London aan Z. M. den Koning ten doel heb ben gehad, een ernstig onderzoek in te stellen naar de laatste ziekteverschijnselen bij Z. M. Zeer onlangs toch was Z. M. ter prooi aan plo'selinge en hevige ziekte-aanvallen. Hoewel de toestand zeer spoedig daarop weer verbe terde, moet Z. M. niettemin nog strenger dan te v ren zich aan den opgelegden levensregel voortaan honden ea zal hij ook met zijn gezin dezen zomer het bad Wilduogen weer be zoeken." In hoeverre dit bericht juist is, kunnen wij niet zoggen. Wij weten echter dat dr London verklaard heeft, dat de toestand van Z. M. bjjzonder bevredigend ia, veel beter dan die gednrende langen tijd geweest is. Hiermede stemt volkomen overeen wat men ons mt Den Haag schrijft, dat de Koning en de KoiTngin Z ndag-namiddag heb Oen geard. Het Prinsesje volgde hen in een kleino ar. (D. v. Bed.) Is de Haagsehe correspondent fexZutph. Courant goed ingelicht, dan ia bij de nieuwe regeling van het zeevaartkundig onderwijs het daarop betrekkelijk kon. besluit is nog niet publiek gemaakt het beginsel aange nomen, dat in het vervolg stuurlieden op de groote vaar t alleen door eene akte van bekwaam heid het reent verkrijgen, in die qnaliteit op te treden. Het nieuw gebouwde stoomschip Ville d'Anvers, dat volgens de Haagsehe conventie van 1882 door de Belgische regeering uit gezonden wordt om in de Noordzee te sur- veilleeren, heeU Zaterdag de haven van Os- tende ver'aten voor zijn eersten kraistocht, die eene maand zal duren. Het schip zal torzeltder tijd oienen tot oefenschool voor Belgische ade'borstenvoor de eerste reis zijn er tien aan boord, allen leerlingen der militaire school. De heer Chs. Ecrevisse-Passchijn, ex-kapitein van de Belgische mailboot Le Par lement, voert het kom mand o. Het jongste nommer van de Volksvriend" deelt een aantal treurige voorvallen tenge volge van drankmisbruik mede, die in den loop van één enkel jaar hebben plaats gehad. Zij worden in rubrieken gebracht. Een van deze rubrieken bevat de opgave van ben, die door dronkenschap gestorven zijn, en als zoo danig worden 152 personen vermeld, waai van inwendig verbrand of gestikt zijn 35; ver dronken 62gevallen met doodelijk gevolg 3 verbrand 3overreden 10 zichzelven of anderen gedood 28, enz. Eenige feiten worden aldus geresumeerd Een kaste.ein voorzien met flesch en glas en rondom hem 16 jongens en meisjes, door het ijs gezakt, doch gered. Een dronken aanspreker of lijkbezorger op het ijs in arrest genomen, waartoe zes poli- tie-agenten noodig waren. Een 89-jarige vrouw wordt op een open bare wandelplaats smoordronken gevonden, met nog een halve flesch drank bij zicb. Een onderwijzer der jengd in openbare dronkenschap. Een beschonken zoon, die zijns vaders tuin met gerookte bokkingen beplant. Een zoon, die stomdronken bij het lijk zijns vaders in de kist valt. Een gelukkig ouderpaar, een erfenis in ontvangst genomen hebbende, bracht den eerst- volgenden nacht in het politiehok door. Den volgenden morgen eerst mochten de kinderen de gelukkige ouders ontmoeten. Vronw M. C. De Leeaw te 's-Gravenhage, voor de 120e maal veroordeeld wegens open bare dronkenschap. Een dronken kasteleines, die haar beschon ken schoonzoon aanspoort, baar drinken eigen zoon maar dood te trappen. Een dronken moeder van acht kinderen si lit de kinderen buiten de deur, aan armoede en honger prijs gegeven, en doet z;ob dan in haar eentje aan sterken drank te goed. Een moeder van drie kinderen, die deze verlaat en niet meer terugkomt. Een gedurig beschonken geneesheer, wegens openbare dronkenschap verwezen voor een jaar naar een Rijkswerkinrichting. Dr. Dornblüth schrijft in de Bakkers Ct. over de zoogenaamde bakkersbeenen, eine meest onder bakkers vooikomende misvor ming, het volgende Ten gevolge van te zwaren langdarigen ar beid, bij een gering weerstandsvermogen, ont staat de onder den naam bakkersbeenen of osseaknieën bekende verbuiging der knieëu tegen elkander aan. De door het langdarig staan vermoeide beenen laten de knieën tot wederzijdsche on dersteuning tegen elkander leunen, waardoor aan den binnenkant van het gewricht een soirt nitgroeiing, aan de buitenzijde een samendruk king der gewriohts-uiteindm van de beende ren ontstaat; de groei dezer deetea wordt er door belemmerd, en zoo ontstaat een blij zend scheef gewricht. Deze misvorming ontstaat hoofdzakelijk in groeiende beenderen, en vooral in den tijd der leerjaren, als de jongens snel groeien daarbij komt dan dikwijls zwaar werk, bij gebrek aan slaap en flinke voeding. De ver kromming der beenen naar buiten zooge naamde O-beenen pleegt in de