nieUUJLfitlD een op LET OP A TerBraab „haack" Uw nummer te koop gevraagd Nieuu/land-Nieuu/s nummers? Geboden door: IP heerlijke taarten N.V. SLAVENBURG'S BANK SCHIEDAM 2e Jaargang No. 30 Drukkerij: Van Dijckstraat 174, Telefoon 070-394690, Den Haag JV2 5015 verzorgd bij herenkapsalon ook voor sint-nicolaas geschenken tabac, old spice, vinolia, tabacco en vele andere merken door Th. Engoring, Troelstralaan en Th. EngeHng, Parkweg 1 x f S.- boodschappen door D. Klein lepenlaan IS Vergelijk uw nummet met die in de etalages Schaatsan met laarzen v.a. f 37.50 LANGE NIEUWSTRAAT 167 VERZEKERINGEN CREDIETEN VREEMD GELD TELEFOON 69255 SPAARBANK EFFECTEN SAFE 3fl nnvpmhpr 1961 Vcrschijnt elke week Redaktie en administrate: Drukkerij A. L. v. d. Water, P.J. Troelstralaan 153, Tel. 010-62733, Schiedam Kantooruren: Dagelijks van 9-11 uur. Maandag, woensdag en vrijdag van 20-23 uur. Bank: N.V. Slavenburg s Bank, Schiedam. Tarief Kaboutertjes: 20 woorden f 0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-west, Nieuwland en Kethel. En zo zitten we met z'n alien in de feestdrukte voor de goede Sint. We moeten nog een en ander beprutsen en voor ons kroost in orde brengen. Als ik u een goede raad mag geven, wacht niet tot a.s. maandag-avond, want dan is door de haast die u moet maken de leut er al een heel stuk af. Tot a.s. maandag hebben we ook nog de koopavonden het zal in ons Nieuwland dan wel druk zijn. Op vecl plaatsen is het gezellig verlicht, over ons gehele Nieuw land zullen de mensen bij avond wel uitzwermeh. In vorige jaren gebeurde het nog wel dat niet alle win- kels open waren, maar we menen nu wel dat vanwege de gezelligheid bijna alles open zal zijn. Bij de club- oftewel verenigingsbladen die ik zo regel- matig in handen krijg, is het mij opgevallen dat de respectievelijke bestuurders van de verenigingen hun leden aanmanen bij hun adverteerders te kopen. In feite hebben we hier als nieuwlanders en kethelenaars ook ons eigen clubblad, dat u nu zit te belezen of aan de achterkant eventueel te bepuzzelen. Dat het bestaan van dit blad door u wordt gewaar- deerd blijkt ons voortdurend uit uw prettige reacties. Loop of rij daarom diegenen die dit blad en haar gratis verspreiding mogelijk maken niet voorbij, als u de Sint met inkopen moet helpen. Bovendien hier zijn de prijzen lager en kwaliteit en service beter. Zo gek kunt u het haast niet verzinnen, of u kunt het hier of daar wel krijgen. Meer zelfs dan u zoudt vermoeden en zelfs menige winkelier meent, dit hebben we uit eigen ervaring. Nu we toch zo over ons blad aan het babbelen zijn vestigen wij uw aandacht even op het feit dat we de volgende week niet verschijnen. 15 December verschijnen we weer en voor Nieuwland daarna voorlopig weer wekelijks. Wij gaan nu saimen de gebeurtenissen even na van vorige week. Afgelopen dinsdag is de Zelfwas geopend. Voor we hierover verder gaan, moeten we eerst even een zetfout in de vorige advertentie recht zetten. Bij het tarief stond namelijk dat de prijs voor het bleek- middel 25 cent was, dit moet echter zijn 10 cent. Hier- voor de excuses van de zetter. Verder stond er dat de zaak geopend was van 6—22 uur, in de openingsweek was dit, zoals in de folder vermeld, van 822 uur. Nu geldt wel de tijd 622 uur. Het was er de afgelopen week een drukte van belang. Velen hebben met veel plezier het nieuwe geprobeerd. We hoorden vele enthousiaste reacties als bewijs dat deze Zelfwas hier een succes zal zijn. De afgelopen week konden we dus gratis met deze nieuwe automatische zelfwas kennis maken. Nu is de prijs, een gulden, ook redelijk. Het warme water dat in de wasmachines wordt aan- gevoerd wordt in een aparte ketel verhit en ook ont- hard. In een apart ketclhuis is een grote volautomatisch werkende waterketel aangebracht. Door een oliebrander welke door thermostaten wordt ZO zowel voor de heer als de dame hebben wij een enorme kollektie artikelen van p. j. troelstralaan 59 - telefoon 63056 gedurende de koopavonden uitsluitend voor de verkoop tot 9 uur geopend geregeld komt de juiste temperatuur tot stand. Als u de winkel binnenkomt kunt u links geld wisselen, en wel een gulden in drie kwartjes, twee dubbeltjes en een stuiver. Als u er naar toe gaat moet u wel zorgen voor zilveren guldens. In een automaat kunt u voor een kwartje zeeppoeder krijgen en voor de witte was voor een dubbeltje bleek- middel. Onderin de wasautomaat doet u eerst het wasmiddel en eventueel het bleek'middel, daarna doet u het was- goed goed verdeeld erin. Is alles erin, dan stopt u een gulden in de geldgleuf, en schakelt de machine in, na- dat u de deksel hebt dichtgedaan. Als de machine een- maal draait kunt u deze niet meer afzetten. Normaal is er in deze zelfwas geen personeel aanwezig, mocht er dus iets niet naar wens gaan, dan kunt u door op een bel te drukken iemand waarschuwen. Als de machine eenmaal draait kunt u rustig gaan zit ten, of naar het postkantoor