Een koor yan 300 zangeressen en zangers, waaronder ook eenige dames van Schiedam, zal de Imperial Mis van J. flaydn, en eene cantate van L. M. Giesen ten gehoore bren gen. Der Commissie tot regeling van bovenge noemd concert is het gelukt, behalve de wel willende medewerking der solisten, Mevrouw dr. v. d. H,, Sopraan, Delft; mevrouw L. Jaïie, alt, van de Hoogduitsche Opera te Rot terdam den heer Deckers, bariton, van's-Her- togenbosch en den heer Giesen, organist, 's-Hage, ook nog die van den zeer gunstig bekenden tenor, den heer Rogmans, van Am sterdam, te verkrijgen. Een Symphonie-orkest van 's-Hage zal tot de opluistering van het concert bijdragen. Gisterenavond werd alhier door een tien tal particulieren en schippers een afdeeling gevormd van de welbekende vereeniging ^cbuttevaer," welke zich ten doel stelt de behartiging van de belangen der Scheepvaart. Deze vereenigin?, die haar hoofdzetel te Zwolle heeft, is reeds sedert lang gunstig bekend door den ijver, waarmede zij bij iedere aangelegen heid voor de scheepvaartbelangen bij de be trokken overheden optreedt. De Christelrjk-Gereformeerde gemeente alhier herdenkt morgen, Zondag, haar vijftigjarig bestaan. In de voormiddag-godsdienstoefening zal haar eerste predikant,Professor A. Brum- melkamp te Kampen, de feestrede honden, terwijl bij de godsdienstoefening des avonds haar tegenwoordige leeraar, Ds. J. J. Impeta, zal optreden. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de 18 dezer gehouden zitting der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schiedam, waren tegenwoordig de heeren J. J. G. Nolet, Voorzitter, J. T. Beukers, Voorzitter-Plaatsvervanger, Mr. A. K. J. Van der Drift, J. H. Hcutman cn J. Meijer Pzn. en met kennisgeving afwezig de heeren H. R. M. A. Van Gent, J. Tak, J. T. Wittksmpf en P. J. Wouterlood. De notulen der vorige vergadering werden door den Secretaris voor gelezen en goedgekenrd. Omtrent het door de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Delft aan den heer Mini ster van Financiën ingediend adres over het minimum van trek en de accijnsverhooging werd besloten dit voorloopig voor kennisge ving aan te nemen en bij een eerstvolgend door deze Kamer over het minimum van tiek ïn te dienen adres de afkeuriug dezer kamer over het adres der Delftsche Kamer nit te spreken. Van de Vereeniging tot bestrijding van knoeierpen in den Boterhandel was een afliuk ontvangen van haar adres aan de Ministers van Justitie, en Waterstaat, Handel en Nij- veiheid om bij het verbandelen van kunst boter deze duidelijk aan te dniden door het woord »Knustboter." Wordt besloten dit ter lezing rond te zen den en voor kennisgeving aan te nemen. Omtrent het schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zwolle ter over weging van de mogelijkheid hier te lande nieuwe bronnen van industrie te openen, door het doen vervaardigen van voorwerpen, die hier nog niet worden gefabriceerd, wordt be sloten dit ter lezing rond te zenden en zoo noodig nader te behandelen. De afschaffing of verlaging van het minimum van trek blijft steeds aan de orde. De Kamer besluit zich daarover nogmaals per adreï te wenden tot do bevoegde autori teiten. Over eon in de vorige vergadering geuite klacht, wegens gebrek aan Ryksroeiers, deelt de Voorzitter mede, dat hij daarover heeft geconfereerd met den heer Controleur en dat bij dezen daaromtrent geene klachten waren ingekomen. Alvorens deze Kamer in deze stappen doet wordt goedgevonden meer bepaaldelijk om schreven klachten af te wachten. Daar de aan de Beurs alhier geplaatste brievenbus niet meer aan haar doel beaut- woorden kan, wordt besloten zich deswege te wenden tot den hser Directeur van het post kantoor alhier. Naar de Amst. Ct. uit 's-Gravenhige uit goede bron zegt te vernemen, bestaat bij den miaister van Justitie het plau, binnen korteu tijd bij de Tweede Kamer der Staten-Genera il het voorstel in te dienen tot nitbreidiog van het personeel der rechterlijke macht bij de arrondissementsrechtbank te Amsterdam. Hat voornemen van den minister van Jus titie moet zijn, het rechterlijk personeel te vermeerderen met een vice-president, zes rech ters, een sabstitunt-officier van Justitie en twee substituut-griffiers. Te Groningen is eene algemeene verga dering van voorstanders van beschermende rechten gehouden, waarin aangenomen werd een adres te richten aan den Minister van Financiën, aan de Tweeds Kamer, aan Ged. Staten van Groningen en axn het Genootschap van Nij verheid in die provinoie en tevens om tegen 2 Maart a. s. eene moeting te be- leggen. Door de Kamer van Koophandel te Mid- delbnrg is aan den minister van Financiën een adres gezanden, waarin wat het patent recht betreft, Z, Exc. verzocht wordt, wij ziging van tarief B to willen bevorderen. De Amst. weet nader omtrent