TEMPEL Zij hebben ons weer eens te grazen 4/et itffiettty w&ttmfcf Schiedamsche Cartonnagefabriek AVO-GARAGE LET OP optiek SCHIEDAM N.V. 5e jaargang No. 29 23 juli 1964 Verschijnt elke week SO nieuwe VW's zonder chauffeur Open en gesleten bestelauto's 9 persoons busjes en luxe VW's Bokelweg 2-8 Tel. 1S0940 Schiedam bij het station Ketelaarstraat 9 Tel. 133450 Rotterdam bij de Baan N? 4356 Dit nummer heeft waarde PARKWEG 361 ook voor ziekenfonda. Nu een unieke bandenservice in Uw omgeving BANDENCENTRALE Kerklaan 17 V; - Telefoon 68328 -A" Alle merken banden (nieuw en gebruikt) -A- Gratis montage *Ar Balanceren Repareren aiieuinrland-nie Kritiek heb ik op mijn epistels in de loop der tijden bij de vleet gehad maar een ding hebben ze me nooit aange- wreven, nl. dat ik een journalistieke kankerpit zou zijn. Eerlijk gezegd, ik hou niet van kankeren, orndat aan elke zaak twee kanten zitten. Op het moment dat ik dit zit te schrijven, om dus maar te zeggen, vandaag heb ik zeker een p.bui. Niet dat het weer nu slecht is, integendeel, het is goed aan de temperatuur. Zo zelfs, dat zo'n monoding, of hoe noem je het ook weer, nog te warm is. Men heeft mij zover gekregen, dat ik begrip voor het gegriep ga krijgen en zodoende in het machtige koor ga meezingen. De meeste van ons in Nieuwland wonen in een zoge- naamde gemeentewoning, zodoende hebben we ook van het gemeentelijke woningbedrijf beruchte briefjes ont- vangen met huurverhogingen, serviceverhogingen, ver- hoging wegens aanleg centraal antennesysteem, het twee- de net enz. enz., ook al zijn we nog zulke verwoede tegenstanders van alles wat t.v. is. We hoorden beweren en zagen dit bevestigd, dat zelfs woningen welke na 1957 zijn gebouwd ook in huur zijn verhoogd, zoals in de van Oldenbarneveldstraat. Natuurlijk hebben onze gemeentelijke huisjesmelkers hier een smoes voor, ik kan me dat zo echt voorstellen. Kri tiek van officiele zijde heb ik nog niet gehoord, maar hoe vol zouden de kranten niet staan, met grote haedlines, als een partikulier de weg van Gemeente Schiedam be- wandelde. Zo zijn o.m. alle huren van alle winkelpanden in Nieuwland met 10% verhoogd (de meeste dateren van na 1957). Dit doen ze zeker omdat de huren zo laag liggen! Wist u dat deze huren bij het betrekken der panden jaren geleden zo ongeveer f 120,per week waren en nu dus op minstens 132,gulden komen. Honderdtwintig gulden voor vier kale muren was al een fancyprijs (als we het vergelijken met woonruimte ligt deze prijs zeker 4 maal te hoog). Ik verbaas me er alleen over, dat onze winkeliers dit zo gezapig over zich heen laten gaan. Om nu met m'n eigen ellende te komen. De minister heeft de gemeente toegestaan, de huren met 10 te verhogen, mij, en wellicht u ook heeft de ge meente weer extra beet Mijn huur komt uit op zoveel guldens, zoveel dubbeltjes, en 1 cent. Woningbedrijf Schiedam rond af op stuivers, niet zoals gebruikelijk naar beneden, of naar boven, naar het dichtsbijzijnde stuivertje. Neen geachte lezer, alleen naar boven. Dus betalen we zolang we woningdienst voor een woning nodig hebben, omdat er niets anders is, 4 cent te veel. Bij de 5.000 woningen die de gemeente melkt, wordt dit dus 5.000 maal 4 ct is 2.00,per week, oftewel zo'n slordige tien mille per jaar. Als ze mij die afrondingscentjes geven, hoef ik nooit meer te griepen, en ook nooit meer te werken. Ik zou dus van uw afrondingscenten een best leven hebben en nog een autootje op de koop toe, bijvoorbeeld die DKW-junior van de winkeliersclub, die ik jammer genoeg ook al niet heb gewonnen. Maar ze denken aan de Lange Haven toch, och, wie zou het in zijn gekke hoofd halen om tot voor de hoge raad over 4 centen te gaan procederen. Och, voor de rest vult u zelf maar in. Nu dacht u zeker, nou is ie wel aan het eind van zijn gekanker, neen geachte lezer, ik begin pas. Nu komt de overtreffende trap. Met veel pijn, en met nog veel meer moeite, hebben we begin van dit jaar 10% loonsverhoging gekregen (een behoorlijk deel werd extra door de belastingen ingeslikt) Ook de gemeentelijke tuinmannen kregen deze tien. Ook de gemeente moest economiscehr gaan werken. Via gratis publiciteit, werd in de pers een kampagne gevoerd, dat wij onze papieren niet meer op straat mochten werpen en zodoende onze stad schoon moesten houden. De dag- bladen gooiden duizenden guldens weg aan foto's en kostbare ruimte om ons voor te lichten welke vuilde- rikken wij waren. Dit was de gemeente nog niet genoeg, er moesten nog meer stokken komen om mee te slaan. Inderhaast werd weer een