<S«mmgde geri^hten. kan dag naar eigen vinding en oordeel de Rroep doen drageD, of sohuiven, of per wagen laten vervoeren. Het bestuur zorgt voor passende afwisseling, Muziek, eerewacht en alles wat tot geregelden *3<jop en opluistering kan dieaen." Ants Schipper F. van Marie, die met zijn vaar tuig de netten van den Scbeveningscben feeder Pronk moedwillig vernielde, is door de rechtbank te Ostende tot 15 fr. boete of dagen gevangenisstraf veroordeeld. Men sehrijft uit 's-Hage aan de Amst. Ct. Dezer dagen heeft de liefhebbende echtge- öoote van den heer v. d. H. de echtelijke "Woning verlatenmet zich voerende vier minderjarige kinderen en naar men met Zekerheid meeat te weten een bedrag van honderd duizend gulden. Zij zou zich via Antwerpen en Liverpool naar een der Znid- Smeriknansche Sfaten hebben begeven. Alle pogingen worden door de achter blij venden in het werk gesteld, om haar spoor teontdekk en. Haar men wilzou een commissaris van politie hier ter stede zich naar een der Engel- sohe havens hebben begeven. Met het stoomschip Zaandamkapitein H. C. van der Zee, zijn Zaterdag vertrokken Tan Amsterdam naar New-York 51 volwas sen personen, 5 kinderen van 110 jaar en 2 zuigelingen. Er waren voorts 16 passa giers le klasse aan boord. Naar het XJtr. Dagbl. verneemt, heeft dezer dagen bjj de kas van het bureau in het station der Rijnspoorwegmaatschappij te Utrecht, waar, behalve kaartjes voor den Rijnspoorweg, ook die voor den Staats- en Oentraalspoorweg wor den afgegeven, eene opneming plaats gehad, Waarbij een tekort Van ongeveer f3000 aan den dag moet gekomen zijn. ROTTERDAM. Zondagmiddag is ter be schikking van de Justitie naar de oelgevange- nis overgebracht een zeventienjarige jongen, die zioh den vorigen namiddag op de Hoogstraat had schnldig gemaakt aan diefstal van eene portemonnaie met geld, uit den buitenzak van den mantel eoner dame, en op heeterdaad Werd betrapt en door de politie is aange houden. 's-GRAVENHAGE. Z. K. H. prins Al- brecht van Pruisen, regent van Brnnswjjk, zal in bet aanstaande seizoen vier weken (van 15 Juli tot 15 Aug.) te Schevcningen komen doorbrengen, en dan verblijf honden in het Ui tel d' Orange. Laad- en Tuinbouw. De ziekte onder de varkens van den land bouwer te Nieuwe-Schans (in Groningen), bij wien eene koe aan miltvuur was gestorven, is bjj het nader onderzoek in het hygiënische laboratorium te Groningen, gebleken niet te zijn geweest miltvuur. Het bericht in bladen van het naburige Oost-Friesland, dat in de Nieuwe Scbatis eene veeziekte was uitgebro ken, is dus gelukkig niet juist geweest. Vissclierij-bericliten. KRALINGSCHE VEEB. Zaterdag ochtend werden aan de markt alhier aangevoerd 42 zalmen, die voor f 1.25 per Vs kilo werden verkocht. In de vorige week zijn aangevoerd en ver kocht 365 zalmen, waarvan de prjjs gold van i 2 tot f 1,20 per- kilo. De groote daling van den prijs der zalmen is in hoofdzaak hieraan toe te schrjjven, dat de zalmvisBcherijen te Londen en omstreken deze maand zijn geopend. Het vervoer van zalm uit Nederland naar Parjjs en België, dat sedert 15 November van bet vorige jaar zonder certificaat van oorsprong verboden was, mag van beden af weder plaats hebben, zonder vergezeld te zjjn van dat bewjjs. Rechtszaken. De arbeider Gerrit Oosterveen nit Venin- gen, die den 18en October den rijksveldwachter E. de Weerd heeft gedood, is in cassatie ge komen tegen het vonnis van het gereebtshof te Leeuwarden, waarbij bij is veroordeeld tot 25 jaren tnohthnisstraf. Het zal misschien velen niet weinig ver rassen te vernemen, dat zekere heer Magnenat, die op het lumineuse denkbeeld kwam om in bjjna alle steden van Nederland concessie aan te vragen voor een Velocipède-bestellers- dienst, niemand anders is dan de vinding rijke mr. Theophile, wiens wereldberoemd haar- middel zoo algemeen gewerkt heeft, dat thans iedereen een prachtige haardos heeft en er dus voor een baarbnnstenaar niets meer te verrichten valt. 't Pleit voor 's heeren Theo- pbiles werkzamen aard, dat hij na zijn wel- volbrachten arbeid niet rnsten wil op zijn haar-lanweren, maar het mensohdom gelukkig wil maken door zijne nieuwe vinding der velocipède-bestellers, in wie wij ongetwijfeld verwachten mogen fraai-geknevelde en zwaar- gebaarde exemplaren van 's heeren Theophiles kunst te zullen zien. Voor Amsterdam heeft de beer Theophile-Magnenat zijn verzoek om concessie reeds ingetrokken. Moord te Maxenzeele. Het onderzoek in zake deze gruwelijke misdaad wordt steeds voortgezet. Daarbij zijn voor den beschuldigde bezwarende om standigheden aan het licht gekomen. Behalve het met bloed bevlekte knipersgereedschap, beeft men nog in