Engoring, Troelstralaan en Th. Engering, Parkweg De winkeliers in de bmjrt garanderen u een prima na- service. Wilt u iets anders of moet later iets worden ge- repareerd Indien u het ver hebt gekocht is deze service niet mogelijk en zit u met de brokken. Dit laatste geldt natuurlijk voor heel Nieuwland en niet in het minst voor de winkels in Kethel. Waarom verweg kopen, als u het dichtbij prima kunt krijgen. Over service gesproken, iets dat onze bijzondere aan dacht trekt is de bijzondere service die de heer L. Boer aan een ieder biedt. De heer Boer oefent zijn beroep niet achter gesloten deuren uit, reden waarom wij eens een foto van hem hebben genomen, die u hierbij afge- beeld ziet- Vervolg laatste pagi ia Bij het kopen van uw geschenken moet u ook in de gaten houden, dat er achteraf iets geruild kan worden. Wij verrijkten onze salon met het nieuwste hypermoderne infrarood permanent apparaat Prachtig soepele perm. Klaar i. d. helft v. d. tijd Geen „kroes" meer Lang houdbaar Dameskapsalon ELEGANCE Mevr. N. Bode-Wielart Parkweg 338 - Telefoon 62849 en zoon in de wolken met: marklin elektrische treinen en faller miniatuurbouw wij geven zwarte pietjes, ze zijn geld waard. lego - dinky-toys - meccano - jumbo spelen nooitgedagt - montini - wildebraspoppen corci-toys en duizend - en - een andere art. 99 dr. wibautplein 63 - tel. 67101

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1