Smeten. BIJVOEGSEL Binnenlandsche Berichten. behoorende bij de van 31 JAN. en 1 FEBR. 1886. V ïssoher ij-berichten. Nijverheid en Technische Kunsten. Rechtszaken. Vervolg.) Naar wij vernemen is bij koninklijk be sluit d.d. 28 Januari, aan de Hoilandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij de tijdelijke exploitatie van het gedeelte Amersfoort— Kesteren van den spoorweg van Amersfoort langs Reren naar Nijmegen opgedragen. (N. C.) Gistermiddag hield de gemeenteraad van Delfshaven zijn laatste zitting. Nadat de aan de orde zijnde werkzaamheden waren afge daan, hield de burgemeester eene lange rede, waarin o. a. gezegd werd, dat de naam van Delfshaven nooit zal veiloren gaan, omdat in het gemeentehuis een steen is aangebracht, ter berinnering aan de oprichting van h> t standbeeld van Piet Hein. Verder werd hulde gebracht aan alle ambtenaren en ook aan de leden van den gemeenteraad. De burgemees ter stelde ook de vraag waar gaan wij heen, terwijl de heer Kiderlen hem later toevoegde, dat hij met verwaarloozing van eigen belan gen gearbeid heeft voor de vereen iging van Delfshaven met Rotterdam. Nu, waar de bur gemeester heengaat, zal spoedig blijken, als ten minste bewaarheid wordt wat men te Delfshaven geloott. Thans gaat hij alvast naar den Rotterdamsehen gemeenteraad, vergezeld van een viertal »liberale" Delfshavenaars, die bij uitsluiting van ieder ander de bevoegd heid schijnen te bezitten, om in Rotte's ge meenteraad mee het woord te voeren. Bij het reg. grenadiers en jagers kwamen gisteren weder een drietal gevallen voor van vermoedelijke hersenontsteking. Wij lezen in De Stand. In de Diaconale vergadering is het Maan- dagavond weer tamelijk onstuimig toegegaan. Er waren weer twee «rif-diakenen opgekomen, leden van het classikaal bestuur, die er niet hoorden. Toen werd voorgesteld, om de braud- kast open te breken, maar dit weigerden de diakenen. Hierop ging ds. Adriani, die een smid mee bad gebracht, op eigen gezag naar beneden, om de kast met geweld te openen. Te bast was taai, en onverrichter zake kwam men terng. Daarop wierd voorgesteld den heer Seefat, die den sleutel weigert af te geven, te ontslaan. Maar ook dit weigerden de dia kenen. En eindelijk liep de onwil zelfs zoo hoog, dat men vragen ging, waarom de Praeses »die twte ongénoode gasten" had toegelaten, en of die heeren zich wel verwijderen wilden Een begin van reactie Eindelijk, eindelijk dan toch één collegie, waarin nog mannen blijken te zitten, die den moed hebben om aan het classikaal bestnnr toe te roepenNaar geen enkel reglement zelfs hebt ge recht om te doen wat ge doei Dat de heer Seefat niet toegeett, beeft dan Gok enkel daarin zijn grond, dat het onbe voegde classikaal bestuur zich in onze diaco nie-zaken mengt. Laat dat bestuur zijn handen er uit hou den laat de diaconale vergadering weer naar haar reglement vergaderenen geen twijfel, °f geen offer zal den heer Seelat voor de diaconie te zwaar zjjn. Zekere JanBen, die 4 jaren geleden nit Amsterdam naar Amerika is vertrokken, om reden hij toen beschuldigd werd van brand stichting en frauduleus bankroet, is eergisteren door de recherche van politie van het hoofd bureau te Amsterdam, te IJmenuid, bij zijn terngkomst per stoomboot Zaandam, aange« houden en ter beschikking vau den officier van justitie gesteld. Gistermiddag circa 8 uur zakten drie jon- geus, verpleegden van bet doofstommen-insti tuut te Halder, onder Vncht, die zich nog met eene slede op het ijs vermaakten, er door, met het gevolg dat een van hen levenloos werd opgehaald. De beide anderen werden gered. Door de rijksambtenaren te Heijen, bij Gen- nep, is in deu avond van Woensdag jl. aan gehaald eene kar, waarop heimelijk waren geborg' n 9 fnstjes, inhoudende ongeveer 340 liter spiritus, welke uit Pruisen waren bin nengesmokkeld. Kar, paart en spiritus zijn in beslag genomen en tegen den vervoerder, een inwoner van Sambeek, is proces-verbaal opgemaakt. ROTTERDAM. Gisteren deelden wij een bericht mede omtrent een inbraak in den winkel van de firma Conrndts Co. aan de Hoogstraat, alhier. Hieromtrent worden de volgende bijzonderheden medegedeeld De inbrekers waren ten getale van vier met hun boeven wet k bezig. Allen behoorden tot eene georganiseerde bende, welker leden da gelijks vergaderen op een kamer hier ter ste de, waar zij elkaar mededeeleu welse gun stige kansen zij overdag tot diefstal of inbraak hebben opgemerkt. Nadat de zaak genoeg be sproken is, worden eenige leden uit de bende aangewezen om de gnnstig geachte kans te slaan. Zoo waren ook de vier dieven gisterennacht geheel verslonden in hun arbeid, nl. om