9e Jaarg. Woensdag 17 Maart 1886. No. 2429. VERSCHIJNT DAGELIJKS. dttfpcht. Bureau: Markt, E, 3 57. SCHIEDA E COURANT. Pr ij g van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden. ƒ1.50 Trancop. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 AMERIKA. Op de hoogte van Vuureiland is Zondag middag de stoomboot Oregen van de Liver- poolsche Cunard line in aanvaring gekomen met het stoomschip Kulda van de Nord- deutsche Lloyd. De Oregon is gezonken, doch alle passagiers zijn gered en op de Eulda overgebrachtverdere bijzonderheden zijn nog niet bekend. DUITSCHLAND. In den Pruisischen Landdag is een ontwerp ingediend voor het maken van een kanaal van Bordmunt naar de Beneden-Eems De be raming van dit plan is 58,400,000 mark. Eerst dan wanneer door de betrokkenen de noodige grond is geschonken of de kosten door hen zijn gewaarborgd, zal volgens de bepalingen van het ontwerp met den aanleg worden begonnen. Voor de rechtbank te Frankfort a/d Main is gisteren de zaak behandeld van den politie commissaris Meyer en verscheidene agenten, die beschuldigd zijn hun bevoegdheid te heb ben overschreden bij de begrafenis van een socialist op den 22 Juli van het vorige jaar. De commissaris hield vol, dat hij eerst van de wapenen gebruik had gemaakt, nadat hij tot drie maal toe de menigte had gesommeerd uiteen te gaan en daartoe den noodigen tijd had gegeven. Wij] er bij het graf gesproken werd, moest hij krachtig handelen. EGYPTE. Het Britsche bezettingsleger zal volgens instructies door den Engelschen gevolmach tigde van lord Rosebery ontvangen, met zes regimenten verminderd worden. Sir Wolff zal zich met Mukhtar Pacha hebben te ver staan over het terugtrekken der Egyptische troepen naar Wady-Halfa, waarna de Engel- sche troepen naar Assoean zullen worden terug getrokken. Zaterdag jl. heeft een gevecht in het kamp der opstandelingen plaats gehad. Een troep van 273 bevriende Arabieren, die fouragee- rende waren, overvielen hunne legerplaats in het Hashien-dal en maakten 15 kameelen buit. Na eenigszins van den schrik bekomen te zïjn, sloeg de vijand de aanvallers in de rich ting van Soeakin terug, maar nadat zij ver sterking ontvangen hadden, wierpen zij zich °p den vijand en vervolgden hem tot nabij de legerplaats. De verliezen der Arabieren "waren gering, de vijand verloor 30 man. Te Uebelgeyd aan de kust der Roode Zee Is een rijke petroleum bron ontdekt, waarvan <<e regeering aanzienlijke inkomsten verwacht. Prfjs dor Advertentlën i Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijkt overeenkomsten^ aangegaan. ENGELAND. De Standard meent te weten, dat Gladsto ne's voorstellen Zaterdag in dea ministerraad gedaan zich tot het volgende bepalen. Ierland bekomt een parlement uit eene Kamer be staande, dat te Dublin vergadert. De rech ten der minderheden worden gewaarborgd en de ontworpen wet kan niet zonder de goed keuring van het Engelsch pai'lement veranderd worden. Ierland zal naar verhouding van zijne bijdrage tot de rijksinkomsten onge veer 30 afgevaardigden naar Westminster zenden. Het zal jaarlijksch ongeveer 3 mil- lioen bijdragen en daarvoor zijne politie zelfstandig beheeren onder voorbehoud van de tusschenkomst der rijkstroepen tot handhaving der orde, nadat de politie vooraf is ontwapend. Het nationaal parlement zal geen rechten mogen heffen op de Engelsche handelswaren, geene betrekkingen met vreemde mogendheden mogen aanknoopen, de godsdienstige corpora ties niet mogen subsidieeren en in zijne wet geving de rechtsgeldigheid der bestaande con - tracten ongeschonden