BIJVOEGSEL Binnenlandsche Berichten. êemengde behoorende bij de IU van 7 en 8 MAART 1886. Kerknieuws. V13 sc tier ij -bariciite a. SOHEVENINGEN. 5 Maart. Geen enk. Ie schuit is aangekomen de schelvisohbooten staan werkeloos r-an den wal. Alleen is de visch aangevoerd van een logger van den reeder W. Verhey, die vo r f150 alhier pnbliekwerd verko cht. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Financieele Mededeelingen. Vervolg.) NEEDE. Heerschen er in menige stad en dorp ten gevolge van den aanhoudenden wm ter en de drukkende tijdsomstandigheden bit tere armoede en werkeloosheid, bier behoeven wij daarover niet te klagen, daük zij d n goe den gang van zaken en den bloei onver in dustrie. Eat hier welvaart heersebt getuigen de groote en kleine indnstrieeleinlichtingen, die zich steeds uitbreiden of geheel nieuw verrijzen, en aan vele handen werk verschaf fen. Armoede wordt hier niet geleden, daar de weinige ouden van dagen en kinderen, die niet zelf in hun onderhond kunnen voorzier, voldoende door onze armbesturen worden Verzorgd. Treurig is het echter, te zien, hoe uit om liggende plaatsen flinke jonge maDnen, pol derwerkers, onze straten afloopeD, huis aan huis om werk ot wat eten bedelende. GKOESBEEK. Terwijl hedenmorgen 2 amb tenaren bij 's Rjjks belastingen bezig wa< en den handïoffei van een over 's Rijks grenzen komenden vreemdeling te vis>teeren, kwam een anoer vreemdeling 1 uilen ar «m aanloopen, roepende: »h.udt den spiti-b Het oleek toen dat beiden den nacht te Kleef hadden doorgebracht en dat de drager van het kofDrtj bet van zjjn reisgezel, benevens zjjne porte monnaie, gestolen en er zich mee nit de voeten gemaakt had, terwijl de eigenaar, toen bij de ontvreemding bemerkte, hem nazette, en na 3 unr loopens achter haalde. Voor den burgemeester gebracht zijnde, zijn beide over 's Rijks grens gebracht, ter ver volging voor den Pruisischen rechter. De vrouw van een b'erh is' ouder te Groes beek, die bekeurd werd wegens het vei koopen van sterken drank zomer vergunning, ver antwoordde zieb, dat zij de borrels had toe gediend als medicament en niet als drank, daar de gebruiker van di jenever buikpijn had. ANDEL Het geldelijk bedrag, bij den diefstal alhier ontvreemd, is lang zoo groot niet als men aanvankelijk vermoedde. Eene som van ruim f 3000, geborgen in een por tefeuille, die verder rekeningen bevatte, is aan het oog der dieven ontsnapt. Het geheele bedrag dat gestolen is, bedraagt omtrent f 3800. De toestand van den beer Noordeloos is gelukkig veel beter; zijn herinnerings vermogen is grheel teruggekeerddoch bij is niet in stait eenige aanwijzing te doen, daar bij onmiddellijk bij het openen derdenr bewusteloos was door de ontvangen slageu. Tot beden verkeert dus de geheele zaak nog in duister. VUCHT. De nieuwbenoemde burgemeester de heer A. M. J. T. Van Rijckevorsel, is eer gisteren feestelijk ingehaald. Een eerewacht, optochten, eerepoorten, vlaggen, groen, illumi natie en muziek, dat waren de onweerspreke lijke bewijzen van hartelijke ingenomenheid, waarmede de ingezetenen de benoeming van den heer Van R ickezotsel hebben verno ren. De nieuwe burgemeester heeft zijn intrek genomen in het fraai gelegen kasteel »Roucon- lère." OOESBEEK (Limburg.) De installatie van onzen nieuw benoemden burgemeester, den beer J, Nuchelmans, had heden met veel plech tigheid plaats. In een rijtuig gezeten, en omgeven door een grooten ruiterstoet, werd hij uit de gemeente Doenrade afgehaald en ons kenrig met groen en vlaggen versierd dorp binnengeleid. De notabelen der gemeente, met ouderwijzer en schooljeugd aan het hoofd, wachtten hem op. De feestvreugde, die alge meen was, duurde tot laat ia den nacht. Te Beek, bij Prinsenhage, overleed gisteren, na een kortstondige ziekte, in den ouderdom van ruim 70 jaren, de hoog-eerw. heer Mrr Eranciscus Lanrentius Maes, pastoor aldaar, dtken van Breda, kamerheer van Z. H. den Pans en kanunnik van het kathedraal ka- pitte). Hij werd priester gewijd 24 Apiil 1840, na vijf jaren op het Klein en twaalf jaren op, bet Groot Semiuarie te zijn werkzaam geweest en benoemd tot pastoor te Beek den 7n Mei 1858. KRALINGSCHE VE R. 5 Maart. Heden ochtend werden aan de markt alhier aange voerd 88 zalmen, die voor f 1.55 per l/s kilo werden verkocht. PERMS, 5 Maart. Binnen de stoomlogger Satoe, stuurman M. Noordzij, met 60 kabel jauwen, 300 schelviscben en 15 mandjes schol, waarvoor f200 isbesomd. De logger heefteen gescheurde koi de en gebroken korderbalk in plaats van beter woidt de visscherij met dat Vaartuig slechter deze reis werd er op Dog- gersbank gevischt, maar weder met ongnn- Btig gevolg. eiscber