BIJVOEGSEL Binnenlandsche Berichten. êemeitgde jterfyftfcn. behoorende bij de lUCUI! van 14 en 15 MAART 1886. Vervolg.) KA.PELLE. (Langstraat.) Heden nacht om streeks 3 uren is de steenen graan-en schors molen in de Heistraat onder deze gemeente toebehoorende aan den heer W. Dekkers, ge heel en al uitgebrand. Van de aanwezige granen of schors is weinig kunnen worden gered. Mm weet niet waardoor de brand is ontstaan, om dat in geen dagen vuur of licht op den molen is geweest. Van den molen was niets verze kerd. ROZENDAAL. Gisteren ochtend werd door de rijkepoli'ie iangs deze gemeente een vreetn- deling over de grenzen getransporteerd, aio te Ti borg zonder middelen van bestaan rond zwierf. H;j noemde zich graaf de Bmdoros, zeide in Rusland geboren te zijn, student te Parijs te wezen ea aldaar te wonen in de Rile St. Honori. Dat hij geen gewoon land- looper was, bewees hjj hierdoor, dat hij zich gemakkelijk in verschillende talen uitdrukte en ook overigens blijk gaf, in beschaafde kringen thuis te behooren. 08S. Tegenover het vele kwaads, dat van de kunstboter wordt gezegd, mag wel eens geconstateerd worden, dat deze gemeente er zijn hernieuwden bloei aan te danken heeft. Tien jaren geleden was zij een doode plaats, zonder middel van bestaan, daar de linnen weverijen waren verdwenen. Na zijn er vier margarine-fabrieken, waarvoor een 1000-tal arbeiders werkzaam zijn, terwijl de boeren een voordeeligen afzet voor hun melk vinden. Eerlang wordt nn weer een stoomkuiperjj opgericht, waarin 100 arbeiders werk zullen vinden. OOSTERHUIZEN. De hier over ds grenzen onder Klarenbeek bestaande fabriek van si garenkistjes, nu reeds door waterkracht en stoom gedreven, wordt nog aanmerkelijk uit gebreid door het aanbrengen van eene nieuwe stoommachine met grooter krachtsvermogen. De halt aan den Oostersooorweg te Klaren beek doet daarbij groote diensten tot aanvoer, voornamelijk van hout afkomstig uit West- Indië en Rnsland en tot afvoer der productie. Vooral in tijden als de tegenwoordige is zulk eene fabriek een ware zegen voor den arbeidersstand, daar een groot aantal arbei ders er geregeld tegen goede verdiensten werk bekomen, en armoede hier bij aan de grens wonenaên en te Klarenbeek niet wordt gekend, zoodat niet gelijk thans op de meecte plaatsen de liefdadigheid moet worden in geroepen om in den nood te voorzien. OSSENDRECHT. De nieuwe burgemees ter dezer gemeente, de beer P. J. Van Mechelen, is met groote plechtigheid gein stalleerd. De feesten waren zeer geanimeerd vooral trok de prachtige optocht aller aan dacht. Alles liep uitstekend en in de beste orde af. RObLOF-ARENDSVEEN. Gisteren morgen werd ten hnize van G. Hoogeboom, bij wien ver leden week eene som van ruim 800 werd ont vreemd, in bet portaal een met zand bedekt zakje gevonden, inhoudende ongeveer 700 aan goud geld. Ph-SSE. In deze gemeente is besloten tot het oprichten van eene onderlinge brand waarborgmaatschappij. In de laatste 40 jaren is aldaar geen braud geweest. OVER PELT. In den nacht tusscheu Dinsdag en Woensdag hebben brutale dieven alhier een venster uitgebroken in de kapel van St.- Jan. Op het oogenblik echter dat zij binnen drongen werden zij verjaagd door den landbou wer H. Michiels en zijn knecht. Verscheiden stukkeu gereedschap,aan land bouwers in den omtrek ontstolen, worden in de nabijheid der kapel teruggevonden. OOSTERHOUT. Alhier heeft zich een geval, van hondsdolheid voorgedaan. Door den pro. vincialen en gemeente-veearts is daarvan ken- nis gegeven aan het Dagotjjkich Bestuur, 't welk daarop heeft laten afkondigen, dat ge durende vier maanden alle losloopende honden voorzien moeten zijn van een muilkorf. Het lijdende dier en zijn makker, die naast hem lag en door hem erg gebeten was, zijn reeds afgemaakt. Z-kere julfr. Roehr, de weduwe van een ju- w-lier te St. Louis, heeft een proces aanhangig gén.aakt tegen een kaartlegster, juffr. Scharot, die haar in korten tijd 15000 dollars afbandig had weten te maken. Voor zijn dood had haar man haar aangeraden zoo megelijk te her trouwen en om aan dien wenseh van haar overleden eehtvriend te voldoen, had zij de kaartlegster geraadpleegd en deze had haar een aanstaand aanzoek van een blond minnaar en een gelukkige echtvereeniging aangekon- digd. Daar de blonde man (zij zag er reeds een vroeger vrieDd baars mans op aan niet spoedig genoeg kwam, ging zij steeds naar juffr Schardt en deze gaf allerlei middeltjes een liefdespoeder voor 50 dollars, dat ze door I 't sleutelgat van den echtgenoot in epe moest blazen en dergelijken recepten meer een en ander ten bedrage van 't geheele vermogen der weduwe en haar kinderen, zoodat zij met werken 't brood moet verdienen. Te Cardiff is eergisteren morgen de ketel van een sleepboot