KETHEL WORDT STAD DUIFHUIZEN 3 Drie T.V.-programma's i. M. VREDEBREGT 4/et frjrtet&p tm-xm fafde Schiedamsche Cartonnagefabriek Soaarrenle Parfumerie drogisterij Boerenleenbank Kethel AVO-GARAGE LET OP M 7452 5e jaargang No 6 13 febr. 1964 Verschijnt elke week VLAARDINGERDIJK 3 Tel. 61919 JAN VERMEERSTR. 1 Tel. 69746 GOUDENREGENL. 15 Tel. 67487 PARKWEG 9 Tel 61437 Zw/aluw/laan 101 - Schiedam Telefoon 653 25 0 T.V. SO niCUWC V W's zonder chauffeur Open en gesloten bestelauto's 9 persoons busjes en luxe VW'i Bokelweg 10 Tel. 150940 Schiedam btj het station Ketelaarstraat 9 Tel. 133450 Rotterdam bij de Baan Dit nummer heeft waarde Voor Bruynzeel was etc. DEALER VAN NIEUWLAND Parkweg 316 nieuwland-nieiiws De eerste flatbewoners hebben hun woningen in Groenoord betrokken en zodoende het beginsein gegeven tot de verstedelijking van Kethel. De werkelijke Kethe- laars zullen dit heus niet met hoera-geroep onvangen hebben. Zij willen immers him landelijke omgeving niet verliezen. Geen macht kan echter deze ontwikkeling tegenhouden en er gaan ook praktisch geen stemmen meer op om zulks te proberen. Het eerste flat, naar ik meen zo'n 32 woningen, zijn nu aan de nieuwe bewoners uitgegeven. Deze nieuwe bewo- ners hebben hypermoderne woningen aangetroffen, uitge- voerd met centrale verwarming. Alle, thans in Kethel en Nieuwland in aanbouw zijnde woningen, zijn met cen trale verwarming. De komende maanden zullen door- lopend in Groenoord nieuwe woningen worden uitgegeven, zodat aan het eind van dit jaar hier een geheel nieuwe gemeenschap zal zijn ontstaan. In Groenoord zullen voorlopig de eerste tijd geen winkels zfjn en de bewoners zullen afhankelijk zijn van de winke- liers in Kethel of Nieuwland. Alhoewel sommige bewoners 14 dagen geleden al met Kethel-Nieuws hebben kennis gemaakt, krijgen de meeste nieuwelingen deze keer voor het eerst dit nummer onder de aandacht. Daarom heten wij de eerste, ruim dertig gezinnen, van harte welkom in hun nieuwe omgeving en hopen dat zij het in Groenoord volledig naar hun zin zullen hebben. Om de week hopen wij, middels dit blad, met u in kon- takt te komen en zullen zoals we al vier jaar gewoon zijn elke ontwikkeling op de voet volgen. Voorlopig wordt Kethel-Nieuws, hetwelk een eenheid vormt met het Nieuwland-Nieuws, eens per veertien dagen bij u in de bus worden bezorgd. Als de ontwikkeling zieh doorzet, zal dit blad ook wel wekelijks bij gaan komen. Over 2 weken zal, naar het zich laat aanzien, de weg- verbinding met het dorp Kethel weer behoorlijk worden hersteld. De afgelopen 3 tot 4 maanden was deze uitermate slecht, doordat een deel van de Schiedamseweg was afgesloten, omdat het dorp Kethel op de Schiedamse riolering moest worden aangesloten. Voor Kethel is dit een grote verbetering, alhoewel in het oude dorp een deel van deze riolering nog open is, zoals het altijd was. De toekomst zal hier ook wel verandering brengen, het begin is er in ieder geval. Uit deze omgeving is nog iets te vermelden. Zoals u wellicht weet, wordt aan de Schiedamseweg, tegenover het voormalige gemeentehuis, een winkelgalerij gebouwd, welke uit acht winkels zal bestaan. Niettegenstaande het winterse jaargetijde, is de bouw steeds zonder enige onder-, breking doorgegaan (een kompliment is aan deze bouwers op z'n plaats), zodat de bouw hier flink vorderd. Het heeft er de schijn van, dat tegen het einde van dit jaar hier Kethels eerste winkelgalerij zal worden geopend. Zoals gebruikelijk gaan natuurlijk de wildste geruchten over de komende vestigingen. We zullen deze geruchten maar niet voor u herhalen, daar ze anders nog als de volledige waarheid worden aangenomen. Te zijner tijd komen wij op deze plaats nader terug. Teunisse. WEEKEND REKLAME Ekstra witlof heel kilo 0,89 Mooie Spru'ten heel kilo0,98 Mooie Golden De'icious heel kilo 0,68 Spaanse sinaasappelen d- beste soorten 7-8-9-10 voor 1,00 Ltr.bl. appelmoes van goudreinetten 0,59 Ltr.bl. speksnijbonen boterma's 0,98 met de mogelijkheid voor tenminste zeven t.v.