ZOMER 4let toptetttgi ffiftte Schiedamsche Cartonnagefabriek A UT0-CENTR ALE-SCHIEDAM AVO-GARAGE LET OP Noordvest 111-113 - Telefoon 6S6O6 Noordvest 111-113 - Schiedam Wij nodigen U hierbij uit tot een bezoek aan deze Show waar afterFlAT-modellen getoond worden. De Show is geopend van IO-22 uur. SO nieuwe VW's zonder chauffeur Open en gesloten bestelauto'a 9 persoons busjes en luxe VW'i 5e jaarganq No. 26 25 juni 1964 Verschlint elke week Bokelweg 2-8 Tel. 150940 Schiedam bij het station Kc^elaarstraat 9 Tel. IS3450 Rotterdam bij de Baan M 4^04 Dit nummer heeft waarde Loendersloot bouwpakketten Mariastr. 43 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Ter gelegenheid van ons 12Va jarig bestaan, houden wij|jop 25-26- en 27 juni a.s. een grote FIAT-AUTO-SHOW in ons bedrijf and-nieuws Dat hebben we weer gehad, de lente, vaderdag, moeder- dag, pasen en pinksteren en diverse andere onderbrekin- gen van de wekelijkse sleur. Nu zijn we aangeland in de vakantietijd, die over enige weken voor velen nog een onderbreking geeft in de vorm van de uitverkoop. Deze uitverkoop heeft als gevolg van de naar voren geschoven vakanties veel van zijn oorspronkelijke betekenis verloren. Zo zjjn we dus aangeland in de zomer en meestal in de periode van het slechte weer (zoals de pessimisten met stelligheid beweren). Over het weer hebben we dit jaar alles bij elkaar nog niet veel te klagen gehad. Hierdoor is het eerste halfjaar voor de bouwvakken ideaal geweest. Dit kunnen we aan alle kanten konstateren als we een ritje in onze eigen omgeving maken. Het eerste dat opvalt bij het maken van wandelingetjes is, dat thans op vele plaatsen in Nieuwland de voet- gangersbruggetjes over de vijvers oftewel singels klaar zijn. Voor vele wandelende, winkelende huismoeders zijn deze bruggetjes vaak een welkome uitkomst van veel omlopen. Voor alle anderen wandelaars betekent dit een plezierige afwisseling van gewoonte-routes. Over wan- delen gesproken, de jeugd houdt in de tegenwoordige gemechaniseerde auto-tijd ook steeds meer van wandelen. Dit getuigt de enorme belangstelling die alle wandel- tochten die de laatste tijd plaatsvinden, hebben. De avond-vierdaagse, die vorige week plaats vond, mocht ook niet over gebrek aan belangstelling klagen. Het vlag- vertoon over de Mgr. Nolenslaan was vrijdag de moeite waard en een flinke reklame voor deze gezonde sport. We zijn nog niet aan het eind van de wandelmarsen. Op 4 juli a.s. wordt de jaarlijkse Koningin-Wilhelmina- wandelmars weer georganiseerd en wel voor de twintigste keer. Deze jubileum-mars wordt natuurlijk groots opgezet en de organisatoren doen al maanden hun best om er een reuze stunt van te maken, waar iedereen nog lang over zal spreken. Volgende week zaterdagmiddag wordt om half drie vanuit de plantage gestart voor de afstanden 8, 14, 20 en 25 kilometer. Dus voor iedere leeftijdgroep is er een aan- trekkelijke afstand. Bij de heer Ph. van Oordt, Van Olden- barneveltstraat 79, tel. 63309 kunt u alle mogelijke infor- maties krijgen, en ook voor de deelname opgeven. Deze nieuwlandse organisator zal het de komende tien dagen wel goed druk hebben en we hopen met hem, dat alle moeite welke hij en de anderen hieraan hebben gehad tot een ongekend sukses zal leiden. Voor de deelnemers hopen we op een mooie wandeldag, zonder de stort- of onweersbui waar de avond-vierdaagse op donderdag mee werd geplaagd. Om terug te komen op de eerste alinea, hier stelde ik dat het eerste halfjaar voor de bouwvak bijzonder goed is geweest. Dit is aan de vorderingen bij vrijwel alle bouwwerken zeer goed te zien. Zij, die eens in de buurt van de nieuwe grootse uitbreiding in Groenoord komen, kijken daar him ogen uit. Hier wonen thans heel wat Schiedammers, in een overigens vrij troosteloze omgeving. Groen is er nog niet te vinden, alleen maar (bij regen- dagen) de nodige bagger en bij droog winderig weer de nodige zandverstuivingen. Maar dit is iets wat alle Nieuwlanders destijds aan den lijve hebben ondervonden; we kunnen er alien over meepraten. Volgend jaar zal ook Groenoord wel enigszins op een groen oord gaan lijken. De plannen zijn er in ieder geval wel naar. Het flat aan de 's-Gravenlandseweg (het verlengde van Broersvest) wordt thans volop uitgegevep. Meer dan de helft van deze flat is thans bewoond, zodat daar binnen- kort ook weer 84 nieuwe gezinnen een nieuw thuis hebben gevonden. Deze flat behoort onder de zogenaamde vrije vestiging, zodat de woningdienst in grote trekken hiermee geen bemoeienis heeft gehad. In Nieuwland is het meest opvallende in de bouw wel die, op de vroegere ijsbaan, aan de Laan van Spierings- hoek. Gemeentewerken heeft in deze omgeving de hele stratenloop gewijzigd en zo is onder meer het hele oude gedeelte van de vroegere Schiedamseweg van de kaart verdwenen. Ook de verbinding hier met de Burg, van Haarenlaan is hier verbroken, op een voetbrug na. Vele van de eengezinswoningen in deze omgeving zijn thans bewoond, zelfs zonder dat zij behoorlijk toegang tot hun woningen hebben. Maar zoals gezegd, aan de wegen wordt hard gewerkt. Aan alle kanten kunnen nieuwsgierige wandelaars wel wat nieuws vinden, u hoeft heus niet thuis te blijven. Onderstaande bedrijven stellen op een aantal van deze nummers. welke zij in hun etalages vermelden iets aantrekkelijk beschikbaar U behoeft alechts te vergeli|ken of uw nummer hiermee overeenstemt. Th. Engering Troelstralaan en Parkweg 2 x f 5.- boodschappen 4 x f 5.- waardebon Teimisse. TCL.69I6I. ii»e«ur»avo«d* TEL.60459 t+9n FIAT-SHOW

Nieuwland Nieuws | 1964 | | pagina 1