gaan of iets dergelijks. De machine gaat rustig haar gang, weekt eerst uw wasgoed, wast het daarna en spoelt het dan enkele keren goed na. Na een half uur is de machine klaar met uw wasgoed en kunt u de was in een mand over- brengen naar de met infra-rood werkende droogtrom- mels. Als u er een kwartje instopt wordt uw was in 10 mi- nuten strijkdroog gemaakt, met nog een kwartje is de was in weer 10 minuten kurkdroog. We vergaten u nog te vertellen, dat u vooraan in de winkel uw was kunt wegen, meer dan 4 kg. wasgoed kan de machine niet verwerken. Hier moet u vooral goed op letten, daar anders moeilijkheden zullen ont- Is het wasgoed droog dan kunt u op een grote tafel uw goed rustig opvouwen. Zij die dit reeds geprobeerd heb ben zijn enthousiast en vol lof. Het succes van deze volautomatische zelfwas, de tweede in Schiedam is bij voorbaat verzekerd. Donderdagmorgen hadden we vorige week de opening van Juwelier Stoopman en zijn we in Nieuwland een prima Juwelier-Horlogerie rijker geworden. De inrich- ting van deze moderne winkel is uiterst gezellig ge worden Aan drie kleine toonbanken kunt u rustig zit- tend uw keus maken uit de vele prachtige sierraden e.d. die hier aangeboden worden. De etalage geeft een prachtig overzicht van wat. de heer Stoopman u te bieden heeft. Met belangstellipg heb ik in zijn etalage ook gouden vijfjes en tientjes samen met diverse andere gouden buitenlandse munten etc. bekeken, die te koop worden aangeboden. Donderdagmiddag om 3 uur begon het feest in Nieuw land met de officiele opening van de grote galenj. In de cantine van de Schiedamsche Cartonnagefabriek, welke gratis door de heer Jansen, directeur van deze N.V. ter beschikking was gesteld, begon het officiele gedeelte. Het welkomstwoord werd, namens het bestuur van de winkeliersvereniging, door de heer Sterenberg, directeur van de Papaver uitgesproken, waarna de bur- gemeester het woord voerde. In beide redevoeringen kwam de wenselijkheid van meer parkeerruimte naar voren. De gemeente doet in deze wat zij doen kan, dit probleem heeft haar voile aandacht. We willen hier even tussenvoegen dat in het oudere gedeelte van Nieuwland en met name op het Dr. Wi- bautplein, momenteel nog geen parkeerprobleem be- staat. Hier kunnen de autobezitters rustig hun wagens kwijt. Na de toespraak van onze burgemeester Mr. Peek be- gaf het gezelschap, waaronder enkele wethouders, vele gemeentelijke vertegenwoordigers en winkeliers van de gehele Mgr. Nolenslaan, zich naar de galerij. Door het omdraaien van een schakelaar ontstak de burgemeester de feestverlichting. Na de nieuwe winkelgalerij beke ken te hebben werd de bijeenkomst in de cantine voort- gezet. Diverse geanimeerde toespraken volg'den, waarbij de heer de Winter, president-directeur van aannemersbe- drijf Muys de Winter een leuke toespraak hield, welke de lachspieren vaak in beweging stelde Ook de voorzitter van de „Eersten van de Nolenslaan de heer A. van Leeuwen, deed een duit in het zakje en oogstte veel applaus. Om ongeveer 5 uur sloot de heer Sterenberg de bijeen komst met een dankwoord, namens de winkeliers, spe- eiaal aan het bestuur der winkeliersvereniging. Meer in het bijzonder dankte hij de secretaris, de heer W J Buurman procuratiehouder van de Slavenburg s Bank alhier, welke de afgelopen maanden enorm veel goed werk heeft verzet, ten behoeve van de goodwill voor heel Nieuwland. Op bawonderenswaardige mamer heeft hij zich van zijn vaak ondankbare taak gekweten. Het is te hopen dat hij in groot verband nog veel voor Nieuwland kan doen. Tot zover de opening van de feestweken. Voor we verder gaan willen we even de aandacht ves tigen op het feit, dat Nieuwland nog geen speciale Wijkraad heeft. Wie bindt de kat de bel aan Onze eigen spreekbuis hebben we al. Nu nog de rest. Niet overal in Nieuwland heerst een feeststemmmg, hier en daar worden ook wel andere geluiden gehoord. Langs deze weg willen we even de ontstemming laten horen welke er heerst bij de winkeliers aan de Park weg op de hoek van de Burg, van Haarenlaan. Als ge- volg van de werkzaamheden aan de Mgr. Nolenslaan staat de bestrating e.d. op het plein en omgeving al- daar al enige tijd stil. Het gevolg is, dat het er volgens de omwonenden een troep is. Zii zouden gaarne zien dat de bestrating met spoed wordt afgemaakt, terwijl zij er op aandrmgen dat ook de bouwketen e.d. met spoed worden verwijderd. Z,g zijn al enige tijd van plan hier versiering e.d. aan te brengen met de nodige festiviteiten, maar zolang de omgeving niet is bijgewerkt blijft dit de vlag op de beroemde schuit. Wii geven deze verlangens graag dcor, alhoewel we ge- luven dat zonder deze aandacht dezer dagen wel een begin zal zijn gemaakt met de afwetking. Alleenverkoop Quick voetbalschoenen Ook voor Camping Grote Markt 3 t.o. Stadhuis Tel. 68770 A. W. Unkel, directeur W. Buurman. procuratiehouder_

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 1