fate Jeriqh ïtiu Rechtszaken. {Mdbl.) Gedachten. Han delsberiehten. I Sept./ Oct. (Slotkoers.) J Spiritus April/Mei Juli/Aug. Keulen. dadelijk De heeren A. J. Krummeich, handelaar in aiineraal-water en aardewerk, C. E. Krum- Ueich, koopman in mineraal-water en aa< de- Werk, en K, A. O. Otto, fabrikant van knnst mineraalwater, allen wonende te Rotterdam, die de vorige week voor de rechtbank aldaar terecht stonden wegens overtreding der wet ®p de handels- en fabrieksmerken, zijn giste» ren allen van die aanklacht vrijgesproken. Naar men verneemt, hebben mevr. Bnl- kley en Kloppers appèl aangeteekend van het tegen hen uitgesproken vonnis der rechtbank te Arnhem. Vonnissen van het Kantongerecht te Schiedam, van den 27 Jan. 1886. A. J. G. van N A. de Jte Schiedam, A. v. d. Vte Rotterdam, ieder boete f 5 of 1 dag gev. straf, ter zake het rijden meteen Voertuig over een vei hoven voetpad te Schie dam. P. K; C. K; P. A. Pte Schiedam, ieder boete f5 of 1 dag gev. straf, ter zake het zonder vergunning afsteken van vuurwerk op den openbaren weg. A. van G te Vlaar dingen, L. G; i N; G. de GM. KC. J. V. a. Tte Schiedam, ieder boete f 3 of 1 dag gev. straf, ter zake het harder rijdon dan geoorloofd is te Schiedam. P. de HA. v. d. 13te Schiedam, R. van B; te Vlaar- dingen, ieder boete f3 of 1 dag gev. straf, ter zake het zonder toezicht laten staan van een aangespannen voertuig op den openbaren Weg te Sch'edam. J. v. d. BG. Hte VdaardingeD, M. de Rte Maassluis, ieder boete f 3 of 1 dag gev. straf, ter zake het zonder licht rijden bij nacht op de openbare straat te Maassluis. H. van W 0. B; A. de K, te Sciiedam, ieder boete f2 of 1 dag gev. straf, ter zake het zonder vergun ning werpen van vuilnis op de openbare straat te Schiedam. A. v. d. K: G. de J; te Schiedam, ieder boete t 2 of 1 dag gev. straf, ter zake het verhuizen binnen de gemeente Schiedam, zonder daarvan aangifte te doen. D. v. d. WA. J. v. d. K te 's Gravesande, ieder boete f 5 of 1 dag gev. straf, ter zake bet te '8 Gravesande aanwezig hebben van «en hooten varkenshok, niet ingericht volgens de voorschriften der daar ter plaatse be staande verordening. J. de WR. van R; A. M; J. B; Jac. B; J. K; J. A; P. v. S J. van D allen te Vlaardingen, ieder boete tl of 1 dag gev. straf, L. B te Schiedam, boete f3 of 1 dag gev. s'raf, allen veroor deeld ter zake van het maken van geschreeuw, getier en luidruchtig gezang op de openbare straat. P. Z; oud 45 jaren, te Schiedam, St. Pmtersteeg, boete f 12 of 9 dagen gev. straf, M. M. Kte Sc liedarn, boete f 6 ol 2 dagen gev. straf, ter zake het maken van nachtelijk burengeruchten verstorende de rust er inwoners. H. Dte Vlaardiugec, boete f3 of 1 dag gev. straf, ter zake het rjjden mat een aangespannen trekhond zonder muil band op den openbaren weg te Vlaardingen. 