feteitgde laatste JUri 4 h t*n. Rechtszaken. Haii delsberlcliten. te vervaardigen, alsmede alle artikelen van dien aard. De eerste kievitseieren zijn Maandag te Kampen aangebracht. Volgens de >Mepp. Ct." znllen de heeren gebr. Pasman dezer dagen eene roomboter fabriek openen in het gehnc'nt Ezinge onder Meppel ten dienste voor Israëlieten. Hon fa briek zal onder Rabbinaal toezicht staan. Op Maandag den 2 den Paaschdag zal, op initiatief van de wielrijders vereeniging Voor waarts" te Wageningen, „De Zwaluw" te Arnhem en Velocitas" te Nijmegen, in laatst genoemde plaats een wielrijders-wedstrijd wor den gehouden. Uit elk der genoemde vereenigin- gen is een lid benoemd, om dezen wedstrijd te organiseeren -«jccooceitiM. DELFT. De heer J. D. Viru'iyPz., alhier, heeft ontslag genomen als hoofdingeland van het le district bij het hoogheemraadschap Delfland. De verkiezing ter vervulling dier vacature is bepaald op 7 April a. s. 'S-HAGE. De markies d' Arcicollar, gewezen Spaansch gezant bij ons Hof, is naar Madrid vertrokken. In Mei a. s. zal deze diplomaat wederom eenige dagen in de residentie komen vertoeven om daarna met zijne echtgenoote voorgoed de terugreis naar Spanje aan te nemen. Da echtgenoote van P. J. Van Herwjjnen, geb. Wuyster, hier ter stede, is van drie zonen bevallen. In het Pinksterblo3menlaantje is heden middag een kind van ongeveer 6 jaren, bij ■afwezigheid der moeder, in een tobbe met kokend zeepsop gevallen en dood daaroit opgehaald. GüUDA. De Gemeenteraad heeft besloten onder benefice van inventaris de nalatenscaap van mej H. H. Hoffman te aanvaarden, be houdens goedkeuring van Ged, Staten. AMSTERDAM. Met verwerping van alle andere voorstellen en amendementen, is de voordracht van B. en W. tot het bouwen van een nieuw gasthuis op het terrein van het baiten-gasthnis, met aanvankelijk behoud van het binnen-gasthuis, in de heden gehouden zitting van den gemeenteraad aangenomen met groote meerderheid. Een kwartier vóór middernacht brak gisteren een hevige brand uit in de Spaarn- dammerslraat. Met twee stoom- en eenige •handspuiten trachtte men de vlammen te be dwingen. Te dezer stede is heden aangekomen de heer Raylton, chef van den generalen staf van het Reddingsleger van generaal Booth, -hij blijft aldaar om de komst zijner geest verwanten voor te bereiden. LL EU WALDEN. Woensdag tegen midder nacht is een hevige brand uitgebroken in den wind- en sfoom- meelmolen van de heeren Swildens en Kuipers gelegen aan den Har- iinger trekweg. Het vuur deelde zich al spoedig mede aan den geheelen molen en de belen dende pakhuizen, zoodat aan blusschen niet te denken viel en alles tot den grond toe is afgebrand. De brandweer had zich te be palen tot het nathouden der arbeiderswoningen, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van den molen, welke dan ook zijn gespaard gebleveu. De oorzaak van den brand is tot op het oogenblik onbekend. Hij is outstaan in de machinekamer, welke te 10 uren door de - werklieden was verlaten. Alles was tegen brandschade verzekerd, dcch eene aanzienlijke partij granen, welke jnist vas opgeslagen, is verloren gegaan. HARLINGEN. Eene vrouw, die eergisteren ochtend hare waschgoederen had te bleeken gelegd, kwam des avonds tot de ontdekking dat al haar linnen weg was. Bij onderzoek is gebleken, dat door een paar knapen de geheele voorraad in braud was gestoken. De politie doet onderzoek naar de schuldi gen. NI JMEGEN. De rivier de Waal is hier in de laatste 3 etmalen niet minder dan 2.71 M. gewassen, zoodat de peilschaal thans teekent 10.85 M. -J- A. P. of 4.63 M. boven nul; de Waal heeft aldus nu eene hoogte bereikt van 1.87 M. boven middelbaar peil. De uiterwaarden zijn bereids grootendeels ondergeloopen. ;gjj§§ TILBURG. De eene chevalier d' industrie is pas over de grenzen gezet ea tevens ont maskerd, of een tweeden hebben we in een onzer voornaamste hotels te logeeren gehad. De eerste, de zoogenaamde graaf de la Gante de Brudowski, die zelfs concerten gaf voor den arme, is gebleken te zijn een oud bekende der justitie in België, die reeds drie maal in een verbeterhuis of rijkswerkinrich ting te Hoogstraten heeft gezeten. De tweede is een Dnitscher, zekere Robert Kreuz, die van Zaterdag middag tot Maandag in de Gouden Zwaan zijne tent had opge slagen, maar niet betaalde. Bij hem werden gevonden eenige prachtige (phantasie) kettingen en een groot aantal sleu teltjes. Ook deze persoon is over de grenzen gebracht. ROERMOND. De Maas is onrustbarend snel aan het wassen. Het peil te Roermond is binnen tweemaal, 24 uren van 15.55 tot 18.17 boven. A. P. geklommen. Voor hon derden guldens denneboomen, die op den oever ter lading gereed lagen, zijn weggedreven. Ook de Roer is ongekend hoog en zit vol drijfhout. De bruine kleur van het