met een ijzeren koevoet de dear van genoemden winkel uit te wringen, toen eene daar pas- seerende publieke vrouw, die het schelmstuk bemerkte, haastig de politie op de Kaasmarkt ging waaischnwen. Oogenblikkelijk trokken een twintigtal agen ten naar het aangewezen huis en omsingelden de inbrekers, die reeds de wonii g waren binnengedrongen deze werd des nachts alleen bewoond door eene juffrouw. Een bnDner ech ter slaagde er in, door uit een raam te sprin gen, te ontvluchten. Een tweede, die dit eveu- eeus wilde beproeven, sprong in de handen der potitie-agenten, die hem stevig boeiden. Daarop trokken de agenten, van licht voor zien, het huis in, waar zij de twee andere boeven nit hnane schuilplaatsen haalden en eveneens arresteerden. In eon lessenaar, die de dieven hadden opeugobroken, hadden zij ongeveer zes galden gevonden, welke zij in een hoek hadden geworpen die som was den heeren te min. DELFT. Eergisteren is door don onbezol digden rijksveldwachter te Hof van Delft de hand gelegd op een viertal jeugdige knapen, die zieh met behnlp van een valschen sleutel toegang wisten te verschaffen tot de recreatie, tent vin het Agnetapark, waarna zij nit eene lade geld hebben genomen, dat aan sigaren en snoeperijen besteed werd. Naar men verneemt, moeten deze jeugdige dieven reeds eenigen tjjd dit werk bjj de hand gehad hebben. 's-GRAVENHAGE. Ten dienste van H. K. H. prinses Wilhelmina zal, naar het Lbl. ver neemt, eerstdaags eene Engelsche gouvernante ten Hove benoemd worden. - De viering van den aanstaanden verjaar dag van Z. M. den Koning zal in den avond van 19 Februari van stadswege besloten wor den met een groot vuurwerk in de Maliebaan G1NNEKEN. Op de dreef aan onze gren zen, op Belgisch grondgebied, is in de rivier de Mark een Wtleerw, pater Capncijn verdron ken. Ziehier hoe het ongeluk zich heeft toege dragen De rivier is buiten hare oevers geweest en gedeeltelijk toigevrozen, zoodat het plantsoen bij het vallende water van het ijs veel te lijden had; om dat gevaarlijk werk niet aan zijn medebroeders toe te vertrouweü, had bij zich zelf belast met de schollen ijs weg te steken. Bij dien arbeid is hij door een of ander toeval uitgegleden en te water geraaktop zijn geroep kwam spoedig hulp opdagen, ter wijl hij nog boven dreef en met zijn arm sloeg intusschen was hij echter door den snellen stroom medegesleept en de sloot voorbij ge dreven, zoodat men achterom moest om weder aan de rivier te komenin dat tijdsverloop was zijn habijt doorn tt geworden, en zag men hc-m van verre zinken, totdat hij niet weder bovenkwam en het onmogelijk was hem te redden; toen hij opgevischt werd, had hij opgehouden te leven. Het is de Woleerw. pater Gardiaan van het klooster, ond 38 jaren. KRALINGSCHE VEER. Gisterochtend Werden aan de markt alhier aangevoerd 15 zalmen, die voor f2.15 per Vs kilo werden verkocht. Niet sedert kort, zooals onlangs ten onrechte werd gemeld, maar sedert meer dan 20 jaren heeft do heer G. J. Hamer Jr., fabrikant in aardewerk te Deventer, zich toegelegd op het fabricecren van Engelsche aarden buizen. Op 10 dezer werd nit de gevangenis tt Rotterdam een individu ontslageD, die oj 39 jarigen leeftijd reeds 14 jaar in de gevan gen s had doorgebracht, ter zake van ver schillende veroordeelingen wegens diefstal, Hij trad opnieuw de maatschappij in en wei met een uitgaugskas van 40 golden. Dit geld werd in 3 dagen doorgebracht, en toer opnieuw zonder hulpmiddelen, nam hij op 33 dezer een stnk keper weg van een win- kelnitstallipg op de Hoogstraat te Rotterdam in het gezicht van een agent van politie, dit hem, natuurlijk, onmiddellijk aanhield en naai het bnreau bracht. Als deze onverbeterlijke booswicht eens voo: straf in een onzer branderijen voor een jaa aan de pomp moest loopen maar zonde, salarisdns zonder kans op een uit gangskas bij het einde van zijn straf tijd, wij deuken dat hem een volgende: keer de ambitie om te stelen wel zon vergaan Dergelijke kennismaking met de «ijzeren juf fronw" zooals men de pomp hier noemt, zo zulk snjet in het geheel niet bevallen. Als me zoo'n snuiter beteren vil, waarom dan, n ontslag nit de gevangenis, hem, behalv zijn uitgangskasgeen onafhankelijke positi verschaft? En als meu bang is dat bij alle tegelijs verteeren zal, laat hem dan alle we ken 20 gulden b. v. aan het politiebnreai gaan ontvangen om van te levenl In bet Schwarzwald valt alle jaren vee eeuw, doch zoo overvloedig als dit jaar, i >g zelden voorgekomen. Het sneenwt reed n Kerstmis bijna dagelijks en nog bljjft d 3ht granw en donker. In het Eifel-diatric

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 5