3. V; te Schiedam, bcete fl of 1 dag gev. straf, ter zake het wateren aan deu openbaren weg bniten een openbaren waterbak. W. Van D te Ketbel, 2 boeten vau f 3 ieder of 2 dagen} gev. straf, ter zake le het harder rijden dan stapvoets met eea spoelingwagen te Schiedam, 2e zijn trekdier zonder toezicht, laten op de openbare straat onder de gemeente K et hel. J. B te 's Graveneande, boete f 1Ü of 1 dag gev. stiaf, ter zake het zich met een wildstrik in bet veld bevinden builen de open baren w 'gen en voetpaden onder s' Grave sande. S. de B. Jzn; te 's Gravesande, boete f 10 of 1 dag gev. straf, ter zake het onbevoegd delven van konijnen op een anders grond onder 's Gravesande. W. v. d. W l« Vlaardingen, boete f 3 of 1 dag gev. straf, ter zake het los laten loopen van zijn waak hond op de straat te Vlaardingen. H. W. Z; te Vlaardingen, vrijgesproken van bet hem ten laste gelegde feit. G. Wte Rotter dam, boete f0.50 of 1 dag gev. straf, ter lake het voorbanden hebben op zijn verkoop wagen te Schiedam van eeue afgekeurde maat. M. van H oud 19 jaren, koetsier te Schie dam, boeïe f 3 of 2 dagen gev. straf, A. V; oud 68 jaren, zonder beroep geboren en wo nende te Sohiedam, Gasthuis, gev. straf van 1 dag, H. v. d. Soud 43 jaren, sjouwer te Sohiedam, C. G. de B; oud 34 jaren, zadel maker t6 VI lardingen, ieder gev. 6traf van 3 dagen,M. v. d. S; ond 39 jaren, zeeman te Vlaardingen, boeti f 3 of 3 dagen gev. straf, allen veroordeeld ter zake van openbare dron kenschap. E. H; te Delft, P. de Wte Amsterdam, P. K; te Vlaardingen, D. Ote s Gravesande, J. C. B te Schiedam, ieder boete f 5 of 1 dag gev. straf, ter zake het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg. Brieven uit Maas-cn.Waal. IX. »'t Is een slechte tijd Dagelijks hooren we deze verzuchting slaken, zoowel door den stedeling als den bewoner van het platte land. En de Maas-ea-Waalsche landbouwer heeft dubbel recht van klagen. Niet alleen, omdat koren, aardappelen enz. weinig of geen geld hebben opgebrachtmaar vooral, om dat na ook hot boofdpioduct van verbouw, de tabak, blijft zitten. Eea paar commissio nairs zijn hier en ginds wel eens een kijkje gaan nemen, doch van koopen is nog geen sprake, 't Is precies of de »Heeren" met elkaar hebben afgesproken, zoolang mogelijk te wachten, om zoodoeude de planters te noodzaken, hunne waar voor een prijsje af te staan. Dd nadeelige gevolgen hiervan voelen op de eerste plaats do planters zei ven doch ook winkeliers, ambachtslieden, rent meesters enz. wachten te vergeefs op beta ling van reeds lang verstreken termijnen. Gelukkig kan ik deu Lezer ook iets mede- deelen, dat wat belooft voor de toekomst van deze streek. De ingenieur Brandsma nl., de zelfde, indien ik mij niet vergis, die verleden jaar een ontwerp indiende voor eene water- lossing voor de gecombineerde districten Rijk-van-Nijmegen eu Maas-en-Waal —heeft eeue circulaire geriebt aan alle belangheb bende gemeente- en polderbesturen, waarin hij veizjekt »met hem en zijne medestanders te willen onderhandelen over den aanleg van eene stoomtramweg-verbinding, met publieke telegraaf- of telephoonleiding, die in de gun stige richting, door de polderdistricten Rijk- van-Nijmegen, Maas-en-Waal en den Bom- melerwaard, de staatsspoorwegstations Nijme gen en Zalt-Bommel verbindt." Dat bovengenoemde besturen de plannen van den heer Brandsma om het thans zoo geïsoleerde Maas-en-Waal met het »groote net" te verbinden, zooveel mogelijk willen steunen, is, dankt mij, niet twijfelachtig. Dat het ontworpen lijntje bij eventueelen aanleg zou rendeeren, is, met het oog op de dichte bevolking, wel te voorzien. Maar de dubbeltjeskwestie zal ook hier wederom eene groote rol spelen. Vooreerst genoeg hisrvanlater