Zondag zijn er op den Kralingsohen Pias 8 personen door het ijs gezakt, die, meeren- deels met levensgevaar, zijn gered. Een 21 jarige weesjongen echter, nit het Ned. Herv. weeshuis te Rotterdamis verdronken. Hij zakte Zondag avond ongeveer te half zes uren met een anderen weesjongen door het ijs. Laatst genoemde werd gertd, maar ligt thans be- denkeljjk ziek. Het lijk van den ander werd Maandag ochtend opgevischt. Aan de Kralingsche politie, die zich bijna den geheelen dag op het ijs bevond, is het te danken dat er niet nog meer ongelukken zijn gebenrd, daar zij zooveel mogelijk alle planken en stoelen van het ijs verwijderde, en de op- eeuhoopingen van schaatsenrijders op de kwaad ste gedeelten van het ijs tegenging. Inzonderheid komt een woord van lof tce, wegens het met levensgevaar redden van drenkelingen, aan Kees den Outer en Arie van Kleef, te Kralingen, die beiden haast het slachtoffer waren geworden van hnnne mersch- lievendheid. De genoemde personen waren met verschillende reddingsmiddelen op het ijs aanwezig, om dadelijk hnlp te kannen bie den. Een der drenkelingen, een korporaal der infanterie, werd op eene zonderlinge wijze gered. Machteloos om datgene wat hem toe geworpen werd te grijpen, had hij nog jnist bewustzijn genoeg om in een touw te bijten, en zoodoende werd hij nog gered. De plas ligt thans in het midden geheel open, er zijn uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomeD. Het nauwkeurigste onderzoek, op de perso nen en de begage van joffronw v. d. H. en haar kinderen bij hun aankomst in de resi dentie ingesteld, heeft geen spoor doen vinden van de vermiste effecten, waarmede zij verdacht werd het land te hebben verlaten. Men vond ook geen andere waarden of gelden meer bij hen. Zaterdag avond is de heer J. Barnasconi, lid der firma B. Paleologo &Co., commissionairs in effecten te Amsterdam, op last van den officier van justitie, in hechtenis genomen. Reeds vroeger verkeerde hij in staat van faillissement, destijds op eigen naam hande lende. Daarna heeft hij zich geassccieöerd met zijn vroegeren bediend?, een jrngmenseh, van wien hij diens erfdeel, ongeveer twee ton gonds, behalve aanmerkelijke bedragen van patroons, zon hebben verspild. Na zich eenigen tijd te Parijs te hebben rcbuil gehouden is hij, vermeauende dat alles in het reine zon zijn gebracht door familieleden van zijn compagnon, nit Parijs tetngcekeerd en liep hij in de val. De arrestatie had plaats ten hnize van den curator in het faillissement. AnistCt.) Dat brieven, welke per post verzonden worden, verloren gaan, wordt tegenwoordig slechts zelden vernomen. In vroeger tijd ging men er te Amsferdam al zeer slordig mede om. Een nummer van het handelsblad, van Maart 1846, dat ons toevallig onder de oogen kwam, bevat althans het onderstaande bericht» avaarnit blijkt dat blieven, io een tijdsverloop ■van niet minder dan twintig jaar »of danr- omstreeks" verzonden, niet aan het adres gekomen waren. Het luidt, als volgt »Sedert kort heoft een veitimmering aan het postkantoor te dezer stede toevallig tot <le ontdekking geleid eener te voren bij geen der postbeambten bekende kast, opgevuld met een groote hoeveelheid onbezorgde blieven, dagteekeoende van de jaren 1785 1755 ol daaromstreeks. Die brieven zijn meerendeels afkomstig nit het noordelijke gedeelte van Dnitschland, Hannover en Hamburg. Het is opmerkelijk, dat niemand weet op te lissen hoe die brievin daar allen opgezameld gewor den en gebleven zijn. Vermoedelijk zullen de zelve naar het rebunt-kantoor, hetwelk te 's-Gravenhage aan het ministerie van Finan ciën gehouden wordt, opgezonden en aldaar, evenals met andere onafgehaalde brieven ge schiedt, onderzocht worden." (A. v. d. D.) Het TJtrechtsch Dagblad behelst heden een nadere uiteenzetting van het reeds vioeger aangegeven denkbeeld om Von den verjaardag van H. K. H. prinses Wilhelmina een ra- tionalen feestdag te maken. Voor de stad Utrecht wordt door het blad een geheel uit gewerkt programma a»n de hand gedaan. Er is veel over den wedstrijd op schaatsen te Hamburg geschreven. Verschillende mee ningen over de wijze van rijden zijn reeds medegedeeld, en tot dusver werd de houding onzer friesche rijders in alle opzichten zeer geprezen. Ter wille van de volledigheid doe len wij nu ook eenige aanmerkingen mede, welke in een deensch blad op onze rijders worden gemaakt. Een Deen, die den wedstrijd bijwoonde, geeft daarvan in JSaiionaliidende van den 15deu dezer een verslag, waaraan v ij het volgende ontleenen De Hollanders, die nif sluitend boeren en visscbera waren, bedienden zich, op uitdruk kelijk bevel van den Hollandschen Schaat senrijder sbond, van een goed bedachte list. Zij laten camenlijk huntegenstandersvoorr.it rijden, maar blijven ben dicht op de hielen, zoodat de voorrijder voor hen den wind moet breken en zij door de zniging der lucht te gelijk vooruitgeholpen worden; zij kunnen zoo met veel minder inspanning den voorrij