de nieuwe opera, die de beer Verhey onderbanden heelt, mede te deeleD, dat de tekst ontleend is aan van Lenneps historische novelle De Hunaenborg. Do opera zal König Arpad heeton. De vrou wenrollen Reyua en Leska worden door den ccmponi-t voor de dames Bettaqua en Jaide bestemd. De heeren Prins Zwanenburg agenten voor het vervoer van vee naar Amerika, dee- len mede dat op 17 Januari 11. te New-Tork in het »Fiith Avenue Hotel," een nieuw rund veestamboek opgericht is, onder benaming van »The American Branch of the North Holland Herdbook Association." Zooals de naam aangeeft, i« dit een onderdeel van hst Noord-Hollandsch stamboek, en moeten alle besluiten door het bestuur der Nederl mdsche afdeeling worden goedgekeurd, Hst hoofddoel der Vereeniging is om het Noord-Hollandsch vee in Amerika te knnnen registreeren, waar door niet alleen de kooper gewaarborgd is, maar ook de verkoopprijzen zeker belangrijk zullen stijgen. De algemeene bepalingen voor de oprichtiug, welke door de Nedeilandsche afdeeling van het Noord-Hjllandsohe Stam boek waren vastgesteld, werden mot enkele wijzigingen aangenomen. Tot loden van het bestnnr zijn benoemd de bh.P. E. Sand- ford, te Warwick N.-Y., president; E. II. Beacb, te Dover, N.-Y., vice-presidentJ. K. Hand, te Sing Sing, N.-Y., secretaris F. H. Waruer, te New Milford, Conn., inspecteur. Tot ditecteur N. F. Sluiter voor één jaar, J. li. Gardner voor één jaar, W. E. Grant voor twee jaren, en Alex. Campbell voor tweeja- ren. Het Utr. Dbl. verneemt dat de bekende componist de heer Job. J. H. Verhuist te 's-Gravenhage bij een val van de trap zich ernstig den voet heeft verwond. Juffrouw v. d. H., gisteren onder geleidw van den inspecteur van politie Olivier te 's-Hage aangekomen, had zich vrijwillig met hem op reis daarheen begeven, vergezeld van haar vier, niet tweo kinderen. Zij gaf te Lon den voor van alle geldelijke hulpmiddelen ver stoken te zijn en keerde alleen naar Neder land terug, omdat haar echtgenoot hare kin deren opeischte en zij deze niet alleen wilde laten repatrieeren. Na een verhoor bij de politie is zij gisteren middag naar de vroe gere echtelijke wcm'og in 't Huijgens.pxrk teruggekeerd, waarheen de vader zijn kinderen vooraf had meegenomen. De honden zijn ver dwenen. Voor het fonds tot steun van de politie was gistereu bij het Hand. reeds ingekomen een totaal van f 11,403.53. Daaronder is ook een gift, van f 25 van »aen buitenman, die de goede diensten der Amsterdamsche politie gaarne erkent". Voorts een rilr, van f 2.50 met het bijschrift»Omdat ze me nit hes ijs hebben gered". Omtrent het te Amsterdam gebeurde bij de lo ting voor de nationale militie deelt h t N. v. d. D. mededatde nummers, welke gebruikt zijn, op twee verschillende soorten papier waren gedrukt. Er waren nieuwe of „witte" en van vroeger overgehonuene of „gele", gelijk men het noemde. De vergelijking nu van een vit briefje, waarop een hoog cijfer, en van een geel, waarop een laag cijfer stond, van welk laatste de houder dus in de loting viel, beeft aanleiding gegeven tot het ops'ellen van een adres aan Gedeputeerde Staten. In dit adres wordt er op gewezeD, dat er twee kleuren, uiet moeilijk te onderscheider, van lotingsnnmmer» waren; dat de trommel, waaruit getrokken werd, gedeeltelijk van gla» eu doorzichtig i dat nit do bij hst adres overgelegde nummers blijkt dat de witte hoogs eu de gele lage nummers bevatten; dat de politieagenten, die op aangewezen dag en uur 14 Pebr. tusschen 9 en 12 uur) dionst deden, reeds aan de klenr konden zieD, of de lotelingen hooge of Inge nummers hadden, enz. Intnsschen moet het een feit zijn, dat er ook lage nummers voorkwamen, die op nieuw papier waren gedrnkt. De Amst. Ct. over hetzelfde onderworp spre kende zegt, dat het feit, dat lotelÏDgen die de zaal verlieten, door personen, die luiten stonden telkens weid toegevoegd: »'n Geel nummertje, dan ben je er aan," zon als be wijs knnnen strekken, dat het groote gewicht, dat het trekken van een wit of een geel num* niertje opleverdo, ook bij de lotelingen is ba* kend geweest, en er dus misbruik beeft plaats gehad, 't welk, naar wij ons vleien, door het instellen van een gestreng onderzoek zal wor den hersteld. Den 15 Febrnari heeft de echtelijke woning te Amsterdam verlaten M. C. Heherg Ver- berue, oud 31 jaren, geboien te Steenwijker* wolde. Hij is vermoedelijk in gezelschap va" zijne dienstbode Verdine Wilmers. Zijne op sporing is verzocht. Woensdag werden door rijksveldwachter® op het IJ een paar Zaanlandsche visscber® betrapt op het veiboden visschen met zoogeuaamden wonderknil. Tegen hen we1'^ proces-verbaal opgemaakt eu de netten beslag genomen. De vaart tusschen Enkhnizen en HarliDg00 is weder gestremd. Een vrachtboot beeft l'e"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2