meer; W., 2 Febr., '86. V. Men meldt uit Brussel, dat gister-ochtend te Maksenseel, bij Asscbe, in de Belgische provincie Brabant, eene vreeselijke misdaad is gepleegd. Een man heeft zijne vronw, zijne drie kinderen en zijn ouden schoonvader, met het hanglood van eene klok doodgeslagen De moordenaar is in handen der justitie. In de vorige week is te Londen eene hoe veelheid land verkocht, ter groote van 31,806 acres, gelegen in Transvaal, in de districten Rustenburg en Waterberg, op ongeveer even grooten afstand van Port Natal als van Kim- berley. Mat den eigendom ging tevens het jaohtrecht over het wild bestaat (naar de verkooper mededeelde) hoofdzakelijk uit leeu wen, tjjgers en luipaardsEr waren vrij wat liefhebbers, en ten slotte werd de grond, in 7 kavelingen, toegewezen voor een gezamentlijk bedrag van 490 pd. stof on geveer 2^/3 pence per acre. De Spaansche ministerraad heeft besloten, in 1888 te Madrid een wereldtentoonstelling te houden. Een New-Yorksch blad meldt, dat de presi dent der republiek van Haïti vermoord is. Volgens de Germania zou een" poolsche vronw, van russische afkomst, nit Sileziö ver wijderd zijn ondanks haar 104-jarigen leeftijd. Zij was zeker een gevaar voor den staat Gedroogde aardappelen. Deze worden in den handel gebracht in den vorm van schijfjes, en wij meenen dat het zeer groot practisoh nut kan hebben voor ons aardap pel-rijk land, de aardappelen op deze wijze te conserveeren en te verkoopen. Heb den moed en den wil om goed te zjjn, ondanks uwe neigingen van minder allooi. De voorspoed heeft de macht om de vroom - heid te dooden. ■(Het oordeel, over een ander uitgesproken, is vaak ons eigen vonnis vellen. ™Doe geene belofte of verval ze spoedig. Er is gesn prjjs, waarvoor men zekerder den Hamel kan koopen, dan een onschuldig leven. LONDEN, 3 Febr. Er is nog geen nieuw ministerie gevormd en in de oorspronkelijke verdeeling zijn weer groote wjjzigingen ge bracht. Men verwacht echter morgen eene beslissing. Griekenland heeft op ontwijkende wijze de nota der mogendheden beantwoord, zeg gende, dat het elke belemmering in de vrije aanwending van zijne verweermiddelen onver- eenigbaar acht met zijne onafhankelijkheid. Griekenland verklaart zich dan ook niet verantwoordelijk voor een eventueel conflict. Uit Belgrado wordt gemeld, dat de Serviërs rondom Nisch belangrijke verster kingen aanleggen. BEURS TE SCHIEDAM, 3 Febr. 1886. Rogge. Per 2100 kilo. Moldavische f 134 6/w. Bulgarije f 135 6/w. Gerst. Per 1950 kilo. Donau 124 3/m. Riga Haijnascn f 148 6/w. Moutwijn j Makelaars i.7. 1 Commissie f 7. Verhandeld tot f 6l/a a f O1/*. Stemming; vast. Jenever f 12.50 Ct. per Ilect. Spoeling. leniging f 1.40. Beurs f 1.50. Berlijn. Rogge, April/Mei. t Maart Meel 12 Merk. l.md 12 Maart. Parijs. JRogSe> looP- md- Maart Spiritus, loop. md. Maart 2 Febr. 133.50 138.50 38.30 40.30 geen markt. 48.40 48.40 13.90 14.10 47.50 48.25 3 Febr. 134.00 139.20 37.90 39.90 14.50 13.00 48.30 48.30 13.90 14.10 48.25 49.00 Amsterdam. 2 Febr. Rogge op lever, hoogerper Maart f127, 128, 129, 128. 3 Febr. Rogge op lever, vastper Maart f128; Mei f129, 130; October f135, 186. Keulen Rjjnhoogte ('s nam. 1 uur) 2 Febr. 3.95 M., 8 Febr. 4.85 M.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3