vroegste kindsheid te ontstaan, ten gevolge van Engel- sche ziekte, van de zwaarte van het lichaam en van de meerdere ontwikkeling van enkele spieren. Door het omvallen van een petroleumlamp heeft een meisje te Ond-Beier!and zulke brand wonden bekomen, dat voor haar leven gevreesd wordt. De gemeenteraad van 's-Gravenbage besloot met 22 tegen 13 stemmen, de kermis nog dit jaar voor het laatst te handhaven, van Maan dag tot den daaropvolgenden tweeden Dinsdag, behalve Zondag. Een nieuw kunstwerk van den beer F. L, Stracké Jzn. te Haarlem, is thans geplaatst in de kathedrale kerk aldaar, 't Is het beeld van den H. Jozef, patroon dezer kerk. Ver vaardigd uit een stuk prachtig wit marmer, met verguld-koperen attributen en staande op eene sierlijke zwart mar meren zuil, mag dit beeld een keurig pendant worden genoemd van bet Madonnabeeld, dat door genoemden kunstenaar in het vorige jaarindezelfdo kerk werd geplaatst. Op de lijn RotterdamMaastricht is eer gisteren avond een conducteur in den trein dood gebleven. Bij was te Best uitgestapt om eene krnik met water te vullen en daarbij gevallen. Toen hij weder in den waggon stapte, kreeg hij neusbloeding en was kort daarna een lijk. Uit Zevenbergen wordt gemeld De pokziekte breidt zich hier nit. Er zijn thans in bet geheel 26 gevallen van deze ziekte aangegeven, terwijl wederom een lijder daar aan is bezweken. Van deze 26 gevallen zijn er 2 voorgekomen te Zevenbergschen Hoek. Het Weekbl. v. Boxmeer meldt Dikwijls tweemaal in de week werden door Pruisische kooplieden hier en in den omtrek opgekochte varkens aan het station alhier per spoor naar Dnitschland verzonden. Den 16 Januari j). zou zulks weer plaafs hebben en waren reeds, door verschillende boeren aangevoerd, 34 stnks aan het station aan wezig. Nadat de varkens gewogen en geladen waren, werd echter door de Rijksambtenaren, op last van den controleur, op de geheele lading beslag gelegd en de koopman benevens de commissionair bekeurd, als zonder patent handel drijvende. De boeren-leveranciers konden toen met leege banden teruggaan, want de koopman noch de commissionair waren tot betaling te bewegen. Gednrende de geheele week hebben de varkens in hnn lnchtig verblijf aan het station raceten verwijlen, iels wat op hun qnaliteit zeer zeker van merkelijk nadecligen invloed zal zijn. Thaus is van hooser hand bevolen, dat de varkens onder genot van schadevergoeding weder aan d' n koopman ter terugname zullen worden aangeboden, met dien verstande, dat hij die varkens, welke hem niet meer dien stig voorkomen, niet behoeft te nemen en de prijs overeenkomstig qnaliteit en gewicht zal bepaald worden, de schade te lijden door den Staat. Bedoelde levering zal, volgens wij vernemen, heden plaats hebben, terwijl den leveranciers de bij eerste levering bedongen koopprijs door den Rijksontvanger alhier wordt uitbetaald. Het behoeft echler geen betoog, dat de koopman en zijn makelaar voortaan wel niet meer zonder patent varkens zullen komen koopen, en in alle geval zullen zij wel tot betaling der opgelegde boeten genoodzaakt zijn. Als nu dergelijk incident maar ge en nadee- ligen invloed aan den bloeienden handel in varkens in deze gemeente en omstreken teweeg brengt. Mr. Gast. Tripels, lid van den gemeenteraad van Maastricht, heeft zijn medelid Hubert Pyls in staat van beschuldiging gesteld, op grond dat deze in strijd met art. 24 der Gemeentewet gehandeld heeft, door middellijk of onmiddellijk leveringen of aannemingen ten behoeve der gemeento nit te voeren. De zaak is, dat door de onderneming Courrier de la Meuse verschillende leveringen aan de gemeente zijn gedaan, en dat die Courrier feitelijk eigendom is van gezegden heer Pyls, burgemeester. Te Baarland is een kind geboren met 6 vingers aan iedere band en even zooveel toonen aan eiken voet. Een juffrouw te Goes, die onlangs haar spraakvermogen, dat zij drie jaren miste, terug kreeg, is sedert eenige dagen wederom stom. - «HJtCCCW» NIJMEGEN. Eergistermiddag werden door den gemeente-veldwachter van Ewijk twee jongens, van 12 en 14-jarigen leeftijd, die sedert September jl. de ouderlijke woning alhier hadden verlaten en na veel omzwerven eindelijk te Ewijk waren aangeland, aan het politiebureau gebracht, van waar deze veel belovende jongens door hun ouders werden afgehaald. MIDDELBURG. De zeereerw. pastoor Bern- sen alhier deelde Zondag tijdens den Hoog- dienst aan de geloovigen mede, dat een aan vang zal worden gemaakt met den aanleg van een R. K. kerkhof. Hij herinnerde, dat door een priester, io**

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2