gesprongen. De opvarenden acht in getal, werden allen gedood, behalve één die toch hoogst ernstig gewond werd. Het schip werd tot splinters geslagen; een stuk van den ke'el viel, over een afstand van drie honderd yards, op het dek van een Ita- liaansche bark en doodde een matroos. Te Bordeaux is een in braak gepleegd in he paleis van justitie. Eenige onbeschaamde dieven hebben zich daar vermoedelijk, in een hoek verborgen, laten insluiten en zich s' nachts, door het zagen van gaten in eeno zoldering, toegang verschaft tot het bureel der griffie, waar zjj voor ongeveer 8000 franks aan geld eu kostbaarheden stalen. Vervolgens moeten zij door een venster uit het geheel gesloten gebouw zijn gevlucht. Zij zijn bij het een en ander zoo stil te werk gogaan, dat geen der wachters er iets van bemerkt heeft. Eerst den volgenden morgen werd de diefstal ontdekt. Men heeft nog geen spoor van de inbrekers gevonden. ongelukken kwamen op verschillende plaatse voor. Te Bezicrs werden twee personen gëdöc door pannen, welke van de daken woeien. I stoomboot Elstow, van Bayonne naar B!lba< leed scbipbrenk, maar de opvarenden werde gered. De orkaan heeft ook de kasten va F rovence en Algiers niet gespaard. De schepel die in de havens lagen, konden nergens zc kiezen, maar een groot aantal vis sobersboote zijn stak geslagen. Ie Londen en in andere deelen van Enge land beeft drie dagen achlereen een hevig sneeuwstorm gewoed. Vooral in Cheshire e: in Noord-Wales viel veel sneeuw. Volgens d opgave kwamen 8 a 10,000 schapen in Wale door den storm om. Te Langridge werd ee! oude man in zijn hnt door de sneeu' opge sloten en ook de inwoners van Rotbnry warei vijf dagen van alle verkeer met debuitenwereh afgesloten. In Derbyshire werd een man op gedolven, die zeven vosten "nder de sneeuw lag. De meeste weg m in Noord-Wales zjjr nog onbegaanbaar. De bekende schrijver Jnles Verne is gis- teien het slachtoffer geworden van een morrdaanslag, te Amiens. Op bet oogenblik dat bij de deur van zija huis opende, rut Charles Dubois, 2zag hij op 15 voetstappen afstands een jongeling, die met een revolver op hem mikte; op hetzellde oogenblik weör- klonken twee schoten. De eene kogel vloog over de straatsteenen, terwijl de andere den heer Verne aan bet linkerbeen wondde. Zonder zjjne koelbloedigheid te verliezen, sprong de romanschriiver op den misdadiger toe doch verstomd bleef hij staan, toen hjj in hem zijn eigen nee', Gaston Verne, stndent in de geneeskunde, herkende. Geholpen door zijne dienstboden, ontwapende Jules Verne zijn neef en bracht hem in bewaring. Door de geneesheeren onderzocht, werd bevonden dat de ongelukkige zinneloos was; hij be weerde zich te moeten wreken. Hij was nit Blois gevlucht, waar hij streng bewaakt werd. De toestand van den heer Verne boezemt geen vrees in, ofschoon de kogel, die den schoen en de kou3 doorboord heeft, en nog al diep in het vleesoh is gedrongen, gisteren avond nog niet uit de wonde kon gehaald worden. Bij Shap, in het Engelsche graafschap West- moreland, vond een ruiter dezer dagen op een eenzamen weg, eene vrouw en twee kinderen in de sneeuw liggen. Zij waren door een sneeuw storm overvallen en daar bezweken. De vrouw was dood en de kinderen leefden nog, hoewel zjj veol geleden hadden van de hevige koude. Maart of Lentemaand. In het zuiden van Europa heeft een vreeselijke orkaan uit het westen en nocra-westen gewoed. Te Bordeaux werd hot zeewater met onstuimig geweld over de kalen gedreven en werden alle koopwaren weggespoeld. Vele schepen werden ernstig be schadigd, Alle rivieren in het znid-westen zijn sterk gerezen. De Dordogne is zelf te Branne buiten de oevers getredeD, waardoor de groote wegen onder water werden gezet. Persoonlijke De Londensche correspondent van de Fi garo" schrijft aan zijn blad het volgende! Zindagavond heeft een groot schaudaal in de Italiaansche opera plaats gevonden. Na de eerste acte van de »Faust" weigerden de muzikanten langer te spelen eerst na veertig minuten wist men een gedeelte van hen over te halen en kon de voorstelling das doorgaan Na de tweede acte weigerden de werklieden die voor het plaatsen der decoraties bestemd waren, iets uit te voeren, wanneer hun niet een gedeelte van het achterstallige loon werd uitbetaald. De voorstelling moest gestaakt worden, waardoor eene groote opgewonden heid ouder de toeschouwers ontstond: stoelen en fauteuils werden gebroken. Plotseling werd het tooneel gevold door de actrices, die het publiek verzochten om geldelijke ondersteu ning. Sinds landen tijd werden zij niet betaald en zjj stierven van honger. Een regen van koper eu zilvermunt viel voor de voeten der teoneelspelerg, die zich beijverden het geld

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 5