het huis gevonden een schop en een klein snoeimes, waaraan sporen van bloed gezien werdende schop ban ook opandere wijze met bloed bevlekt zijn, doch het met bloed bemorste snoeimes brengt men in ver band met de sneden, die men op de hoofden der vermoorde jongens heeft ontdekt; het ver moeden ligt nl. voor de band, dat Buijs ge poogd beeft zijn kinderen den hals af te snij den. Een der kinderen was daarenboven het aangezicht plat geslagen, waarschijnlijk door eon geweldigen slag met een laug en plat werktuig. Hoewel al deze bewijsstukken tegen hem getuigen, blijft Buijs steeds ontkennen; hij volhardt in zijn verhaal, dat hij door twee zigeuners overvallen is, maar in tegenwoor digheid der aangeduide personen gebracht, heeft hjj moeten bekennen, dat hij gebgen had. Bij het onderzoek van den kelder in het huis, heeft men een kuip met water ontdekt, waarin een dweil, die men vermoedt, dat door beschuldigde tot het reinigen der moordtui gen is gebruiktom dit uit te maken, zullen flesschen met dat water gevuld naar Brussel gezonden worden, om scheikundig te worden onderzocht. In verband met deze ontdek king verhaalt men, dat toen Bugs in den nacht van de misdaad met het kind op den arm buiten kwam, hij zich, na den moord aan de buren aangekondigd te bobber, begaf naar de herberg den Appel. Eensklaps wilde hij echter van daar vertrekken, zeggende dat hij andere sokken ging aandoentoen bomer kte I men, dat hij er twee paar aan had, waarvan een vuil en met aarde bemorst was. Uit do omstandigheden van den moord en de inrich- ting van het hnis meent men te moeten af leiden, dat de moord niet door één persoon alleen kon geschied zijn. Terwijl Bajjs vrouw en kinderen vermoordde, zon een ander de overige slachtoffers von kant gemaakt hebben. Bloedsporen, gevonden op den hoek van een weg, die van het huis van Bnijs naar Assche voert, schjjnen die medeplichtigheid te be wijzen. De vader van Buijs, mede kuiper, die te Assche woont, is eenigen tjjd na den moord rond het hnis dwalende gezien door een gen darme ondervraagd, wat hij daar deed, zon hg verlegen zijn geworden en niet hebben kunnen antwoorden. Dit wordt echter begrijpelijk als men weet, dat de gendarme geen vlaamsch kent en de oude man geen woord fransch verstaatgemakkelijke verhoudingen in Bel gië I De aanwezigheid van den vader te Maxenzeele op dit ongewoon nnr baart ver wondering doch men zegt, dat de man steeds bet gedrag zijns zoons afgekeurd en hem voort durend streng berispt heeftoverigens meent men, dat de justitie den medeplichtige kent. De Raadskamer heeit de aanhouding van Bags bekrachtigd. De kalmte begint in het dorp terug te keeren, nadat de gendarmen vertrokken zijn. Op last van het gerecht zjjn vijf houten krnisen op de graven der slacht offers geplaatst. Het kleine meisje van Bugs, dat alleen van de familie overgebleven is, wordt bij eene liefdadige vrouw in een naburig dorp ver pleegd; men zegt, dat door hooge tusschen- komst voor hare toekomst gezorgd zal worden Het toppunt van gierigheid heeft een man te Berlijn, die dezer dagen stierf, aan den dag gelegd. Eenige dagen voor zijn dood, toen hij zjjn einde voelde naderen, zeide 1>8 reeds de hnnr van zjjn hnis op, opdat de erfgenamen geen kwartaal hnnr méér zonden betalen dan noodig was. Wanneer men om zulke zaken denkt is bet geen wonder, wanneer men het van huisknecht tot rentenier brengt, met een vermogen van een half millioen, zooals hij. Nabij Bern zjjn een vader en vier zjjner zoons dezer dagen bedelven geworden onder een sneenwlawine. Een van de drie honden, die de mannen waren gevolgd, bleef achter en vond men vreeselijk huilende. Men ging aan 't graveo, maar vond niets dan eenige voorwerpen, zakken, hoeden, sleden. Do lijken der mannen en beesten znllen tot de lente daar moeten bljjven liggen. De werklieden zei ven dreigden herhaaldelijk onder de sneeuw- massa8 bedolven te worden. To Versailles is iemand, George Dubois geheeten, door de politie gevat, wiens uiterlijk overeenkomt met het signalement van den persoon, die, nadat de moord op den prefect Barre me in den spoortrein gepleegd was, te Mantes was uitgestapt en zich toen uit de voeten heeft gemaakt. Die persoon moet, ge lijk nu gebleken is, reeds eenigen tjjd vóór den moord bedreigingen tegen den heer Bar- réaoe hebben laten hooren. Als afdoend middel om het beslaan van vensterglazen in den winter te voorkomen, geeft een Dnitsch blad 't volgendeMen plaatst eenige platte borden met sterk ge droogd chloorkalium onder de vensterbanken. Dit slorpt het water op en houdt de ramen droog. Door het chloorkalium vervolgens

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3