fefwjcte Smeten. n 4 ft 321ste Staatsloterij. Hau aelsberieliten. inboedel waren tegen brandschade verzekerd. Oorzaak onbekend. De politie heeft de van Tabak te Londen gestolen diamanten gevonden in een emmer. De Fransche dief had ze in een handschoen verborgen. Liectunr. Inhoud van de elfde aflevering aer Katho lieke MissiënAziatisch TurkijeDe Libanon Drnsen en Maronieten. Kerkelijke indeeling van den Libanon. Achter Indie Norodon, koning van Cambodsja. Vereenigde Sta ten: Eenige dagen in Texas.Nederlandsch Oost-indieMissie op Sumatra (Atjeh). Yoor-Indie Trichinopoly. Australië: Missie van het Noordelijk gebied in Znid-Australie. Losse berichten. Giften voor de Mis siën. mMiecoeow DELFT. Zaterdag was er vergadering van hoofdingelanden van Delfland ter verkiezing van een hoogheemraad in plaats van mr. B. L. Raech, die aftreedt. De voordracht bestond uit de heeren lo. mr.B. L. Rasch te's-Hage 2o. T. H. B. Snijders te Scheveningen3o. H. J. Hoek te Wateringen. 'sGRAVENHAGE. De verzameling portret ten van prinsen en prinsessen uit het Huis vau Oranje-Nassau, van de 16e eeuw tot op heden, in fraai folio kuustboek, welke op den 16n April e. k. door de heeren W. P. v. Stockum Zoon in auctie zou verkocht wor den, is door Z. M. den Koning voor een be langrijk bedrag aangekocht. Z. M. de Koning heeft Zaterdag in onder houd ontvangen den intendant van het Paleis te Amsterdam, den heer Van Vessem, die onlangs in den adelstand werd verheven. Naar men verneemt is bepaald, dat voor taan «1e concierges van de koninklijke paleizen hier te lande tevens onbezolgdigde rijksveld wachters zullen zijn. AMSTERDAM. Burger Gebing, van Rot terdam, hield heden in het Volkspark voor eene niet groote menigte eene toespraak over den laatsten strijd. Hij deed vooral uitkomen dat die strijd, zelfs door onmiddellijke invoering van het algemeen stemrecht, niet meer te voorkomen zon zijn. Van de maatregelen, door de kapitalisten te nemen, zou het echter af hangen in hoeverre de wraak daarbij zou voor zitten. Wanneer de kapitalisten voortgingen de arbeiders te verbitteren, zou hunne wraak vreeselijk zijn. Fortuijn noodigde daarna ver geefs de toehoorders tot debat uit, en deed daarbij weder enkele uitvallen over de flauw heid der tegenstanders. Hij deelde mede dat Belderok Donderdag avond en Cioll heden over 14 dagen zou spreken. De vergadering liep kalm af. BOLS WARD. Sedert eenigen tijd is hier opgericht een R. K. werklieden-vereeniging, welke met 1 April a. s. in werking kan treden. Uit den boezem van de weiklieden zeiven is het plan voortgekomen, om door een matige wekelijksohe centributie, gesteund door bijdra gen van weldoeners en donateurs, elkander in ziekte bij te staan eu te helpen met een te gemoetkoming van ƒ4 per week. Niet alleen is het doel, den werkman voor armoede te vrijwaren, maar ook om hem van die vereeni- gingen af te houden, welke te recht als ge vaarlijk worden aangemerkt voor Kerk en Staat, en die than3 vooral den werkman tot onte vredenheid en verzet aansporen. Een gunstige bepaling is het, dat niemand lid van zooda nige vereeniging mag zijn, wil hij tot boven genoemde toetreden. Een zestigtal leden telt zg reeds, waaronder verscheiden, die onmid dellijk afstand gedaan hebben van huu lid maatschap van den Werkmansbond. ZWOLLE. Door het hoofdbestuur der Schip pers-Vereeniging Schuttevaêr is heden een adres gezonden aan heeren Gedeputeerde Staten van Groningen, verzoekende: lo een betere ploeging in het kanaal tussehen de Oude en de Nieuwe Statenzijl en buiten de Nieuwe tot verdieping enz.; 2o een beter toezicht op het verbod, om geen zout water dan bij groote nood zakelijkheid te laten binnenloopen. APELDOORN. Vrijdag-nacht sloeg de bliksem in een stal bij deze gemeente. Een schaap werd doodelijk getroffen. WAGENINGENi In den regel wordt een geschenk met dankbaarheid aanvaard. Dat dit echter niet altijd het geval is, bleek ver leden week te dezer stede waar een fraai cadean, met opschrift in zilver door B. en W. na mens den raad zou worden vereerd aan dr. L. Vermande, die, sedert het vertrek van den vorigen gemeentegeneesheer naar Rotterdam, de armenpraktijk had waargenomen. Dr. V., die ook heeft behoord onder de sollicitanten naar de thans vervulde vacature, bleef vol standig weigeren het geschenk te aanvaarden, zoodat de raad er over kan denken, wie nu met het aan den heer V. toegedachte zal wor den vereerd. TIEL. In de laatst gehouden zitting van den Gemeenteraad alhier kwam in behande ling een rapport betreffende plannen tot den aanleg van een drinkwaterleiding. B. en W. stelden voor om wegens de te hooge kosten, welke voor de gemeente al te bezwarend zonden worden, daartoe niet over te gaan. Slechts één lid kon zich met dit voorstel niet vereenigen. BREDA.. Door de Harddraverij- en Renver- eeniging