gemeenteverordening gemaakt en werd de politie met dit zaakje belast. Als we de laatste maanden gedachteloos ons sigarenbandje weggooien, en er toevallig geen spaarzame jongeling deze achter ons opraapt, kunnen wij een bon voor deze slordigheid oplopen. Thans snijdt het mes aan twee kanten en heeft de ge meente een uitgekiend staaltje economie laten zien. Als gevolg van onze opgelegde oppassendheid, heeft de gemeente de papier-op-pikkelateurs hun conge kunnen geven en hierdoor een grote besparing kunnen door- voeren. Thans rust het papieropruimen in tuinen en plantsoenen bij de tuinlieden. Nu de klap op de vuurpijl! Als gevolg van de ver doorgevoerde reinigingseconomie kregen we kort geleden alien een beslissing van het komplete kollege van B. en W. thuisgestuurd, inhoudende, dat als gevolg van enz. enz., die en die loonsverhouding, welke begrijpen we niet, onze wekelijkse bijdrag in het onderhoud van onze tuin met maar iiefst 100 ja ge achte lezers met honderd procent is verhoogd Moesten wij proberen! Binnen een etmaal zat de minister op onze stoep! Ik heb nooit geweten, dat ik een eigen tuin had, vooral niet sinds de dienaren van Hermandad mijn kinders de stuipen op het lijf hebben gejaagd omdat ze het eens hadden gewaagd een tentje achter m'n bloedeigen home op te richten. Ach, wat mogen we nu wel, geen tenten plaatsen, niet vissen, geen sigarenbandjes achteloos wegwerpen, leve de vrijheid, waar we vijf jaar lang (40-45) voor hebben gevochten. Ach, wat kan mij het ver vandaag heb ik een minder goede bui, morgen ga ik met vakantie en laat ik duizen den Nieuwlanders lekker kankerend achter. Lang ga ik niet weg, vanwege de gemeentelijke prijs- verhogingen kan het er niet meer af. Tot de volgende keer. Teunisse. Red. en adm. drukkerij van de Watei van Bewerenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoors 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle editlesp. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- Icenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), In een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nieuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws en Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschijnt wekelijks. BankN.V. Slavenburg's Bank, Schiedam Onderstaande bedrijven stelien op een aantal van deze nummers. welke zij in hun etalages vermelden iets aantrekkelijk beschikbaar U behoeft slochts te vergelijken of uw nummer hiermee overeenstemt. Th. Entering Troelstralaan en Parkweg 2 x f 5.- boodschappen Loenderaloot bouwpakketten Marlastr. 43 4 x f 5.- waardebon (Ingezonden mededeling) DANKBETUIGING Hoe schitterend gelegen is het plein van Edison, geheel opnieuw restaureerd beschenen door de zon. Door Schiedams vroede vader werd veel kosten niet gespaard, rustieke banken A.O.W. met sport en spel gepaard. Een schitterend artistiek geheel vol glorie kleur en klank, de zwoegers, mannen van de schop, mijn welgemeende dank. Omsloten door een rozenpracht in voile maneschijn, snuif ik de rozengeur tot veredeling van mijn brein. Mijn dichtaderen zwollen mijn waakhond drukte, plaste, had plots zijn voile aandacht voor 'n teef die hem verrastte. Een trefpunt is plein Edison voor Schiedams kale Jan, Bob, Hennie, Jantje, priprapree, die maken er wat van. steeds flirtend met de tieners doen zij vaak wat niet mag, De ingang van het schoolgebouw geheel in him beslag, steeds pralend op hun brommers, vol charme, galant en fit, in maneschijn naar het sterrebos een griet als duozit. Voor plaatsing van het bovenstaand, mijnheer de redakteur, als kapper, koopman, dichter Koos in 't Frans „Jaques le Coiffeur". Koos de Kappers Showroom, enig in den lande, Jan Ruigrokplein 1, tel. 68587. Ongeregelde goederen worden ter verkoop in kommissie aangenomen en aan derden doorverkocht, tien procent van de koopsom wordt in mindering gebracht als kom- missieloon. Ruilen van postzegels, vreemde munten, geldbonnen, geschenkbonnen, muziek-instrumenten enz., tel 68587. persoonlilkhcld opticlen Als u een goede sigaar wil kopen, Behoeft u heus niet ver te lopen. Sigarenmagazijn Fabri in het Westen, Daar bekomt u de allerbeste. U weet toch waar die zaak staat? In het Midden van de Fabristraat. Verschillende soorten, komt eens kijken, Ruime keus cigaretten, dat zal wel blijken. Ook souvenirs, aanstekers, tellen ook mee, U kunt ook meedoen met de toto van S.V.V. Bent u 's morgens vroeg, geen bezwaar, Wij staan om zes uur voor u klaar. (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459

Nieuwland Nieuws | 1964 | | pagina 1