moeten laten. Berichten uit Birma melden, dat tien a twaalt duizend opstandelingen Yemethen in sluiten en weldra de hoofdstad Mandalé zullen aanvallen, waarheen van Engelsche zijde versterking wordt gezonden. FRANKRIJK. De beraadslaging over de interpellatie van den heer Camélinat betreffende de werksta king te Decazeville is heden in de Kamer hervat. Er waren twee motiën voorgesteld. De eerste, van de drie groepen der linkerzijde, waarin het vertrouwen in de regeering tot herziening der mijnwetgeving werd uitgespro ken, werd door den minister-president aange nomen. Hij verklaarde op een aanmerking van den heer Raoul Duval, dat de regeering eene herziening der wetgeving op de mijnen volgens de beginselen van recht en gerech tigheid en zonder aan het eigendomsrecht te kort te doen noodzakelijk achtte. Deze ver klaring des ministers werd door de beide zijdsn der Kamer luide toegejuichtdaarna werd de bedoelde motie met 379 tegen 100 stemmen aangenomen. HET OOSTEN. Het schijnt dat er in den Oosterschen war winkel geen orde komen kan. Nadat de mogendheden het volkomen eens zijn geworden omtrent het bekrachtigen van de Turksch- Bulgaarsche conventie, komt Yorst Alexander weder een spaak in het wiel steken door de verklaring, dat hij geen gouverneur van Oost- Rumelie voor den tijd van vijf jaar wil zijn, maar zonder bepaling van termijn wenscht benoemd te worden. De mogendheden stellen alles in het werk, om den Prins van besluit te doen veranderen. Door dit geval wordt de handeling der conferentie, die anders slechts korten tijd alleen om de getroffen overeen komst voor den vorm te bekrachtigen bijeen zou zijn, opnieuw vertraagd. De Portegaat voort all9 toebereidselen voor den oorlog t« maken, doch heeft te geljjk de mogendheden verzocht Griekenland tot ontwapening te dwingen daartoe schijnt de Grieksche regee ring nog niet genegen, hoewel haar hulp middelen en crediet zoo gering zijn, dat zij zelfs in het buitenland geen krijgsmateriaal krijgen kan. Rusland en Oostenrijk gaan ook ijverig voort zich te wapenen, zoodat de vrede in het Oosten nog verre van verzekerd is. SPANJE. De verdeeling der kandidaten van de ver schillende partjjen voor de verkiezingen mag als geëindigd worden beschouwd en geeft ge woonlijk getrouw den uitslag der stemming aaner zijn gesteld 230 ministerieele vete ranen 80 ministerieele democraten 50 conser vatieven van de richting van den oud-minis ter Canovas en 12 dissidenten van de partij van Romero Robledo, 10 volgelingen van ge neraal Lopez Dominguez en 20 republikei nen. Schiedam, 16 Maart 1886. Heden morgen omstreeks twaalf ure is de vierjarige Maria Homan, wonende in de Nieuwe Baan, terwijl zij achter de woning, leunde tegen het hekje aan de waterzijde, door het afbreken van het laatste te water geraakt; zij begon reeds te zinken, toen het geval werd opgemerkt door den koopman S., d e zich te water wilde begeven, doch zonder daartoe over te gaan, door anderen geholpen, haar behouden op het droge bracht. Hoewel dadelijk geneeskundige hulp werd verstrekt, moet de toestand van het kind niet te best zijn. Aan de Karl bader JSachrichten wordt ge meld dat onze Koning van zijn voornemen, om in den aanstaanden zomer weiier de ge zondheidskuur te Kaïlsbad te ondergaan, heeft afgezien en da reeds gehaarde apparte menten heeft doen afbestellen. De berlijnsche correspondent van het Hand. meldt dat de koningin van Zwedea den 17n Maart weder naar Amsterdam vertrekt, om zich nog eens onder behandeling van dr.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1