De convorsiewet is, naar het D. v. Z.-H. verneemt, thans bij den Raad van State in onderzoek. De werving van vrijwilligers bij het le reg. hnzaren is tot nader orde gesloten. De gewone contributie nan het Indisch militaire weduwen- en weezenfonds is voor het jaar 18S6 vastgesteld op vijf ten honderd. Jan Heusjes, eigenaar van het zeilvaartuig, genaamd De Vrouw Bijltje, wordt, uitgenoo- digd zijne woonplaats op te geven aan het Departement van waterstaat, handel en nijver heid, ten einde aan hem te kunnen uitreiken eene ordonnantie van betaling, groot f95. Het bestuur van de IJsclub van Kralingen en omstreken, beeft het publiek in het alge meen en hare leden in het bijzonder gewaar schuwd voor het jjs op de banen der IJsclub en de Kralingsche plassen, aingezien de dikte onvoldoende is tot het dragen vim vele personen, en op verschillende plaatsen bepaald gevaarlijk is. Niettegenstaande deze waarsehu wing bewogen zicb Zcndagmiddag duizenden op de Plas. De commissaris van politie te Hellevoetslnis waarschuwt tegen iemand, naar gissing 80 jaar, bleek uiterlijk, dik hoofd, middelbare lengte, op beide wangen een wrat, eenigszins krullend on donker haar, en geen baard. Hij draagt een bruine shawhias met drie vergulde speldjes. Bij een ingezetene dier gemeente vervoegde bij zich voorgevende te zijn reiziger van 0. de Koning te Haarlem, terwijl hij te koop aanbood pakjes, inhoudende flescbjes met Haarlemmer olie. Hij stelde voor een depót te vestigen en verzocht dan eerst 6 pakjes te koopen om daarna meer te ontvangen. Het bleek later dat hij geen reiziger van De K. was en dat men alzoo met een bedrieger bad te doen. Dat ieder op zijne hoede zij 1 Van 7 tot en met 13 Februari zijn langs don Nieuwen Waterweg binnengekomen 57 stoom- en 2 zeilschepen en vertrokken 56 stoom en 6 zeilschepen. De fruithandelaar J. H. Holste te Amster dam, heeft Z. M. den Koning op Hdz. ver jaardag de eerste kasasrdbeziën van dit sei zoen aangeboden. Door den bloemist P. R. Geldmaker te 's Hage word aan H. M. de Koningin een ccrbeille aangeboden, welke praehtig met bloe men gevuld was; hjj mocht daarvoor iorstond een dankbetuiging namens H. M. ontvangen. Den 14n Febr. jl. is bij het verlaten van een kerkgebouw te '"s-Grevenhage van haar mo der weggeloopen Maria Jacobi Klees, 17 jaren. De commissaris van politie te 's-Gra- venhnge verzoekt opsporing en overbrenging van de minderjarige naar zijn bareel. Den 7n Febr. jl. heeft de ouderlijke woning te Doesburg verlateB Jan Antonie Wolberg, 22 jaren. De burgemeester aldaar verzoekt opsporing rn bericht. Naar aan do Amst. Ct. stellig werd ver zekerd, wordt de gouverneur der Militaire Academie, kolonel L. G. Berends, belast met het commando over het 4e regiment vesting artillerie, en zou de generaal J. C. C. Den Beer Portugael in zijn plaats als gouverneur optreden. Het adres aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarin wegens verschil inde kleur dor nommerbriefjes, vernietiging der laatste loting voor de nationale militie te Amsterdam wordt gevraagd, is heden verzon den, voorzien van 184 haudteekeningeu. Onder de jongens uit bet Diaconie-Weeshuis te Amsterdam moet het bekend geweest zijn, dat er bij de jongst gehouden loting voor de nationale militie, naar vejkiezing, hooge en lage nnw mors te trekken waren. Een van hen, dia gaarne het vadorla id als militair wilde dienen, zeide »Ik neem een geel papLrtje, dan ben ik bak ker an", en hij trok een nummer tusschen de 1200 en 1300. Eorige van zijn eollegaas, minder vaderlandlievend, pakten witte brief jes en... lootten vrij. De stoomboot de Ijssel, Vrijdagavond te 9 uur van Zwolle naar Kampen vertrokken, heeft Zaterdag morgen te 8 nur de reis naar Amsterdim voortgezet en is te 12 uur aldaar aangekomen. De Stad Deventer, die Zaterdag morgen te 6 ure de reis van Amsterdam naar Zwolle ondernam, is te 10 me aldaar teruggekeerd, wijl het haar onmogelijk was door het ijs te komen Met voel voorzorgsmaatregelen hebben de poFtsohippers den overtocht van Marken naar Monnikendam ever het ijs gewaagd. Hoe sterk het ook moge gevroren hebben, toch is het ijs zwak en gevaarlijk op de zee. De Sn eekenaar, die verdacht wordt, zijn schoonvader uit het raam te hebben gewor- peD, beweert., dat de oude man dronken was en dat hij hem juist tegen het gevaar had willen beschermen. De onverbiddelijke chemie beeft echter in de maag van het slachtoffer geen spoor van alcohol gevonden. In een te Groningen gehouden verg idering van voorstanders van beschermende rechten is een voorloopig adres aangenomen, waarin aangedrongen wordt op de noodzakelijkheid van