9e Jaarg, Dinsdag 2 Maart 1886. No. 2416. VERSCHIJNT DAGELIJKS. gljBPwn (Swpchi ïimtalmtdschq iqicto. Bureau: Markt, E, 3 57. NIEUWE Prijs vanjdit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden Franco p. post door geheel Nederland Afzonderlijke Nommers Prijs der Advertentien Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer„0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan AMERIKA. Bij den Senaat der Vereenlgde Staten is een wetsontwerp ingekomen, strekkende om het voor den uitvoer bestemde vleescb aan een onderzoek te onderwerpen, den invoer van vervalschte spijzen en dranken te ver bieden en den President te machtigen om, voor zoover hij overtuigd is dat an ere Sta ten op de Amerikaansche producten uitzon deringen of onbillijke maatregelen toepassen, den inv oer uit die landen tijdelijk te verbieden. DUITSCHLAND. De commissie uit het Pruisische Heeren huis, die belast zal zijn het nieuwe kerkelijk- politieke ontwerp te onderzoeken, is thans samengesteld. De Graaf zur Lippe is tot hare voorzitter en de beer Adams tot rapporteur benoemd, ook mgr Kopp bisschop van Fulda maakt deel uit van deze commissie, waarin hij zoo geheel op zijne plaats is. De verschij ning van dezen Prelaat in het Heerenhuis in zijn gewoon bisschoppelijk gewaad ver wekte eene zekere beweging. Al ras had hij gelegenheid zijn maiden speech te houden naar aanleiding van oen motie van den hier Dernburg, die met 108 tegen 13 stemmen werd aangenomen en waarbij de regeering uit zicht op een duurzame ondersteuning, bij het vestigen van het bestaan en de ontwikke ling der Duitsche bevolking in Polen, gege ven wordt. Naar hetgeen van liberale zijde kericht wordt, verklaarde hij niet aan de stemming te zullen deelnemen, omdat hij nog te kort lid van liet huis wa=, maar zeide, dat de beveiliging van het vaderland de plicht van iederen onderdaan in bet bijzonder van den geestelijke is hij koesterde geen vrees voor de terugkeer van den Kulturkampfmaar ver wachtte integendeel, dat de regeering de be veiliging van het vaderland zou weten te vereenigen met de bescherming van den Godsdienst, en dat het samenwerken van regee ring en landdag, niet tot een resultaat leiden zou, dat hij niet zou kunnen goedkeuren. Naar hetgeen uit dezelfde bron gemeld wordt zou de bisschop verklaard hebben in te stem men met het. einddoel der Poolsche wetten, bescherming van htt Duitsche vaderland. De liberale telegraaf meldt uit Berlijn, dat de rede des prelaats daar grooten indruk gemaakt heeft, wijl hij geacht, wordt bet volste ver trouwen van den Paus te genieten. FRANKRIJK. De Fran-che Kamer hre't het tractaat, rmt Madagascar ges'oten, goedgekeurd met 459 tegen 29 stemmen daarmede is het gevaar voor eene ministeriëele crisis althans voor het oogenblik weder geweken. De veiligheidspolitie te Parijs heeft zekeren AdrienDayen, bijgenaamd, l'Eclaireur, in hech tenis genomen, die als hoofd der zwarte bende sedert twee jaren den Parijschen handelstand geëxploiteerd heeft. Meer dan honderd personen, die van deze bende deel uitgemaakt hebben, zjjn in hech tenis genomen. HET OOSTEN. Het blijkt, dat niet alleen Servië maar ook Bulgarije genoegzaam rede heeft het sluiten van den vrede te verhaasten. Niettegenstaande alle berichten omtrent den zegentocht van Prins Alexander in Rumelië, wordt het meer en meer duidelijk dat de bevolking van dit gew; st met de Turksch Bulgaarsche conventie niet tevreden is. De Russische agenten hebben niet zonder succes gewerkt. De Rumeliërs zeg gen, dat de gedane consessiën weinig beteekenen in vergelijking met de gebrachte offers en