9e Jaarg. Zaterdag 6 Februari 1886. No. 2396. Kennisgeving, VERSCHIJNT DAGELIJKS. gJjgpcw (Ütiepcht. Bureau: Markt, E, 3 57. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT. Prijs^van ditfBlad Voor Schiedam per 3 maanden J 1.50 Fr incop. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiön Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer„0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Inrichtingen, welke gevaar, scha de of hinder kunnen veroorzaken. BELGIE. De Association conservatrice te Brussel, heeft eergisteren den heer Beernaert, hoofd van het Belgisch Kabinet, een luisterrijk banket aangeboden. Alle ministers, de presi denten der beide Kamers, een en-zeventig ledtn van het wetgevend lichaam, gedele geerden van alle katholieke vereenigingen des lands woonden het feestmaal bij. In antwoord op den tot hem gerichten toost, sprak de beer Beernaert een politiek pro gramma uit, waarvan de grondslag is terug keer tot de denkbeelden van esndracht van 1530. Hij hoopt deze politiek iu de wetten ingang te doen vinden »l)e conservatieve partij, die van vrijheid leeft," zeide de minister, »'s voornemens de vrijheid van allen te waar- horgen." ENGELAND. Het nieuwe ministerie is dus gereed en daarmede treedt Gladstone voor de derde maal als Frcmier op. Reeds deelden wij eenige namen van nieuwe ministers mede, doch geven thans de volledige lijst. Zij bestaat uit de volgende heeren Gladstone, Ftime Minister and First Lord °f the Treasurij minister president en Eerste hord van de Tresorie). Sir William Vernon Harcourt, Chancellor °f the Exchequer (Kanselier van de Schatkist °t minister van Financiën). Sir Farrer Herschel 1, Lord High Chancel- De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op Art. 8 jnncto nrt. 27 der Wet van den 2den Jung 1875 {Staatsblad no. 95); Geven kemjis aan de ingezeteuer, dat door de Ged«puteeide Staten dezer piovincie, bij bun besluit ven den 26 Janunrij jl., G, S. no. 51, aan Burgemeester en Wet houders vanSchiedamen hunne regt- verkrijgenden vergunning is verleead tot op- rigting van eene door stoom gedreven Waterleiding in de Keilen onder die ge meente, cp de percelen nos. 2671, 2674, 2764 en 2765 van sectie G. Schiedam, 4 Febroari 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN HATEN ESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. lor (Lord Kanselier Groot-Zegelbewaarder, minister van Justitie en voorzitter van het Hoogerbuis). Lord Spencer, Lord President of the Privy Council (Voorzitter van den Gehei men Raad). Lord Hampden, Lord Fr ivy ^«/(Geheim- zegelbewaarder). Hugh Childers, Home Secretary (minister van Binnenlandscha Zaken). Lord Rosebery, Foreign Secretary (min. van Buitenlandsche Zaken Lord Granville, Colonial Secretary (min. v. Koloniën). H. Campbell-Bannerman, War-Secretary (min v: Oorlog). Lord Kimberley, Indian Secretary (min. van Indië). Lord Ripon, First Lord of the Admira- lity (min. van Marine.) Arth. J. Mundella, President of the Board of 'lrade (min. v. Koophandel). Jos. Chamberlain, President of the Local Government Board vmin. v. Locaal Bestuur). G. O. Travelyan, Seretary for Scotland (min. voor Schotland). Charles Russell, Attorney General for Eng land (Proc.-Gen. voor Engeland). John Morley, Chief Secretary for Ireland (min. voor Ierland). Men zal opmerken, dat ook lord Ripon, die voor eenige jaren katholiek werd en reeds de hooge betrekking van Onderkoning van Indië bekleedde, deel uitmaakt van het ministe rie. Daarentegen is lord Hartington niet toegetreden, wat voor Gladstone wel wat lastig zal zijn. FRANKRIJK. Het gaat in Frankrijk al slechter en slech ter. Paul de Cassagnac heeft geen ongelijk als hij, in den Matin het gouvernement hef tig aanvallend ter zake van de misdaad van Deeazeville, waar onder de oogen van het gezag een man op de meest afschuwelijke wijze werd vermoord, welke moordenaars men dan nog de rechtdoeners gelieft te noemen, spreekt van een terugkeer tot de dagen, welke voor afgingen aan het Schrikbewind. Die moord van Deeazeville is dan ook iets zoo afschu welijks, zoo beestachtig, dat het alle begrip Ie boven gaat, en spreekt van een totaal'ge mis van alle menschelijkheid. Een hond zou men zoo niet laten mishandelen en aan zijn einde helpen, als men het den ongelukkigen Wa'rin heeft gedaan. En aan die misdaad is de overheid medeplichtig, welke lijdelijk toezag, hoewel zij vlak in de nabijheid was. Openlijk beschuldigt de Cassagnac al die gegallonnesrda lieden dan ook van plichtver zuim, van indirecte opwekking zelfs tot zulke schandelijke daden. Allen zijn medeplichtigen allen zijn moordenaars roept de schrijver dan ook vol verontwaardiging uit. En op ander gebied gaan de republikeinen, de mannen van de vrijheid en de gelijkhe d al even ruw te werk. Men weet hoe ook reeds in Frankrijk voor vele priesters de broodkorf hooger wordt gehangen, hoe zij van hun tractement worden beroofd, op de beschuldiging van inmenging in de verkie zingen men ziet hoe de schorsing wordt overwogen van een eerbiedwaardigen bisschop, die in gerechte zijne stem durfde verheffen tegen de willekeur van de regeering. En nog an dere laaghartige daden worden gepleegd, slechte voorstellen worden gedaan, zooals tot den verkoop van de kroonjuwee'en, dat reeds is aangenomen tot verbanning van de Prinsen van Orleans, de verwereldlijking der gasthuizen enz. Inderdaad, men mag het vragen waarop zal dat alles uitloopen, hoe zal dat eindigen. Met den ondergang van Frankrijk, minstens met een nieuwe phase van vreeselijke beroeringen en rampen van allerlei aard. De goeden zullen dan met de kwaden lijden; maar het is ook te hopen, dat God den kwaden genadig zij om der wille van de goeden en hun leed verzachte of ver korte. HET OOSTEN. Te midden van het gekletter der wapenen, dat gisteren nog in alle berichten uit het Oosten weerklonk, komt thans de tijding, dat ook gisteren te Bucharest de eerste bijeen komst plaats had van de afgevaardigden, die onderhandelen zullen over het sluiten van den vrede tusschen Bulgarije en Servië. Men deed echter niets anders dan de volmachten overleggen en de bijeenkomst tot Zaterdag verdagen, 'tis best mogelijk, dat die be sprekingen den een of anderen dag dooreen gevecht tusschen de betrokken rijken worden verstoord OOSTENRIJK—HONGARIJ E. De redevoering, welke von Bismarck tegen de Polen heeft uitgesproken, heeft door ge heel Europa en vooral in Oostenrijk Hon garije een pijnlijken indruk te weeg gebracht. Verscheidene poolsche dagbladen hebben gezegd hoe zij er over dachten, doch men heeft ze in beslag genomen, en zij zullen dat vrije woord waarschijnlijk voor de rechtban ken duur bekoopen. Von Bismark heeft veel onrecht gezaaid, dat later groote stormen zal doen ontstaan. In Oostenrijkscli-Polen vooral is het misnoegen tegen het duitsche element

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1