Roer water is een onmiskenbaar teeken, dat wij nog veel water to wachten hebban. In den Eifel moet nog zeer veel sneeuw liggen. ZUNDERT. Dezer dagen beviel de vrouw van zekeren Her togs, te Wuest Wezel bij deze gemeente van een drieling, na in Janu ari 1885 een tweeling ter wereld gebracht te hebben. BRANDWIJK. Als eene bijzonderheid mag wel vermeld worden, dat de vrouw vau een landbouwer alhier gisteren voor de 4de maal is bevallen van een tweeling, en bovendien baren echtgenoot nog verheugde met een kind. Het oudste van het negental wordt in Mei a. s. 5 jaren Negen spruiten in 5 jaar en dan nog klagen dat het den landbouwenden stand slecht gaat! (V. R. Ct.) De eiseh van den procureur-generaal in zake het proces-Bulkley, thans in hooger beroep te Arnhem aanhangig, strekte tot bevestiging van het vonois voor den 2n en de 3n beklaagde, Kloppers en mej. Schlingeman, en tot veroor deeling van de le beklaagde, mevr. Bulkley,tot 2 jaar correetioneele gevangenisstraf, in een zame opsluiting te ondergaan. De pleidooien der verdedigers, concludeereu- detot vrijspraak, zijn in hoofdzaak een recapitu latie, in andere bewoordingen, van de eerste verdediging. De uitspraak is bepaald op Dins dag a. s. Door de Rotterdamsche Rechtbank is eergis teren een schipper veroordeeld tot f 8 boete omdat hij een brugwachter voor „lammeling" had uitgescholden. Onze correspondent te Londen meldt ons Twee mannen brachten heden den Hollind- schcn diamanten-koopman Julius Tabak, ter wijl zij in diens kantoor alhier voorgaven, diamanten te willen koopen, eenen slag toe, waardoor hij bewusteloos nederviel. Zij ver wijderden zich daarna, eene Waarde van 2000 aan diamanten medenemende. De politie heeft eenen Franschman, verdacht van medeplich tigheid aan het misdrijf, gevangen genomen. (A. R. Ct.) Prins Von Bismarck ontving eenigen tijd geleden een brief van eene Parijsche jonge dame, die den Duitschen rijkskanselier schreef, dat zij te jong was om hem wegens den oorlog te moeten haten, doch dat zij daaren tegen eene groote bewondering voor z ju genie koesterde* en gaarne een eigenhandig schrijven van hem overzijn gezondheidstoestand wenschte te ontvangen, daar de Fransche bladen opzet telijk of toevallig steeds onjuiste berichten be vatten. Prin3 Bismarck schreef de jonge dame, Alice Barnanx, onmiddellijk eeaige zeer be leefde regelen, waarin hij verklaarde, dat geen oorlog ter wereld zou kunnen maken, dat hij op zulk een beminnenswaardige Parij sche jonge dame boos was.jHij dankte haar voor de vriendelijke belangstelling en voegde er bij, dat het hem niet slecht ging, alleen moest hij, tot vreugde van een aantal Fran- sohen^bekennen, dat de rhenmatiek hem dik- wjjls vele kwade uren bezorgde. De jonge 1 arijsche is niet weinig trotsch op den brief van den vijand van haar vaderland. Uit Tripolis wordt gemeld, dat in jdie stad voor drie millioen francs struisvederen opge stapeld liggendientengevolge is de spijs er van belangrijk gedaald. Wij vernemen dat tot kandidaat voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad door de Katholieke vereeniging »De Grondwet" in hare heden avond gehouden vergadering is gesteld de heer C. J. Wouterlood. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. I Bij de voortzetting van het conversiedebat toonde de heer Schimmelpenninck zich de meest principieels tegenstander van het ont werp. De heeren van der Loeff en Mees be streden niet de conversie zelve, maar achtten meerdere waarborgen in het belang van den staat noodig. De minister antwoordde, dat een voorloopige overeenkomst is gesloteu met een consortium,waarinNederlandsch kapitaal is ver tegenwoordigd en aan het hoofd,waarvan bmten- landsche hnizen, die een Europeesche reputa tie hebben, stam. Het ontwerp kan geamen deerd worden, mifs de zaak niet op losse schroe ven te staan komen. Verdere mededeeiingen volgens het verlangen van den heer v. d. Loeff achtte de minister ounoodig, verzoekende ver trouwen in zijn beleid. Den heer Roell verze kerde hij, wij vooralle beurskansen valkomen gedekt zijn, dat niet, voor medio 1S87 een nieuwe leening noodig en de vlottende schuld dan nog hoogstens 30 millioen zijn zal. Het con sortium zal ten allen tijde tot uitvoering con tract gebonden zijn Een amendement Kops op art. 1, dat Conversie in eens of gedeelten kan geschieden, is evenals dat van Godin tot opname van overgenomen obligation kanaalmaatschap pij in de conversie aangenomen. Artikel 1 is aangenomen met 55 tegen 19 stemmen. CHARLEROI. 26 Maart. Een algemeeno werkstaking is onder de mijuwerkers uitgebio- ken. BEURS TE SCHIEDAM, 26 Maart Ife7^ Moutwijn f Makelaars ïl. Commissie i Verhandeld van fö8^ tot f 57/s. Stemming: vast. Jenever f 12.50 Ct. per Heet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3