BIJVOEGSEL Binnenlandsche Berichten. behoorende bij de van 21 en 22 FEBR. 1886. Vervolg Omtrent de gisteren vermelde poging tot moord, door een barbier te Utrecht op zijn gewezen meisje, eene modiste, gepleegd, ver neemt het L. D. nog het volgendeDe da der, een 30jarig jongmensch, d.e vijf weken geleden door zijn meisje weid afgeschreven, deed in den laatsten tijd herhaalde vruchte- locze pogingen om het engagement weder in oree te brengen, dat afgesprongen was, om dat zijne onlangs opgelichte affaire geheel te niet was gegaan en hij zelfs zijn haishnur haast niet meer kon verdienen. Acht dagen ongeveer geleden kocht bij een revolver en liet die geheel laden. Eergisteren avund omstreeks 9J/3 ure wacht te hij zijne vroegere verloofde, die gewoonlijk omstieeks dien tijd üuiswaarts keert, in de Zonstraat op. Dij zocht twist, dreigde haar, liep met haar mede, en vervolgde al twistende met haar de Wandeling, totuat hy in ue Kruis- dwarsstraat nabij hare woning op eene stille plaats geuadeid was, alwaar hij onverhoeds haai aangreep, tegen eene mnar dawde en vervolgens eeuigi revolverschoten op haar loste. Een dier schoten ging aihter het oor in, een tweede drong in den rechter schouder, terwijl een derde haren rechterarm als een kampschot raakte. Al gillende van pijn en hevig bloedende bereikte het meisje de ouderlijke woning, waar die angstkreten reeds door hare moeder waren gehoord. Zoo snel mogelijk werd genets- en heelkun dige hnip ingeroepen en het meisje verpleoga. De radelooze aader gat zich, na het volvoe ren van het feit, vrjj willig by de politie aan, bekenue den aansiag te heuben gepleegd met het doel zijn meisje te dooden, van wie hy niet kon zien, dat zij later iemand anders zou toebehOoien. De revolver, nog gedeeltelijk geladen, werd bij den dadir gevonden en in beslag genomen. De toestand van het verwonde meisje is ernstig, doch men hoopt haar in het leven te benouden. De dader is ter beschikking der justitie gesteld en naar de cellulaire gevan genis overgebracht. Op de oostelijke grenzen van Limburg vertoonen zieh weder troepen wilde zwijnen; men heeft besloten op die lastige gasten jacht te maken. De burgemeester van Rolde ontving dezer dagen onderstaanden bnel nit Peize ,Den 16 Febr. 1886. »Ik moet u eenige leteren te schrijven Burgemeester dat H. B. en A. B. zyn volg- steiig over te sturen de Heei burgmeesters Want zyu moeten hier weessen Burgmees ter en n verzoek u er vrindelijk om heer Burgn eester Myn Arders is H. B. wonag- tig gemeente te Peize Verzoek u vriendelijk Burgmeester en anders voors tffen te rugt Berigten de heer Buigmeester niet laten." Hieruit te lezen, dat de schrijver een be- wij-, van veiandenng vau woonplaats veilan^t, kan zeker knap worden genoemd. (Ass. Cl.) DELFTSHAVEN. Heden namiddag had in de Lange Dijkstraat, eene ernstige vecht partij plaats. De polii ie, die daaraan een einde trachtte te maken, werd dee.lijk mishandeld, maar bleef ten slotte meester van het ter rein, en bracht twee dar vechtersbazen in arrest. 's-HAGE. Bij gelegenheid van den V er jaar dag des Konings hud gisteren de stad een bijzonder feestelyk aauzien. In het Voorhout was het kermiB de jeugd genoot daar volop van de lekkernijen, door tal van kramen aan geboden en vau bet vermaak van draaimolen en poppenkast. Ten 2 ure reed daar H. M. de Koningin met Prinses Wubeimina voorbij, de muziek speelde het "Wilhelmus en de vor stelijke personen werden luide toegejuicht. De troepen werden bij de Parade geinspecteerd door den generaal majoor Jbr. Klerck, waarne mend gouverneur der residentie en hunne bonding geroemd. Bij de receptie was de Koniog in admi raalsuniform de Koningin droeg een don kerbruin fluweden kleed met wit veston en geleidde de kleine prinses aan de hand, die allerliefst in het wit gekleed was. Ten 6 ure werd in de groote danszaal van hit paleis een diner gegeven, waartoe 51 personen ge- noodigd waren daarbij liet de muziek dei- koninklijke militaire kapel, achter een bloem- wand verborgen, zich hooi en. Na een beildionk op den Koning en een aan de Koningin, ver scheen Prinses Wilhelmina en nam aan den maaltijd deel. Des avonds waren de regeerings- en enkele andere gebouwen verlicht en werd een vuur werk in de malieb lan afgestoken, dat dooi de volkomen windstilte, waardoor de rook b'eef hangen, niet zeer slaagde het slotnum mer, Hulde aan den Koning", werd luide toe gejuicht. Ten 9 ure werd in een hofiijtaig, begeleid door een hofdame, de Krooaprinses in de wo ning van den Oppereeremoniemeester, Baron dn Tour van Bellinchave, aan de Prinsesse- gracht, gebracht, waar zij voor de ramen gezeten naar het vuurwerk zag. Na afloop werd zij bij het verlaten van het huis dooi de menigte luide toegejuicht. HAARLEM. De heeren Beynes alhier ont vingen