bescherming: a. om den treurig ra toe stand van den landbouw, b. om het sociale vraagstuk, c. om do log ca der feiten en d. om de historie. Dit adres zal verzonden worden aan den minister van Financiën, de Tweede Kamer, Gedep. Staten van Groningen en het Genoot schap van Nijverheid. L'eu 2n Maart zal een meeting belegd worden. Het hoofdbestuur van de Scbippers-Ver- eeniging Schuttevair, te Zwolle, zond eergiste ren een zeer gemotiveerd adres aan heereu Gedep. Staten van Friesland, met verzoek om afschaf fing van diepgeld ten behoeve der gemeente Smallingerland. Deze gemeente heefi m eigen dom het vaarwater de Genl van de Hooiuam- men af tot het buitenste Vallaat. Dit vaar water vereischt weinig onderhoud, maar ce gemeente vordert overdreven tolgeld, dit hoofdzakelijk da eigenaars van stoom- en zeilschepen van Drachten betalen moeten. Het hoofdbestuur wijst Ged. Staten van Fries land op het feit, 't welk door hen op de ge- meentubegrootiug kan worden gevonden, dat Smallingerland elk jaar ruim f 1200 voordeel trekt van deze onrechtmatige tolheffing. met zoogenaamde aandeelen in de loteubauk JPortuna, gevestigd te Amsterdam, welke men in handen krijgt tegen betaling aanvankelijk van slechis f 6 (soms ook f 10 of f15). Zij zijn fraai met kleuren gedrukt en hebben het uiterlijk van een effect met coupons, waarop met groote letters verschillende papiereu van waaide (meest loten) vermeld worden, wrike men ten deele na 3 jaren maandelijks betaald te hebben, zal verkrijgen tegen teruggif te van het aandeel, terwijl men ten deele slechts medege echtigd zal worden tot. de prijzen, welke eventueel in die driejaren op de loten mochten vallen. Vele oaingewijdeu óegrijpon de verplich tingen, welke zij bij dien aankoop op zich nemen, hoewel zij in het stuk zelf te lezen staan, niet, ook doordien de roudventers de zaak veelal mondeling geheel anders nitleg- gen. Derhalve wordt er de aandacht op geves tigd lo. dat men alleen door gedurende drie jarea in de tien eerste dagen van iedere maand telkens prompt zes gulden te betalen, welke men zelf, steeds f-ano, naar het kan toor te Amsterdam moet overmaken, gerech tigd wornt tot de effecten en mogelijke win3teu in het aandeel nitgediukt, terwij! elk recht daarop, alsmede 'op de vroeger ge torte be- drageu verloren gaat, ingeval van wanbe taling gedurende ook slechts óéae maand in die drie jaren 2o. dat men na prompt 36 X 6 f 216 betaald te hebben (gesteld altijd het kantoor bestaat nog, en voldoet aan zijne verplich tingen) eeu totaal vau waarden erlangt, waar van de koopwaarde op dit oogenblik bij ln nga na niet het bedrag van f 216 vertegenwoor» digt. Boeoooeeem. ROTTERDAM. Verleden week is weder door 480 kinderen gebruik gemaakt van de warme spijs door den hi er A. Koene verstrekt. Voor de tombola werden ontvangen eerige ge schenken en aan geld f 6. De menu voor deze week is hutspot mat klapstuk en Vrijdag aard appelen, rijst en zoutevisch. 's-HAGE. Het gala-dicer ter gelegenheid vau Zr. Ms. vei jaardag teu Hove gegeven, aanvankelijk op 51 personen berekend, bestond uit, 47 couverts. H. M. de Koningin droeg een licht oranj6" zijden kleed. H. K. H. Prinses Wilhelmina kwam, na afzonderlijk te hebben gedineerd, bij het des sert aan tafel en werd toen door Z, M., dia de kleiue eenige oogenblikken cp de knieSa nam, aan de gasten voorgesteld. De vertegenwoordiger der Frausche Repn" bliek bij ens Hof, de heer Legrand, moe3' gister-ochtend, wegens treurige familie-om' stanuigiieden, naar het buitenland vertrekken terwijl do Chiueesche gezant, die te Brussel vertoeft, mede voor de vereerende uitnood1' ging moest bedanken. Ge Fransche Republiek werd aan 'a Koning9 disch vertegenwoordigd door den ln legaHe' secretaris baron d'Estouinelles. M. onderhield zich gedn rende d.n m-1^' et De Asser Ct meldt dat de heer mr. L. Oldenhois Gratama, wegens redenen van ge zondheid, zijn ontslag genomen heeft als lid van de Tweede Kamer der Skaten-Generaal. Hij had sedert 19 jaren zitting. De officier van justitie te Arnhem bericht, dat ten platten lande veel rondgevent wordt Z. tijd met verscheiden zijner gasten, o. a. m de Russische, Belgische en Spaanscbe geZaü ten en den Apostolischen Internuntius. De armen en weezeu der residentie e£i de kinderen van de armenscholen der vel - schillende gezindten verheugden zich m feestmaal, hun door 's Koniugs goedhal^1# heid verstrekt. SLIKKERVEER. Het ijsvermaak, datb!'0^ 14 dagen lang honderden schaatsenrijder0 v elders hierheen l;kte, nadert zijn einde- Op last van de eigenaars van den 1° Ida1-'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2