-pro- gramma's. In het hart van het Haagse Bezuidenhout werd enige maanden geieden een veertig meter hoge centrale antenne opgericht. De programma's van Duitsland 1 en Belgie- Vlaams werden door de straalzender Mierlo opgevangen en doorgezonden naar Lopik. Lopik straalt deze program ma's weer uit naar de veertig meter hoge centrale antennemast. Vanaf dit punt worden de programma's, door aan de huizen aangebrachte leidingen, naar de diverse woningen gevoerd. Deze leidingen eindigen bij een contactdoos van ongeveer 8x8x3 cm, welke in de woning wordt aangebracht. Hierop zitten twee aansluit- mogelijkheden, respectievelijk voor televisie en F.M. radio. Een door de P.T.T. voor ongeveer 15,- ter beschikking te stellen kabel verbindt deze punten met de antenne- aansluitingen van het aanwezige radio en/of t.v.-toestel. Een draaibare knop, zoals bij de conventionele draad- omroepaansluitingen, ontbreekt bij dit systeem. Men zoekt n.l. het gewenste radio- of t.v.-programma op, met de op het toestel aanwezige kanalenkiezer (t.v.) en met de knop, waarmee de zenderschaal kan worden afgezocht (radio). De via de draad door te geven F.M. radio- programma's komen uit Nederland, Belgie, Frankrijk, Duitsland en Engeland te weten 12 F.M.-stations. De via de draad door te geven .tv.-programma's komen uit Nederland, Belgie en Duitsland te weten 3 en t 2 t 4 programma's. Ook versterkte Franse en Engelse zenders zouden storingvrij opgevangen en doorgegeven kunnen worden. Er zullen geen speciale technische voorzieningen nodig zijn, die men in oktober als het 2e net van start gaat, nog wel zal moeten treffen, en ontvangst is mogelijk met de normale t.v.-toestellen, zoals die nu in grote meerder- heid in het westen des lands ingebruik zijn. Het antenne- woud in Nieuwland moet volgens de gemeenteraad ver- dwijnen en daar zijn wij het mee eens, maar dan op een manier waarmee wij alien gebaat zijn en dat is draad- televisie voor nog geen 1,- in de week. Een smaakvolle witte doos van bescheiden afmetingen geeft in de huiskamer de aansluitmogelijkheden op radio (FM) en/of televisie. Afstemming op de diverse stations moet normaal met de daarvoor op het toestel aanwezige knop- pen geschieden. Nieuwlanders steekt de handen uit de mouwen en helpt mede dit ideaal te verwezenlijken, door onderstaand formulier direct in te vullen en af te leveren bij de heer Van Zwieten, Dr. Wibautplein 80. Dit is de laatste keer dat dit formulier afgedrukt wordt. Wij hebben handtekeningen nodig en liefst zoveel mogelijk, willen wij enige kans van slagen hebben. Ondergetekende Naam Adres Geeft de voorkeur aan draadtelevisie boven centrale antennemasten. Red. en adm. drukkerij van de Watei van Be-erenstraat 1 b-c - Schiedam TelefoOi 67787-67763 Advertentietarievei op aanvraag. Kabcutertjes voor alle edities p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord nieer 10 cent, (geidt niet voor za- kenkaboucertips). Onze wijkbladen verschijnen In Je gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), In een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nieuw land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws en Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschijnt wekelijks BankN.V. Slavenburg's Bank- Schiedam Onderstaande bedrijven stellen op een eanrni van deze Bummers welke zij in hun etaiagea veflden ieis ••atrekkelijk heschikbasr to yargeU|kM of uw enmnwr Tli. ^igsring Troeistraiaan en Parkweg 2 x f 5.- boodschappen bouwpakkettea MartaHr. 4> 4*15.- DAT HEELP! Ook dit is nog een historisch gevalletje, zij het dan, dat het al jaren geleden gebeurde, zelfs nog voor de tweede wereldoorlog, doch in ieder geval is het nog wel de moeite waard het evens te memoreren. Het ging n.l. over klachten in een bioscoop, waar de directeur herhaaldehjk over moest horen, ni. dat dames met grote hoeden weiger- Kale Jan en zijn trawanten dikwijls vol hilariteit. Gees- den deze af te zetten. Hij vond evenwel een prachtige oplossing. Voor het begin van de voorstelling liet de schrandere man de volgende tekst op het doek projec- teren: „Het is oude dames toegestaan hun hoed tijdens de voorstelling op te houden TEL. 69161. na6uur»«onda TEL.60459

Nieuwland Nieuws | 1964 | | pagina 1