zullen op 26 April, tweede Paaschdag, harddraverijen en wedrennen gehouden wor den op het terrein achter de beide infanterieka- zernes alhier. De wedrennen zullen hoofdzake lijk zijn officierswedreunen op de vlakke baan eu met hindernissen; de harddraverijen zijn bepaald tot til bury s en sulkeys op de lange baan van 1500 en 4000 meter. MIDDELAAR. (Limburg) Bij een zwaar on- weder,dat Vrijdagnacht woedde, sloeg de blik sem in het huis van den landbouwer Jan Jans sen, dat onmiddellijk in lichtelaaie vlam stond. Alleen het vee werd gered; de inboedel daaren tegen werd een prooi der vlammen. Alles was vetzekerd. De Duitsche Kroonprinses is zeer lijdende. De laatste berichten waren zelfs bepaald on gunstig. Keizer Wilhelm bevindt zich daarentegen bijzonder wel. Hjj heeft zijn gewone rijtoertjes hervat. Den Schouwburg heeft hij ook weder bezocht. Telegrammen van Praag brengen het bericht, dat het wassen der Moldau de grootste on gerustheid aan de oeverbewoners dezer rivier verwekt. In de omstreken vau Praag zijn de velden door het water overdekt. De stad Raonitz is gedeeltelijk overstroomd. Een groot aantal huizen zijn moeten ontvlucht worden. Te Warschau is een bewonderaar van Bis- marck overleden, die den Duitschen rijkskan selier een legaat heeft vermaakt. Bedoelde erflater is een Duitscber, die zich in het 't begin dezer eeuw te Warschau heeft gevestigd, waar hij een belangrijk vermogen heeft verworven. Bij testamentaire beschikking heeft de erflater aan prins Bismarck 3000 zilveren roebels ver maakt, met de bepaling dat deze zich voor deze som maar iets moet koopen, dat hg het liefste wenscht. TWEEDE kamer. Zitting van heden. Bjj de voortgezette beraadslaging over de conversiewet heeft de heer Gildemeester een amendement voorgesteld, strekkende om de amortisatie in plaats van i/4 op 1/2 pCt. te bepalen. Op art. 2 heeft de heer Oorver Hooft voorgesteld om niet aan te nemen, dat deorene, die zich niet voor een bepaalden termijn heeft verklaard, als hebbende geconverteerd zal beschouwd worden. De heer A. Van Dedem wil daarin voorzien door te bepalen, dat degenen, die stilzwijgend geconverteerd hebben een vergoeding van 2°/a zullen krijgen, zijnde het verschil tussehen het nominaal bedrag der stukken en de koers van uitgifte (98 pCt.) der nieuwe leening. De heer v. d.Loeff stelde voor tegelijk met het openen der termijn van keuze te bepalen, wanneer de aflossing zal geschieden. Do minister verklaarde, dat zoowel zij die opteeren als die zich niet verklaren recht hebben op 2 pCt. vergoeding. Da heer van Dedem trok daarop zijn amendement in; dat van den heer Oorver Hooft werd verworpen en het amendement van der Loeff aange nomen. Bij art. 5 :s het minimum der jaar- lijksche amortisatie op s/jq percent bepaald. De coupon-provisie aan de bankiers is tot Vs percent beperkt. CHARLEROI, 29 Maart. De toestand is belangrijk verbeterd, door de juiste maatre gelen van wege de militaire macht genomen, die den opstand meester schijnt te zijn. Aller- wege worden patrouilles nit de bnrgers en landlieden gevormd, die de werkstakers uit eendrijven. Daarentegen meldt men, dat te hléhn en in een deel der Borinage het werk is gestaakt; achthonderd mijnwerkers zouden in woede het huis van een mijnopzichter door dynamiet vernield hebben, het garnizoen van Bergen trok er heen. BEURS TE SCHIEDAM, 29 Maart 1886, Rogge. Per 2100 kilo. Libau f156 6/w. Gerst. Per 1950 kilo. Liban f 141 6/w. Moutwijn j Makelaars il. 1 Commissie f7. Verhandeld van f 53/^ tot f 6. Stemming: vast. Jenever f 12.50 Ct. per Heet. Spoeling. leniging f 1.80. i Beurs f 1.70. Berlijn. Rogge, April/Mei. Sept./ Oct. (Slotkoers.) j Spiritus April/Mei 1 Juli/Aug. Keulen. )R°gg0> dadelijk Maart Meel 12 Merk. l.md 12 April. Parijs. JR°gg0> !oop. md. April Spiritus, loop. md. April Amsterdam. 27 Maart. Rogge op lever, iets vaster per Maart f135; Mei 1136, 135; Oct. f141. 29 Maart. Rogge op lever, onveranderd per Maart voor 12!/2 uur f134, 135, later f135; Mei f135, 136; October f 140, 141. Aange zegd last, totaal 9075 last. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 27 Maart 5.00 M., 29 Maart 4.38 M. 27 Mrt 136.70 142.00 36.90 38.90 15.00 47MQ 47.80 13.60 13.80 46 50 47.00 29 Mrt. 135.70 140.70 37.10 39.00 15.00 47*40 47.80 13.75 13.80 47.00 47.25 GRAANMARKT TE ROTTERDAM, 29 Maart. Rogge per 2100 kilo, St. Helena f145, 147. VEEMARKT TE LONDEN, 29 Maart. Er werden aangevoerd: 2600 Runderen, 9000 Schapea, 80 Kalveren, Varkens. Men noteert: Runderen 3/4 A 4/9, Schapen 4/4 A 6/2, Kalveren 3/- a 5/2 en Varkens 3/8 A 4/4 per steen. lste Klasse. Trekking van 29 Maart, Prijzen van f 100 en daarboven. No. 18997 f 20000. No. 14929 en 17108 ieder f 1000. No. 6999 f400. No. 3973 45C& en 17637 ieder f 100.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3