van der GRAAF'S KERSTFEEST 1961 Een KABOUTERTJE Succes gegarandeerd V/LEKKEN ZELFBEDIENING j. A. v. Munsteren Sigarenhandel Sigaren, Tabak, Sigaretten Zimmerman Burg, van Haarenlaan 786, Tel. 65612 Singel 146 - Tel. 68947 Magere Ham 100 gram Fijne Palingworst 100 gram Fyfies Bananen per kilo 3 4 pot botermalse sperziebonen Kleine Augurken ^jLJI jampot Zoute Pinda's 400 gram Appelmoes literblik Bij 4 - boodschappen Literblik Aardbeien Verse Braad- kuikens 500 gr. Konijnen 500 gram IJSTAARTEN v.a. 1.50 tot en met 3.50 Burg. v. Haarenlaan 784, Schiedam, Tel. 67286 tegen de kou 39 38 98 69 79 198 275 worden thuis bezorgt ook op Kerstmis Uiterlijk tot en met vrijdag bestellen BURG. VAN HAARENLAAN 784 Specialist in het verzorgen van Bijzondere aanbiedingen voor ouderen en gepensioneerden. Komt U eens kijken. U slaagt bij ons! Weet U dat wij een prachtige kollektie KERST- EN NIEUWJAARSKAARTEN voorradig hebben. Fantastisch, zo mooi! Hier is het adres: Uw familiedrukwerk wordt door on« prima verzorgd. VISITEKAARTJES 100/100 in luxe ver- pakking f 7. Ruim de helft van de decembermaand is alweer voorbij gevlogen. Hebben we nog zojuist het feest van de vreugde van het geven en ontvangen Sint-Nicolaas ge- vierd thans staan we aan de vooravond van een heel andere gebeurtenis en herdenking. Een feest van bezinning Kerstmis. Wat zouden we arm zijn als we dergelijke mijlpalen rustpunten in ons leven zouden missen. Iedereen viert Kerstmis. Gelovigen en ongelovigen. De betekenis echter en het accent kunnen toch nog heel verschillend liggen. En wat een verschil. Wij leven in een welvaartstaat. Het woord hoogconjunctuur is niet van de lucht. Heel ons mensdom ook wij ieder persoonlijk in- clusief de regeringen van alle landen streven ernaar het welvaartspeil van hun volkeren zo hoog mogelijk op te voeren. Stellen we daartegenover de kribbe van Bethlehem. Een geboorte in de hoogste stoffelijke armoede, maar rijk onmetelijk, rijk aan inhoud en betekenis. Een voe- derbak der dieren als rustplaats. Hun lieflijke warmte als beschutting voor de Hoogste op aarde. En Engelen die zongen van de vrede op aarde aan de mensen van goede wil. „Vrede op aarde". Het zou wat. Het lijkt meer op een aanfluiting en uitdaging aan onze moderne samen- leving. Vrede op aarde". Jawel toemaar twee wereld- oorlogen voor onze generatie en voor de derae maken we aanstalten ons in te kapselen. Vooruit maar. Vrede op aarde voor de mensen van goede wil. Hoevelen zullen er dat zijn? Wie zal het zeggen wie zal ze tellen? Een wereld die na 2000 jaar als het ware op z'n kop staat. DE MENS is komen te staan met z'n raketten aan de poorten van het heelal. Aan de ene kant de mens die zodoende tracht te zien de grootheid van dat heelal om daarna z'n hoofd te kunnen buigen voor de pracht, kracht en majesteit van de schepping, daarmede ook hulde brengend aan het Kind in de kribbe als Schepper van het heelal. Aan de andere kant de zich superieur voelende mens die op eigen kracht dit alles wil verkennen en uitdok- teren met geen ander doel dan ook als mens macht en heerschappij te verkrijgen over anderen en over de aarde. De mens die alzo zou willen ontzenuwen en kleineren de gebeurtenis van 2000 jaren terug. Maar het gaat niet het lukt niet en zal nimmer gelukken. Er is geen enkel alternatief. Terug naar de kribbe en er zal bewaarheid worden wat de Engelen zingen. „Vrede op aarde aan de men- sen van goede wil". Ach, u wilt me wel vergeven als dit een nogal ernstige overpeinzing is geworden. Maar dat zal wel in de aard van het beestje zitten. En toch en toch ben ik ervan overtuigd dat we leven temidden