dezer dagen een opdracht van de Han- noveraansche spoorweg-maatschappij tot het leveren van 20 wagons. NIEUWER-AMSTEL. In de christelijke school is een bijeenkomst gehouden ter be raadslaging over den bonw eener Hervormde kerk iu het Willemspark, De voorzitter der tijdelijke commissie, ds Baart de la Faille deelde mede dat, ondanks haar ijverig pogen, de commissie tot nog toe s echts f3900 had kunnen bijeenkrijgen, wiar een som van pl. m. i 40,000 vereischt wordt. Het plan is de kerk meer nabij den Amstelveenschen weg tc bouwen dan aanvankelyk de bedoeling was, en haar tevens, raar den wensch van de Bouw Onderneming Willemsparkeen eenigszins sierlijk aanzien te geven. TERSCHELLING. Op last van het Gemeen tebestuur is de O. L. school te Hoor gesloten. De typhus en het roodvonk hebben al vrij wat rampen veroorzaakt, vooral op dat ge deelte van het eiland. Met den inspecteur van het geneeskundig toezicht wordt geraadpleegd over het al oi niet sluiten van de beide andere gemeente scholen, 't Is te wenschen, dat dit niet noodig is. Onze beide geneesheeren zijn dag en nacht in de weer om den loop der ziekte te stuiten zij verdienen den dank der gemeeutenaren voor hun toewijding, die niet gering is. Men bedeuke, dat veel zieken op meer dan 3 uren afstand wonen, en een tocht je in dit barre weder, in den nacht op een open kar, langs alles behalve geplaveide wegen, is volstrekt niet uitlokkend. KINDERDIJK. Van de werf der heeren J. en K. Smit is te water geloopen een stoom - hopperdredger, voor rekening van het Ja pan ache gouvernement. Dit schip is gebouwd onder toezicht van de heereu J. 0. W. L os en Van Oleffen, voor de classificatie A. I. Lloyds, en onder bijzonder toezicht van de heeien M. F. van den Kerkboff en William Walker van de Germaansche Lloyd. Na plaat sing en beproeving van de machine en stoom ketels, vervaardigd door de heeren Diepeveen Leis en Smit te Kinderdijk, worden het schip en de machineiieëu weer geheel nit elkaar genomen om per scheepsgelegenheid te worden vervoerd naar Japan, waar zij weder zullen worden in elkander gezet. BAAKSEM. Bij den landbouwer P. Dek kers brak Donderdag, door eene onbekende ooi zaan, brand uit. Eeu godeelte dor woning en van den Btal werd vernield, waarbij 10 vaikens omkwamen. NietB was verzekerd. WAALWIJK. Eergisteren had alhier de plechtige installatie plaats van dan Dienwen burgemeester, jbr. A. E. M. B. Van Groten huis. Een eerewaout van ruim 40 ruiters, onder commando van den heer O. W. H. van Tussenbroek, reed hem tot bij Drunen tegemoet en geleidde hem tot de grens der gemeente. De feestcommissie, de liefdertafel en de muziek der beide harmonieën ver- we komden den heer Van Grotenhuis. 's-HEERENBERG. Op het bericht, dat de hoeve van J. heijlljes in het naburige Lengel in brand stond, rukte de brandweer van hier nit. Aangewakkerd door den feilen wiud, had den de vlammen zich zóó spoedig naar al'e kanten uitgebreid, dat by aankomst der spui ten de hoeve reeds geheel in asch lag. De bewoners (behalve de eigenaar, die afwezig was) z iten rustig aan bet middagmaal, toen de brand ontdekt werd, en hadoen te aau- wernood den tijd om het vee nit den stal te dry ven. Vijf varkens kwamen echter in de vlammen om. Ook 80 100 vim tarwe, die daags te voren onder dak gebracht was, ging bij deze ramp verloren. De inboebel, waarvan bijna niets gered werd, was bij de T.elscbe, de woning bij de Loenensche brandwaarborgmaatschappij ver zekerd. OVERASSELT. Het ijs heeft ook hier een meuschenleven geëisebt. Terwijl eenige jongens up eeu wiel" zich met scuaatsen vermaakten, vei dween een hunner onopgemerkt. Men mis te hem echier eerst bij het huiswaarts kee- ien. Men zocht en vond een vak; vermoe delijk is het nog jeugdig knaapje daardoor heen gezakt. Het is tot heden nog niet gelukt het lijk te vinden. ANDEL. Door wijlen mevr. A. Naajjen, geb. Tjeonk, onlangs alhier overleden, is ook aan het Ned. gasthuis voor ooglijders te Utrecht gelegateerd de som van f 4'JOO, vrij van successierechten. SOESTDIJK. De heer P., ontving deze week op zijn buitengoed een zonderlinge visite. Drie personen, als heeren gekleed, schelden aan en eischten van genoemden heer de som van f 2000 ter leen. Deze riep koet sier en tniman te hulp, en het gelukte hun een van de drie te arresteeren. Ze haaden voor dien tijd in het »Hotel Ubbink"aldaar eenige verteringen gemaakt en een pakje achtergelaten, dat bij nader inzien slechts eenig hooi bevatte. LIMMEL, Woensdagnacht is hier ingebroken bij den veldwachter. Deze, die den indringer wilde arresteeien, geraakte met hem aan het worstelen, waarbij het den dief gelukte te ontkomen. De veldwachter vervolgde echter zijn spoor, en wist hem iu den namiddag te

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 5