bad geteekend, ten wiens kantor bovendien domicilie was gekozen, als lastheb ber moest beschouwd worden en, bekend zijnd" 1 met de formaliteiten, die de wet in geval vai rangregeling voorschrijft, dus ook zorg ti dragen heeft dat namens den schuldeischer i lastgever de formaliteiten worden vervuld. De notaris werd dus veroordeeld tot ver- - goeding van kosten, schade en interessen, ei tevens in de kosten van het proces. Voor den sohuldeischer werd gepleit dooi mr. J. J. De Wit, advokaat te 's Hertogen- bosch, en voor den notaris door m. Haex advokaat te Maastricht. Dinsdag stond voor de arrondissements- rechtbank ie Rotterdam terecht A, v. T., hn's- vrouw J. S., tapster, wonende te Haastrecht. 1 Zij had nl. op den 29sten December jl. in hare wening aan den onbezoldigden rijks- 1 Veldwachter L. Rietveld, op diens verzoek 1 een glaasje jenever voor 5 cent veikoeht, zonder de vereiechte vergnnuing te bezitten. Togen beklaagde, die ter terechtzitting niet w is verschenen, eiechte het O. M. eene boite van f 25 of 5 dagen gevangenisstraf. j Voor de landbon vtentoonstelling die van wege de Geldersch Overijselscho Maatschappij van Landbouw in Juli a. s. te Zwolle zal Worden gehouden, is door mr. Bickesz eene gouden en door mr. Van Marls te Deventer eene zilveren medaille toegezegd. In Randwijk en omstrekeu haddon de veld- go assen niet geladen, omd it de grond meestal met sueenw bedekt was. Men vreest, dat door de strenge vorst der laatste dagen de veldvruch ten veel geleden zullen hebben. Algemeen wordt verlangd naar dooiweder om met veldarbeid te kunnen aanvangtn. Het bemesten en ge reedmakeo van den grond, bet pooteu der aardappelen, het omspitten van den tabaks- grond geeft aan velen werk waarna reikhalzend wordt uitgezien. De rechtbank te Maastricht heeft in de zit ting van heden een voor het notariaat alles zins gewichtig vonnis gewezen. Door een hy potheekhouder was een notaris aangesproken tot vergoeding van kosten, schade en inter- ressen, en zulks op grond dat die notaris verzuimd had het noodige te doen bij eene rangregeling der hypothecaire vorderingen, en de schuldeischer uit de opbrengst van bet verkochte dus niets had bekomen. De notaris beweerde de oproeping tot het doen van de vordering om in de rangregeling te worden begrepen, aan den eiscier, die te Brussel woonachtig is, te hebben opgezonden per post, doch daarvan was niets bewezen. De recht bank nam aaD, dat de notaris,+en wiens over staan de akte van bypotheekstelling was ver leden en die het borderel namens den schnld- Het door ee liegeering ingediend voorstel tot conversie van de 4 0 in Sy3 N. W. 8. bernst op dezelfde beginselen als de wet van Loc. 1852, die desrjjds echter onnitievoerd bleef. Door een 3V3 fonds te kiezen behoudt de Staat zich voor, later mits niet binnen 10 jaren door een nieuwe conversie in een 3 nogmaals een gelijke rentr besparing te veikiijgen. Deze wordt nu berekend op f 1,303,400 'sjaars. De kceis van uitgifte van het nieuwe fonds zal minstens 97 met 4 °/q courtage zijn. Houders van 4 N. W. 8. zullen binnen een bepaalden termijn hebben te verklaren, of zij verwisseling verlangen dan wel aflos sing pari. De nieuwe leening zal, door een annniteit van 3% in 70 jaren zijn afgelost. De uitgifte zal worden opgedragen aan een consortium van bankiers. De kosten der conversie zijn berekend op f 1,600,(100. Zooals wij reeds melden, blijft de gelegenheid tot conversie open tot ultimo December 1887 zij zal in eens geschieden. Na genoemden termijn is de regeering bevoegd tot aflossing der 4 pCt. en uitgifte der 3y3 pCt. De nieuwe schuld wordt uitgegeven overeenkomstig de bepalingen der geldleeuingen 1878, 1883 en 18S4. In het Maandblad tegen de vervalsching van levensmiddelen komt een adv'es voör van mr. J. P. A. W. Caroli, ter beantwoording van de vraag, of de namen van vervalsehers mogen publiek: gemaakt worden. De slotsom, waartoe hij komt, is, dat het beken-imaken van den naam van den fabrikant van var- valsccte waren en de analyse dier waren niet strafbaar kan zijo, daar de hierdoor ontmas kerde bedrieger bij een door hem in te stel len vervolging zich niet op de artt. 1401 en 1408 van het Burgerlijk Wetboek kan be roepen, daar er noch een onrechtmatige daad is geschied, noch bij da openbaarmaking fle bedoeling geweest is dan fabrikant in eer of goeden naam te krenken, zoodat dus de scheikundige, die zich eenvoudig bepaalt tot het vermelden van zijn bevindingen en van oen naam van den fabrikant, die het onder zochte artikel aflevert, gerust de gerechtelijke stappan van den ontmaskerden vervalscber

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 5