van millioenen mensen die alien van goede wille zijn. Hoevelen doen wel, juist nu met Kerstmis, aan ande ren. Hoevelen keren niet terug naar de eenvoudige kribbe die ze kunnen begrijpen en waar ze zich thuis voelen en daar de vrede vinden waarvan de En gelen zongen. Natuurlijk kunnen we dit alles niet ter zake doende met een enkel gebaar of woord kleineren en wegwui- ven als voor ons van nul en gener waarde. Maar kunt u iets noemen wat bewezen heeft 2000 jaren lang zo actueel te zijn als het Kerstfeest. Tweeduizend jaar waarin ook zeker de stormen in voile hevigheid hebben gewoed en hun scheuren en bressen diep hebben geslagen. En wat een winstpunt is het dan niet dat nu juist nu alien en dit zijn er weer vele milioenen zich opmaken om zich weer gezamenijk te gaan scha- ren om diezelfde kribbe. Mensen van alle richtingen en belijdenissen, die on- danks al hun verschillen geen enkel verschil kennen in de erkenning van het Kind in de Kribbe. Evenals de lichtende ster de koningen uit het Oosten de weg wees, zal het Kerstfeest in voile luister ons de weg blijven wijzen in deze chaotische wereld. Wij wensen u van harte prettige Kerstdagen. Th. Scholte. Met een variatie op een bekend spreekwoord zou men kunnen zeggen: ,,Geen costuum zo nieuw of er zit al weer een vlekje op". Gelukkig hebben wij tegenwoordig een grote sortering moderne vlekkenmiddelen, zodat u werkelijk niet met vlekken op uw japon of costuum behoeft rond te lopen. Het zou te ver voeren een opsom- ming te geven van al deze vlekkenwaters, -stiffen, -pasta's, -aerosols etc. Ik wil u echter in dit stukje een paar tips geven, die u te pas kunnen komen bij het verwijderen van vlekken. Welk vlekkenmiddel u ook gebrpikt, probeer het eerst op een onzichtbaar plekje (b.v. zoom of binnenkant van een zak). Sommige vlek kenmiddelen fasten n.l. kunststoffen aan en al staat er nu op uw nieuwe jumjer dat hij van wol gemaakt is, vertrouw er niet te veel op want in veel gevallen is er een kunstvezel in verwerkt. Is de proef goed verlopen, ga dan bij vlekkenwaters als volgt te werk. Leg onder de vlek een schone doek, bevochtig eerst de omgeving met een schon doek. Niet wrijven dus maar deppen! En van de vlek met het middel en dep dan de vlek zelf blijf deppen totdat de stof geheel droog is. Als u op deze wijze te werk gaat, voorkomt u de vor- ming van kringen. Bij vlekkenpasta dient u erop te letten, dat het middel volkomen droog is, wanneer u het er af gaat borstelen. Het komt nogal eens voor, dat wij na de verkoop van een vlekkenmiddel, de volgende dag een boze dame in de winkel krijgen die ons verwijt dat de vlek nu wel weg is, maar dat er en lichte plek over is gebleven. De oorzaak ligt in het feit dat het costuum of de japon in z'n geheel een opknapbeurt bij de stomerij verdiend heeft, door het vlekkenmiddel heeft u namelijk de stof plaatselijk schoon gemaakt, vandaar die lichte plek. Voor stomerijen kunt u ook in Nieuwland terecht, zodat 1 niets u belet uw kleding regelmatig te laten reinigen. 5 Wilt u weten met welk middel u een bepaalde vlek weg 1 kunt krijgen? De drogisten van Nieuwland zijn altijd 3 bereid u uitvoerig in te lichten. i Koos de Groot. een geheel nieuwe kollektie jumpers, vesten, onderjurken. damesmutsen in vele kleuren. Q Oo nylons met en zonder naad y\ libelle, vasana, V ten cate, enz. enz. katoenen en damasten ontbijt- en tafellakens in w/it en gekleurd Cinderella, elias, jorzo, enz. enz. een mohair sjaal handschoenen, sokken, piama's 3/4 herenpantalons manufacturenhandel mgr. nolenslaan 610 lorentzplein 4 telefoon 63142 telefoon 69809

Nieuwland Nieuws | 1961 | | pagina 7