der vooruitkomen. Eindelijk op korten afstand het doel genaderd zijnde, springen zij plotse ling vooruit en schieten zoo hnn tegenstan der voorbij. Deze list k:;n bezwaarlijk fair genoemd worden, want er wordt geloot om de plaats, die men op de baan moet rijden, en een gentleman zou or zich niet van willeu be dienen. Dezen en genen, die aan den rit deelna men beproefden op verschillende wijzen zioh van dezen aanhang te bevrijden, door van den eenen kant der baan naar den andere te rij den, door eensklaps in volk vaart te rijnen, door langzaam te rijden, door stil te staan, alles tevergeefs. De Hollander volgde als een schaduw en wilde n et vooruit, maar belem merde daardoor den voorlooper niet. weinig. Men houdt het er voor, dat wanneer er wéér met Hollanders gereden wordt, deze list zal verboden worden. (Band.) Gedeputeerde Statim van Noord-Brabant blijven bij hun gevoelen, dat er te Reusel één openbare school moet ziju, ook al zijn et- geen leerlingen voor die school en dat op dien grond de overeenkomst, met de gemeento Hooge Mierde gesloten, vernietigd behoort te worden. Het muziekfeest van de Nederlauiiscbe Toonkunstenaarsvereeniging zal dit jaar le 's-Hertogenbosch worden gevierd op 5 an 6 Juni. In den avond van den eersten dag, zal ten gehoore worden gebracht »Bonifacius" van Nieolai, onder leiding van den componist. De vergadering zal plaats hebben op6Jnni; «karna wordt een matinée gegeven en de dag zal besloten worden, met een groot avond concert. Onder de jongelieden, die verleden week in het le district van Noord-Brabant aan de loting voor de nat. militie deeluamen, was er één, die door den veldwachter van Oosterwijk aan de band werd binnengeleid. Deze loteling was laug één meter en twee centimeter. Naar wij tot ons genoegen vernemen is da concessie voor het gedeelte van den tramweg BreekensMaldeghem, dat op Belgisch grond gebied ligt, door den Koning der Belgen, bij besluit van gisteren, aan de houderB derNe- derlandsche concessie verleend. Hiermede is dos een der laatste hinderpalen nit den weg geruimd, welke aan de uitvoering van dit met buitengewone volharding vastgehouden plan in den weg stonden. VLAARDINGEN. Bij gelegenheid van de herdenking zijner 25 j uige loopbaan, als hoofd onderwijzer ondervond de heer A. F. Stolk zeer groote belangstelling. HELLEVOETSLUIS. De heer L. Smit, lid der firma Smit Co. herdacht Zaterdag zijn 50-jarig jubiló als zoodanig. Het personeel van den sleepdienst vierde feest en a'!e stoom- booteu waren in feestelijken vlaggendos. SCHIPLUIDEN. Er gaat hier een adres ter teekenirg om den gemeenteraad te verzoeken op zijn besluit betreffende den aanleg van eene telephonische verbinding met het R jks- tekgraafkantoor te Delft terug te komen. Zoo- als men zich herinnert werd destijds door den Raad met vijf tegen twee stemmen uit gemaakt, dat eene dergelijke verbinding voor Schipluiden ornoodig was. DC.) HAARLEM. Een wachtmeester der huza ren, alhier in garnizoen, is op 's Kooings ver jaardag, vader geworden van een tweeling. De kinderen hebben de namen van Willem en Emma outvangeQ. De vorige week is alhier eene brutale oplichterij gepleegd. LI. Vrijdag is door den collecteur der Sti^at-loterij Frank, in de Smedestoaat alhier, 1 4250 uitbetaald op Vso kooplot der 320ste Staatsloterij No. 19944, waarop de prijs van f 100.000 was gevallen; den volgenden dag is echter op het kantoor van den beer Znbli te Amsterdam, waar dat lot was uitgegeven, gebleken, dat dit loterij briefje vervalscht was, dat bet primitieve nummer was geweest 10941 en dat van ba nul een 9 en van de laatste 1 een 4 was gemaakt. De oplichter heelt opoegeveu genaamd te zijn J. Steenmau, schipper, in dienst bij den heer Goedkoop, liggende met een bootje t0 Spaarndam, alwaar hij echter te vergeefs is gezocht. Ziju signalement is: omstreeks 30 jaar oud, middelmatig lang, bleek, blond haar ea dito bakkebaarden, gekleed met dnffelfche ja8 en phantasiehoed. BEEMSTER. Zondag is een jeugdige dienst bode, die zich te voet naar har« onders ,0 Ursem ztu begeven, in het ijs verdronken gevonden. AMSTERDAM. Aangezien do heeren P0 Biuiju en Zn., niet hebben voldaan aan de lastgeving van het Gemeentebestuur albi0r tot opruiming der buizen in de stad, is b0' Gemeentebestuur zelf met dit werk begonnen- De buizen zullen op bet terrein der Stads- timmertninen woiden gedeponeerd, tot gemaakte kosten door de hee-.eu De B. zij11 voldaan. DliN HELDER. Een gehuwde vrouw, d'0 te vergeefs haar man verwachtte, gaf das'" van, vol angstige vrees kenüis aan de poliH0' welke terstond pogingen aanwendde om d0tt Vermiste op te sporen. Het vermoeden sen00® te ontstaan, dat e vermiste in de haven t0 water was geraakt en er noodlottig verdron ken zon zijn. Men tiachtte deu drenkeling te visschan, doch hoeveel moeite meo 00 aanwendde, 't mocht niet baten. Er gin -' "1"t dat werk heel wat tjjd heen, en toen meU»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2