dat het niet de moeite waard geweest is, daarvoor in opstand te komen, daar Turkije thans feitetijk meer invloed op Rumelië ge kregen heeft, dan het sedert 1877 had. De uitersten der oppositie, willen zelfs een ver zoekschrift aan den Keizer van Rusland rich ten om hem te verzoeken een einde aan den onhoudbaren toestand te maken en Prins Alexander af te zetten, in dat geval zou zijn opvolger reeds aangewezen zijn in den per soon van prins Aleko Vogoridès eerste gou verneur van Oost-Rumelië en Bulgaar van geboorte, die thans in Rumenië verblijft. De russische pers beweert, dat Rusland de over eenkomst niet zal goedkeuren, zonder zijn invloed op Bulgarije hersteld te zien, hetgeen in duidelijke termen beteekent, dat de minis ter van Oorlog een rus moet zijn en de com mando's van het leger aan russische officie ren toevertrouwd moeten worden. Daar de Bu'gaarsche regeering stellig verwacht, dat de vrede tot stand komen zal, heeft zij besloten den uitvoer van granen niet verder te verbieden. SPANJE. In een onderhoud, dat de Madridsche cor respondent van het Journal dts débats de zer dagen had met den gewezen minister van justitie don Francisco Silvela liet de oud mi nister zich zeer gunstig uit over de Koningin regentes. Hij prees baar wegens haar helder inzictP, hasr strikt constitutioneele houding en de gemakkelijkheid waar mede zij die ge durende het leven des Konings zich steeds van alle zaken verwijderd had gehouden, zich I thans van alles op de hoogte gesteld had. 1 De heer Silvela had veel vertrouwen op de duurzaamheid dezer regeering. De Spaanschebladen melden, dat het bericht omtrent het oproepen onder de wapens van 50.000 man, in het buitenland verkeard op gevat is. Dit besluit der Regentes, is niet afgekondigd naar aanleiding van verontrus tende omstandigheden, maar is iets dat ieder jaar wederkeert, daar volgens de bepalingen der Spaansche Grondwet jaarlijks bij konink lijk decreet het aantal mansc appen voor de militie en de datum van opkomst vastge steld moet worden De blalen verzekeren, dat verleden jaar 75,000 man werden opge roepen, doch dat het contigent nu minder is, daar er allerwege in Spanje rust heerscht. Schiedam, 1 Maart 1886. HH. MM. de Koning en de Koningin heb ben, volgens de 1 agl. Rundschaueen be zoek aan de vorstelijke familie te Arolsen aangekondigd. Ook de koningin van Zweden zuster van de vorstin van Waldeck-Pyrmont, prins Wilhelm van Wurt-mbarg eu zijn braid, prinses Charlotte van Sobaatnburg- Lippe, worden aan 't Hof van Waldeek-Pyr- mont verwacht. Door de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen is aan H. D. H. de her- togiu van Albany en gevolg, op de reis vau Vlissingen naar Den Haag, in den restaura tie-wagon een dejeuaer aangeboden. Naar wij thans tnot zekeiheid kunnen mededeelen is oen voorstel tot conversie der 4 pCt. schuld in een 3!/^ pCt. fouds sedert eenige dagen bij den Raad van State aan hangig, en mag men zelts met esnigen grond verwachten dat het in de eerste dagen der ophanden zijnde Kamerzitting zal ingediend worden. {VadJ De Staatscourant van Zaterdag bevat eene opgave van onbestelde of geweigerd» voorwerpen der pakketpost, die nog een maand na deze aankondiging bij het hoofdbestuur der posterijen ter beschilrking blijven van de rechthebbenden, om na verloop van dion termi.n, voer zooveel zij niet zijn opgevraagd, te worden verkocht. Naar de „Merwebode" verneemt bestaat bij de regeeiing het voornomen wijziging ta brengen in de tarieven tot heffing van rech ten op e nige der voornaamste kanalen, o. a.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1